Vysoká hodnota hemoglobinu v těhotenství, rozdílný Rh

akdar1
29. čer 2010

Ahoj. Setkala jste se některá s vysokou hodnotou hemoglobinu v rámci rozdílného Rh faktoru matky a plodu? Já mám Rh -, plod zřejmě Rh + a bylo zjištěno, že se mi tvoří pozitivní protilátky. Kolik Vám naměřili hodnotu hemoglobinu (zapsali do průkazky) a jak s Vámi bylo nadále "nakládáno"? Předem velice děkuji za jakékoli informace.

schnucki
29. čer 2010

@akdar1 ja si myslim ze mas to co ja, ja mam taky Rh-, doktor sice nezjistoval co ma plod, ale pro jistotu jsem minuly tyden (28tt) dostala injekci, ktera zabrani tomu, abych proti male vytvarela protilatky, ... jde pry hlavne o to, ze bych pri druhem tehotenstvi reagovala hned od zacatku negativne a proti miminku .... pry se ta injekce dava kolem 28tt ....

doufam ze jsem trosku pomohla 🙂

akdar1
autor
30. čer 2010

@schnucki Děkuji za informace. Ja už jsem právě těhotná potřetí - čekám druhé dítko. O žádné injekci právě nemluvil - tu jsem dostala vždy po porodu nebo potratu. Teď spíše naznačoval jiné varianty, o kterých zatím raději více nemluví - specializovaná pracoviště... Já totiž teď vytvářím protilátky hned od začátku a mám z toho velké obavy ☹ Hlt mi nezbude nic jiného, než čekat, jak se to bude vyvíjet nadále... 😒

schnucki
30. čer 2010

@akdar1 zkus se ho na tu injekci zeptat, me ji daval muj gynekolog a sestricka pak rikala ze ji dostanu i po porodu .... jestli mi ji daj i v pripade druheho tehu nevim, ale tahle by prave mela zabranit tomu tvoreni protilatek .... drzim moc palecky aby s tim neco udelali 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru