Vysoke fbhcg a nizke PAPP-A

lalala2016
8. dub 2019

Ahoj holky, mela bych otazku, zda jste mela nektera hodne vysoke fbhcg a nizke PAPP-A u prvotrimes­tralniho screeningu? Ja byla na dvou screeninzich, jednou v ordinaci gyndy, kdy vysledky krve a UZ poslali do laborky na vyhodnoceni. Screening vysel pozitivni, riziko T21 1:100, krev fbhcg skoro 5 MoM, PAPP-A 0,41 Mom (krev brana v 10+4), pak jsem byla na screeningu v Podoli, kde se krev a UZ delalo v jeden den 12+4, screening negativni, riziko T21 1:1998, krev fbhcg 2,788 MoM a PAPP-A 0,436 Mom. UZ baprosto v poradku, NT 1,6 mm, nosni kustka nakezeba. Mela jste nektera take vysoke fbhcg a nizke PAPP-A a miminko bylo naprosto zdrave? Dekuji za vase zkusenosti

klllarinka01
21. kvě 2019

Ahoj, me se to ted stalo taky. Moc se v texh vysledkach zpravy nevyznam, ale Papp-A jsem mela 0,5 MoM a Hcg 1,93 MOM. Nikde jsem nenasla rozmezi od kolika do kolika se maji pohybovat tyto normy. Bohuzel ti neporadim. Cekame na vysledky z krve.

kuttu
21. kvě 2019

Ahoj,já měla hodně nízké Papp-A 0,001...ultrazvuk vyšel spatne,z odběru choriovych klků potvrzena triploidie plodu a musela jsem ve 14.tt na ukončení tehotenstvi....hodně často nebývají výsledky v normě a mimco je zdravé,pokud je něco špatně uvidí to na ultrazvuku

lalala2016
autor
21. kvě 2019

@kuttu to me moc mrzi, snad uz to mas za sebou a dalsi tehotenstvi uz bude naprosto v poradku 🙂

lalala2016
autor
21. kvě 2019

@klllarinka01 ja myslim, ze ty mas krasne vysledky krve 🙂 Ja mela mnohem vetsi rozdil hodnot. Myslim, ze papp-a je spatne pod 0,4 MoM a Hcg nad 2 a ty jsi hezky v norme u obou 🙂 Vcera jsem byla na UZ ve 20.tydnu a riziko DS se snizil na 1:150000, takze skoro zadne. Jen ma mimi mensi hlavicku, po dolni hranici, takze zase mam ted jine starosti, ale to nesouvisi s tou krvi z prvniho screeningu.

kuttu
21. kvě 2019

@lalala2016 Už mám krásnou 8 měsíční zdravou holčičku 😀přesně po roce od nepovedeneho tehotenstvi...otehotnela jsem do roka a do dne

klllarinka01
22. kvě 2019

@lalala2016 dekuju. To me moc potesilo🙂 Tak nevim, proc se jim to nelibilo a na genetice mi napsali do zpravy vysoke HCG a nizsi Papp-a. Asi uplne nezapadam do tabulek.😀 Tak to je parada. To je zadne riziko. 🙂 S tou hlavickou to bude urcite dobry. Vsechno se srovna, uvidis.

lalala2016
autor
22. kvě 2019

@klllarinka01 ty jo, jestli ty nezapadas se svymi hodnotami do tabulek, tak moje hodnoty jsou vystrelene snad do vesmiru :D Dnes jsem byla jeste jednou na velkem UZ v Podoli s tady je vse v poradku, hodnoty jsou v norme. Tak clovek, aby se v tom vyznal fakt. Hlavni je, ze je mimi zdrave.

klllarinka01
22. kvě 2019

@lalala2016 ja to taky nechapu. 🙂 Ale hlavni je, ze je mimi zdrave. My v pondeli na krvi a do 14 dnu vysledky. Jsem.jak na trni.. Ultrazvuk byl v poradku, mimo techto hodnot vse taky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru