Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

ada80
4. únor 2008

Jitulko já se mám taky střídavě oblačno,přesně jak píšeš ty,jednou jsem v pohodě a pak jsem zas protivná.Taky mám strach jak dopadnem na tý plodovce,prostě pořád něco.Doufám,že za to můžou hormony, a že se to brzo srovná 🙂

laaala
4. únor 2008

děkujuuu za radu ohledně skořice a přeju všem spokojené a zdravé těhulkování, zatím ahoj

jitulka1985
4. únor 2008

Jasně, tak to jo, to by sedělo 🙂 Mně Dr. vypočítal termín na 27.8.a koník mi to spočítal taky nějak divně....

lisounek
4. únor 2008

jj nemel by se zeleny a cerny caj, majoneza a plisnove syry kvuli nakazam, zadny tatarak nebo tak a jatra a dalsi vnitrnosti kvuli nadbytku vitaminu A a to jsou i ruzny pastiky, zabijacky a tak... no a pak nejaky druhy koreni prave z duvodu jakoby potratu, ale toho by se fakt muselo snist kvanta... a nejaky bylinky, ty radeji moc nepit, bezpecnej je fenykl (to ted porad piju na ty prdy) a treba hermanek ci zazvor (ten je proti nevolnostem) a prodavaji i zazvorova lizatka v lekarne

jitulka1985
4. únor 2008

laaala tobě také pěkné těhulkování, papa

Ado držím palce, at plodovka dobře dopadne.Věřím, že jo.Já se těším až budu mít za sebou 3. měsíc, takhle se furt bojím a pak mám z toho špatnou náladu.je to i tím jak jsem doma, tak nemám co dělat a furt se pozoruju, když mě někde píchne tak hned plaším, hrůza 😅

lisounek
4. únor 2008

jitul: mam to stejne ach jo 😉

jitulka1985
4. únor 2008

Lis děkujeme za pěkné vysvětlení 😉 Naštěstí nic z toho ted nejím, tak jsem si oddychla 🙂 Ale koření dávám skoro do všeho 😲 Ale ne moc, takže snad to nevadí ne? 🙂 A z bylinek piju jen heřmánek a když na mně šla ted rýma tak lipový čaj, ten se prý v těhu taky může.Tak snad jo 🙂

jitulka1985
4. únor 2008

Lis, určitě nás tyhle chmury brzy přejdou a jednou se tomu zasmějeme, jak jsme plašili 😀 Snad to bude brzy vid? 😀 A ještě jsem se chtěla zeptat holky co v těhu pijete?jestli jen neperlivé vody nebo džusy nebo i perlivé vody?Já mám nejraději perlivou vodu, ale vím, že bych jí neměla a džusy asi taky ne, protože tam jsou určitě samé chemikálie že jo?Jenže co pít no?

ada80
4. únor 2008

Jitulko díky 🙂 Já pořád ještě beru utrogestan,ale už jen do soboty a doktor mi říkal,že potom už ho nebudu muset brát tak aspon něco.Jinak já mám od pátku vycházky,ale radši stejně moc niikam nechodím.

jitulka1985
4. únor 2008

Nejlepší je asi pít mléko, jenže z toho se mi zvedá žaludek když ho piju ve větším množství...... 😖

lisounek
4. únor 2008

jo jo to je v pohode... ja si taky dala pastiku (ikdyz kureci, ale nejaky jatro tam asi bylo) no a rikam si, ze se snad tolik nestane, kdyz to nejim po kilech 😀 to koreni fakt nevadi, jde o odvary a tak kdyz se to pije dlouho a casto 😉

jinak jak beru na podporu vyvoje plodu ty hormony, tak jsem normalne chlupata vsude mam svetle chloupky asi jak to malicke 😀 za chvili budu jako neandrtalec, jeste ze jsou fakt svetly .... 😨

laaala
4. únor 2008

lisounek .... hmmmm co se týče těhle potravin, tak mám docela slušný skóre , dnes brambory na loupačku a tatarka !, minulý týden jitrnice a hermelínovej chlebíček .... dnes ty skořicový hajzly ..... moc pěkný 😒

jitulka1985
4. únor 2008

Takže jsi taky doma Ado?Já mám taky vycházky, ale někdy je mi blbě, že nikam nechodím, byla jsem jen včera a to na chviličku, vyvětrat si trochu hlavu.Ale ty už máš velké miminko v bříšku, koukám podle termínu v profilu 🙂 Dáš si pak do albíčka fotečku z UTZ? 🙂 Až se manžel vynadívá 🙂

jitulka1985
4. únor 2008

Laaala neboj se, jak píše Lis, že v menším množství to určitě nevadí a věřím, že třeba 4 jitrnice a 10 hermelínových chlebíčků jsi nesnědla ne??? 😀 A ta tatarka v menším množství taky určitě neškodí.......Ale příště si dej raději kečup 😀

laaala
4. únor 2008

Měla jsem jenom takovou malou jitrničku 🙂 , normálně to nejím, ale teď bych kvůli ní i vraždila. 😒

ada80
4. únor 2008

Jitulko taky jsem doma protože jsem byla v 8 týdnu v nemocnici kvůli špinění a pak jsem musela dodržovat klidový režim.Takže ven chodím taky jen na chvilku,úplně jsem si odvykla někam chodit.Fotku si pak do albíčka dám,doufám teda,že mi ji manžel vrátí 🙂 A už vám roste bříško?Mě už je trošku vidět,ale moc ne,tak jsem zvědavá až mi pořádně vyběhne.

jitulka1985
4. únor 2008

No přesně tak, já jsem taky nikdy nemusela třeba Hermelín a ted mám na něj takovou chuť, že kdybych mohla, sním jich aspoň 10 😀 😀 A jedna malá jitrnička fakt nevadí.Naopak.Když ti chutnala a sedla ti, tak jí tělo potřebovalo 😉

ada80
4. únor 2008

Holky to já mám chutě na plévku z pytlíku,ale asi si ji odpustím,když to tady všechno čtu,ale ty chutě jsou hrozný 😝

lisounek
4. únor 2008

laaala: holt se to zase nesmi tak moc resit, taky si dam obcas majolku a tak no chute jsou desny....

jitul: no jo doufam, ze to bude brzy v klidu. Vcera jsem taky byla venku na chvilku bylo krasne ale mrazivo a prospelo mi to... jen ted kdyz varim, tak me normalne po chvili hrozne boli zada...ach jo co budu delat potom co? hmm ada uz ma po prvnim trimestru to je hezky....taky se dockame....

jinak k tomu piti: muzes perlivou i neperlivou vodu (neper. je lepsi protoze nenadyma) a 100% dzus je taky v pohode, treba redit na zpestreni pitneho rezimu. Jinak ja taky dost oproti driv piju mliko mam na nej proste chut, tak to je na kazdem... a jogurtiky a tak. Jinak ovocne caje, sem tam si dam ten hermanek nebo fenykl na traveni a hodne taky piju roibos, coz je caj bez theinu - africky ker mam ho rada je dobry....

jitulka1985
4. únor 2008

Aduš mně přijde, že bříško už malinko vidět mám, ale všichni se mi smějí, že jsem si to asi vsugerovala, že prostě žádné nemám 😅 Já už se ale celkem těším, až bude vidět 🙂 A ted už je ti dobře Ado?Už žádné komplikace?Mně bylo blbě ze začátku těhu tak mě Dr. nechal doma, protože jsem do práce dojížděla 36km a brzy ráno jsem vstávala a ted pořád hubnu a tak mě ještě nechal doma.......mám být taky v klidu.

jitulka1985
4. únor 2008

Ado 😀 😀 😀 ty chutě jsou strašný co????To mi povídej 😀 😀

Lis určitě se dočkáme, už aby to ale bylo 😉 Děkuji za tip ohledně pití 🙂

lisounek
4. únor 2008

ada: polivku z pytliku jsem taky mela, protoze manza vzdycky neco vari a napul je to z pytliku - jenze kupujeme takovy ty polivky, kde nejsou glutamaty brokolicovou a zampionovou a ty jsou jak domaci, no taky jsem si to dala a nastrouhala do toho syr a osmazene kousky housky mnam 🙂

jinak ty instantni veci moc neee no, ale jak rikam, obcas - ja mam treba rada ty nudlove cinske a tak si tam nedavam ty jejich pytliky a ochutim si to sama. Holky ale uplne se stejne ty chemii nevyhneme no. A nejhorsi je, ze manza by porad varil z tech pripravenejch veci z pytliku omacky a tak, on me chce potesit a ja mu rikam, ze to nechci, ze to neni pro tehu vhodne a on hned jak to jako vim a tak, proc by mi to melo skodit. tak mu rikam, ze jsem prece vyzivar 😠 ach jo nekdy je natvrdlej anebo fakt nevim... 😕 😉

lisounek
4. únor 2008

chlapi vse zlehcuji !! a maji zivot snadnejsi ...

jinak ja taky nemam pocit, ze by mi rostlo brisko fakt ne..jen vecer je vzdy vetsi nez rano .... no a jinak se mi mozna spis zacina jakoby slevat pas, takze to je mozna prvni priznak. Ja si vlastne vubec nepripadam jako tehu 😨 porad ne a porad ne

lisounek
4. únor 2008

jezis ja se rozepsala 😀

ada80
4. únor 2008

Jitulko,já mám bříško malinko vidět a manžel mi říká dromedárku a prej za chvilku budu velryba 😀 Jinak už nešpiním ale občas je mi ještě špatně,ale už to není tak hrozný,tak doufám že to brzo přejde úplně.Já budu doma celé těhu protože dělám 12ctky a taky noční.Ty chutě jsou hrozný pořád šmejdím a nevím co bych si dala 😀

lisounek
4. únor 2008

jéjé a já mam hrozna hlad porad,ale snazim se moc nejist, spis casteji ale kdyz jsem u pc, tak zapominam a pak uz mam sileny hlad. ALe ja se budim i rano hlady a jim piskoty jak silenec 😉 jinak bych neusnula a bylo by mi blbe 😨

ada80
4. únor 2008

Lisounek: to máš teda super jídelníček 😀

ada80
4. únor 2008

Já se budím kolem 2 ráno a kručí mi v břiše takže si taky dávám piškoty,jinak mám žaludek jak na vodě 😝

jitulka1985
4. únor 2008

Holky tak to jsme na tom stejně.Já se vzbudím třeba kolem 4. hodiny a kručí mi děsně v břiše tak moc, až je mi na zvracení a musím něco menšího sníst.......dávám si třeba banán nebo kousek jablka a je to pak lepší.

Jinak polevky z pytlíku......já jsem asi před 3 dny měla gulášovku z pytlíku a strašně mi chutnala, mnam 😅 Ale jinak když to jde tak se tomu vyhýbám

lisounek
4. únor 2008

jitul: presne tak

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru