Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

lestep
7. čer 2008

ahojky. mabe: tak to máš docela dobré info..To bych musela skáknout k dr. pro potvrzení. Zatím jen zkoumám, kam jde na to cvičení chodit..Když jsem byla teď u dr. tak mě dal různý letáčky a bylo tam i o cvičení..
jaja 257- určitě tě mezi sebe přijmeme..Tak to je fajn, že nezvracíš. Mám jednu kámošku, která vyloženě problila celých 9 měsíců, fakticky si užila..Večer mě také bývá divně,ale teď jsem to vyřešila tím, že jím asi hodnu, před tím, než jdu spát a už to není tak hrozné..dřív mě nedělalo dobře, když jsem jedla před spaním,ale teď to asi mimi potřebuje..
robin 154- tak to ten tramí asi dopije někdo jiný..Ale gratuluju, určitě krásný dárek ke svatbě..ludenka: škoda, tak se k nám zařadíš třeba příští měsíc..držím pěsti..

hrozinka:já jsem měla také strach, že to budou dvojčata, protože mě můj dr. říkal, že zatím je vše ok,ale že se mu nelíbí to, že děloha na 7 týden byla dost velká, tak jestli tam nejsou dvě.Poslal mě na ultrazvuk a bylo vidět jen jedno srdíčko, takže v tom 7 tt, už by to mělo být poznat, zda jsu jedna nebo 2...

robin 154- ony ty příznaky nejsou hnedka naráz jak z učebnice, prsa jsou většinou citlivý už před menses, to má většina žen i když těhotné nejsou, takže každý jsme jinýi příznaky jsou jiné..
janca- zatím nevymslíš nic, než čekat a buď budeš nebo nebudeš.. 🙂

hrozinka
7. čer 2008

lestep: moc děkuji, určo se dr zeptám co a jak, hodně i pročítám na netu, s přáznakama jsem opravdu každá jiná, mě nikdy prsa nebolela ani před MS pak jsme s mojim začli plánovat mimi zkusili první plodné dny a já si hned myslela, že to vyšlo, a do 14 dnů mě bolela prsa, ale myslím, že to bylo jen podvědomě, ted po druhém snažení mě bolí více a přítel i tvrdí, že změnili trar, že jsou o malinko větší a pevnější, je možný, že by už v 5tt se tak měnily? já myslela, že to začne tak od 5 měsíce.
jo a maminky nemáte někdo zaručenou radu jak to říci doma? myslíme si, že je to sice pěkná zpráva (alespon pro nás) ale moji rodiče jsou docela praktičtí, my totiž zatím žijeme na podnájmu a přítel teprv v úterý dokončuje státnice 😅 a do toho ještě v červenci svatba 😅 je toho pěkného moc najednou nějak 😅 za rady moc děkuji

rolincova
8. čer 2008

Ahojky holčičky.... 🙂

micanek: Teda moc, moc, moc gratuluju k malýmu Mišánkovi. Hned jsem jukla na fotečky, je nádhernej. Teda ty se máš, že máš už porod za sebou... A jak to popisuješ, tak se to docela dalo vydržet... Já tě nechtěla strašit, ale ten můj byl šílený... No třeba to teď budu mít taky krásný. Zítra jdu na výsledky v 16tt, tak mám trošku strášek, ale věřím tomu, že to bude dobré. A jak kojíš a co v noci?

lestep: ahojky, já mám prsa citlivá už od začátku, ale zase je pravda, že jsem do sebe skoro rok cpala hormony. No a teď jsem v 15tt a každou noc je pro mě bolestivé otočit se z jedné strany na druhou. Říkám si, že je to až neskutečné, že mě to už tak brzy tak hrozně bolí. Úplně mám pocit, když jsem byla po porodu a nalévaly se mi, tak úplně stejný. Jinak šok pro rodiče to je vždycky, ale jen ze začátku, pak už jen těšení. Neboj... Vy jste si to přáli a to je hlavní a hlavně, že se to tak brzy povedlo, když vidím co se děje okolo, tak je to úžasné. Já poprvé otěhotněla za měsíc a tak jsem si myslela, že je to jednoduché a pak jsme chtěli druhé a rok nic... Nakonec pomohlo IUI.

rolincova
8. čer 2008

lestep omlouvám se to bylo pro hrozinku....

achy
8. čer 2008

Holky děkuji za přivítání.
hrozinka, dana 17,jaja257,jannca,lehna : ahojte.
Maybe: ty jsi krvácela, a už je to dobrý? kdy jsi měla poslední MS?
Robin: asi nemá cenu dělat si víc než jeden test, ale já osobně jsem si jich taky dělal nejmíň 5🙂

robin154
8. čer 2008

Ahoj, tak jsem pro jistotu udělala dnes ještě jeden test. No a to jsem si teda pomohla, je negativní. Tak. A jsem na tom tak, jak kdybych si žádnej test nedělala - v pátek pozitivní, dnes negativní. Takže si asi můžu vybrat ne? 😀 Podle těhotenských příznaků, který nemám, bych řekla, že těhotná nejsem. MS jsem taky měla (slabší než obvykle, ale měla). Co poradíte? Vyhodit prachy za další testy? Kdybych neměla v pátek tu svatbu, tak bych se na to vykašlala a počkala bych, až jak to dopadne s příští MS, ale takhle? Dám si mojito, nedám si mojito... 😝

micanek
8. čer 2008

Rolincova. rozkojila jsem se velice pěkně ... musím i odstříkávat ... amlinkej je teda pěknej žrout 😀
Jinak v noci spíme nespíme ... střídavě oblačno ... ale doma se to dá .... v nemocnici jsem se i jednou rozbrečela ... ale tojsem únavou padala na hubu , druhej den po porodu, kdy jsem vůbec nespala a malinkej pořád jen plakal .... ale jinak do si člověk najde svůj sistém. Jo a jak sem vždy říkala dítě nikdy ne do postele .... tak už ho tam máme 😀 😀 .... ale je to náááádherný

hrozinka
8. čer 2008

robin154 za sebe bych řekla ještě jeden test, když máš 2 a jeden je negat a druhý pozitivní tak nevíš na čem seš, když zkušíš 3tí tak už to vědět budeš. já zkoušela taky 3 jen u měl jsou všechny 3 //,ale když jsem ještě nebyla tak jsem jich zkoušela i 5 do týdne, pořád jsem tam chtěla vidět 2 čárky. ono nemusís kupovat ty nejdražší testy, mě paní v lékárně nabízela 10 druhů testů od 20,- po 200,- a říkala, že všechny mají účinek stejný, pokud to hcg tam jě tak ho ukáže i 20,- test 😉

hrozinka
8. čer 2008

macinek, ahojky mohla bych se zeptat na porod, jaký to bylo? 😒 jestli ne tak je to ok, já bych měla strach, že malého v pelíšku zalehnu 😅 jo a taky k němu moooc blahopřeji

robin154
8. čer 2008

No ono to s těmi testy je stejně nějaký divný.. Ten první (pozitivní) stál 30 Kč, ten druhej v plastu byl za 81 a ještě k tomu tento měsíc prochází jeho min. trvanlivost 😖 Tak v týdnu koupim ještě jeden, ten nejlevnější a pak už na to kašlu

hrozinka
8. čer 2008

já si koupila 2 testy 10kové jeden za 50,- a potom když jsem tomu nevěřila tak druhy už 20kový za 30,- jeden kus ale uvnitř jsou 2 testy je od GS co jsem tak pročítala na různých diskuzích, tak si tenhle hodně mamin pochvaluje.. tak uvidíš.. 😒

smolinek
9. čer 2008

Ahoj holky, zdravím i nové mamindy.

Tak v nemocnici jsme dopadli moc dobře. Srdíčko už bylo vidět, ale asi jsem byla slepá já, jelikož jsem tam viděla jen tu jezdící šipičku od sona 😀 😀

No jinak blahopřeji těm holkám, které nemají žádné příznaky. Holky buďte rádi, jelikož je to opravdu nepříjemné a to hlavně po ránu.

Chtěla jsem se zeptat, mívaly jste holky ze začátku nízkej tlak?V pátek se mi udělalo večer divně, ale myslela jsem, že jsem jen z práce vystresovaná, ale přes víkend, když jsem si radši změřila tlak tak jsem měla 100/61, zkoušela jsem si cůcnout kafe, ale to mi nesedlo a když jsem si čuchla jen k vínu tak se mi udělalo znova zle. Chystám se jít asi dřív k Dr. abych něco tím nezanedbala, ale kdyby jste měly nějakej fígl tak šup sem s ním.

Děkuju

rolincova
9. čer 2008

micanek: ahojky, to je úplně nejlepší když hajá mimi u tebe... Já jsem to tak praktikovala od začátku. A hlavně když jsem kojila 6x za noc, tak jsem se jen koulela a on se sám obsluhoval. No já jsem si říkala, že jsi docela silná, já teda měla poporodní depku dost a dost silnou🙂 A docela i stíháš koníka, tak jsi úplně v pohodě 😉 Už jste byli s kočárkem venku?

smolinek
9. čer 2008

Jinak s ještě k těm přízmakům, tak třeba prsa mě nebolela vůbec, ale tak před 14 dny mě začaly prsa docela dost bolet a snad každej den byly větší a větší.Teď už mám o jednu a půl velikost větší než před tím. Nemůžu ležet na břiše ani na boku, leda že si je vypodložim polštářkama 😀 . Nevolnosti přišli během tak 4tt/5tt, kdy jsem měla nejdřív takovou kovovou pachuť která se změnila a něco jako když vám do pusy vyleje někdo kyselinu. Hnus.Hlavně po ránu je to docela síla a po jídle. Nemůžu cejtit nic silně aromatickýho, jinak je to jistý. Náladovost taky přišla kolem toho 5tt, kdyz jsem už taky odsekávala v práci. S únavou už bojuju snad od 2tt, ale pomohlo mi železo + kyselina listová a snad v 2tt jsem chodila čůrat jak bezedná.No to je asi tak zhruba základ těch nepříjemnějších věcí, ale zas na druhou stranu si vzpomenu na drobečka a na chvíli zapomenu, že něco takového mám. 😉

pavlina05
autor
9. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Chtěla bych Vás jen pozdravit a popřát vše nej a zase nej!!!!
Jsem tady taky patřila 😀 a zítra rodím.
TAkže se mějte začínající těhulky!!!!

smolinek
9. čer 2008

pavlina05: ahoj tak držim palečky aby to vše proběhlo v pohodě 😉

jaja257
9. čer 2008

Ahojte kocky,
zajtra idem na odber krvi a mam strasny strach, ze nieco nebude v poriadku ☹ mohli by ste mi napisat ci aj niektora z vas mala strach alebo som len ja taky paranoik? ☹

petis
9. čer 2008

Ahojte!!

Jajo, strach je normální a přirozený. A bát se budeme do konce života 🙂 Nejdřív aby bylo mimi v pořádku, pak aby dobře dopadla genetika, pak tu bude strach z porodu, pak bay se miminku něco nestalo ... Zkus se nebát a být v pohodě, to je nejvíc, co můžeš pro mimi udělat. Vím, že se mi to teď dobře říká, ale já jsem před každou kontrolou taky vyplašená.

Jinak jsem byla u Dr. v pátek. Holky, bylo to nádherné, mimi v bříšku rejdilo, pohybovalo ručkama i nožkama, viděla jsem ho takhle poprvé a bylo to úžasné. Máme i krásnou fotečku, kterou mám v albu.
Vše se u nás zdá být v pořádku, tak doufám, že to tak bude i nadále 🙂 Za měsíc mě čeká další kontrola a taky i krev na genetiku.

Micanku, moc gratuluji k Míšovi, je nádherný !!!

smolinek
9. čer 2008

petis: ahoj, mrňous vypadá živelně 😉 🙂 už jen nafotce. Neboj genetiku taky zvládnete a bude to v suchu, pak už jen pár kontrol a bude venku 😉

jaja257: je to úplně normální. Já jsem ani kvůli tomu nespala, ale čím víc se stresuješ tim hůř pro mimi, tak si musíš řikat, že vše bude v pořádku. Žádný problémy snad nemáš tak se nemusíš bát 😉

petis
9. čer 2008

Smolinek 😀 I Dr. říkal, že je to aktivní mimi 😀 Ale to je dobře!!
Počkej ty za měsíc, to tam bude v bříšku vyvádět tvůj mrňousek 😝

jaja257
9. čer 2008

Vdaka Petis.
Som rada, ze nie som sama, kto stresuje 😉

achy
9. čer 2008

Robin: taky jsem měla testy od GS- jsou tam 2 za 30kč, ale zkoušela jsem i jiné,ale v tomto ti moc neporadím, já jsem pokaždé měla // čárky, takže nevím jak vypadá jen /, a to jsem to naposledy zkoušela někoik dní před MS...( test mi zbyl z minule a byla jsem zvědavá, jak vypadá /, no zase tam byli //, sice jedna hodně slaboučká..ale byli),ale je teda pravda, že nikdy jsem si nekoupila dražší test než asi za 40-50kč- však ještě nějaký zkus, do pátku už budeš určitě vědět jak jsi na tom, jinak moc gratuluji k svatbě( je to doufám tvoje???🙂
Micanek: taky jsme byli proti děcku v posteli, když jsme to viděli u švagrové a vyslechli pár známých ,tak jsme na 100% věděli, že nám se to určitě nestane, no a jak to dopadlo? spíme v posteli všici 4🙂
Pavlina05. taky držím palečky.
Jaja: ohledně strachu a to nejen z první kontrolu souhlasím s petis, napsala to úplně přesně.

teufelchen
9. čer 2008

Zlatina...muzete mi poradit?co jsem tehotna...mam siiiiiiiiilene nafoukle bricho...pocit na zvraceni...a taky pocit, ze mam v brichu tunu kameni...nejsem schopna takhle fungovat...jsem otravena...unavena..a nic mne nebavi.I kdyz z tehotenstvi jsem nadsena...a na miminecko se siiiiiilene tesim. 😉

jaja257
9. čer 2008

Teufelchen: ten pocit nafuknuteho brucha a pocit na zvracanie som mala aj 🙂 a pravdupovediac, ani teraz sa mi nic nechce robit ☹ este ze idu prazdniny a ja ako spravna ucitelka budem sediet pekne domka a nebudem musiet robit absolutne nic 😉 ale myslim si ze ta nechut casom prejde 😉

micanek
9. čer 2008

hrozinka: tady na str. 170 jsem porod popisovala, tak tak mrkni. Jinak se nebojím ho mít v betly ... máme hodně širokou postel, takže místa je dost. Nejlím a nejrychelji tam usne ... cítí totiž mě ... můj smrad po mlíku 😀 a bucá jak princátko.

Rolincova. Včera už jsme trajdily a dneska po úřadech. Bylo to teda strašný v tom vedru ... bobánek naštěstí vydržel ... chvilku mi ho bylo už hodně líto.
Jinak mám pocit, že zatím stíhám všechno a nic .... stihnu koníka, ale nestihnu se najíst 😀
Jinak co se týče depky ... to ani není depka, ale takoví, že člověk měří čas od kojení ke kojení a má pocit, že nic jinýho není .... ale je to den odedne lepší ... no a když se podívám na to moje sluníčko 😀 To nejde mít depku .... pohled na něho mě dělá strašně šťastnou. 😀

lestep
9. čer 2008

ahojky.
petis- to je fajn, že tam mimi tak krásně vyvádělo,asi bude divoch.Za týden jdu také na uz, tak jsem zvědavá..
micanek- jo, úřady, o je něco. ještě že to malej vydržel..
rolincova- v pohodě, nic se neděje..

Mám na vás takový dotaz. Co vám pomáhá, když máte nafouklý břicho? Je to docela nepříjemný..Nezvracím, jen to nafouknutí je děs. Jaký máte názor na fenyklový čaj. Můžou ho těhu normálně bez omezení že? Koupila jsem si ho samotný bez ničeho, tak ho vyzkouším..Díky. 🙂

rolincova
9. čer 2008

smolinek: Ahojky, tak jsem koukala jak píšeš s tím tlakem, já jsem dneska byla u Dr. a měla jsem 90/60. Ale většinou mám pořád nízký. Ale zase lepší než vysoký. Doktor mi říkal, že jedna káva denně by neměla vadit, ale já se toho moc nedržím a piju ho spíše tak jednou za měsíc. A zle mi bylo skoro celé 4 měsíce. Spíše jsem se nemohla podívat na žádné jídlo. Já jsem teda od úplného začátku doma a je to super. Taky jsem často unavená a hodně odpočívám. Jinak já jsem dneska v 16tt a docela mě zaskočilo, že jsem zhubla už 3kg. Ale doktor říkal, že pokud nezvracím, tak to nevadí, že to není tak hrozné. Ale teta ona je dětská doktorka mě vyburcovala slovy, že snad chci mít zdravé dítě, tak ať jím. Tak se teda dneska fakt snažím. 🙂

rolincova
9. čer 2008

pavlina05: teda Pavli, tak to moc držím pěstičky... Tak to máš super, že jdeš na sekci. Já ji měla taky a když pominu ty bolesti, tak ten závěr byl nejlepší... Protože to bylo neplánované. Tak pak písni....

rolincova
9. čer 2008

jaja257: no já jsem byla dneska podruhé v 16tt. A až ve středu si budu volat na výsledky a nervíka mám teď. Jinak jsem na to nemyslela. Tak nám držím oboum pěstičky....

rolincova
9. čer 2008

micanek: ahojky, no já myslela depku jen tu poporodní. Pak doma jsem už taky byla šíleně spokojená. Uplně tě chápu. To je nádherné období. Užívej si ho, protože to strašně rychle letí. Já mám pocit, že jsem rodila nedávno a mladej jde v září do školy. Ale hrozně se mi líbí jak se i on těší. Uplně to bere jako když už miminko máme. A spinká Michálek hodně? My jsme spali pořád... Škoda, že nebydlíš blíže, hned bych si ho pomazlinkovala...Mě se hrozně líbí jak jsou hebouncí..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru