Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

micanek
20. říj 2007

Já myslím, že ano. Akorát se na pemprsku dávají látové pleny kuli nožičkám.

anngie
20. říj 2007

holky látkový třeba musíte mít do porodnice v Podolí, četla jsem to na netu. Já jsem rozhodne pro jednorázovky, látkový budu kupovat taky ale opravdu mäx. tak 20-30 na začátek a na ublinkávání. Neumím si představit že bych celý mateřství stála u "valchy" a prala posranděný pleny, to opravdu ten čas využiju jinak. Kvůli nožičkám budeme používat akorát musím zjistit jak dlouho se mají dávat.

micanek
20. říj 2007

Tak já doufám, že nám to poradí doktorka, nebo v porodnici. jsem taky pro pampersky.

micanek
20. říj 2007

no holky... tady to začíná nějak váznout...

sisstin
20. říj 2007

moderní látkovky se nežehlí..max. do 6-nedělí, pak už ne..je milion různých druhů...ne, jak za nás..ale to už je na každým 😉

holubice.petra
20. říj 2007

Ahojkyholky prosím vás minulý týden jsem se dozvěděla z krve že jsem těhu na ultrazvuk jdu ve středu tak se dozvím v kolikátém jsem týdnu...miminko jsme si moooc přáli čekali jsme na něj dva roky tak jsem šťastná...chci se zeptat kdy se dostává těhotenský průkaz...pracuji na rizikovém pracovišti tak se chci nechat přeřadit ale bez papíru to asi nepůjde....nechci nic riskovat když jsem se konečně dočkala.Dík Petra 😉

sisstin
20. říj 2007

holubice: těhotenský průkaz tak od 12tt 😉

many
20. říj 2007

holubice - já taky ještě nemám průkaz a už jsem doma,dělala jsem se dřevem,rachot,dřina,...tak už mě doktorka hned nechala doma,měsíc nemám vycházky a pak je budu mít od rána do večera 😀

anngie
20. říj 2007

holubice: Péťo, já dostala rizikový a stačilo si o to říct, myslím že doktor nemá důvod ti nevyhovět, kor když pracuješ v takovým prostředí. Já začínám zítra 12.týden a za týden se vracím do práce. Plánuju to tak do konce roku protože mám práci kde s břichem to taky asi nezvládnu,ale doma se nudím tak půjdu chvíli mezi lidi. Těhotenskou průkazku jsem dostala předevčírem a taky jsem dostala "příkazy" kolik mám navštívit doktorů, což mě nepotěšilo ale co naděláš 😀
jinak my jsme po prvním odběru krve, zatím víme krevní obraz ten je prý super a ted čekám na ostatní testy, tak doufejme že to bude OK. Příště mi prý budou měřit pánev, jako bych to já se svou prdelí neodrodila 😀

many
20. říj 2007

ahoj anngie - taky už se těším až půjdu na nějaké to vyšetření,jdu až 6.11 to berou krev a dělají ultrazvuk nebo ještě něco?

many
20. říj 2007

nabídli ti nějakou genetiku už teď? Já byla minule u doktorky a mluvila jsem s jednou mladou paní a ta mi říkala,že byla ve 12.týdnu a platila 1400,-

anngie
21. říj 2007

many:mě ted UZV nedělal, byla jsem v 7.týdnu a teď jdu až 15.11. to budu někdě kolem 15-16.týdne, pak se dělá ve 20.tydnu. A okolo 16.týdnu prý musím znovu na krev jestli je mimi zdravý. Tak nevím jestli to je genetika? Taky jsem četla v chytré knížce že se mimísovi měří šíje a podle toho poznají jestli netrpí Downovym syndromem nebo jako při nějakým horším výsledku je podezření a pak musíš na genetiku. No fakt nevím 🙂 A že by se za to platilo jo? Asi jak kde ne? Ale vzhledem k tomu že je mi skoro 30 třicet tak mě různé testy na genetiku asi neminou. Tys ještě na vyšetření nebyla? Já prvně v tom 7.týdnu, jenže já zjistila že jsem těhotná hrozně brzy, někdy 2.nebo 3.týden.

sisstin
21. říj 2007

anngie: hele..ta genetika se dělá okolo 14tt..je to proměření šíje..a já jsem neplatila..a skoro každej platil..takže to nechápu 😲 😲 😲 😲 ..to byl můj první UZV 13+6 😕 ...pak za týden se šlo zase na krev kvůli triplle testům 😉

anngie
21. říj 2007

sis: no tak to je asi ono, ta šíje, to mi tak vychází na toho 15.11. a o tý krvi mi taky Monča (sestřička 😀 ) řikala. Triplle test je teda nějaký genetický či co? A poslali mě na plicní, byla jsi taky?

sisstin
21. říj 2007

angie: tam mě neposlali..ale nebyla jsem ani u zubáka 😅

anngie
21. říj 2007

tam se mi taky nechce, hlavně jsem skončila se svojí zubařskou protože me nas.... 🙂 tak ani nevím kam bych šla.
a co ten triplle test, co to je?

sisstin
21. říj 2007

angie: to je na vrozené vývojové vady 😉 ale jsou prej falešně pozitivní, když ti blbě vyjdou...tak tě pošlou na plodovku 🤐

anngie
21. říj 2007

a jejej ☹ a kdy ty porodíš? nějak se malýmu nechce vid?

sisstin
21. říj 2007

anngie: nechce 😨

anngie
21. říj 2007

a budou ti porod vyvolávat? a jak se cítíš takhle těsně před porodem? už je to asi záhul co?

sisstin
21. říj 2007

anngie: já vůbec nevim...ve čtvrtek jsem byla v porodnici..a tam mi jen řekla, že uvidíme, co v pondělí..tak tam zas jdu zítra 😒

anngie
21. říj 2007

já bych byla asi děsně nervozni, já vím že přenášíš chvíli ale stejně...přitom se řiká se většinou přenášejí holčičky 😎 super je že už jsi na konci, mě to celé čeká a na tuhle předporodní dobu se moc netěším 😉

sisstin
21. říj 2007

anngie: já se hlavně děsně bojim 🤐 všeho..a ta představa zítřejšího 6hodinovýho čekání zas..to je hnus 🙄

anngie
21. říj 2007

já vím že by teď bylo na místě abych tě uklidnila, ale musím přiznat že i já se bojím a to mě to čeká až za půl roku 😠 Z porodu mám děsnej strach, ale zase těším až uvidím naše mimi, jsem hrozně zvědavá jak bude vypadat a komu bude podobný 😀 Ale zase si řikám že to zvládly všechny tak mi to zvládneme taky, neboj, to bude dobrý, uvidíš že to zvládneš, musíš nám sem pak napsat jaký to bylo a jaký byly pocity. Ten pocit když ho uslyšíš zařvat musí bejt nádhernej. Hele já mám kamarádku, která má teda dneska už 4letou holčičku, a o svém porodu mluví jako o super zážitku a rodit by šla rozhodně znova. Dle jejich slov to bylo boží 😀 uvidíš, bude to dobrý. Máš někoho kdo tam bude s tebou?

sisstin
21. říj 2007

anngie: no když mi budou vyvolávat na nějakej datum, tak přítel bude moct přijet...jinak ne 🤐 ale s tím tak nějak počítám od začátku, že budu sama..to je to poslední, co mi vadí 😕 ..psát, jaký to bylo radši nebudu..nechci nikoho odradit, a že by to byl super zážitek fakt nevěřim 🙄

sisstin
21. říj 2007

já jdu spát..vstávám v šest 🙄 🙄 🙄

anngie
21. říj 2007

tak pa a dej zítra vědět jak jsi dopadla

danca27
22. říj 2007

Ann ahoooj tedaaa ty jsi mi podpora🙂)))
Holky já se taky šíleně bojim porodu, ale po těch mejch lapatoskopiích to snad zvládnu i když bojim...bojim..no...když už ho teda nosíme v domečku tak mu taky musíme pomoct ven, žejo?🙂)) 😉 😅 😅 😅

micanek
23. říj 2007

Holky, tak sisstin má nááádhernýho chlapečka. Tak už to má za sebou... a zvládla to 😵
Takže to asi taky zvládneme. Taky se moc bojím, ale podle mě by bylo nenormální, kdyby to bylo jinak.

danca27
24. říj 2007

Nooo já to taky četla v VOLNA DISKUSE Naše siss rodííí
No ta se má to nás to teprve čeká🙂))))těšíš se míčánku😀 😅 😅 😅 🤐

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru