Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

lifinka
24. kvě 2007

Ahooj holky, tak jsme včera byli oznámit nanželovým rodičům, že se nám to podařilo, po takové době a že se konečně dočkají vnoučátka! manžel mamce předal ponožečka a tatovi dudlík, tak jsme všichni byli moooc dojatí, bylo to super, měla jsem i obavy, ale ty rázem opadly.

Pavli, tak se na ultazvuk nachystej, vem si kapesníček a hurááá do toho, HCG máš opravdu super.Bublinka tam bude zajisté na tvůj pohled čekat!!! je to nádherný pocit 😅 ,Já ani nevím kolik mám HCG, jelikož mi v úterý brali krev (veškeré těh.hormony, játra atd), ale volat jsem si už neměla, takže se to dozvím jen na kontrole 4,6. a to jdu už na neschopenku.Jenomže nevím, jak vám budu dávat zprávičky, protože doma net nemáme, leda u kamošky.Uvidíme, ju!Nějak to musím urobiti 😉 papa

alca.m
24. kvě 2007

pufina: tak to se mi zdá opravdu divný..krev Ti má vzít automaticky a kontrolu bys podle mě měla mít spíš na začátku června. I.trimestr je asi nejtěžší, tak snad Ti aspoň řekl co a jak..pokud na Tebe kašle tak jdi radši k někomu jinému.
katkaz: no já jsem taky objednaná až dva týdny po zjištění testem, aspoň něco uvidím..Ale volala jsem svému známému, který je taky gynekolog, abych se ujistila, co můžu a nemůžu a taky říkal že jsem udělala dobře že jsem se objednala takhle, protože v 9tt už mi dá průkazku určitě a bude z ultrazvuku zřetelnější embryo 😉

ammalka
24. kvě 2007

lifinko, já mám pořád obavu to někomu říct, abychom to nezakřili a hlavně jsem ještě nebyla u dr., takže v pon. tam jdu a když to bude OK, tak už to asi taky povíme.

lifinka
24. kvě 2007

ammalka-držím pěstičky, myslím, že už to uvidíte, jsme stejný týden, takže já to tam viděla!!! 😀 a ty to uvidíš taky, pak napiš.Já si zase říkám, co má být tak bude, nesmím si nic připouštět, už jsem toho zažila hooodně. teď se jen radujeme. odpoledne se mi chce po práci tak spát, že jakmile přijdu dom tak zatvrdnu. 😔

lendyy
24. kvě 2007

Ahoj "mamuláčkové"
ammalka - tak jsme na tom úplně stejně. Dneska bylo KONEČNĚ haló haló k panu doktorovi a jsem objednaná také na pondělí 😀 na 11:00hod. Tak jsem zvědavá jak pochodím(e)?
Ale od včerejška začínám zvracet a začíná se mi motat hlava, tak jsem to dneska sestřičce řekla při objednání a proto mě hned objednala na podnělí.
Tak jsem zvědavá jak to bude probíhat 😉
Poslední mens.21.04. takže bych měla být v pondělí v 5t.

alca.m
24. kvě 2007

Já jsem teda strašně ráda, že mi není na zvracení..zatím jsem jenom unavená a někdy mě bolí hlava, snad to tak vydrží - klep klep 😉
ammalka a lendyy: Tak ať vám to dopadne, holky! Dejte vědět. 😎

mihapiha
25. kvě 2007

Zdravím všechny, tak ted jsem se vrátila od dr. Potvrdil 6. týden a na kontrolu za 14 dnů. jinak krev mi nebral, jen udělal ultrazvuk. Příště by mohlo jít slyšet srdíčko, tak by mi to nahrál na dvd. 😉

alca.m
25. kvě 2007

mihapiha: Tak to je super.. gratuluju! 😎

mihapiha
25. kvě 2007

alca.m jo, je to super... Gratulaci přijímám 🙂 🙂 Se těším...

bal
25. kvě 2007

Ahoj holky!
Mám dotaz, zda máte někdo zkušenosti. Poslední menses 21.4, dnes HCG 808, ale na UZ nic, ani gestační váček. V pondělí mám jít na další UZ, prý již dnes mělo být na UZ něco vidět. Bojím se mimoděložního těhotenství, mám bolesti v podbřišku jako bych měla dostat menses. Pokud někdo máte podobné zkušenosti, uvítám radu- Moc děkuji...

sylvinka
25. kvě 2007

Ahoj Bal,

mám téměř stejnou zkušenost. testy i krev pozitivní, poslední menses 17.4. - munulý týden byla vidět jen narostlá sliznice, včera gest, váček, ale ještě bez viditelného plodu - jdu za 10 dní 🙂

blanuleplus
25. kvě 2007

Ahoj Bal. Vetsinou je potreba hcg alespon 1000, aby bylo neco videt, tak zkus vydrzet do pondeli 😉 Ale kdyby se ti udelalo zle, tak radeji hned jed do nemocnice. Vim, o cem mluvim... ☹

pavlina05
autor
25. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Jsem ráda, že se vám mamčám daří.
Mám na vás zkušenější dotaz. Vůbec nevím jaké sporty můžu dělat. Vím, jen, že plavání mi neuškodí. Ale co třeba kolo??? 😉

ice.tinka
26. kvě 2007

Ahojky holky snad bych se mohla přidat k Vám??? 😅 Potřebovala bych vaše pocity v bišku a podbřišku ...Měla bych být 5+6tt....pořád mě něco pobolívá není to na nemocnici ale ani to není abych si toho mohla nevšímat!!Budu moc ráda když se se mnou podělíte!Zatím děkuji !!! 😉

Mihapiha:.....Ty jsi opravdu rarita,to je krásné kdyby to tak šlo hned bych si to víc užila!!!!! 60TT????? 😀 😝 😀

mihapiha
26. kvě 2007

Ice. tinka - proč jsem rarita???? Já to nechápu 😀 ? Jinak podbříšek mě taky sem tam pobolívá, není to bolest, ale pocit jak kdyby měla přijít MS. 😎

ao
26. kvě 2007

mihapiha: asi máš špatně nastaven termín porodu: 13.1.2007, takže ti to divně počítá dobu těhotenství, u tvého příspěvku svítí 60tt 😉

mihapiha
26. kvě 2007

aha, ale já tam nic nevidím...

mihapiha
26. kvě 2007

aha už to vidím
😀

ice.tinka
26. kvě 2007

😀 😀 😀 no ale řekněte nebylo by to hezké 😀 😀 😀

ice.tinka
26. kvě 2007

já se to tam bojím zadat 😖 😅 😨

mihapiha
26. kvě 2007

Ice.tinka já jsem se taky bála zadat to, ale co, zadání na koníkovi neovlivní budoucí trable, jestli by nějaké byly. musíme myslet pozitivně... nesmíme se zbytečně stresovat a když to náhodou nevýjde, tak je důležité, že to šlo a určitě se to povede zase 😉

ice.tinka
26. kvě 2007

To je hezké 😀 😝 Kde bereš ten pozitivní přístup k věci??? 😀 😀 😀 😀 😵 😵 Ty jsi ted v 7tt přesně???A normálně nebo z nejakou lékařskou pomocí 😅 Jestli se teda můžu zeptat 😵 😵

mihapiha
26. kvě 2007

Jsem normálně... A podle poslední ms mi vychází 7 tt, ale dr. včera říkal tak 6-7 tt, takže to tak sedí. Hlavně, že už nejsem ten 60tt, to bych asi nedala 😀 😀 😀 Umíš si představit to břicho??? Hrůza 😝

alca.m
28. kvě 2007

mihapiha: Hezký názor. No doufám že bude vše OK. Dělám hrdinku že nebudu chtít žádné injekce nebo léky proti bolesti páč jsem proti tomu (mamka si to taky vytrpěla bez toho a přežila 🙂 Ale na druhou stranu vůbec nevím jak je porod náročný a občas mám z toho strach.
ice.tinka: Můžeš mi něco napsat jak moc je porod bolestivý a náročný? Díky moc

mihapiha
28. kvě 2007

Alca.m. taky mám obavy, hlavně potom, když to všichni ví a čekají, že vše bude v poho. Jinak taky bych porod ráda zvládla přirozenou cestou bez léku a bez císaře, ale to se musíme nechat překvapit co nám ten prdola nakonec přichystá 😵 . Zvládly to ostatní, my musíme taky. Ale je fakt, že ted na porod nemyslím, je jeste brzo. 😎

alca.m
28. kvě 2007

No já se na to připravuju (teda psychicky..) už radši teď a sháním si info. Snad ten prcek pozná jak láskyplně ho vykrmuju a tak by mi mohl stejně láskyplně oplatit i ten porod 😵

mihapiha
28. kvě 2007

alca.m 🙂 🙂 🙂 to si říká nejedna maminečka... Taky mu to budu během těhu furt vysvětlovat, at je na mě hodný.... 😎 😎 😎

alca.m
28. kvě 2007

😉 jo jo..
Na odebrání krve se musí ráno jako vždy na lačno že? Já jsem totiž objednaná příští pondělí až na odpo. Tak to mi krev asi nevezme. 😅

mihapiha
28. kvě 2007

Jo, myslím, že na lačno.. Já jsem taky objednaná na 8.6 odpo, takže mi taky brát krev jeste nebude.Určitě si mě pozve jeste pak někdy ráno, však do 10-12 tt času dost, ale už aby to bylo, že??? 😎 To je první odebrání krve, na ktere se člověk těší 😀

alca.m
28. kvě 2007

No je to za chvíli, budeme obě v devátým týdnu, tak to se budu muset objednat hned na ten další 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru