Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

meni
4. led 2008

neschopenka se dá určitě napsat zpětně, taky se mě dneska sestřička ptala, jestli ji chci ode dneška nebo už k dřívějšímu datu... V žádnémpřípadě bych už do práce nešla

kacm
4. led 2008

Neschopenka se dá zpětně napsat, ale né třeba týden dozadu, myslím, že jsout to 1 nebo 2 dny co si tak matně z učta pamatuji......... 😉

mery.luu
4. led 2008

Ahojky holky,

ada80 - a čím si, máš náročnou práci?? Já bych asi padla na hubu, kdybych měla v práci 12 hodin stát na nohou. To tě dr určitě nechá doma.

My zrovna doma bojujeme s chřipkou, tak doufám, že to neohrozí piškotka.

monnni
5. led 2008

Ahoj holky jsem si tady pročítala o té nemocenské a to je teda k pláči. 😠 Zavedou různé poplatky a uberou nemocenskou......to je banda tam nahoře. Jsem někde četla, že těhotné nemusí platit poplatky nevíte jak to je??? Jen tak pro zajímavost?

Jinak všem co ještě neznám ze zářijovek přeji šťastný a pohodový těhulkování 😵

ada80
5. led 2008

mery luu: dělám v počítačové firmě, tahám krabice s klávesnicema a vykládám materiál-je to docela náročný hlavně když si nesmíš skoro ani sednout.Do práce jsem nešla protože mě v noci bolelo docela dost břicho, ale už je to dobrý.

dukie
5. led 2008

Krásný sobotní den přeji. 🙂

Chci se Vás zeptat, jak jste na tom byly v počátku těhu s takovými těmi bolestmi, které vypadají jako přicházející MS. Já je při prvním těhu měla a teď nic. Tedy skoro nic, večer to vždycky na chviličku cítím, ale během dne vůbec. Slyšela jsem, že každé těhu může být úplně jiné, ale i tak se mi to zdá prazvláštní. 😕

ada80
5. led 2008

Dukie:já mám ty bolesti občas hodně,jindy mín tak si myslím, že to je v pohodě.A ty jsi těhotná?

dukie
5. led 2008

ada80: Vše tomu nasvědčuje. 🙂 Ale zatím jsem na počátku, resp. teď na konci 5. týdne. Příštý týden (ve středu) jsem objednaná k paní doktorce, aby vše zkontrolovala. 😵
A jak jsi na tom Ty? 🙂

kacm
5. led 2008

Dukie: každé těhotenství bývá opravdu jiné, moje kamarádka při prvním měla nevolnosti, že nemohla pomalu ani chodit a při druhém těhu jí nebylo nic a chodila skoro do konce do práce, takže bych na tom nic zvláštního nehledala...... 😀
ada80: to je dobře, že jsi nakonec do práce nešla.....pokud ti je špatně a nebo tě bolí podbřišek, tak budˇ doma...necháš si napsat neschopenku u Mudr zpětně a nebo jsi byla na pohotovosti, pohotovost ti může neschopenku vypsat nejdéle na tři dny, pak musíš ke svému Mudr. a ten ti jí prodlouží......

dukie
5. led 2008

kacm: No já se snažím na tom nic nehledat. 😀 Ale minulé těhu nevyšlo 😒 , takže se člověk neubrání takovým těm, byť jen podvědomým, obavám... Ale snažím se koukat na to s nadhledem, snad bude tentokrát vše v pořádku. 🙂

kacm
5. led 2008

Určitě bude, ale vím jaké obavy máš, mě Mudr.zdělil když jsem byla na první prohlídce a na potvrzení těhu řekl, že bohužel v děloze žádný plod nevidí a že je mu to líto, že se asi jedná o mimoděložní těhotenství, takže já byla skoro 14dní v nervíkách a čekala co se bude dít, chodila jsem na krev zda mi stoupá HCG a pak za týden jsem šla do nemocnice na nejcitlivější UTZ co tu u nás mají a naštěstí mimi je v děloze, takže vím jak se asi cítíš, ale nesmíš na to myslet a připouštět si špatné věci......držím palečky.... 😀

dukie
5. led 2008

kacm: Tak to je krásné, že to dobře dopadlo. 😵 Přeji Ti, ať hezky rostete, jste zdraví a máte se čile k světu. 🙂

kacm
5. led 2008

dukie: moc moc děkuji, také ti přeji aby u tebe bylo vše v pořádku.... 😀 😀 😀

rezetka
5. led 2008

Ahój 😉

numerenka
5. led 2008

Ahojky holky,všechny vás tady zdravím a přeji krásný víkend 😉
Dukie - já jsem měla na začátku těhotenství bolesti jako bych měla dostat MS, někdy mě to bolí ještě teď,ale ty bolesti nejsou nějak velké, jen to je nepříjemný pocit. Uvidíš, co ti řekne paní doktorka. Držím pěstíky, aby to dobře dopadlo 🙂

xbimbobl
5. led 2008

Ahoj holky,včera jsem se sem nedostala tak píšu až teď...včera jsem u Dr. nepochodila, protože má dovolenou do 8.1. tak si musím ještě počkat...tak jsem byla pěkně naštvaná ale co se dá dělat...dneska je první den kdy je mě líp a můžu fungovat normálně....

rezetka: na neschopence nejsme a pokud mě ty ranní nevolnosti přejdou tak jí ani chtít nebudu...dělám v kanclu takže žádná fyzicky namáhavá práce, ale pokud by mě bylo pořád blbě tak jí chci taky, protože normálně fungovat nejde, taky si myslím že už bude i u tebe vidět nějaká bublika na UTZ...tak neměj strach

meni: tobě moc gratuluju a přeju ti aby jsi si to pořádně užívala

holky je vám taky blbě nebo jste všechny v pohodě...a co pobolívání v podbříšku a na vaječníkách?

meni
5. led 2008

jinak s poplatky je to tak, že normálně platíte do té doby, než dostanete těhotenskou průkazku. Alespoň mi to tak sestřička říkala. Včera jsem 30Kč zaplatila, ale příště mi prý už dají průkazku a nic už platit nebudu 🙂

rezetka
5. led 2008

xbim:Aha 😉
Meni, tak těch 30Kč mám 😀

kacm
5. led 2008

Meni: tak asespoň nějaká pozitivní zpráva ohledně financí......ale stejně......je to banda ty nahoře..... 😖

beruska2x
5. led 2008

Ahoj holky... no pry se neplati ani u zubare 2x za tehu ....

kacm
5. led 2008

Tak to nevím zrovna jsem nad tím přemýšlela, tak jsem zvědavá, k zubaři jdu za měsíc, tak uvidím zda mě zkásne..... 😠

rezetka
5. led 2008

Však to nebude tak horké.
Holky, povídejte, co vám dělali na první prohlídce a v kolikátém tt jste byly, když jste tam šly?

beruska2x
5. led 2008

Musis mu mavat prukajdou pred nosem 😉 😉
ja si jdu pro prukazku 24.1. tak to budu platit??? 🙂 Jeste vetsi zmatek mi prijde v te materske... 😅
A to jsem zvedava jak dlouho vydrzim v praci, je mi zle snad po kazdym jidle za posledni tyden..

beruska2x
5. led 2008

Ja jsem byla v 6tt a jen mi udelal utz a rekla at se setrim 😉 ze priste mi da prukazku a udela fotku...
ted jsem na to zvedava..asi meri tlak, vazi,...jsem taky zvedava 😉

rezetka
5. led 2008

A bylas na UTZ, bral ti krev?

beruska2x
5. led 2008

jenom UTZ, ja jsem se ptala na krev, uz kdyz jsem se objednavala ale kdyz jsem ji rekla ze
mam 3 pozitivni testy, tak mi rekla ze je to zbytecny, pak na UTZ bylo tehu krasne videt i se srdickem
a na krev se me ani neptala...
Mozna ted az pujdu do poradny, ale nic nerikala a na nejake testy je brzo ne???

rezetka
5. led 2008

Měla by ti ale zjistit krevní skupinu.
Jo, na testy je brzy, já nevím, mě se ale neptej, já uvidím v pondělí 😀

beruska2x
5. led 2008

No o tom jsme se doma taky s manzou bavili, protoze ja ji nevim...
a on jo... musim se na to Dr zeptat ale posledne jsem byla paf 😉

beruska2x
5. led 2008

Teda zajimalo by me jak prezivaly tehu nase prapraprababicky bez takove lekarske pece a bez konika 😀 😀

rezetka
5. led 2008

To je jasný 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru