Zjištění těhotenství ve 3. týdnu značí chromozom. vadu?

petuliee
1. říj 2016

holky kamarádka zjistila ve 3tt ze je tehotna, myslíte že tento "problém" může značit nějakou chromozonální vadu? Zatím víc podrobností nevím, u nás sem zjistila že jsem tehotna taky uz ve 3tt a malý měl downa a vadu na srdíčku. Tím ji samozdřejmě nechci strašit. Zjistili ste to někdo takle brzo? díky 😉

anezka22
1. říj 2016

Já si koupila digitální test Clear Blue a ten vyloženě ukazuje i možnost být těhotná 2-3 týdny ( a měl pravdu). A veškeré testy,kontroly,cukr,ultrazvuky na 1*. To si myslím na to vliv nemá...😉

leymea
2. říj 2016

@anezka22 ale to je mysleno jako 2-3 tydny od poceti ne?

yerry
2. říj 2016

@leymea no myslim ze nee. Ja zjistila tehu v 4tt a na to mi stacil mamatest. Clearblue se prezentuje jako ze to pozna jeste driv.... kdyby to ooznal 3 tydny od poceti vylo by to asi 5 tydbu od posledbi MS. Na to si nemusim kupivat test za sileny penize kdyz to pozna kdejaky jiny....

lenickakl
2. říj 2016

digitál ukazuje týdny od početí. 1-2, 2-3 a 3+ tuším jsou ty ukazatele..

petuliee
autor
2. říj 2016

Uvidim co napise dal zatim stale cekam

leymea
2. říj 2016

@yerry tak pokud Ti ukaze 1-2 tydny tak bys logicky jeste ani nemohla byt v tom, kdyz by ovulace byla dejme tomu 14DC. Takze to ukazuje od poceti. A kdyz Ti mamatest ukazal v 4tt, tak by Ti ukazal digital 1-2 tydny.

yerry
2. říj 2016

@leymea neukaual mi 4 tt. Ale byla jsem na konci 4 tt kdyz ukazal //
To ze celarblue ukazuje i 1-2tydny jsem nevedela. V tom pripade je to samozrejme blbost. Myslela jsem ze to dokate ukazat az od toto 3 tydne tedy tyden po poceti.....kazdopadne teda nechapu co je na nem tak super a proc je tak drahy kdyz mamatest to odhali prakticky stejne rychle....

yerry
2. říj 2016

Ted jsem se divala na clearblue a je to od poceti takze 1-2 tydny zname 3-4 od pisledni MS

verusche
2. říj 2016

My jsme s mamatestem přišli na těhotenství ve 3tt o týden později potvrdil lékař.
Teď jsem 29tt a maličká je úplně zdravá.
Proč by mimi mělo být nemocné, když se na to přijde dříve?

kvakuska
2. říj 2016

Žádný "problém" nevidím. Termín odhalení těhotenství vůbec nesouvisí s genetickou výbavou dítěte, to je naprostá blbost ... jako by nestačily ty obecně známé bludy, které se o těhotenství šíří, teď se snad začnou i strašit matky, které na těhotenství příjdou brzy 😝
@petuliee kdybys na těhotenství přišla v 8 tt a tvoje kamarádky také, tak bys ji také strašila tím, že by její mimčo mohlo být nemocné? Když si žena dělá od ovulace každý den testy, tak je možné, že třeba náznak pozitivního testu objeví už někdy na konci 3tt, i když moc často se to nestává ... kdyby stejná žena od ovulace netestovala a udělala si test až při vynechané menstruaci, tak by ten test byl také pozitivní ... miminko by bylo ale stále geneticky stejně vybavené, o tom je rozhodnuto už ve chvíli početí a termín odhalení těhotenství s tím nemá nic společného. Tak prosím zbytečně svoji kamarádku nestresuj. 🙄

alenka_p
2. říj 2016

@petuliee tento "problém" značí jen to, že ovulace byla asi dřív než 14. DC, proto je těhotenství vidět dříve...

astyna
2. říj 2016

Já bych se spíš bála, že to může odejít. Takhle rané testování nemá smysl.

luj89
2. říj 2016

Tomu nerozumím, proč by mělo značit zjištění těhotenství ve 3. týdnu nemoc miminka?

alilisi
2. říj 2016

Já si myslím, že se akorát zbytečně stresuje takovýma hloupýma otázkama..

petuliee
autor
2. říj 2016

@luj89 tak hladiny HCG muzou ukazovat na downa ale muze ale nemusi ;)

Jinak teda na ultrazvuku viděla miminko i dr, tak si myslím že se opravdu zbytečně stresuje, mi měli nemocny mimi HCG vysoký, a na utz byl videt pozdeji no... tak treba měla brzo ovulku 🙂 díky holky

petuliee
autor
2. říj 2016

jinak já ji rozhodně ničím nestrašila, spíš naopak, strašil ji její švagr protože věděl co se stalo nám, já se snažila o opak. Určitě nechci aby se nějak stresovala, trápila to určitě neee

petuliee
autor
2. říj 2016

já si myslím že se bojí protože švagrová její přišly o mimi v 16tt a my ve 13tt oboje kvůli VVV ale už někouká že mězi tím se narodila té švagrové zdravá holčička, a švagrovi zdravej syn. Snažím se ji aby přišla na jiný myšlenky.

luj89
2. říj 2016

@petuliee Ale konkrétní hodnotu HCG jsi nezmínila, takže těžko říct... Nehledě na to, že vyšší hodnoty HCG můžou stejně tak ukazovat třeba dvojčata. Kamarádku ani sebe nestresuj.

leymea
2. říj 2016

@yerry tak ja to nemyslela tak, ze Ti obycejnej test ukazal, ze jsi ve 4tt, ale ze uz se tam objevila ve 4tt carka. Nic specialniho na nem neni, akorat jen to, ze nemusis lovit duchy na obycejnych testech a on Ti ukaze bud ze jsi nebo ne.

yerry
2. říj 2016

@leymea jo taaak. no tak to je teda zadarmo drahej
😀

petuliee
autor
2. říj 2016

@luj89 tak dvojky bych jim prala,snazily se dlouho 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru