Zkratky v těhu průkazce. Poradíte?

madampoezie
1. bře 2012

Ahojte snažilky,těhulky i krásné maminky,
Mám docela zmatek v hlavě z mého gyn.doktora.Jak vidíte termín mám za 6 dní.
Doktor mi 17.2. řekl,že už se malá chystá,když bude problém s plodovkou nebo bolesti,můžu v pořádku odjet do porodnice,protože malá už má váhu na to,aby byla v pořádku.Jen,jsem stihla kontrolu 27.2. a řekl mi,že ještě moc otevřená nejsem,myslíte,že je ze mě zmatený,nebo proč mi neřekl víc?? U kolonky hrdlo nenapsal žádný cm,to co napsal v posledních týdnech absolutně nepřečtu a na poslední kontrole jen připsal :není stejné,To prectu :D musím se smát,protože doktorka,ke které chodím na ozvy taky krásně píše(ironicky)
Beru to v pohodě,maličké se v bříšku líbí,já se na ni moc těším,ale pokud má ještě v bříšku být,tak at je,Nejsem žádná stresovatelka,porod zvládly všechny maminky,je to přirozená krásná věc a ten nejúžasnější zážitek v životě podle mě.Chci se jen zeptat,jestli je normální,pokud mi ještě lékař nezdělil délku miminka,Teď mám strach,protože v 30-32.tt mi jen napsal do kolonky:PPMT,BPP 81 ale ted si nejsem jista jestli mm nebo cm,opravdu to neprectu :( FL 59 mm/cm.AC 25,8 cm .Dívala jsem se na zkratky v těhu průkazce na internetu,a nechci vás s tím otravovat,ale vím,že je vác tu hodně zkušených maminek,které mi poradí.Mám strach,že je AC délka miminka,v tom případě by bylo o polovinu menší,než by v tom dosaženém týdnu bylo,Děkuji předem za jakékoliv názory,Přeji všem krásný den 🙂) papa

ined77
1. bře 2012

ahojky 🙂
kuk 😉 ....AC je obvod bříška, pokud se nemýlím 😉
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ined77/album...
mám zkratky ještě v albu 🙂

madampoezie
autor
1. bře 2012

ined77: dekuju moc,jsi zlaticko 😉 ale nezdá se ti to málo :(?? to moje AC

ined77
1. bře 2012

@madampoezie 🙂 ..není zač!
ne, nezdá se mi to málo, novorozeňátko je šílený drobeček!...to se ještě budeš divit...to není vypasený růžovolící 4 měsíční cvalík😀.
klid maminko...kdyby něco nebylo v pořádku, tak už to od dr. dávno víš 😉 .
těš se na bobíška a nelam si hlavičku 😉 .

bl4nche
1. bře 2012

krasopis doktoru je kapitola sama pro sebe. Rekla bych, ze by nemelo byt BPP, ale BPD - prumer hlavicky- 81 mm by i odpovidalo. Proc ale jednou pise cm, pak mm. .. PPMT netusim, tipla bych si poloha plodu, ale nevim, co MT. Pise se PPKP - koncem panevnim, PPHL - hlavickou. Hodne zdaru u porodu!

berenika39
1. bře 2012

koukej, tam je skoro všechno,a pěkně polopatě. měla jsem to uložené🙂

http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/tehotenska...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru