Zvětšené postranní mozkové komory

hanna2124
8. únor 2017

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Byla jsem včera 7.2.2017 s pritelem na celkovém vyšetření v Gennetu, kde mi řekli, že podle ultrazvuku je vidět, že miminko má vyšší (hraniční) hodnoty mozkových komor (naměřeno na UTZ: 11,9 mm),jsem ve 22tt. Hned nás poslali ke genetičce, která s námi probírala rodinné příslušníky, syndromy atd., následně nás poslali oba na odběr krve a a pak jsem musela podstoupit odběr plodové vody. 14.2.2017 mám jit na magnetickou rezonanci. Řekli nám, že ve čtvrtek 9.2.2017 budou výsledky testů plodové vody a, že z toho se nejlépe pozná o co se jedná. Chtěla bych ještě podotknout, že nic v rodinách jak mé, tak přítele nebyly žádné vrozené vady a ni syndromy. Oba dva jsme po zdravotní stránce zdraví. Můžete mi prosím někdo poradit, jestli by se třeba nemohlo jednat jen o přechodné stádium ve vývoji? Že se ty hodnoty mozkových komor třeba mohou srovnat? Spoustu maminek tu píše, že měli naměřené hodnoty max. do 10 mm, tak si říkám jestli 11,9 není příliš. Čekáme vytouženou holčičku a tak se bojíme, aby se nestalo něco špatného. Moc děkuji za jakoukoli odpověď.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru