Downův syndrom. Šly jsme na potrat. Podpoříme se?

lucie.krajcarova
23. črc 2010

Milé maminky, potkala mě moc smutná věc... z plodovky se potvrdilo, že miminko má Downův syndrom.. S manželem jsme byli rozhodnutí pro potrat... nemáme dost síly ani vůle vychovávat postižené dítě. Navíc doma máme 15měs. klučíka, který občas vydá za dvě děti.. ale to, že o miminko přijdete, když už kope, bylo to v 19tt, že rozhodnete o jeho životě, to je strašné... ráda bych proto založila toto téma, abychom se vzájemně podpořily, řekly si zkušenosti a vymyslely, co dál...

martinasaf
26. led 2017

Ahoj holky, tak mě tento týden po dvouměsíčním čekání přišly výsledky genetiky. A vše je o.k. Tak jsem ráda. Byla to prý náhoda,tak snad se už nebude opakovat. Při dalším těhotenství budu ale zvažovat amnio.
Jade85 - mrzí mě to,ať to máš co nejrychleji za sebou. Je to tvé první těhotenství?

81miska
26. led 2017

@jade85 mrzí mě, čím si zrovna procházíš, nemocnici si můžeš vybrat, za mě ... nedoporučuju Bulovku, i když psychologa ti nabídnou, nemám s bulovkou dobrou zkušenost.

jade85
26. led 2017

@martinasaf jop, prvni tehotenstvi, vyslo nam to na prvni pokus, celou dobu pohoda a ted najednou tohle.

jade85
26. led 2017

@81miska dekuju, pujdu do Motola, mam tam s nima dobre zkusenosti.

81miska
26. led 2017

Ahoj, holky, tak já jsem štastná jak blecha j.... v úterý odběr plodové vody. tentokrát skutečnějen vpich a tlak, miminko podle UTZ v pořádku, riziko ze screeningu 1:10660 na DS, 1:33 000 na ostatní trizomie. včera jsme se dozvěděli, že čekáme zdravou holčičku.po odběru jsem lehla a pak jsem zazmatkovala že mi odchází voda, tak jsem si poležela 2 dny v nemocnici, ale na 99% planej poplach.

81miska
26. led 2017

@jade85 taky bych šla už jen tam ... a o psychologa si řekni u nástupu, oni ti ho pošlou

petuliee
26. led 2017

@81miska super mi zas cekame zdraveho chlapecka 😊 gratuluji 😊

alli005
26. led 2017

@jade85 mrzí mě to. Držím palce, ať máš vše špatné rychle za sebou...

lilijoan
26. led 2017

@jade85 Ahoj, to mne mrzí. Taky si myslím, že nemá cenu chodit na genetiku, ja tam vyplnila dotazník co v rodině a přítel taky, jinak nic. Jinak ja chodila na gyndu v nemocnici. Ale určíte si můžeš sama vybrat kam jít. Držím moc palce a neboj zvládneš to ☺

lilijoan
26. led 2017

@petuliee gratuluji 😆

alli005
26. led 2017

@81miska tak já byla na Bulovce a nemůžu proti nim říct špatného slova, automaticky mě dali na nadstandard ( nic jsem neplatila), sestřičky i doktoři hodně starostlivý. Jediný co bylo blbý, byla ta situace jako taková. Za mě tedy Bulovka naprosto bez problému.... vždycky je to o lidech, já měla asi štěstí ( no za ty skoro 3 dny, co jsem tam byla, se jich prostridalo dost a všichni byli Ok ).
Psychologa jsem nepotřebovala.

jade85
26. led 2017

@alli005
@lilijoan dekuju holky, my jsme byli s muzem na genetice pred odberem choriovych klku uz vcera, kde s nama prave geneticka dala dohromady rodinnou anamnezu, ale dneska mi volala, jestli bych se za ni jeste nemohla zastavit, ze mi vysvetli co a jak. Mozna je to zbytecne, ale zas na druhou stranu si rikam, ze mi to pomuze psychicky tohle tehotenstvi uzavrit s tim, ze to nebyla nase chyba a ze se to nebude opakovat (i kdyz to mi rekla uz do telefonu).

Po pravde ale ze vseho nejvic potrebuju mit za sebou ten potrat, ne ze bych se bala toho zakorku, ale ted se proste porad citim tehotna, jeste vcera jsem videla miminko na ultrazvuku, jak se krasne hybalo a proste nemuzu se s tim zacit vyrovnavat, dokud ve mne bude.

petuliee
26. led 2017

@jade85 tak mi pomohlo ze to nebyla nase vina. I to "ze ho ze mne vytahli" posilam obeti

81miska
26. led 2017

@alli005 už ten systém, příjem dole, sedím tam mezi těhotnýma, doktoři lítají mezi sálem a ambulancí, jsou přetížený, sestry byly skvělý a jo pokoj samostatnej. ale hlavně ta doktorka, která měla službu v noci... strašná důra, nasraná, že mě nepředá, prorože počítala s tím, že budu rodit nejdřív 24 hodin po první tabletě, já dostala první v poledne, v 9večer už mi odešla voda a o půlnoci jsem rodila, revizi mi podělala, krvácela jsem jak na jatkách a 3 neděle po revizi mi zjistili že mám v děloze krvácející cévku. i kdyby to byla jedna špatná doktorka, tak po mý zkušenosti ... už nikdy tam

jade85
26. led 2017

@petuliee jo, taky se to snazim nejak tak v sobe nastavit. ale proste potrebuju, aby to uz bylo pryc a zbavila jsem se tech tehotenskejch hormonu, ktery me ted strasne matou.

lentilkah
26. led 2017

@jade85 Ahoj, je mi lito cim prochazis. S tou genetickou si promluv, me to hodne psychicky pomohlo. Hospitalizaci mi domluvil muj gynekolog. Psycholozku za mnou poslali az dva dny po porodu pred propustenim z nemocnice, ale odmitla jsem ji. Uz jsem to povazovala za uzavrenou vec a nechtela jsem se v tom zase pitvat. Navic mi nebyla sympaticka. Drzim palce at to mas co nejdrive za sebou. Casem bude zase lepe 🍀

alli005
26. led 2017

@81miska no jo, to pak chápu.... já mám prostě zkušenost opačnou, tak jsem to chtěla napsat, že Bulovka nemusí být jen špatná ... prostě vždy je to o lidech... mně pak revizi na sále dělal přímo primář, vše bylo bez komplikací...

jade85
26. led 2017

ufff, holky, strasite me tema "porodama" muzu se zeptat, v kolikatem tydnu jste na zakrok sly? Ja ted zacinam 13tt a z informaci, co zatim mam, jsem pochopila, ze se to vyresi revizi, ze nebudou muset nic vyvolavat.

petuliee
26. led 2017

@jade85 ja sla 13plos 5 interupci 😊 holky v brne uz rodily

alli005
26. led 2017

@jade85 já byla 17tt, takže porod a pak revize....

jade85
26. led 2017

@petuliee a myslis, ze me v nemocnici objednaj rychle? treba uz na pondeli?

petuliee
26. led 2017

@jade85 me objednali hned dalsi den tak snad ano

jade85
26. led 2017

@petuliee tak snad, doufam, ze se to zvladne jen tou revizi, v pondeli budu cca 12+5, mozna min, drobecek kvuli te vade roste pomalinku :(

lentilkah
26. led 2017

@jade85 Ja 13+5 porod+ revize. Do nemocnice me vzali az za 4 dny. Hruza to cekani ☹

lilijoan
27. led 2017

@jade85 moc bych ti přála aby ti to dělali pod narkozou a kdyby ne, tak ja jsem mela bolesti jak při menses a když už se to nedalo, tak mi dali něco na bolest. Da se to zvládnout, strach jsem mela zbytecne velký. Držím palce

petuliee
27. led 2017

@jade85 nas byl taky o kousek mensi ale my máme malinky deti... drzím palce. at to mass rychle za sebou.... me to hodne pomohlo ze uz ho daly pryč.... ckivej se pak trápí ale mín no

jade85
28. led 2017

@lilijoan já nemám vůbec strach z fyzický bolesti, spíš z toho, jak to zvládnu psychicky, pokud to bude dlouho trvat :( jinak v nemocnici mi zatim po telefonuřekli, že nejspis budou muset dát něco, aby se připravil čípek a pak teprve revize. Takže to bude asi na dýl. Doufala jsem že ráno zákrok/odpoledne domů, ale asi bohužel. Skoro si přeju, abych začala potracet přirozeně, což se prý u té naší vady stává často :(

lilijoan
28. led 2017

@jade85 mě to trvalo den, než se podařilo. Sakra proč to nejde zjistit ty vady dřív, abychom tímhle nemusely procházet. Mě bylo psychicky blbě, až tak po týdnu. Jinak jsem to prožívala jakoby ve snu. Jsou to 4 měsíce a stejně na to musím pořád myslet

lilijoan
28. led 2017

Holky z jakého vyšetření vám zjistili Douwna? Koukám, že některé jste šly na ukončení brzy.

petuliee
28. led 2017

@lilijoan me ho zjistili nahodne pri urceni stari plodu ted sem byla na sceningu 13➕1 takze by to zjitily taky brzo 😊