Downův syndrom. Šly jsme na potrat. Podpoříme se?

lucie.krajcarova
23. črc 2010

Milé maminky, potkala mě moc smutná věc... z plodovky se potvrdilo, že miminko má Downův syndrom.. S manželem jsme byli rozhodnutí pro potrat... nemáme dost síly ani vůle vychovávat postižené dítě. Navíc doma máme 15měs. klučíka, který občas vydá za dvě děti.. ale to, že o miminko přijdete, když už kope, bylo to v 19tt, že rozhodnete o jeho životě, to je strašné... ráda bych proto založila toto téma, abychom se vzájemně podpořily, řekly si zkušenosti a vymyslely, co dál...

petuliee
18. led 2017

mě posilali už s 2,3mm za 2dny už to bylo 2,5mm a den po 2,7mm ale maly nemel nosni kustku a mel kratky prsty....

martiina_k
18. led 2017

@lentilkah díky. Naše malé má 1,67 a nosní kůstku má, já jen chtěla vědět, jaká ta hodnota je správná.

absintka19
18. led 2017

@lentilkah nam delaji jen nase genet.testy ale embrya nikoliv. A vy o necem takovem vite?

lentilkah
18. led 2017

@absintka19 Treba tady: http://www.zenska-neplodnost.cz/novinky/genetic... Pokud u vas nezjistili zadnou genetickou zatez, tak je "zbytecne" to delat.

absintka19
18. led 2017

@lentilkah dekuji. Gen bylo v poradku, to mate pravdu, proto nam to nerikali.

absintka19
18. led 2017

Dobre pocteni, takze na vetsinu ano ale ne na vsechno, pomohla jste mi. "Tato diagnostika navíc neověřuje všechna možná genetická onemocnění, a tak ani po vyloučení testovaných nemocí není zcela zaručeno zdravé miminko."

lentilkah
18. led 2017

@absintka19 Je jasne, ze nedokazi odhalit vse, ale zrovna DS, ktery patri mezi zakladni chromozomalni vady ano. A o ten tady slo.

paprikasova
18. led 2017

@martiina_k Moje dítě mělo 2,9. Nosní kůstku přítomnou, já mladá, první dítě zdravé. Ale výsledky krve nebyly nic moc, takže mi pro jistotu udělali odběr a ten to potvrdil. Každopádně první (zdravé) dítě mělo 2,1 a to třetí (zdravé) 2,4.

tahejhula
18. led 2017

@baobaba Male delece neuvidi.

tahejhula
18. led 2017

@martiina_k To je taky podle pracoviste, nekde je povazovana za dobrou hodnota do 2,5mm, nekde do 3mm a nekde povazuji za rizikove cokoli nad 2mm. My ted meli 3,6mm a dite se zda OK.

martiina_k
18. led 2017

Holky, díky všem za odpověď.

81miska
19. led 2017

@absintka19 já to vím, ale v těchto případech nabízí preimplementační diagnostiku a u 5 denních embryí už to jsou schopni poznat ... ptala jsem se na to na genetice když nám to zjistili

81miska
19. led 2017

@absintka19 ano ... kdyby nám zjistili genetický problém, nebo se to sice NÁHODOU, ale opakovalo znovu, tak oni to embryo před zavedením vyšetří ...

lilijoan
21. led 2017

Ahoj holky,mě ve 13 týdnů vyšlo riziko Douwna na 1:9. Tak jsem se rozhodla pro Prenascan, ty nervy z čekání hrůza. Bohužel mi vyšel pozitivní a tak jsem šla ještě na plodovku. Myslela jsem, že do mne zabodli nůž a ne jehlu. To rupnuti slyším ještě teď. A při tom se zjistilo, že mimi nezije. Na jednu stranu jsem byla ráda, že nemusím rozhodovat o jeho životě. Byla jsem v 16 tydnu a nežilo už 14 dni, taky mi to nepřidalo na psychiku, že jsem ho nosila tak dlouho mrtvé. Bohužel, musela jsem ho porodit. Trvalo to 24 hodin. Naštěstí jsem potratila do pochvy a tak jsem necítila jak ze mne jde. Pak už mne uspali a bylo dobře. Za 2 měsíce výsledky z vyšetření mimi ale nemohli ho pitvat, už bylo zmacerovane. Jen potvrdili Douwna. Snazit se ted nemůžeme, protože jsem byla na konizaci čīpku. Kde mne ještě poranili a tak jsem zašita. Jinak podotýkám, že to bylo první těhotenství a je mi už 38 let. Mám strach, že už to nestihnu. Ale dříve jsem prostě nenašla pravého partnera. Holky, držím všem palce, kterym se přihodí to co mne.

rottentocore
21. led 2017

@lilijoan stihneš 🙂 bude to dobré neboj. Mě první těhotenství a Down 🙂. Nepřišli na to, tak teď mám malou paní downovou 🙂... Ona je skvělá 🙂 . Jsem ráda, že jí mám, ale upřímně, kdyby mi to zjistili v těhotenství, tak půjdu na potrat...

lentilkah
21. led 2017

@lilijoan Ahoj, me to potkalo pred mesicem. V dubnu mi bude 30 a nikdy jsem na dite nijak nespechala. Po navratu z nemocnice najednou prisel pocit, ze mi ujizdi vlak a ze ty 3 mesice nez se budeme moci znovu pokusit o miminko budou nekonecne. Ted uz se na to divam jinak, cas jeste mam a ty taky 😉 Plno zen rodi jeste pozdeji.

lilijoan
23. led 2017

@lentilkah,Ahoj jenže nám první početí trvalo 8 měsíců, tak proto mám strach, že to nedopadne. A hlavně se bojim, že zase nebude v pořádku . Mají to tak všechny?

lilijoan
23. led 2017

@rottentocore Ahoj a jak vše zvládáš? Co přítel nebo manžel jak to vzal? Zase si rikam, že jsou horší diagnózy, kdy děti jen leží a nevnímají. S Douwnovym mi přijdou vždycky hrozne vesele a stastne, ale asi to nebude vzdy vid?

lentilkah
23. led 2017

@lilijoan Ja vysadila HA v breznu a otehotnela jsem v zari, takze taky zadna rychlovka. Ten strach ma kazda zenska, tim spis, kdyz uz si necim takovym projde.

petuliee
23. led 2017

Taky mam strach co bude nas ted ceka scening tak po nem snad budu klidnejsi

rottentocore
23. led 2017

@lilijoan zvládám dobře. Jsem s malou sama už od začátku těhotenství...

lilijoan
24. led 2017

@lentilkah a jak se cítíš ty,? V kolikatem tydnu těhotenství jsi byla?

lilijoan
24. led 2017

@petuliee tak držím palečky , ať je vse ok

lilijoan
24. led 2017

@rottentocore tak to je mi lito, že nemáš s kým se podělit o radosti i starosti. Jak se jmenuje holčička?

petuliee
24. led 2017

@lilijoan dekuji uz aby to bylo za nama 😊

lentilkah
24. led 2017

@lilijoan Koncila jsem 14 tt. Ted uz to jde, psychicky jsem se s tim celkem srovnala a uz se tesim az to budeme moc zkusit znovu.

lilijoan
24. led 2017

@petuliee tak pak dej vědět ☺

petuliee
24. led 2017

@lilijoan jasnacka

jade85
26. led 2017

Ahoj holky, v utery jsem jeste byla stastna tehule, ktera se tesila na zacatek druheho trimestru. Bohuzel prvni screening dopadnul spatne, vcera jsem byla na odberu choriovych klku, vysledky potvrdily triploidii, takze vadu na vsech chromozomech, kterou miminko stejne nema sanci prezit. Zitra jdu jeste za genetickou, ktera mi pry "vsechno vysvetli", ale za me uz neni moc co vysvetlovat, spis by me zajimaly prakticke veci, co ted mam delat. Jak to probihalo u vas, vybraly jste si nemocnici a tam se objednaly na potrat? Mely jste psychologa?

petuliee
26. led 2017

@jade85 jejda tak to me mor mrzi 😢 jinak psychologa sem nemela. Nemocnici sem si vybrala a tam vse vysvetlila