Downův syndrom. Šly jsme na potrat. Podpoříme se?

lucie.krajcarova
23. črc 2010

Milé maminky, potkala mě moc smutná věc... z plodovky se potvrdilo, že miminko má Downův syndrom.. S manželem jsme byli rozhodnutí pro potrat... nemáme dost síly ani vůle vychovávat postižené dítě. Navíc doma máme 15měs. klučíka, který občas vydá za dvě děti.. ale to, že o miminko přijdete, když už kope, bylo to v 19tt, že rozhodnete o jeho životě, to je strašné... ráda bych proto založila toto téma, abychom se vzájemně podpořily, řekly si zkušenosti a vymyslely, co dál...

veli
2. únor 2017

@81miska dekuju,podruhe jsem si myslela,ze nas nic nepotka...

veli
2. únor 2017

@lentilkah no,to se vubec neda srovnat...ja se drzim psychicky.Ale je to hlavne diky tomu,ze se to netahlo dele,nez bylo nezbytne.Co popisujes,to je daleko horsi,ale cas toho fakt spravi dost a pokud se vam to stalo jednou...tak to holt byla smula a ono to vyjde!

lentilkah
2. únor 2017

@veli Kupodivu bylo na psychiku nejhorsi to zjisteni, ze je vse spatne. Pak uz clovek prepne do nejakeho nouzoveho rezimu a zvladne vsechno. Doufam ze mas pravdu, vysledky z genetiky mame v poradku, jednalo se o nestastnou nahodu, takze jen pockat az se telo srovna a zkusime to znovu.

lilijoan
2. únor 2017

@veli Ahoj, mrzí mne to, že Ti mimi zase nevyšlo. Ale jak se říká do třetice všeho dobrého ☺. Jen mi nejde do hlavy, že někde musíte porodit a někde vám udělají revizi.

veli
5. únor 2017

@lilijoan diky.Nevim,asi ten 13./14. tyden je zlomovy.
Holky,drzte se tu vsechny.Proste po tyhle zkusenosti uz musi bejt jen lip...

lilijoan
6. únor 2017

@veli třeba si tu za 2 měsíce napíšeme, že jsme těhu☺

simikjuklik
7. únor 2017

Ahoj holky, tak i mě toto potkalo ☹ Utz v pořádku, ale i přesto mně vyšel DS a něco se srdíčkem ☹ Dnes jdu k doktorovi a jdeme řešit ukončení,je to něco šílenýho a nedokážu si představit vrátit se do života bez miminka. Navic to bylo naše první otěhotnění a hned taková zkušenost. Jinak jsem 16tt takže bohužel vyvolaný porod ☹

lentilkah
7. únor 2017

@simikjuklik Ahoj, moc me mrzi co te potkalo, v posledni dobe je toho nejak moc. Drzim palce at to mas co nejdrive za sebou, kdyz budes cokoliv potrebovat, ozvi se. Casem bude lepe.

petuliee
21. bře 2017

ženy dnes je den Downova syndromu. Ikdyž sme si miminko nenechali tak podoprujeme <3 jinak po zářijovém neštěstí ted čekáme zdravého chlapečka, ted budem začínat 22tt

lentilkah
21. bře 2017

@petuliee Moc gratuluji, to je super, ze se vam zadarilo tak brzy 🙂

petuliee
21. bře 2017

@lentilkah děkujem... dr našla cystu tak sme se dohodli že to dáme bez antikoncepce a je z toho malej Kája no 🙂 ale sem ráda že se zadačilo takřka hned. Ale ještě sme neměli udělanou genetiku tak byl trošku strach

lentilkah
21. bře 2017

@petuliee Tak to verim. Nam ted skoncilo 3 mesicni cekani, minuly tyden byla ovulace, tak uz jsme se nechranili a ted cekam na vysledek 🙂

petuliee
21. bře 2017

@lentilkah moc držím palce 🙂

martinasaf
21. bře 2017

Ahoj, paráda, moc gratuluju. Já jsem dneska 5+6, ještě to nechci zakřiknout, ale snad to tentokrát taky vyjde🙂

lentilkah
21. bře 2017

@martinasaf Gratuluji, to se tak hezky cte tyhle pozitivni zpravy.

alli005
21. bře 2017

to vám děvčata moc gratuluji a držím palce, aby tentokrát vše bylo v pořádku a výsledkem bylo krásné zdravé mimčo 🙂

My už se 4 měsíce snažíme, ale zatím nic ☹ začínám z toho být už trochu špatná... no snad se taky jednou dočkáme

petuliee
22. bře 2017

@alli005 až přijde čas, přijde miminko <3 držím palce

lentilkah
22. bře 2017

@alli005 Kdyz to slo jednou, pujde to znovu. Hlavne myslet pozitivne 😉

alli005
22. bře 2017

@petuliee @lentilkah díky 😉 já vím, normálně se nijak extra nehroutím a vím, že až se to bude mít stát, tak se to stane, ale teď jsem měla rodit, tak je to takové náročnější...

lentilkah
22. bře 2017

@alli005 Tak to verim 😔 Drzim palce, aby se zadarilo co nejdrive 🍀

rottentocore
25. bře 2017

Dnes je to přesně půl roku, kdy se mi narodila Kristýnka. Jsem šťastná, že jí mám. I přes její postižení toho za půl roku zvládla hodně a troufnou si říct, že drží vývojově krok se zdravými dětmi. Pase koníky, směje se nahlas, povídá si svoji hatmatilku, zkouší se plazit, natahuje se pro hračky . Jediné co neumí je otočit se že zad na břicho, jen z boku na břicho, ale to dopilujeme.

lentilkah
25. bře 2017

@rottentocore To jsou krasne zpravy, jen tak dal 🍀

petuliee
26. bře 2017

@alli005 taky sem ted měla rodit ☹ sem tam se mi to taky pripomene a je mi smutno... ☹

makronka29
5. dub 2017

Zdravím, taky přispěji svou zkušeností. Je mi 38 let z předchozího manželství mám dvě malé děti 6 a 8 let. S novým partnerem nám vyšlo plánovaně otěhotnět hned na první pokus (partner má 32 let) no a ve 13 tt mi zjistili riziko DS 1:2 a odběr plodové vody riziko potvrdil (říjen 2016). 2. listopadu jsem byla na vyvolaném porodu, vše proběhlo v rámci možností ok. Po šestinedělí se dostavila menstruace, v lednu mi na kontrole paní doktorka potvrdila, že jsem v pořádku a můžeme se znovu snažit (jsem jinak naprosto zdravá), genetické testy taky dopadly dobře, byla to statistika. No a hned v únoru jsem opět otěhotněla, teď jsem v 10tt a zatím vše vypadá ok (ťuk, ťuk). Proplakala jsem mnoho dní a mám strach se radovat ze současného těhotenství, aby to zase nedopadlo špatně. za 3 týdny jdu na NT screenig, tak uvidíme bude to přesně v tom týdnu, kdy se nám měl narodit náš chlapeček. Chtěla bych povzbudit všechny ženy, které si tímto prošly, bude dobře a půjde to.

lentilkah
5. dub 2017

@makronka29 Urcite to bude v poradku, drzim palce 😉 A s tim radovanim- to ze se nebudes radovat vysledek stejne neovlivni, stejne tak jako to nezmirni ten smutek, pokud by to v poradku nebylo. To mi rekla jedna holka tady a ma pravdu. Nam se to same stalo v prosinci, v patek jsem objevila pozitivni test a verim, ze jsme si uz smulu vybrali.

jade85
5. dub 2017

@makronka29 díky za sdílení zkušenosti a držím palce, ať je tohle těhu už v pořádku! Jinak souhlasím s tím, co napsala @lentilkah, které moc gratuluju k pozitivnímu testu a taky moc držím palce. Já jsem teď v prvním snažícím cyklu a moc doufám v pozitivní test třeba za dva týdny 🙂

lentilkah
5. dub 2017

@jade85 Dekuju, ani jsem nedoufala, ze se nam zadari hned napoprve, ale asi na tom, ze je pohnojeno neco bude 🙂 Snad se zadari i vam, budu drzet palce, pak dej vedet.

jade85
9. dub 2017

@lentilkah díky moc 🙂 ještě musím aspoň týden vydržet, určitě dám vědět 🙂

zuzajulie
10. dub 2017

Holky, co jste byly na tom vyvolavanem porodu kolem 19.tydne treba, jak moc to boli? Teprv pujdu na plodovku, ale uz vse vidim cerne a zajima me, jak to probiha a trva to a tak...?

lentilkah
10. dub 2017

@zuzajulie Ja ti svoji zkusenost klidne do sz napisu, taky jsem chtela vedet, do ceho jdu, takze to chapu. Ale nechces pockat az budes mit vysledky? At si tim zbytecne nezatezujes hlavu. Drzim palce aby to bylo v poradku.