Downův syndrom. Šly jsme na potrat. Podpoříme se?

lucie.krajcarova
23. črc 2010

Milé maminky, potkala mě moc smutná věc... z plodovky se potvrdilo, že miminko má Downův syndrom.. S manželem jsme byli rozhodnutí pro potrat... nemáme dost síly ani vůle vychovávat postižené dítě. Navíc doma máme 15měs. klučíka, který občas vydá za dvě děti.. ale to, že o miminko přijdete, když už kope, bylo to v 19tt, že rozhodnete o jeho životě, to je strašné... ráda bych proto založila toto téma, abychom se vzájemně podpořily, řekly si zkušenosti a vymyslely, co dál...

zuzajulie
11. dub 2017

@lentilkah dobre, pockam, dekuji. Napisu, az budu vedet.

lentilkah
11. dub 2017

@zuzajulie Nemas za co, predpokladam, ze ti vysly spatne tripple testy? Ty jsou casto falesne pozitivni, tak bych zatim nezoufala. Kdy jdes na tu plodovku? Te se taky neboj, nic to neni. Odber klku je trochu neprijemny, ale plodovku jsem ani necitila.

zuzajulie
11. dub 2017

@lentilkah vysel mi triple 1:45 a jeste pry neco k rozstepum, takze dnes poradny utz a odber. Zrovna uplnek, tak snad se to bude dobre hojit. Uvidime...

lentilkah
11. dub 2017

@zuzajulie Nic neni ztraceno. Hlavne po odberu odpocivej. Na screeningu si byla?

zuzajulie
11. dub 2017

@lentilkah byla a nevypadá to dobre, dite je atypickea na srdci je asi vada.

zuzajulie
11. dub 2017

@lentilkah byla a nevypadá to dobre, dite je atypickea na srdci je asi vada.

lentilkah
11. dub 2017

@zuzajulie To je mi lito, jeste budes cekat na vysledky te plodovky?

zuzajulie
11. dub 2017

@lentilkah jojo, zitra odpoledne bude to hlavni a psk se uvidi. Ale my uz aspon jednu holcicku mame, tim se uklidnujeme, no, ted se neda delat nic jineho.

lentilkah
11. dub 2017

@zuzajulie Zvladas to statecne, drzte se.

petuliee
12. dub 2017

@zuzajulie držím palce

zuzajulie
13. dub 2017

@petuliee
@lentilkah holky tak je to dokonce Patau.

lentilkah
13. dub 2017

@zuzajulie To je mi moc lito, drzte se. Kdy nastupujes do nemocnice? Chces neco napsat k tomu vyvolavani?

zuzajulie
13. dub 2017

@lentilkah mam to chtit vedet dopředu? :(no v utety se jdu domluvit se zpravami z genetiky, ty budou dnes.

lentilkah
13. dub 2017

@zuzajulie Ono je to stejne hrozne individualni. A to cekani si tedy taky uzijes, ja to mela podobne, na screeningu jsem byla 6.12. a rodila jsem az 19.12. Takze se mi pak hrozne ulevilo, ze uz to mam za sebou.

apollo20
13. dub 2017

@deniskka Ahoj, dnes ksem se dozvěděla tp samé... Down. V úterý jdeme na přerušení. Vim, ze Tvuj příspěvek je sedm let stary, ale rada bych vedela, jak to bylo dal a zda se ti podarilo znovu otěhotnět ? Dekuji 🙂

lentilkah
13. dub 2017

@apollo20 Ahoj, to me mrzi. Ja si to prozila ted v prosinci a uz jsem znovu tehotna. Vzpomenu si na to kazdy den, ale uz je zase lepe. Chce to cas.

petuliee
13. dub 2017

@zuzajulie moc me to mrzi... Kolikrat si rikal "zlstej down" 😞 drz se

@apollo20 me se podarilo otehotne 3ms po revizy. Taky me to mrzi ale ted cekame zdravyho chlapecka. Drzz se

apollo20
13. dub 2017

@lentilkah Děkuju, je pozitivní a pro me důležité, co jsi napsala. Dekuji a at je vse ok 🙂

lentilkah
13. dub 2017

@apollo20 Nemas za co, taky dekuju. Drz se a kdyby neco, jsme tu pro tebe.

tereziaok
13. dub 2017

@apollo20 nechcete přecijen dát šanci dítěti s downem? setkala jsem se s několika a všichni dělali a dělají rodičům radost...držím palce v rozhodování...

apollo20
13. dub 2017

@tereziaok ahoj, jsme rozhodnutí, nechceme přivést na svět nešťastný život v tomto nelehkém světě, kde je každý trochu odlišný zatracován zdravou a "normální" většinou..

lentilkah
13. dub 2017

@tereziaok Myslim, ze tohle premlouvani sem nepatri.
@apollo20 uvedla, ze jde na preruseni, takze je nejspis rozhodnuta a tohle ji rozhodne neprida. Nezname podrobnosti, ale musis si uvedomit, ze neni down jako down. Jsou k tomu ruzne pridruzene vady a treba v nasem pripade byla jen otazka casu, kdy by priroda zakrocila sama. Geneticka se spise divila, ze jsem dite vubec tak dlouho donosila. Takze ono je hezke rict, dejt tomu diteti sanci, ale nekdy ji treba ani nema.

petuliee
13. dub 2017

presne nas malej mel i srdeční vady a do toho 2 cácorky doma.... bylo to težky rozhodnutí ale když čtu jak si maminky vedle u dr nepoloží ani miminko je mi do breku ☹

rottentocore
13. dub 2017

@petuliee to jsi četla zřejmě můj příspěvek 🙂 jo no tak určitě to nebude lehké, ale víš co? Už je mi to jedno. Když vidím jak je malá šikovná a zvědavá... Ono to nakonec není tak spatne...Malá je skvělá.

linee
13. dub 2017

@tereziaok a o kolik deti s downem jsi vychovavala a starala si se o ne?Ono je neco jineho videt a zazit na vlastni kuzi.
Toto rozhodnuti neni jednoduche pro zadnou matku a myslim,ze at se rozhodne jakkoliv,mela by mit podporu blizkych a okoli.Protoze jen ona je ta,ktera nese nasledky (at v sobe same,tak i v pripadne nasledne peci). A jednoduche neni ani jedno.

@apollo20 pevne drzim palce.Rozhodnuti je urcite tezke,ale at jste se rozhodli takto,nemejte vycitky a snazte se pak uz k tomu nevracet.Hlavne zadne "kdyby".Je to tezke a moc vam preji,at se vam opet zadari a donosite mimi,u ktereho to nebudete muset resit.

petuliee
13. dub 2017

@rottentocore jj tvuj prispevek sem myslela ja Vam fandim 😊 obema

rottentocore
13. dub 2017

@petuliee dekujeme 🙂 . Já bych hrozně chtěla něco dělat, něco co by pomohlo lidem kteří by byli v situaci jako já, jenže nevím jak začít a jak to pojmout...

kvedlinka
13. dub 2017

Ahoj holky,přesně pred rokem 13.4.2016 jsem se dozvěděla o tom,že čekám miminko s downem. Bylo to hrozné, ale všechny co jste si tim prošly nebo procházíte chci povzbudit. Dnes 13.4.2017 se mi narodila zdravá holčička, beru ji jako dar, že zrovna i toto datum vyšlo...Jsem nesmírně stastna a i kdyz na předchozí ukončené těhotenství,resp.miminko nikdy nezapomenu, teď můžu říct ze jsme se rozhodli dobre.drzim vám vsem palce at se brzy dočkáte opět úsměvu na tvari!! A děkuji všem za podporu, kterou jste mi tu pred rokem daly.

zuzajulie
13. dub 2017

@kvedlinka gratuluju 🙂 to je moc hezke.

lentilkah
13. dub 2017

@kvedlinka Moc gratuluju 😉 Pokud to tentokrat dotahneme az do konce, tak budu rodit taky presne po roce.