Downův syndrom. Šly jsme na potrat. Podpoříme se?

lucie.krajcarova
23. črc 2010

Milé maminky, potkala mě moc smutná věc... z plodovky se potvrdilo, že miminko má Downův syndrom.. S manželem jsme byli rozhodnutí pro potrat... nemáme dost síly ani vůle vychovávat postižené dítě. Navíc doma máme 15měs. klučíka, který občas vydá za dvě děti.. ale to, že o miminko přijdete, když už kope, bylo to v 19tt, že rozhodnete o jeho životě, to je strašné... ráda bych proto založila toto téma, abychom se vzájemně podpořily, řekly si zkušenosti a vymyslely, co dál...

hmonika
1. lis 2017

@alkuska jeste k ty amniocenteze-kdyz mi zavolali spatny vysledky,tak jsem prestala dodrzovat klidovy rezim,cely vikend jsem normalne vsechno delala,chovala obe deti(1,5 a 4 roky),nosila jsem je i po schodech,stehovala postylku.... vsechno bylo ok

alkuska
1. lis 2017

@hmonika Nj, pěkný... já jsem z toho fakt docela nešťasná, nevím co mám dělat.

lentilkah
1. lis 2017

@alkuska Hlavne se nenervuj zbytecne predem. Na screening bez nekam, kde jsou fakt profici a pak uvidis podle vysledku.

alkuska
1. lis 2017

@lentilkah Díky, tím jak nad tím přemýšlím a čtu všechny ty smutné příběhy se jenom vydeptávám. Mám v plánu jít na Veveří v Brně, měli by být dobří.

simdan
1. lis 2017

@baracudas ahoj bohužel triple test vychází většinou falešně...Docela mě překvapuje že někteří lékaři ještě tenhle test-v době prvotrim.screeningu-vubec ještě provádějí,me u dcerky před dvěma lety taky dělali naštěstí o.k. a nyní jsem byla na prvotrimestralnim screeningu a teplé test už mi nedělali je mi 37let riziko je, ale dle mého lékaře pokud vyjdou první testy pěkně není důvod dělat další 😉
držím pěsti ať vše dopadne dobře 👍 Uvidíš že to bude v pořádku 😉

lentilkah
1. lis 2017

@simdan Idealni je, kdyz se tripple test udela a integruje s prvotrimestralnim screeningem. Ale to ne vsude delaji.

baobaba
1. lis 2017

@alkuska Ahoj! Už si to přesně nepamatuju, ale myslím, že jsem měla riziko 1:170 a to pak kleslo po ultrazvuku. Celkově byl screening negativní, to tam bylo tučně. Byla jsem snad u největších profíků, v Gennetu. Sama primářka mi pak říkala, že to Downíci umí, že nikdo nic nepozná, až po porodu. Pořád je to jen riziko. Ale rozhodne nechci aby to vyznělo, že si na Gennet stěžuji! Naopak! Jinak ale těžko říct, jak by těhotenství probíhalo dál, jestli by někdo něco odhalil. Na utz pak byly patrné hyperechogenní střevní kličky, takže něco už začínalo být "jinak" ... Nevím. ... každopádně je mnóhem víc případů, kdy je to naopak, riziko vysoké a nakonec je vše OK. Snaž se nestresovat, věřím, že to bude dobré! A co nějaký neinvazivní test? Prenascan?

hmonika
1. lis 2017

@alkuska ja u I.screeningu mela riziko 1:240

prokesovaeva
8. pro 2017

Ahoj Lucie,před dvěma dny jsem se dozvěděla stejnou zprávu jako ty.Miminko má Downův syndrom a za tři dny jdu na ukončení těhotenství.Mělo to být naše první dítě.Jsme naprosto zdrceni a hrozně to bolí,ale rozhodli sme se takto.V našem věku nevíme,jak dlouho bysme tu pro něj mohli být,nezvladli bysme to...😞

lentilkah
8. pro 2017

@prokesovaeva Ahoj, moc me mrzi, ze tu mame dalsi smutny pribeh. Zazila jsem to presne pred rokem. Vybrec se, zanadavej, neda se zapomenout, ale casem bude lepe....me tu ted spinka tyden stary chlapecek a to je ten nejlepsi lek na bolave ❤

hmonika
8. pro 2017

@prokesovaeva Drz se.Posilam hodne sil❤
Ja si tim prosla pred 3 mesici,za mesic a pul bych mela termin,toho dne se hrozne bojim.
Chce to jen cas,bude lip.Objimam te❤

hmonika
8. pro 2017

@lentilkah ty uz mam miminko na svete?Moc gratuluju❤❤❤
Ty jsi mi byla tady nejvetsi oporou😉

lentilkah
8. pro 2017

@hmonika Dekuju 😘
Od toho to tema je, vzajemne se podporit 😉

prokesovaeva
8. pro 2017

Děkuju Vám...snažím se byt statečná,ale vůbec nevím co mne čeká...vím,že pujde miminko ven přirozeně(což je dobře) ale nevim jak to zvladnu...ale když to zvladlo tolik z vás,musim taky.Můj muž je naštěstí nejzlatější člověk a naprosto mne podpoří.Všechny se držte ❤

lentilkah
8. pro 2017

@prokesovaeva Zvladnes to, neboj. Po tehle psychicke bolesti je ta fyzicka uplne zanedbatelna. Posilam ❤

prokesovaeva
8. pro 2017

Nebojim se te fyzické...říkám si,že alespoň to dlužím tomu drobečkovi...ta psychická bude horší,jsem ted v jakemsi utlumu...bojim se toho rozjezdu,až to na mne padne...ale moc děkuju za podporu a je skvělé,že máte miminko...pro mne je to naděje,které se nevzdáme.🍀

lentilkah
8. pro 2017

@prokesovaeva Taky jsem po tom prvotnim soku byla otupela, smirena, dokonce po porodu jsem na tom byla relativne dobre, nebo jsem si to alespon myslela. Prislo to az pozdeji. Asi to bylo potreba, abych to nejakym zpusobem prijala a "uzavrela".

jade85
8. pro 2017

@prokesovaeva moc vám držím palce, ať to s mužem co nejlépe zvládnete. Mám podobnou zkušenost jako lentilkah, taky na mě to nejhorší dopadlo až po porodu.

@lentilkah moc moc gratuluju k miminku, ať ti dělá jen radost 😘😘

lentilkah
8. pro 2017

@jade85 Dekuju, je to zlaticko 🙂
A co ty, jak se dari?

jade85
8. pro 2017

@lentilkah u mě dobrý, už mám pořádnej pupík, mimčo kope a je otočený hlavičkou dolů 🙂 za dva týdny končím v práci, tak se těším 🙂

lentilkah
8. pro 2017

@jade85 To verim, ja delala do 34 tt, uz to bylo narocne, ale zase nema clovek cas premyslet nad kravinama 😕
Brisko si uzivej, pak roste pred ocima a uz je to fuska, ja jsem rada, ze uz je pryc 🙂

jade85
8. pro 2017

@lentilkah já jsem si řekla, že si ten poslední trimestr užiju, kolem Vánoc si vybírám dovolenou a na mateřskou jdu 8 týdnů před termínem 😉
A jaký jsi měla porod, vše ok?

lentilkah
8. pro 2017

@jade85 Pro me byl ten treti trimestr spis za trest, ke konci uz jsem toho mela plny kecky 🙂
Porod v ramci moznosti dobry, sice skoncil klestema, ale maly je v poradku a to je hlavni.

apollo20
23. pro 2017

Ahoj holky,
chci vám všem popřát krásné Vánoce a samé dobré zprávy, jako mám dneska já. Jsem těhotná. Ještě to neví ani rodina, ani přítel, jsem teprve u vynechání menses a pozitivního testu 🙂

lentilkah
23. pro 2017

@apollo20 Je, tak to mas ten nejlepsi darek. Moc gratuluju 😘

jade85
24. pro 2017

@apollo20 To je nádhera. Moc gratuluju a držím palce. Krásné vánoce všem 😘

malasana
30. pro 2017

Ahoj holky, ja byla screeningu v prvnim trimestru ve stredu, vysel pozitivne. Riziko na DS 1:100 doporucili mi bud pockat asi 3 tydny na odber plodove vody a nebo hned odber choriovych klku s vysledkem do 2 dnu. Nechala jsem si odebrat ty klky a bohuzel v patek mi byl potvrzen DS. Je mi 39 a miminko bylo neplanovane, ale kdyz uz se stalo, tesili jsme se na nej. Jsme rozhodnuty tehotenstvi ukoncit, ale je mi strasne.

lentilkah
30. pro 2017

@malasana To je mi lito, drz se ❤️ Kdyby si cokoliv potrebovala, tady te podrzime.

hmonika
30. pro 2017

@malasana to je mi lito❤.Taky jsme cekali neplanovany treti miminko,na ktery jsme se moc tesili a taky nam byl zjisten DS.
V lednu bych mela mit termin porodu a toho dne se desim.
Posilam hodne sil.Drz se.Bude to ted hodne tezky,ale bude zas lip.

jade85
30. pro 2017

@malasana Ahoj. To je mi moc líto. Zažila jsem to před necelým rokem. Ta doba mezi potvrzením výsledků a ukončením těhu byla pro mě nejhorší. Pak už se to bude jen zlepšovat. Moc držím palce, ať to zvládnete to co nejlépe a kdyby něco, jsme tady 🤰