Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

berule
28. led 2011

@felicitta ahoj, to je dobře, že už nejsi na všechno sama. Věřím, že teď už to bude jen lepší a lepší 😉 Moc na tebe myslím 🙂

veruska007
28. led 2011

@r_jitu Ahojky, manžel měl akorát tobolky, ale účinná látka by měla být stejná. Snad to pomůže.

@felicitta Ahojky, to jsem moc ráda, že je o Tebe dobře postaráno. Neboj, to odezní. Je normální, že léky začnou účinkovat pomaleji, ale nedělej si z toho hlavu. Potom zaberou a bude dobře. Neboj, nezmění Tvou osobnost, jen zabrání propadu Tvé nálady na samotné dno. Budou prostě látky, které ovlivňují náladu, udržovat v normálním mezích. A pak bude dobře. Držím palce a mooooc na Tebe myslím.

kackag
3. únor 2011

ahoj holky, nějak jsme se odmlčely ☹ holky těhulky,co je nového s vaším bříškem??Veru jak to dopadlo na hematologii??Berule a ty už máš pěknej týden, je všechno v pohodě?? 🙂
Felicitta a co ty, doufám,že je to lepší s lékama.Moc na tebe stále myslím. 🙂
Holky já jedu v středu do Plzně do FN k prof.Mudr Ulčové Gallové, csc. To je odborník na poruchy plodnosti a časté potrácení.Jezdí k ní pacientky z celé republiky i ze zahraničí,tak jsem zvědavá. U mého doktora jsem si včera vyzvedla doporučení,tak mi to hezky celý sepsal a dozvídám se tam zprávy z pitvy o kterých jsem vůbec nevěděla, ☹ třeba,že jsem měla při potr. v 16 tt hematom placenty a hypoxii placenty a taky,že jsem čekala 2x za sebou holčičky 🙂 ten můj manžel asi umí taky dělat jenom holčičky 🙂

taky myslím na maovu, jestli jí už náhodou nezazvonil telefon a brzy nedostanou miminko 🙂

maova
3. únor 2011

@kackag Kačko, držím moc palce u Ulčové, taky jsme tam s manželem byli 😉 Bylo by fajn, kdyby vám něco našla, že by se to dalo nějak řešit 🙂
A jsi hodná, že na nás myslíš 🙂, telefon zatím nezazvonil.

Doufám, že ostatní holky jste v pořádku, těhulky i s miminka a na felicittu myslím pořád, snad to zvládá co nejlíp 🙂

kackag
3. únor 2011

@maova a nic vám doktorka nenašla??
jak dlouho máte už zažádáno o adopci?? To už by mělo asi být každou chvíli,ne?

maova
3. únor 2011

@kackag nám nic nenašla, rozloučili jsme se s tím, že je všechno v pořádku, víc pro nás nemůže udělat a jestli se nám někdy narodí miminko, máme jí dát vědět. Pak jsme byli na konzultaci u jednoho doktora a ten se divil, že nám nic nenašla, že ta prý najde všem něco 😀
O adopci máme zažádáno rok a čtvrt, takže to může klidně další rok, nebo i dýl, ještě trvat, ale doufám, že to bude dřív 🙂

veruska007
3. únor 2011

Ahojte, já vám chtěla včera napsat, nějak to na mne večer padlo a probrečela jsem celý večer a skoro celou noc. Bylo to už půl roku, co nám umřel Jakoubek. Jirka na něj nikdy nevzpomíná, myslím, že včera si taky nevzpomněl. Moje kamarádky už dávno jezdí s kočárkem... tak je mi to pořád sem tam líto.

Jinak já jdu v pondělí na kontrolu a ve středu na NT+. A na hematologii jdu až za dva týdny, tak uvidím.

Doufám, že miminko začne brzo kopat, abych věděla, že žije a má se dobře.

lucie.krajcarova
3. únor 2011

@veruska007 nebuď smutná, zase bude fajn.. u nás si taky nikdo nevzpomněl. ale jsme na tom jinak, za dva měsíce jdu do práce a malej do školky, takže dítě zatím není na řadě. naopak si pár měsíců přiberu antikoncepci. akorát teda, když vidím Adámka od švagrovky, tak si vzpomenu vždy, byli by téměř stejně staří...
@kackag to je velice zajímavé s těmi holčičkami... a zprávy máš doma? mně mrzí, že tu pitevní nemám... ale zkusím se zeptat doktorky, jestli by mi neudělala kopii...

kackag
3. únor 2011

@maova taky si myslím,že budu stejný případ
☹ jak jsem koukala do fóra o adopci,tak tam některé maminky čekali třeba jenom rok 🙂 to by bylo dobrý,kdyby to klaplo co nejříve 🙂

kackag
3. únor 2011

@lucie.krajcarova doktor mi to napsal jenom ve zkratce,ale dozvěděla jsem se to teprve teď, že i před tím to byla holčička.Mně teda doktor okopíroval, tu zprávu z histologie , protože jsem jezdila na konzultace k jiným doktorům,abych to měla u sebe.

@veruska007 nesmutni, vždyť už nosíš nový štěstíčko 🙂 je pravda, že si to budeme nosit v srdcích déle,ale dooufám,že čím dál méně na to budeme myslet ☹

berule
3. únor 2011

Ahojky, u mě nebylo nic nového, ale dnes jsem konečně byla na velkém utz, no nemusím říkat, že od rána jsem měla průjem z nervů a tak to bylo až do Brna. Až přišla na nás řada, tak mi doktor oznámí, že je to u mě rekord, že jsem už ve 21.tt, tak mě zrovna naštval 😠 Ale pak naštěstí říkal a ukazoval, že je všechno v pořádku, kontroloval i Dopplera a placenta se dobře vyživuje, čípek mám v pořádku, tak jsem šťastná. Ale ptala jsem se, jestli se může ještě něco pokazit a řekl mi, že až do TP se toho může ještě hodně pokazit. Takže mě neutěšil. Navíc se u nás v dědině začínají o mě šířit drby, jestli jsem nebo nejsem těhotná. Probírá se to na obecním plese 😠 Tak jsem naštvaná, že moje "údajné" kamarádky o mě šíří řeči a přitom jim to může být fuk. Nikomu jsme nic neřekli, tak vůbec nevím, jak je to mohlo napadnout. Ale nevědí nic, protože se vykládá, že jsem ve 3.měsíci. Myslela jsem, že bych už to řekla i naší Adélce a vím, že jak jí to řeknu, tak to hned řekne ve školce a roznese to. Ale když mi ani teď doktor neřekl, že to bude už dobrý, tak nevím jestli se mám pochlubit nebo ne 😖

veruska007
3. únor 2011

@berule Ahoj, co je to doppler? Doktor rikal, ze mi to budu delat v pondeli v rizikove poradne, ale nevim, co to je. No, ja doufam, ze miminko bude v poradku, zive, spokojene... uz aby to bylo za nami. Porad se bojim, aby se neco nepokazilo. Honzik rozhlasuje na potkani, ze ma maminka v brisku miminko a je tam ve vode 😀 . No, ma radost. Tak snad to bude dobry. Zrusila jsem jesle, domluvila se v praci, ze nenastoupim... tak to by byla hruza, kdyby to nevyslo.

berule
3. únor 2011

@veruska007 Ahoj, Doppler se dělá utz a zjišťuje se průchod živin přes placentu. Já bych na té obrazovce z toho nic nepoznala, ale když to říkal velký dr. Vlašín, tak mu musím věřit 😉 Já se taky bojím, na dnešek se mi půl noci zdálo, že jsem v nemocnici na potratě a druhou půlku se mi zdálo, že vozím svoje mimčo v kočárku. To je hrůza co, já právě vůbec nevím jestli už to říct nebo ne, furt se bojím. Honzík je malinký, tak je jasné, že má radost 🙂 Musí to vyjít, nesmíš si to připouštět, no a kdyby náhodou, tak se ta práce znovu domluví. Já vím, je to těžké nenervovat se, sestra mě taky nadává, že nemám na nic hrozného myslet. Teď jsem jen ráda, že cítím pohyby, zatím někdy víc někdy míň.

lucie.krajcarova
3. únor 2011

@berule dopadlo to dobře, neboj!!!! A bojím se, že lidem z vesnice se prostě nic neutají... i když nic neřekneš. přece jsi asi přibrala a je to na tobě vidět. málokdo to v 5. měsíci utají. neporadím ti, co s tím, jen se s tím smířit. holky z vesnice určitě nevědí vše, co se vám stalo, jen jsou zvědavé. já bych si určitě taky všimla, když by u nás nějaká těhotná byla. prostě ty vztahy jsou bližší. sousedi nás pořád k sobě zvali, tak jsne přemýšleli, co za tím je, jestli není mladá těhotná 🙂 ale nakonec měla jen neschopenku a žádné vycházky, tak proto chtěli, abychom přišli my k nim.

kackag
3. únor 2011

@berule ahoj, na ty lidi se prostě vykašli a mysli jenom na svoji rodinu 🙂 vždyť už to musí být na tobě vidět, to holčičky ještě nepoznali? Já jsem v 21tt už měla takové břicho, že bych to neutajila 😀 a hlavně se s aničkou často koupu, tak jsem jí to musela říct tak v 17 tt no a to hned všichni věděli,protože to je malá drbnička 🙂

veruska007
4. únor 2011

No, ja teda koncim 12.tt a pokud nemam bundu nebo kabat, tak uz je to pekne videt 😝 .
Tak moc doufam, ze se pristi tyden dozvim same dobre zpravy.

berule
5. únor 2011

@lucie.krajcarova já bych to ani tajit nechtěla, ale po tom co údajné kamarádky předvedli posledně nemám chuť je do ničeho zasvětit a o to je to horší, protože vymýšlejí takové bláboly, že je to na ránu 😖
@kackag je to na mě vidět, ale naštěstí je zima a nosím kabát a nerozepínám se 🙂 Baruška to ví, ale Adélka ne a ani ji to ještě nenapadlo. Ale vím, že bude mít největší radost, protože pořád chce miminko, tak bych jí to už chtěla říct a vím, že se hned pochlubí ve školce 😉

duhovka
8. únor 2011

Ahoj holky,
Procetla jsem si vaši diskuzi a pripadate mi jako "stare" kamarádky. Zacatek diskuze byl fakt šílený, ale na konci uz čtu, ze jsou z vás tehulky, což je krasne a povzbuzující. Moc držím pěsti, ať všechny testy vyjdou jen výborně a vy si ponesete domu zdravého mimiska, protože vy uz to špatně musíte mít vybráno.
Já jsem teprve na zacatku. Potratila jsem v 19tt-dnes je to na den přesně mesic. Tak jen doufám, ze bude VŠE ok a budeme se moci zase začít snažit.
Snad neva, když tady k vám občas zajdu.
Mějte se krasne

lucie.krajcarova
8. únor 2011

@duhovka ahoj, vítej u nás. asi sis taky prošla peklem, a ještě to určitě je čerstvé. bude se ti chtít říct nám, co se stalo?

duhovka
8. únor 2011

No já zatím zádné vysledky nemám. Vlastně těhotenství bylo v pohode- jen jsme si trochu pockali, protože po vysazeni HA jsem skoro rok byla mez menstruace a pak laparoskopie zda je VŠE ok, pak zjištění jen jednoho pruchoziho vejcovodu, ale nehrotili jsme to a najednou jsem byla tehu. VŠE v pohode a pak z ničeho nic mi v práci praskla voda. Když jsem volala do nemocnice, tak mi řekli, at přijedu a pak uz jen konstatovali, ze jsem měla pravdu a opravdu odtekla voda-bohužel vsechna. Takže si mě tam nechali a druhy den se vyvolal porod a pak probekla kyretaz. Ted uz jen na miminko vzpomínám. Stále se upinam na to, co mi rekne doktor a kdy dorazí mensruace a ....... A hlavně
Kdy nám dovolí se začít snažit.

lucie.krajcarova
8. únor 2011

@duhovka tak to je hrozné, prostě spontánní potrat.... ach jo, je mi to strašně líto ☹

kackag
8. únor 2011

@duhovka ahoj, je mi líto,že jsi si to musela taky prožít ☹ teď je to ještě čerstvé, takže to máš v živé paměti ☹ to je hrozné období ☹ já mám po potratu skoro 5měsíců, také na to dost často myslím,ale musím říct,že je mi už lépe.Postupem času jsem se s tím srovnávala ☹
uvidíš jaké budou výsledky,ale říkají, tak za půl roku se znovu snažit,ale zase je spousta ženských,které otěhotněly rozhodně dříve 🙂 někteří odborníci zase tvrdí, hned po první menstruaci.Záleží na tobě,jak se budeš cítit 🙂
to chápu,že se upínáš na to co řekne doktor,taky jsem na tom visela , protože je to pro tebe objasnění a budete vědět čeho se příště vyvarovat.
Tak ti přeju brzké uzdravení na dušišce 🙂

berule
9. únor 2011

@duhovka Ahoj, to mě mrzí, co jsi si musela prožít 😢 , vítej mezi námi, ikdyž bych ti přála, abys sem nemusela patřit 😒 . Je to ještě moc čerstvé, doufám, že budeš mít brzo zprávy od doktora, abys věděla na čem jsi. Je to strašný, co se všechno děje. Když si vzpomenu, že při prvním a druhém těhu jsem potrat vůbec neřešila, vlastně mě vůbec nenapadl.

V pátek jedu na kontrolu na hematologii, tak jsem zvědavá jak dopadnu a ve středu mám poradnu.

veruska007
9. únor 2011

@duhovka Ahoj, mela jsem to stejny. Cekala jsem jak na smilovani na zpravu z pitvy, ale na nic neprisli. Dovolili nam zacit se snazit po 3 mesicich a opravdu, hned po tech trech mesicich se nam miminko povedlo. Dnes jsem byla na ultrazvuku a cekame chlapecka, zatim vypada, ze je vsechno v poradku. Dokonce mi posunuli termin porodu o par dni driv 😉. Miminko je pry krasne a spokojene, dokonce mam pocit, ze mne nekdy trosku zasimra... drzim palce i Tobe, aby se vam brzy vase miminko povede. Jen musim rict, ze uz to tehotenstvi neni tak nadseny a bezstarostny jako driv.

duhovka
9. únor 2011

Ahoj holky, dneska jsem docetla celou tuto diskuzi... Hodně jsem brecela a nemůžu uvěřit co všechno se muže přihodit. Jste tak statečne! Mate můj neskonaly obdiv! Tolik jste si vytrpely a bohužel se ne u všech to trápení ve štěstí obrátilo.
Moc myslím na Feliccitu, se kterou strašně cítím a přeji ji,at se všechno špatne v dobre obráti a ona at uz je cely život šťastná, protože to co zažila, by stačilo na několik životu.
Holky, spolu to zvládneme!
Tehulkam přeji, at mají zdravé mimisky a jak to jen půjde pohodova tehu 🙂

Měla jste nektera problémy s cyklem před otehotnenim a jak to pak bylo po potratu?

lucie.krajcarova
9. únor 2011

@duhovka ahoj, dnes už zníš o něco veseleji 🙂 je to paradox, ale mně taky pomohlo, že se mohlo stát něco horšího... prostě mohlo zemřít dítě po porodu, v šestinedělí.. nedejbože že by mi zemřelo starší dítě 😔 jsou to hrozné myšlenky. člověk se prostě utěšuje všelijak.
jinak s cyklem mám teď fakt problémy. první ms přišla už po 20 dnech,ale od té doby je to tak 35 dní ☹(( fakt hrůza. normálně by mi to nevadilo, ale když chce člověk miminko, tak vůbec neví, který den může vlastně testovat... no v každém případě teď beru antikoncepci, jen proto, že nastupuju do práce, tak ať jsem v pohodě. možná ale že vezmu jen jedno platíčko.... hodně jsem váhala, jestli mám začít nebo ne. ale chytli jsme se s manžou, no a bylo to vyřešené.

duhovka
9. únor 2011

No ja jsem dneska skoro pět tydnu po potratu zatím to na menstruaci nevypadá. Bojím se,ze mi to zase třeba na rok nynecha. Nejsem nejmladší a čekat zase tak dlouho nechceme. Teda ještě záleží na tom, co nám rekne doktor. i když ted uz vím, ze opravdu platí:člověk mini a příroda meni. Ja jsem si prave myslela, ze tu menstruaci mám rozhozenou kvůli HA. Každopádně ji uz brát nebudu. Se zaměstnáním taky nevím-mám smlouvu na dobu určitou za paní na mateřské a měla by si ji ted prodlužovat, tak čekám. Vycházelo nám to hezky, ze ja bych odchazela na mateřskou a ona by se vracela. No možna budu mít plnou hlavu s hledáním nové práce a tehu se přidá. Víš jak to chodi-kdyz to chceš,tak to nejde a když ne, tak je to na to sup. Kez by to tak bylo! My ještě zádné miminko nemáme, tak bych si ho moc přála, ale to tady asi nemusím ani psát....
Jsem strašně rada, ze jsem vás našla! Moc mi to pomáhá.

wwwerca
9. únor 2011

Ahoj.
Teda holky, to je sila co tady ctu, otresny zazitky! Taky jsem si loni v rijnu prozila potrat. V 18. tt mi jen tak z niceho nic odtekla plodova voda. Dal to nechci rozepisovat, nechce se mi na to myslet a promitat si to zase v hlave, pokud vas zajimaji detaily, prectete si to na mem fotoblogu. V nemocnici mi doporucili cekat pul roku, pomalu se nam to uz blizi a ja se uz tesim i bojim zaroven. Stale bojuju, uz jen sama se sebou a svoji hlavou, ale to asi vsechny znate. Pomaha, kdyz si clovek precte, ze na to neni sam. Vsem, at uz jste v jakekoliv situaci, preju hodne stesti a zivotni sily!!!

duhovka
9. únor 2011

Ahoj Verco,me se stalo iPod to samé. Řekl ti k tomu lékař něco? Ja teprve k nemu půjdu. Docela se na to co mi rekne upinam ☹

kackag
9. únor 2011

@berule tak jak dopadla kontrola?? 🙂 držím palečky

@veruska007 blahopřeji k chlapečkovi 🙂 🙂

já dneska byla u doc.Ulčové Gallové s maželem v Plzni.Nabrala nám zatím jenom krev a uvidíme při další návštěvě.