Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

lucie.krajcarova
13. srp 2010

Veruško, krvácela jsem taky krásně a ne silně. ale i po císaři jsem krvácela pouze týden. tak si dej pozor, určitě bys už krvácet neměla. jinak první menzes jsem dostala už po 20 dnech, to jsem nečekala. a velice slabá, asi mě při revizi hodně vzali sliznici.

lucie.krajcarova
13. srp 2010

@felicitta, tak mě napadlo, piješ kontryhelový čaj? když tak si to najdi v samostatné diskuzi, já po něm otěhotněla hned. beru ještě listovku a teď nově femigard, předtím jsem brala babyplan.a jestli můžu poradit, zas tak moc se na to neupínej.. ono psychika dělá moc.

felicitta
14. srp 2010

@lucie.krajcarova
Ahoj Lucie,já jsem tak štastnááááááááááááá,konečně dvě čárky 😀 .Teť už můžu jen čekat a doufat,v pondělí jdu na gyndu
doufám,že vzhledem k mé anamnéze+věku mi napíše neschopenku,pracuji jako operátorka skladu a to je pořád stres a honit termíny,no chtěla bych bejt raději doma,snad to klapne...Jinak beru pouze listovku,ale teť začnu s komplexem pro těhule...
To je dobré,že už trénujete,o to to půjde rychleji až to bude naostro 😉
Budu na Vás myslet a držet pěstičky...!!!!

lucie.krajcarova
14. srp 2010

Felicitta, tak to velká gratulace 🙂)) který tt jsi? tak jen tak dál!!! my máme ještě chvíli času, tak aspoň budu chodit na zumbu a na tenis a jíst a dělat to, co těhule nemůžou. člověk si na všem špatném musí najít něco dobré 🙂
Jinak mě nabízeli rizikovku vždy už na začátku, když tak si o ni klidně řekni.

veruska007
14. srp 2010

Gratuluju a strasne zavidim...

felicitta
14. srp 2010

@lucie.krajcarova
@veruska007
Holky moc děkuji,řvu už od rána,chvílku štěstím pak se mi zase vrací předchozí těhotenství,no kolotoč emocí...
Jsem asi ve 3 tt,chci se zeptat ten kontryhelový čaj je dobrý na co,má to smysl pít i těhotenství?Jinak má zkušenost s ov.testem nic moc,nevydržím tak dlouho nepít,takže jsem měla asi malou konzentraci toho hormonu ,nevím ale dle testu jsem ovulaci neměla nikdy... 🙂

veruska007
14. srp 2010

No, kdyz mas //, tak to budes aspon 5.tt. Na nespolehlivost ovu testu si kamaradky taky stezovaly.
Ohledne kontryhele jsem cetla, ze v tehotenstvi se uz nedoporucuje.
Mej se pekne, uzivej si nove miminko a drz nam palecky, at se taky tech svych slunicek dockame...

lucie.krajcarova
14. srp 2010

felicitta, já pila kontryhelový čaj od ms do ovulace,mělo by se to pít každý měsíc, dokud neotěhotníš. mně se to povedlo už při prvním měsíci. nevím, jestli to te´d má u tebe ještě smysl. je to na lepší sliznici a tím pádem lepší uhnízdění vajíčka. obecně to také zmenšuje a zkracuje krvácení. joa nezapomeň, že tt se počítají od prvního dne MS, takže od ovulace cca +2 týdny 🙂

felicitta
14. srp 2010

@veruska007
@lucie.krajcarova
Teť tomu nerozumím ,naposledy jsem 1 den menstruace měla den 16.7.,ale ovulaci asi před 3 týdny tak jsem fakt brzda ale jsem tedy 3 nebo 5 tt?Holky to je jasňačka že Vám moc držím pěstičky ať se to štěstí brzy dostaví!!! 😀
U mě je to ale také teprve začátek teť jde o to, to také zdravé a pořádku donosit,těhotná už jsem byla dvakrát ☹ a jsme stejně bez štěstí..ZATÍM 😀

lucie.krajcarova
14. srp 2010

Felicitta, tak to je hodně zvláštní.. jestli jsi těhotná, tak asi stále menstruuješ, to se stává. jinak je nejdřív MS, pak ovulka a pak těhu test 🙂 no uvidíš, na gyndě se tě na MS budou ptát. jinak určí týden podle velikosti na utz.

veruska007
15. srp 2010

No, ja bych rekla, ze to jednodenni nebyla ms, ale slabe krvaceni pri uhnizdeni vajicka.

lucie.krajcarova
15. srp 2010

Verusko, jj to je možné, protože obvykle bývá ms delší.

felicitta
16. srp 2010

@lucie.krajcarova
@veruska007
Ahoj holky,asi jsem to špatně napsala,1 den menstruace 16.7 jsem myslela první den, ne jeden den menstruace,ovulku jsem měla asi před 3 týdny to znamená asi 29.7 a menstruaci tento měsíc jsem očekávala 14.8 ale místo té byl pozitivní test,nevím jestli jsem to vysvětlila lépe?No na gyndě jsem dnes byla ,budu mít neschopnost od zítra musela jsem dát v práci vyplnit papít co konkrétně vlastně v práci dělám a zítra to tam mám vyplněné vrátit a pak mi tu neschopnost napíše ,přišlo mi to dost pošahané,myslela jsem že mi to napíše ze zdr.důvodů,při mé šílené anamnéze a ne z důvodů lehké nebo těžké práce,prý je to nové a musí to dát v práci vyplnit každá,víte o tom někdo něco??Jinak mám 9.9 přijít na první ultrazvuk,jinak mi neřekla vůbec nic,že je to ještě málo času a nedá se nic vidět ani říct,jsem z toho docela zklamaná,holt je to zázrak jen pro mě a ostatním to příjde jako ůplně normální věc,,, 🤐 Zatím pa

felicitta
16. srp 2010

@lucie.krajcarova
Ještě se chci zeptat , nevíš náhodou ,mám nárok na nějaké vycházky a jsou časově pevně určené,nebo záleží na doktorce?
Ta moje je podle všeho asi trochu jiná,tak se bojím abych se vůbec dostala na čerstvý vzduch..

Díky za info...

veruska007
16. srp 2010

Ahoj, vim, ze pojistovny zprisnily podminky, protoze na rizikove tehu chodily holky uplne zbytecne. Takze ted uz neni rizikem ani opakovane potraty. Jinak vychazky jsou zpravidla 4h denne, vyjimecne vcelku, zpravidla ale 2h dopoledne a 2h dopoledne... marodila jsem tak dva mesice, ve vetsim meste... nez dojedes do centra, jedes zase domu...

Drzim palecky.

veruska007
16. srp 2010

Jo, a na blizsi info od doktorky je fakt brzo, mne chtela videt az v 9.tt, mesic po //.

felicitta
16. srp 2010

@veruska007

Ok děkuji moc za info...Ale ty vycházky to fakt není nic moc a taky by mě mě zajímalo co je tedy důvod pro rizikové,já myslela že když je mi 36 let ,mám za sebou dvě komplikovaná těhotenství a od 12 týdne si mám 2 krát denně píchat heparin jako důvod stačí,sice mi to napíše,ale tak ůplě samozřejmé jak jsem v mém případě předpokládala to není ☹

felicitta
16. srp 2010

Ještě jsem tuk našemu téma našla tohle....
Poradna
Tvrzení lékařky, že vycházky bez omezení povolit nelze, je nepravdivé. Délku vycházek žádný právní předpis neupravuje. Lékař dokonce ani není oprávněn vycházky povolovat, zakazovat či určovat délku jejich trvání, neboť žádný zákon lékaře k takovému rozhodování nezmocňuje. Naopak, podle ustanovení čl. 2 odst. 3 Listiny základních práv a svobod může každý činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá. Podle § 4 odst. 4 vyhlášky č. 31/1993 Sb. Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky o posuzování dočasné pracovní neschopnosti pro účely sociálního zabezpečení platí, že lékař v legitimaci a hlášení příslušné okresní správě sociálního zabezpečení pouze vyznačuje den příštího lékařského ošetření a rozsah a dobu vycházek práce neschopného občana. Rozhodnutí o rozsahu a době vycházek je tedy na pacientovi, lékař rozsah a dobu vycházek v legitimaci pouze vyznačí.

lucie.krajcarova
16. srp 2010

felicitta, tak nevím, jestli ti poradím, od mého prvního těhu se to změnilo.. já byla na rizikovce od 6. měsíce, i když mi to nabízela od začátku. a vycházky jsem měla naprosto neomezené a nikdy mi nepřišla kontrola. o nových změnách bohužel nevím, protože už nepracuju. jinak jsem se v tom docela orientovala. ale na druhou stranu se stejně divím, že ti to nenabídla. jak jsem byla těhotná v podruhé, tak mi rizikovku nabízela taky od začátku.. akorát že jsem na rodičovské, tak kjsem to nepotřebovala. odkdy mají platit ty změny?????

lucie.krajcarova
16. srp 2010

možná bych ti poradila najít si jiného lékaře... myslím, že postup tvé lékařky je hodně nestandartní...

lucie.krajcarova
16. srp 2010

jo a škoda, že tě objednala za týden až dva na srdíčko!!!! mně se její přístup opravdu nelíbí 😒 😒 😒 😖

veruska007
16. srp 2010

Nekde na MK k tomu byla diskuse prave o neschopence a vychazkach, kdyztak na to kukni...

felicitta
17. srp 2010

Holky zdravím,
tak jsem neschopenku dostala,ale mudra mě tedy vysvětlila,že jí mám na základě mé práce a ne zdr.stavu,už fakt ničemu nerozumím,ale je mi to jedno,hlavně že můžu zůstat doma a nebudu ohrožovat zbytečně to malé,třeba to přeháním,ale si myslím že my všechny jsme poznamenané strachem do budoucna...Prostě se bojím a chci vyloučit všechna rizika..
Ale co je fajn,že mám vycházky od 8-18 hod,neříkala jsem si o ně napsala mi je sama od sebe...
Těším se až mi napíšete že už jste snažilky a pak těhule a budem si psát jak nám jdou kilča nahoru,kdy a jak nás mimi koplo a podobně!!!! 🙂 🙂 🙂

lucie.krajcarova
17. srp 2010

felicitta, to je super 🙂 vyšlo ti to dobře 🙂 doufám, že se brzy přidám 🙂

veruska007
18. srp 2010

njn, ty dva mesice, kdy se to teoreticky muze nejdrive stat, jsou nekonecny... zatim jeste porad spinim, takze sex nic...

felicitta
18. srp 2010

@veruska007 @lucie.krajcarova
Já vím jak nekonečné to je,přesně si na to vzpomínám,nám tenkrát lékař doporučil čekat půl roku,jak strašně dlouhá doba to byla...Ale dočkáte se a pak už bude zase svět hezčí.....V každém případě ,já na Vás čekám:....!

lucie.krajcarova
18. srp 2010

jéé felicitta, má fotku, super!!!
holky, já jsem v tak divném psychickém stavu, že bych teď otěhotnět fakt neměla... v pondělí jsem zapomněla zavířt střešní okna a napršelo nám do postele, včera jsem zapomněla zavrřít kohoutek a když v noci pustili vodu, tak ji máme v přízemí. a dnes jsem v tescu na par,kovišti nemohla najít auto ☹ jako našlo se, ale manžel jel zbytečně z práce. nevím co se to se mnou děje....

veruska007
19. srp 2010

Ja spis porad po chvilich brecim a nemuzu se toho zbavit. A venku se snazim nikoho nepotkat. A pri sebemensi namaze jsem nesmirne vycerpana... uz at to sestinedeli skonci!

felicitta
19. srp 2010

@lucie.krajcarova
@veruska007
Lucie asi to legrační nebylo ale docela jsem se smála při čtení,co Ti na to potom manžel řekl?
Verusko je to to hnusná doba,ale určitě bude líp,a když se Ti chce brečet tak si pobreč to patří k tomu,je to jasné ty hormony se musí prvně srovnat...
Ale stejně Vám oběma strašně závidím,máte obě už to štěstí mít dítě,vím že to co se stalo bylo hrozné,ale i tak máte pro koho žít,někdo Vás potřebuje pak je asi snažší se vyrovnat s takovou věcí....

lucie.krajcarova
19. srp 2010

felicitta, no ani se moc nerozčiloval, jen když našel tu vodu v baráku, tak volal, já tě zabiju 😔 to musel být naštvaný strašně. ale během dne přišel na to, že máme nějaký problém se žumpou, horší než ta voda, tak ho to přešlo. doufám, že dnes nic nevyvedu!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Felicita, však za pár měsíců už si ho taky pomazlíš v náručí, ten něžný uzlíček 😉
Verusko, to mě moc mrzí.. co ten obřad, už jste ho měli? pomohlo to? nezkusíš psychologa?