Zamlklé těhotenství - jak dlouho jste čekaly na spontánní potrat?

rituska88
5. zář 2018

Dnes mi byl diagnostikovaný zamlklý potrat. Už podruhé během jednoho roku. Když se mi to stalo poprvé, loni v listopadu, šla jsem dle rad lékaře na revizi. Tentokrát jsem se rozhodla počkat... Dnes jsem 10+4 a miminko odpovídá 9+0. Chce se zeptat těch, co se rozhodly stejně - Jak dlouho jste čekaly na spontánní potrat? Jak to probíhalo? A měly jste potom některé z potíží před kterými lékaři varují (zánět)? Mně se nelíbí, že můj lékař mi nedal možnost výběru a dívá se na mě jako na blázna, že chci pár dní čas...že prý riskuji zánět...ale že před revizí musím podepisovat souhlas s riziky, která nejsou o nic menší (ba naopak), to je asi v pořádku... Můj lékař mě drží v šachu - za 2 týdny mi tak i tak ukončí neschopenku a já si nemůžu dovolit potratit v práci - tím mě k revizi tlačí. Ale já jsem se rozhodla, že lékaře změním. A že se nenechám k něčemu tlačit. Dřív přece ženy ani nevěděly, že jsou těhotné nebo že plod nežije a potratily samy...A jaký je rozdíl v tom jestli půjdu v pátek na revizi nebo ještě počkám? Přece kdybych nešla na kontrolu dnes, ale za týden, tak by se to zjistilo až za týden a nic by nebylo jiné...

zuzlinka30
10. zář 2018

@rituska88 ja to chapu. A drzim pecky at to mas rychle za sebou, vse bude v poradku.

rituska88
autor
10. zář 2018

@zuzlinka30 Děkuji. Mám strach jestli to půjde, to malý už je dost velký, ale chci to aspoň zkusit a ne se hned podvolit doktorům a nechat do sebe rýpat...

zuzlinka30
10. zář 2018

@rituska88 ja jsem na zacatku minule pondeli mi doktor rekl ze je vse v poradku a ve ctvrtek jsem zacala spinit a vcera trochu krvacet a dnes uz nic. Klesa mi hcg takze doktor rekl zamlkle tehotenstvi. 20.9. Jdu na kontrolu a na odber hcg a kdyz to bude zle tak doktor mi doporucuje samovolny potrat i do prace me poslal, neumim si predstavit ze treba mimi pujde ze me ven v praci.

rituska88
autor
10. zář 2018

@zuzlinka30 To taky nechápu. Můj bývalej gynekolog mě zas poslal do práce po revizi, když mi ještě vůbec nebylo dobře a řekl mi, že když už nejsem těhotná, tak není důvod abych dál byla doma a že on už by tu neschopenku nijak neodůvodnil. Teď netuším, jak na to bude reagovat doktor, ke kterému jsem přešla. Jestli mě nechá doma do potratu nebo řekne buď revize nebo do práce. Do práce se těším, mám svou práci ráda a jsem tam mezi lidma, ale jsem zdr. sestra na gastroenterologii, kde nemám za celý den možnost jít pořádně ani na WC, natož tam řešit tohle. Ale tak kdyby nedejbože to na mě přišlo v práci, tak bych řekla, že třeba volali ze školky, že je syn nemocný a že si pro něho mám přijet a prostě bych jela domů. Snad by to nebylo tak rychlé, abych nestihla zareagovat. Štve mě ale, že na druhou stranu člověk vidí, jak jsou doma lidi, kterým nic není, simulují se zádama apod. a pak ženskou potká tohle a aby měla strach co bude, protože musí honem do práce. Moji švagrovou kdysi poslala gynekoložka do práce po gynekologické operaci, když ještě hodně krvácela a měla bolesti...říkala, že to bylo otřesné, že se na tu práci stejně vůbec nemohla soustředit.

zuzlinka30
10. zář 2018

@rituska88 ja mam to same doktor mi rekl ze by me na neschopenku uz neutahl a musim jit do prace . Jenze ja profavam nabytek a vse kolem tak se bojim a co kdyz to na me prijde tam? Me vozi do prace sef protoze ja ted nemam auto.a je toho vic a co jim mam rict v praci jsem stoho na nervy. Ale taky mam v sobe nejakou nadeji , protoze me doktor jeste bude kontrolovat hladinu hcg tak to treba jeste neni jisty ja fakt nevim. Vadi mi ta nejistota , vlastne nevim na cem jsem . Kamaradka mi rika ze kdyz me jeste chce kontrolovat hladinu hcg a ultrazvukem ze to treba neni jeste jiste , no ale ja nevim. Brisko mi roste, prsa me bolej. Nemam zadne bolesti a spineni ustaalo , ta nejistota me zabiji, mozna jen hledam nejakou nadeji , ja sama nevim.

rituska88
autor
11. zář 2018

@zuzlinka30 Máš ještě aspoň jiskřičku naděje, to je dobře. Já naději nemám, moje miminko žilo a pak umřelo a už mi to potvrdili dva doktoři. Takže mně už nezbývá než čekat... Zatím jsem doma, kontrolu mám 21.9. ale to už má být jako kontrola po revizi. Tak se modlím, abych do té doby potratila a nemusela řešit co pak v práci a tlak doktora, abych na tu revizi šla.

rituska88
autor
12. zář 2018

Tak se opět hlásím. Dnes jsem 11+4 (malý je 9+1) a konečně se začíná něco dít. Zkoušela jsem různé babské rady na vyvolání spontánního potratu, takže se už 3.den prolívám šalvějí, maliníkem a vitamínem C. Asi to má něco do sebe, protože doktor mi minulý týden na kontrole řekl, že to nevypadá, že do 2 týdnů by se mělo něco dít, ale už děje - včera začlo malinké špinění a dnes zesiluje. Tak strašně bych si přála, aby to šlo a abych na tu revizi nemusela...Navíc kdyby to bylo dnes nebo zítra, tak je doma manžel a byla bych pro všechny případy pod dohledem. Držte mi pěsti...

vineta
12. zář 2018

@rituska88 Držím pěsti ❤️

zuzlinka30
27. zář 2018

Tak dnes mi bylo oznameno ze jsem se vycistila deloha je prázdná. Je to hrozne , ale doktor rikal ze se muzeme snazit dal a ze do tretice se to povede. Jenze ja se budu uz jen bát. Nevim zda po tom vsem se da prekonat strach.

blueapple03
5. říj 2018

Ahoj holky, aktuálně čekám na spontánní potrat po zamlklem těhotenství. Na první kontrole mi doktor řekl, že vidí embryo bez srdeční akce cca 3 mm a že uvidíme příště. Za 14 dní už tam nebylo ani embryo, ale jen plodové vejce. Dal mi na výběr buď revizi nebo počkat na krvácení. Revizi jsem měla před rokem ve 11 tt, embryu přestalo bit srdíčko v 8+2 tt, tak nyni zkouším čekat, protože je to mnohem menší těhotenství než minule. Teď jsem 10+4 tt a stále se nic neděje. V jakém týdnu se u vás nakonec spustilo krvácení a jak to probihalo? Snažíme se o první mimi a teď mi bylo 30.

zuzlinka30
27. lis 2018

Ja na spontalni potrat cekala asi necely mesic. Ale do ted mam problemy same zanety , ms mam rozhazene treba druha ms byla na 1 den.

blueapple03
28. lis 2018

@zuzlinka30 díky, už mám měsíc po potratu a právě dorazila první ms, také docela slabá...

zuzlinka30
28. lis 2018

@blueapple03 u me ta prvni byla v pohode ale ta druha jen na jeden den. A pri tom samovolnem cisteni jsem skoro vubec nekrvacela takze jsem moc nechapala

urtica
28. lis 2018

@zuzlinka30 A poslal Vás někam na testy? Mně dr. tenkrát slibovala, že po případném druhém potratu nás pošle na genetiku, aby nás netrápila dalším potratem...i když oficiální doporučení je tedy až po třech potratech..

Jinak k diskuzi, i když je staršího data - u mě SP v 8 tt skončil voláním RZS a hospitalizací s následným zánětem, takže bohužel ne vždy si tělo beze zbytku poradí...

blueapple03
30. lis 2018

@urtica nás poslali na genetiku, čekáme na výsledky, také mám po dvou potratech a myslela jsem, že se to bude řešit až po třetím, ale doktor z sám nabídl už teď, tak jsem jedině ráda

blueapple03
30. lis 2018

@zuzlinka30 já jsem při potratu právě krvácela silene, takže proto asi teď slabší Ms, protože sliznice asi nestihla ještě dorůst

zuzlinka30
16. pro 2018

@urtica na zadne testy me neposlal jednou koncem cervence jsem byla mimodelozne s odstranenim leveho vejcovodu a mesic po tom mi rekl ze jsem tehotna ze je to v deloze zacala jsem malinko spinit a hned jsem letela k doktoru a to mi rekl ze plod zanika a poslal me domu ze se sama vycistim.

zdenic
16. pro 2018

Holky, přidám sem svůj příspěvek, protože to tu čte více žen. Já zažila 4 potraty po zamlklém těhotenství a každý byl úplně jiný. Poprvé jsem šla na revizi, vůbec jsem nevěděla, že bych mohla sama potratit doma, i když už to bylo dost dlouho a v nemocnici mi raději dali i antibiotika, takže bych pravděpodobně fakt ani nepotratila sama. Druhý samovolný potrat, normální krvácení, plod ještě byl, pak už jsem nekrvácela a při další kontrole za týden už nic, ani nevím, kdy jsem potratila. Třetí potrat samovolný doma, šílené bolesti, klasické kontrakce, krvácení hrozně malé, ale pak jsem potratila do záchodu a najednou bolesti pryč. Čtvrtý potrat před 14 dny, jelikož jsem začala na začátku týdne lehce krvácet, dohodla jsem se svojí doktorkou, že přijdu na kontrolu za týden, v pátek jsem začala krvácet už fakt šíleně, plus ze mě lítaly kusy sražené krve, prostě jatka. No, jako pravá hrdinka jsem pořád čekala, i když jsem se o sebe už fakt začínala bát, naštěstí k večeru krvácení ustávalo, takže jsem si oddechla. V jedenáct v noci jsem začala znova šíleně krvácet a to už jsem věděla, že je zle, že bych také opravdu mohla vykrvácet, takže pohotovost, obrovská ztráta krve, okamžitá hospitalizace, hned 2 kapačky, injekce na stažení dělohy. Doufala jsem, že jsem potratila sama, ale bohužel ráno na ultrazvuku byly vidět malé kousky a vzhledem k mé velké ztrátě krve už nikdo nechtěl na nic čekat a jsem po revizi. Takže upřímně, ono je to prostě šíleně individuální, každý musí asi poslouchat svoje tělo, ale i rady doktorů. Já samozřejmě dostala vynadáno od své gynekoložky na co jsem jako čekala, ale ....... také jsem doufala, že když mé tělo zvládlo dva samovolné potraty, že tohle zvládne také. Teď už vím, že jsem měla jet hned, že to bylo celé zbytečné, i když jak se znám, stejně bych asi jednala stejně 🙂 Držte se všechny. Já už jeden zázrak zažila a teď bojuji za druhý, modlím se, aby má cesta nebyla zase tak dlouhá jako poprvé, ale prostě všechno to za to stojí.❤

urtica
16. pro 2018

@zdenic A nehrálo tam roli i to, v jakém tt potraty proběhly? Já prodělala SP s následnou hospitalizací a odvozem RZS v 8 tt. Jinak držím palce!

urtica
16. pro 2018

@zuzlinka30 Asi bych o ně zkusila požádat..

zdenic
16. pro 2018

@urtica Měla jsem zamlkle těhotenství vždy ve stejném týdnu, max. rozdíl týden, takže ne. Doktorka mi říkala, že právě samovolny potrat je nepredvidatelny, proto mnoho doktorů upřednostňuje revizi.

blueapple03
3. led 2019

Zdravím všechny v novem roce, budoucím maminkám přeji ať jde vše hladce a ty, které na mimco stále čekají, ať brzy přijde 😇

Jinak já už vím výsledky z genetiky, mám Leidenskou mutaci, což je vyšší srážlivost krve, nemela by se brát antikoncepce, v těhotenství si budu pichat injekce heparinu na ředění krve, nebezpečí hrozí také při operacích a úrazech, při dlouhodobém znehybneni apod. Bylo mi řečeno, že to mohlo i nemuselo souviset s potratama. Jsem objednana na hematologii na další dovysetreni.

jednoducho_maria
Odpověď byla odstraněná
Zobraz