Zamlklé těhotenství, potrat - pojďte si popovídat

vikakey
30. led 2014

Ahoj, snazila jsem se zapadnout do rozjete diskuze, ale jaksi to nevyslo, tak to zkousim znova.

Takze abych to trochu popsala, prvni snazeni zaclo v lete 07, za pul roku jsem hledela na prvni //, no vydrzelo to jen do 9 tt, vacek byl stale prazdny a ja sla v breznu tehoz roku na kyret, do pul roku se povedlo zase a v kvetnu 09 se narodil nas prvni syn.
Rok na to jsme se chteli pokusit o druhe, klaplo to hned 1. mesic, ale bylo to biochemicke a v 5tt to odeslo s MS, hned v srpnu se ale zadarilo a nas druhy kluk se narodil taky v kvetnu - roku 2011.
Tim bylo planovani ukonceno, ja sice dalsi ditko chtela, manzel uz ne - co se ale nestalo, v lete 13 jsem neplanovane otehotnela, bohuzel stejne neplanovane v zari musela na zakrok, protoze se v 10tt zjistilo, ze prckovi prestalo bit srdicko. Neni to ani 5 mesicu a ja tento potrat furt nemuzu "zkousnout", beru ho nejhur ze vsech, asi proto, ze ten tvorecek tam byl (to pri prvnim ZT nebylo), ale hlavne proto, ze nemam na co cekat, na co se tesit, protoze dalsi snazeni u nas nebude ☹

Kdo je tu po potratu, at cerstve nebo uz delsi dobu a chtel by popovidat? At uz se snazit zacne nebo ne, to je uplne jedno 😉

kacka_6
28. únor 2014

@cibka to je pravda, lepší na začátku než nedej bože později.... já ještě pořád doufám, že ty výsledky budou ok... poprvé v životě se těším až dostanu MS 😀 kdyžtak si mě přidej do přátel.... jinak držím palce v dalším snaženíčku, já začala preventivně brát femibion 😉

cibka
28. únor 2014

@kacka_6 přesně tak to ja asi jediny období kdy se těšíme až ms dorazí 🙂 díky. neboj výsledky budou v pořádku. já žádný vitamíny neberu

janinkahrdl
11. bře 2014

Ahoj holky chtěla jsme se Vás zeptat mám po revizi 17 ledna zamklé těhotenství v 18 týdnu srdíčko už nebylo 14 dnu mi bylo řečeno ☹ jsem stoho stále špatná hledám tady na netu proč duvody nenašli vše v pořádku bylo. Mám starch z dalšího otěhotnění aby se to neopakovalo ale starně toužím mít ještě miminko je mi 36 let. Vtěla jsme se zeptat piju čaj kontryhelový a listovku ted jsme si tady obědnala femibion muže se brát před otěhotněním . Mužu brát tydle prášky oboje?, Po jaké době jste se snažili znovu?, Děkuju za informace

cibka
11. bře 2014

@janinkahrdl ahoj, podle me ani duvody nehledají vzdy jen řeknou ze se to nekdy stane alespon co jsem tak slysela :( ja bohužel s tímto zkusenosti nemam čaj nepiju a listovku jsem brala ale po revizi jsem prestala. jinak jsme se začali snazit po první ms a taky mám obavy kdyby se to povedlo zda to vydrzí. nám se zadarilo po 6 letech a to prirozene a to mame za sebou 3 ivf...

ipkh
12. bře 2014

@janinkahrdl Po mém prvním zamlklém těhu se příčina nehledala, jen řekli, že se to stává, že jsem mladá... za půl roku jsem otěhotněla a mimi donosila.
Po druhém ZT mě už dr. dělala odběry na genetiku. Zjistili mutaci dvou genů a ještě k tomu boreliozu. Tak mám teď antb. a procházím vyšetřením krve, aby v mých 35 letech ještě jedno mimi dopadlo 😉
Listovku mám brát občasně půl roku před plánovaným otěhotněním.

vikakey
autor
18. bře 2014

Zdravim po delsi dobe 😉

Nejaka zmena u nekoho, nejake nove tehu?

@janinkahrdl je mi to lito, ale pokud te na vysetreni poslali a nic nenasli, tak se v tom nepiplej a nic nehledej, spis ti to psychicky jeste pritizi .... ja normalne vzdy zacla se snazenim znova po 1. ms, u tebe bych mozna pockala 3 mes., prece jen uz to ZT bylo trochu pozdeji - ale zalezi, co ti poradi tvuj gyndr. ...

Kontryhel jsem pila, je na upraveni cyklu, listovku nebo femibion muzes zobat uz ted 😉

U nas stale zadna zmena, chlap rozhodnuti stale nezmenil, snazim se na tretatko nemyslet, ale moc mi to nejde... @ipkh @rari co u vas , manzele uz zmenili nazor a do dalsiho ditka pujdete, ci uz se snazite nebo jste to vzdaly?

ipkh
18. bře 2014

@vikakey Děkuji za optání.
Nemůžu psát, že žádná změna, pořád mě přeléčují boreliozu a mám doporučeno teď neotěhotnět, dneska mě volala dr., že pořád mám v krvi zvýšené hodnoty i po dvou sériích 4 týdenních antb. ☹
A také řeším hematologii - mutaci genu, ale tam to vypadá dobře, všechny hladiny jsou v normě...

Manžel názor nezměnil, navíc když mám teď tyhle zdrav. problémy, tak to ani neřešíme.... a snažení bych i tak začala až ke konci prázdnin, myslím letních. Už jsem objednala týden u moře.

A taky jsem se stala 2x tetou, synovečka koncem ledna a neteřinky před 2 týdny... 😵 Na chování ale zatím nějak nemám čas... 😔

janinkahrdl
19. bře 2014

@vikakey Ahojky jojo vím že nemá cenu se v tom víc štourat ☹ pak je to ještě horší ale není 5 minut abych na to nemyslela je to strašně těšké vím život jde dál a mám tady dvě zdravé holky to mě moc drží že je mám. Děkuju za odpověd taky se bojím počkám ještě tudle ms dneska přišla po 29 dnech v pořádku po šestinedělích jsem to dostala taky a ted už normálně. Myslím že jsme v pořádku jen tu psichyku mám narušenou. Tobě přeju moc štěstí 🙂

adragl
19. bře 2014

Zdravím všechny,tak se mi stalo čeho jsem se bála nejvíc..☹ před týdnem mi pan doktor řekl, že bohužel se miminko přestalo vyvíjet ,tak jsem postoupila revizi a ani ne týden na to jsem musela jít na sál znova opět na vyčištění..už jsem s tím byla celkem smířená, ale ted jsem zas z toho všeho špatná. Nevim jak na to nemyslet? Strašně jsme se těšili a ted?Ach joo ☹

rari
20. bře 2014

@vikakey Ahoj,díky za optání,u nás nic nového není a asi už nebude 😒 . Patrně už manžela nepřekecám a nechci to udělat za každou cenu. Kamarádka má do měsíce porodit dvojčata,tak si půjdu pochovat tam😉

13051988
2. dub 2014

Ahoj také se k vám přidám,
když jsem zjistila že jsem těhotná byla jsem na první ultrazvuku v 5tt+6 dní, vše bylo ok, bohužel v 7tt+4 dny jsem začla slabě krvácet na pohotovsti, doktor zjistil že je uvnitř prázdný gestační váček ☹ Bylo mi z toho hrozně. řekl mi že jsou dvě možnosti buď že si tělo samo poradí a sponálně potratím nebo budu muset na revizi. Zatím to vypadá že už to mám za sebou.... ☹ Už jen čekám do příštího týdne kdy jsem objednaná k doktorce na kontrolu co mi řekne jak to vypadá a jak to bude probíhat dál. Nic méně protože jsme se na mimi hrizně těšili tak to hrozně bolelo ale teším se až to bude všechno ok a začneme znovu 🙂

trileta
4. dub 2014

Ahoj,
i já se přidám. Nedostavila se mi MS, podle testu pozitivní, druhá byla ale slabá. Šla jsem teda k doktorce, na UZ nic, v krvi to ale bylo. Ale pomalu stoupalo HCG v krvi, mimoděložní vyloučeno, za nějaký týden objevena dutinka odpovídající 5+0. Další návštěva u lékaře: buď normální těhotenství nebo zamlklé, min. týden v 7.tt jsem začala krvácet, na UZ už nebylo nic, takže samovolný potrat, jsem týden po revizi.. :( Snad teď ty týdny utečou rychle a zadaří se někdy.. 😉
13051988: i já se chystám k doktorce příští týden, když to tak vezmu, dobře mi z toho není, ale možná lepší 7.tt než 12.tt např. :(

13051988
4. dub 2014

@trileta nedokážu si představit že by se mi to stalo v době kdy bych třeba už i cítila pohyby jako se to stalo známé.... ☹ snažím se na to co nejmín myslet ...

kacka_6
7. dub 2014

ahoj holky, tak já už mám po své první MS a očekávám druhou, ale mám dotaz.... i když jsme už dva měsíce po revizi pořád mi neklesla hladina HCG na nulu, je to normální? jsem z toho trošku nervózní, přijde mi to dlouhá doba

trileta
7. dub 2014

No právě.. jsou na tom některý 100 x hůř.. to si musíme asi říkat pořád.. :( Já myslím, že to možný je, protože když se zjistilo moje druhé těhotenství, tak si doktor prvně myslel, že to ještě háže hodnoty HCG z předchozího těhotenství.., ale těžko říct..
kacka_6: tak to se máš, už abych to taky měla.. 😀 Jen doufám, že to necháme plynout a neupnu se na to!!

kacka_6
8. dub 2014

@trileta to já taky doufám.... pořád si říkám že na to nebudu myslet, ale nejde to, už se těším až se budeme moct pokoušet znovu, asi ještě ten měsíc počkáme 🙂 dorazí neboj, nikdy jsem z toho neměla takovou radost jako když dorazila po revizi 😀

trileta
8. dub 2014

jo kdyby měsíc.. člověk nikdy neví, kolik měsíců to ještě bude.. :(

kacka_6
8. dub 2014

@trileta bohužel, ale na to nesmíš myslet... já jsem si to zakázala, musíme myslet pozitivně, i když vím že to moc nejde, kolem samé těhotné kamarádky, které si jenom stěžují jak je bolí záda a je jim špatně... co já bych za to dala, ale těším se s nimy na miminka a věřím, že se taky dočkám.... dičkáme všechny 😉

trileta
8. dub 2014

nemyslím.. a nechci.. 🙂 to je nejhorší..

marikaki
21. dub 2014

☹ ......právě něco podobného prožívám. Podařilo se nám hned na podruhé snažení. Z potvrzeného těhotenství jsme se ale radovali jenom pouhých 5 dní. Je mi to moc líto. Byl to nádherný pocit. Vím že se stalo to co se stál prostě muselo. Chvílemi jsem silná a jindy se neudržím a prostě brečím. Zkouším ze všech sil být pozitivní... hlavně do budoucna. za tři dny máme jít k doktorovi, kde se dozvíme všechny detaily a podrobnosti, co bude dál a kdy se budeme moct zase znovu začít snažit.

hedusa
27. dub 2014

Ahoj, je mi 29let. 1.dite s jinym muzem se mi narodilo v roce 2007. Ted jsem byla na revizi. Miminko mi umrelo. Byla jsem 17+6, posledni kontrola byla 13+2 a mimi bylo tyden zpet. Podle dr.mimi umrelo 12+2, podle me spis 12+5. Protoze v te dobe mi zacala hnusna chripka. Stres kvuli danim, kvuli nezaplacene nemocenske. To vse asi prispelo k memu smutku. Kdo vi....Sama to nechapu. Tehu 1.bezproblemove, 2. Doma kvuli praci....

ajkan
5. kvě 2014

Ahoj, bohužel právě také prožívám tohle těžké období. Těšili jsme se, že na vánoce už budeme konečně tři ☹ ale na kontrole v 9+1 nebyla srdeční akce, dnes jsem byla znovu a potvrdilo se zamlklé těhotenství a zítra mě čeká revize. Byla jsem v hrozném šoku, neměla jsem vůbec ponětí, že je něco špatně...nekrvácela jsem ani trochu, žádné bolesti a příznaky i s nevolnostmi trvají víceméně až do teď ☹

vikakey
autor
4. čer 2014

Ahoj, nakukuju zase po odmlce ... jaka? U nekoho nejaka zmena? Nesouhlasejici manzilci zmenili nazor? Z cekatelek uz jsou zase snazilky nebo dokonce tehule?

U nas furt stejne ... sice jsme meli s manzelem delsi rozhovor, konecne zacal trochu premyslet a ja se mozna toho tretatka prece jen dockam, nicmene rozhodne to nebude letos - ale v hlave mu to krouzi, tak snad 🙂

Drzim vsem palce, at se brzo zadari a dockate se vysnenych uzlicku ... mojim divochum uz je 3 a 5 let a "neco do kocarku" by se mi libilo tak s 5ti letym odstupem od mensiho, takze teoreticky jeste i rok cas, nez by se zaclo se snazenim - stale verim a doufam a k tomu se modlim, abych se toho dockala 😀

silvik77
4. čer 2014

Ahoj, taky mám za sebou zamlklý potrat, loni v srpnu, na začátku 9tt....otěhotněla jsem tehdy po skoro 4 letech a takhle to dopadlo..dnes už mám za sebou testy, kde mi zjistili trombofilii v mikrocirkulaci, takže po otěhotnění musím chodit na injekce, teď ještě otěhotnět! Mám třetí měsíc po braní Clostilbegytu, poslední cyklus píchnut Pregnyl, tak se uvidí, ale spíše spoléhám na CAR, jedeme tam zítra poprvé....

katulinkaaaaaaa
4. čer 2014

Ahoj holky, jsem tu nová a chci se svěřit s našim pribehem. S pritelem jsme 3 roky a hrozne si prejeme miminko,ale zatim bez uspechu.. Mam za sebou tri potraty a uz nevime jak dal.. Unor 2013 1 spontalni potrat unor 2014 2 spontalni potrat .. cerven 2014 3 zamlkle tehu v 10tt prestalo bit sradicko..:( mame za sebou veskere vysetreni..priteli vysel spatny spermiogram ..bylo nam receno ze jedine IVF je nam 25,26 let.. Mate nekdo zkusenost,ze uz jste neverili ze mimco mit budete a nakonec vse dobre dopadlo?? diky moc

kacka_6
9. čer 2014

@katulinkaaaaaaa to je mi moc líto, hlavně neztrácej naději.... já jsem měla zamlklé těhu v únoru (první těhu), teď jsme ve fázi snažení o další. Moji kamarádce v 26ti letech taky řekli že pokud budou chtít otěhotnět tak jedině IVF, že přirozeně to nepujde.... a teď je v 5 měsíci, hned po prvním pokusu - je to asi ten šťastnější příběh, ale držím palečky ať se zadaří 😉

katulinkaaaaaaa
9. čer 2014

@kacka_6 ahoooooj kacko dekuju moc..moc ti preju at ti to vyjde..na podruhe.my uz po 3 nezdarenem neverime a cekame na kozultaci co nam reknou a kdy zacit s ivf ... uz premyslim uz i o adopci..je to na palicu

kacka_6
10. čer 2014

@katulinkaaaaaaa na adopci je ještě brzy 😉 možná to bude ještě dlouhá cesta, ale uvidíš, že se zadaří, budu moc držet palečky 😉

katulinkaaaaaaa
10. čer 2014

@kacka_6 dekuju ti moooc kaci no ja uz nad adopi pemyslim.neverim ze se nam to podari normalni cestou nebo ivf. uz asi jen adopce

zuhra
11. čer 2014

@silvik77 ahoj,jak jste dopadli?