Kolik kg a jak dlouho jste je shazovaly po porodu?

morusa
14. srp 2007

Ahojte holky, zakládám novou diskuzi na výše uvedené téma, myslím ,že tady nikde není, zatím jsem našla jen, kolik se přibralo apod.Bylo by fajn ,kdybyste napsaly, kolik jste která nabrala a jak dlouho Vám trvalo ty kilča shodit, popřípadě jak...jestli pouze kojením nebo omezováním stravy nebo cvičením či jestli máte nějaký zaručený recept... Docela mě to zajímá, protože mně každý říkal, jak mám hlavně kojit a kilča půjdou dolů, no a i když plně kojím, tak váha už měsíc a půl stojí, vlastně jsem shazovala jen po dobu šestinedělí, což je v mém případě ne moc lichotivé, jelikož jsem přibrala 25kg za těhotenství plus 5kg těsně před otěhotněním po vysazení prášků,no a momentálně mám dole jen 15kg, jím zdravě a dokonce třikrát týdně cvičím a váha prostě stojí. 😒

mikca
14. srp 2007

ahoj morus, asi tomu musíš dát čas, jsi ještě jen tři měsíce po porodu, říka se že devět měsíců nabíráš a devět měsíců schazuješ. u mě to teda neplatí já to nemám dole doted,a zaručený recept je změna životního stylu hodně se hýbat a zdravě papat, což ale já bohužel nedělám 😠 , tak hodně štěstí v boji s kilama 🙂

monik111
14. srp 2007

ahojky,
tak já jsem na to úúúpně stejně jak ty morusa.
Přibrala jsem 27kg.Mám dole sice už 19kg ale už přes měsíc se to taky nehýbe.Mám 63kg a to jsem před těhu měla nějakech 55kg.Takže hrůza. A to je průser nejvěrší,že už bouhůžel nekojím ☹ Ale cvičím doma o sto šest/mame doma menší posilovnu pač přítel se tomu věnuje/ a stejně mi to k hovnu.A to držím docela silnou dietu/nejím pečivo,sladký a tučný/ a pořád ta váha stojí.Nejvíc mě se+e to břicho.... 😠

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, já jsem v těhotenství přibrala 16 kg, po porodu asi za čtyři měsíce jsem to měla dole. Jenže chtěla bych ještě něco zhubnout a dál to prostě nejde. Ani kilo... 🙄

kristi
14. srp 2007

ahoj, tak ja jsem teda nabrala cca 17 kg, z porodnice jsem sla s - 8 kg a zustalo mi teda jeste 9 kg. Je to pul roku a mam to dole, nekojila jsem, necvicim, jim normalne a vsechno,proste to slo nejak samo...zaplatbuh..tedka vazim asi 51 kg (nemam vahu), takze spokojenost

morusa
autor
14. srp 2007

Monik: já tomu chci dát ještě čas, ale pokud by ta váha měla stagnovat dlouhodobě, tak si klidně dojdu k nějakému odborníkovi pro radu, protože fakt nechci být jedna z těch, co budou říkat: Jo, před porodem jsem byla štíhlá holka a po dítěti mi zůstalo nahoře deset kilo 😀 NO,ani náhodou a to nemluvím o tom ,že mi není 90% mýho šatníku, což je další tragédie.

pessy1
14. srp 2007

ahojda, já jsem v těhotenství nabrala 20 kilo,porodnice mi vzala 12 kg a těch 8 kilo mám furt navrch a to je už skoro 2 měsíce po porodu.lítám jak fretka, v noci nespím...a furt se to drží.nechápu to!!!

morusa
autor
14. srp 2007

Kristi: koukala jsem na fotky, po dítěti máš super postavičku, závidím,ale přeju 🙂

zevina
14. srp 2007

já přibrala 17kg, asi půlku jsem nechala v porodnici, zbytek šel dolů v průběhu šestinedělí, když jem šla na ko. na gyndu, měla jsem asi jen 1-2kg oproti původní váze 🙂 necvičím, ani na to nemám čas a energii, klíďo se nadlábnu v 10 večer a miluju sladké, takže u mě kojení 100% funguje, jen mám obavy až s tím jednou skončíme, budu muset zapojit nějakou fyzickou aktivitu 😅

kacka79
14. srp 2007

ahojky, tak já jsem přibrala 17 kg, a teď - necelé 2 měs po porodu mám stále + 6 kg navíc - a to ještě nepočítám cca 3 kg když jsem před otěhotněním přestala kouřit... no je to boj, ale zatím to neřeším, snad to půjde.. kojím jako o život 😝

kristi
14. srp 2007

moruso, jsou v tom samozrejme i geny....ja pred tehu mela 47 kg, takze na svym jeste nejsem,ale ani nechci..me to okolo tech 50 vyhovuje...

morusa
autor
14. srp 2007

Holky , tak těm ,co na nich kojení funguje ,fakt závidím, já jím zdravě, zeleninka, ovoce, saláty, rybičky, jen čas od času trochu sladkého,když už si tělo žádá a ani deko nešlo dolů už šest týdnů, asi se zblázním.

kristi
14. srp 2007

moruso,to je tezky. Ja teda taky nekojila. Mozna,ze to az tak moc chces a hlidas se,ze to dal nejde..zkus se na to vyprdnout, treba to pujde. Jinak ja zeru fakt vse, vcera v 9 vecer jsem si dala pulku nanukace a tak..jsem cune a vim to, ale uzivam si to dokud to jde....

morusa
autor
14. srp 2007

kristi: těžko se na to dá nemyslet, když pokaždý, když otevřu skřín, tak musím šáhnout jen po jedněch volnejch kalhotách, do kterejch se nasoukám 😒 No jo, neudělám nic.

kristi
14. srp 2007

to chapu, ze to nastve. Jeste vydrz...

danae
14. srp 2007

Já jsem během těhotenství přibrala 22kg. Asi první dva měsíce nic moc, pak ta váha šla pomalu dolů a kolem čtyř měsíců jsem musela hlídat, abych nehubla příliš rychle. Okolo půl roku jsem byla už na svý původní váze. Nijak jsem se v jídle neomezovala, jen jsem jedla zravě a chodila s dcerou na dlouhý procházky.

Asi mi pomohlo kojení, i když jsem slyšela, že u někoho kojení právě brání shazování kil a že některé maminky zhubnou až potom, co přestanou kojit.

Ještě ohledně kojení a hubnutí jsem vyčetla zajímavou věc, že by se při kojení nemělo shazovat více než kilo týdně, protože se z těch tukových zásob uvolňují toxiny, které jdou do mléka. Takže pokud hubnete pomalu, vůbec nic si z toho nedělejte! Pro Vaše miminko to je jen dobře 🙂

krizulka003
14. srp 2007

Ahojky,
tak já jsem v těhotenství přibrala 15kg.z porodnice jsem jela o jedenáct kilčo lehčí a v šetinedělí jsem shodila zbytek a ještě něco navíc.mám teď ještě o 5 kilo míň než jsem měla než jsem otěhotněla.necvičím,nejím zdravě,a kojila jsem 2 měsíce.asi za mě hubne stres protože malý má zdravotní problémy a moc to nezvládám ☹ ale takovou dietu nikomu nepreju ani nedoporučuju ☹

kacka79
14. srp 2007

krizulka003 to je mi moc líto ☹ doufám že bude vše ok a ty i Adámek budete v pořádku, moc pozdravů a silné nervy

lucianka
14. srp 2007

Danae, ono to celkove neni zdrave - hubnout vic jak 1 kg tydne. Dokonce snad je to jen 0,5 kg tydne... a nejen pri kojeni, neni to zdrave ani pro zenu, ktera nekoji. 😉 Pokud jsou to nabrane kg v tehotenstvi, asi se to bere jinak, ale vim, ze celkove dietologove nedoporucuji vic nez 0,5 kg tydne. Ja jsem zatim nabrala 8 kg, ale pred otehotnenim to byly dalsi asi 4 kg, tak jsem zvedava, jak dlouho to budu shazovat ja. 🙂

luuciee83
14. srp 2007

ahojky holky, tak moje váha se před porodem zastavila na +16kg... v porodnici jsem nechala 10kg a teď mi ještě stále zbývá 5kg, které bych potřebovala dát ještě dolů, protože jsou dost vidět - mám je v bříšku... jinak skoro už nekojím, tak jsem na to taky zvědavá 😅 😀

eli88
14. srp 2007

čau moruso,ráda tě zase vydim.bezva diskuze.Čoveče jsme na tom stejně ale úplně, mě z tech 25 nabraných kil v těhu zbejvá 10 a ne a ne shodit. No jak říká kristi(mimochodem čús kristi)musíme vydržet...Jsem z toho taky celá hin,na sebe si toho pro sebe zatim moc nekupuju(doufám že to shodim a pak by to bylo naprd) a to mě chybí. Víš co je legrační,už začínám tvrdit i přítelovi,že máme rozsekanou váhu.. 😀 a on na to no jasně koupime nový baterky 😀 tak

bea06
14. srp 2007

Ahoj holky ja nabrala pred tehotenstvim asi 5kg a behem tehotenstvi 12kg a zhubla jsem 20kg a to diky tomu ze jsem na malou sama manzel prichazi domu pozde vecer.Je teda fakt ze jeste kojim ale myslim ze je to spis ze me drzive forme mala..

kristi
14. srp 2007

Eli,cau....ja myslim,ze je jeste cas....tedka jsem se,ja prase, narvala celym pstruhem, 2 kridylkama, syrem, 0,5 l vina a jeste asi 1/4 cokolady..fuj....kaslete na to,ono to nejak dolu pujde..

bea06
14. srp 2007

Me vzdycky kdyz mala usne tak to ze me spadne a taky se precpavam.Momentalne mam chipsy susenky a colu..

slonik
14. srp 2007

ahoj, já přibrala 17 kg, v porodnici jsem nechala 4 kg (malá měla 3,38, takže jsem tam ještě trochu přibrala), během šestinedělí jsem shodila 15 kg a teď mám dole i ta zbývající dvě. Jím, na co mám chuť, občas se donutím cvičit pánevní dno nebo na procházku a pořád kojím. Snad to nenaberu zpátky, až přestaneme kojit 😕

carodkaa
14. srp 2007

Ahojky,pribrala jsem 21 kg,v porodnici jsem nechala 13kg,a pak uz to slo samo,pred tehu jsem vazila 62kg pri 172cm a ted mam 59,ale mela jsem i 54,asi pul roku po porodu..necvivim,zeru,ale jak prestavam kojit jde to nahoru 😅

romana27
14. srp 2007

Čauky, já přibrala 20 kg (možná i víc, poslední týden jsem na váhu nestoupla 😀 ). Z porodnice jsem přišla o deset kilo lehčí a během šestinedělí jsem shodila dalších 7,5 kg. Teď mi zbývají teda cca 2,5 kg a budu na své předtěhu váze, ale jelikož mám i tak 20 kg nadváhu, tak to není nic extra 😀 .
Jinak teď hubnu ještě taky, ale už pomaleji, protože se opět přejídám 😉 😕 😉( mám to stejný jak píše bea06 ) joo a kojím 🙂

morusa
autor
14. srp 2007

Eli: tak to jsme na tom fakt stejně, akorát já , jestli se mi někdy povede shodit těch deset, co mi ted zbejvaj, tak musím dát ještě těch pět. A kojíš malou?

bea06
14. srp 2007

romana27 tak to jsi shodila hodne za tak kratkou dobu gratuluju.Ja jsem i prvnich 6mesicu nemohla jist vsechno protoze mala mela koliky a to skoro fakt ze vseho tak si to ted vynahrazuji..

morusa
autor
14. srp 2007

Jéé, ted koukám ,že mi z nadpisu tématu úplně vypadlo ,, jste přibraly´´.... No holt důkaz o tom ,jak některé z nás blbnou na mateřské 😀

nelinkav
14. srp 2007

Ženský, mám vás trumfnout? 😉 Za poslední dva roky jsem přibrala 3kg a za poslední půlrok 6. Teď jsem vyhodila prášky a snažila se zhubnout a - 1kg nahoře 😠 Takže mám plus 10 a ještě nejsem těhu!!! ☹ Ale jsem rozhodnutá mít mimčo, a se vrátím na původní váhu, protože jinak fakt nevím... 😒 Tak jen doufám, že se dočkám 😅 Strašně vám závidím, že vám to šlo i po porodu, když já to nezvládnu ani normálně...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru