Po porode naspäť do formy. Doporučte aktivity

stazina1
22. čer 2011

Zdravím dievčatá.
Som 2 mesiace po porode a chcela by som začať troška sa hýbať 🙂 .Mám pár kg naviac,to ma ani tak netrápi.Je pravda,že som nikdy akosi na šport nebola,ale vekom moje telo chabne tak je najvyší čas začať.Možete mi odporúčať nejaké aktivity?Najlepšie nejaké zariadenia v okolí Prahy 9.A kludne sa može ku mne nejaká tá maminka pridať,budem rada 🙂Chcela by som vyskúšať vacushape alebo pilates,proste nenásilné aktivity 🙂
Ďakujem

ludunka
23. čer 2011

ahojky, ja som tiez dva mesiace po porode a hladam nenasilne aktivity :D :D nie som nijaky atlet 🙂)) rada sa pridám, som z Prahy 5, konrétne medzi Zličínom a Stodulkami. Kludne sa mozeme dohodnut a niekam vyrazit a to nie len za sportom , ale aj za kafickom a obchodmi :D :D :D do pilatesu by som sla tiez...som si vcera kupila svoje prve sportove botasky :D

stazina1
autor
23. čer 2011

@ludunka
Ahoj.Tak to je super.A čo máš dievčatko alebo chlapečka?My máme chlapca,bývame na Prahe 9.Pozerám,že si slovenka a odkial?Chcela by som troška spevniť telo,ak ti mám pravdu povedať,tak som bola vo svojom živote asi 2 krát na aerobiku a to je tak všetko,takže hroza des 🙂 tu v Prahe som ešte nikde nebola tak ak chceš musíme niečo nájst,nejaké to zariadenie.Len neviem čo urobíme s našimi detičkami 🙂

ludunka
23. čer 2011

no ja mám chlapčeka Jiřího (hrozné meno medzi nami), tak ho volám Jurko 🙂 inak som z martina a presťahovala som sa sem pred 3 týždňami. ja som už kukala nejake centrá a tak, a našla som aj jedno, kde priamo postrážia drobcov, ale zase sa to kompenzuje aj vyššou cenou. Ja som na aerobiku nebola nikdy, ani v posilovni, ale raz som bola na taebo - riadna makačka... pošlem ti email na to centrum aj so strážením:
http://www.studioprozeny.cz/
je tam aj cvičenie po porode, ci brusné tance s miminkom v náručí (tiež jedna z možností) mrkni na to !

stazina1
autor
23. čer 2011

tak to je dobre,že detičky aj postrážia.Náš Oliver je riadny čertík,velmi málo spí a myslím,že ho na tom hlídaní budú mat plné zuby 🙂 ale čo už,sú od toho platení,no nie?Mohli by sme to skúsiť.A načo by sme išli?Skúsili by sme ten pilates s hlídaním alebo niečo iné,čo myslíš?Aj tie orientálne tance s miminkem nemusia byt zlé,však?A čo doprava,to je tiež doležité,musíme sa nato mrknut.

stazina1
autor
23. čer 2011

Našla som ešte aj iné stránky mrkni na
http://www.yogacentrum.cz/cs/kurzy-jogy/joga-pr...
Tá yoga tiež nemusí byť zlá a je aj celkom dobrá cena,čo myslíš?Ja fakt neviem 🙂

ludunka
23. čer 2011

ja by som bola asi za ten pilates, ked tam strazia aj krpcov, aspon by sme si aj my oddýchli, predsa len, tých pár kíl je cítiť, keď ho mám na rukách. A ako si na tom s časom? mne to je prakticky uplne jedno, len vo stvrtok mi pride mama na vikend, tak ten tyzden nebudem moct. Ale inak mam pohodu. v tom rozpise je uvedene ze pilates s hlidanim je od 11.30 do 12.30 v pondelok a stredu. Tak asi nam staci vybrat si ktorý den.

ludunka
23. čer 2011

tá slnečnica sa mi pačí tiež, ale tá joga moc nie. tak už iba sa rozhodnúť :D

ludunka
23. čer 2011

hej tam by boloa si dobré to cvičenie po šestinedelí hned v pondelok 🙂 juchúúúú, už teraz cítím každý sval :D
http://www.klub-slunecnice.cz/rozvrh_cviceni.html

stazina1
autor
23. čer 2011

Máš pravdu,tá joga je blbosť.Mohli by sme najprv skúsiť to cvičenie po šestinedelí,aspoň by sme vedeli ako nato zareaguju naše deti.A potom sa rozhodneme.Ja tento pondelok nemožem,mám s malým rehabku,ešte sa dohodneme,musím íst malý vstal a má hlad ako divoch 🙂

stazina1
autor
23. čer 2011

Skúsim zajtra zavolat a preložiť tú rehabku aby sme mohli v pondelok tam ísť,uvidím ale už fakt musím,aj tvoj jurko je taký jedlík? 🙂 ten náš by len jedol,ja už nekojím,stratila som mlieko,zrejme zo stresu,vieš ten prvý mesiac s malým bol príšerný,takmer žiadny spánok,bol fakt nedobrý,teraz sa troško zlepšil,tak dúfam,že to už bude len lepšie a lepšie.Ale veď to ešte preberieme,tak idem k malému 🙂

ludunka
23. čer 2011

tak podme v stredu, nemusis prehadzovat tu rehabku, co je asi rehabilitacia :D no moj maly je chvalabohu v pohode, aj sa vyspime aj cez den je zlatucky, samozrejme obcas je nevrly a place, ale nie je to take zle. Ja tiez nekojim, ani som nekojila, vobec som nemala mlieko. u mna to bolo komplikaciami pri porode, takze stale papka umele. hej a ked ma hlad, tak to da dost patricne najavo 🙂) reve ako tur!

stazina1
autor
24. čer 2011

Ahoj.Tak aká bola noc?U nás príšerná.Malý je už dva dni strašne nevrlý,cez deň nespí a v noci sa mi budí,dnes už od druhej rána je hore.Dúfam,že sa to zlepší,už som si myslela,že to bude ok,3 dni predtým spal v noci 4 hod.v kuse a asi som to preriekla, lebo tie posledné dva noci bolu fakt strašné.Som z neho dosť unavená.proste je to celý tetínek.Svokra vravela,že manželo bol za mala strašne zlý.No čo už,niekedy mám sto chuti vymeniť si to s manželom a ísť do práce 🙂 teraz troška zaspal,dúfam,že to nebude taká jeho 10 minutovka,potrebujem upratať a požehliť 🙂 Tak zatial ahoj

ludunka
24. čer 2011

no tak to ti nezavidím, moj maly v noci spí aj 5 hodín. A aké máte mlieko? lebo ja som nášmu menila na nutrilon a kúpila som nejaký nutrilon extra a vraj to je mlieko na noc, lebo po nom babatka lepsie spia, ze ich to viac zasyti a myslim, ze je to pravda. Lebo na zaciatku som nevedela, ze sa to ma davat len na noc a som mu to davala cely den a aj 6 hodin cez den si pospal...skus a uvidis, mozno mu to pomoze, že Vám bude lepšie spinkať. my sa skor trápime s ekzémami a výsypmi :((

stazina1
autor
24. čer 2011

Tak ja som už v porodnici dávala okrem kojenia aj príkrm bebu,asi po mesiaci som stratila mlieko aostali sme na Bebe ale malého uplne ucpalo,tak sme zmenili mlieko,dávala som HIPP 1 ,mliečko mu chutnalo ale zmenili sme ho,lebo malý bol stále hladný,tak som kupili nutrilon,Urobila som mu jednu dávku a malý dostal príšerné krče,plakal v kuse 3 hod,skrúcal sa tak som mu kupila Hami 1,zatial je to Ok,má každý deň stolicu a máme tiež extra sýtiace mlieko na noc,ale mne sa zdá,že mu to akosi nezaberá.kolko ti vypije Jurko na 1 pitie,náš Oliver pije 7 krát denne po 150ml a to ho musím ešte krotit.Ak by záležalo od neho tak by vypil aj viac 🙂 Neviem,prečo je tie posledné dni taký nevrlý,možno mu už tá dávka nestačí,ale nechcem ju velmi zvyšovat,on aj tak vyzerá na 3 mesiace a nie na 9 týždnové miminko.Zase plače,už ma z neho bolí hlava,chúdatko moje 🙂

ludunka
25. čer 2011

jooj chudatko, to je take hrozne ked babatka placu od bolesti, od krcov, alebo ze sa nemozu vyprdkat, to je az aj mne do placu..no Juro vypije tak 120ml, tiez asi 7x denne, niekedy mam aj pocit, ze by si dal viac, ale niekedy nedopije ani to, tak zatial ostavame u tej istej davky. Ale ja som s nutrilonom max spokojna. inak napisem tui tu aj svoje telefonne cislo, lebo niekedy pada net, tak aby sme sa v priprade nudze vedeli skontaktovat : 736132747
v pondelok zavolam do tej slnecnice, na tu stredu 🙂 a uz sa dost tesim 🙂 a co ake mate plany na vikend?

stazina1
autor
25. čer 2011

Ahoj.
Manžek o chvílu príde z práce,mal byt do večera ale chce,aby som si trocha oddýchla,tak príde skor,skočíme do obchoďáku na nákup a zajtra by som chcela ísť na dlho slubenú návštevu.Uvidím aku náladu bude mat malý,lebo je to dost daaleko a tak neviem ako to bude zvládať.Takže pojdeme do tej slunečnice?Ale tam je to v pondelok.Našla som ešte jedno štúdio,čítala som o nom samé skvelé recenzie a tiež to vyzerá pekne.
Mrkni:http://trener-fitness.cz/cviceni-po-porodu/
Už je malý zase hore,fakt má akesi blbé obdobie 🙂

ludunka
26. čer 2011

kukla som na to trener-fitness, znie to dobre, ale ja to mam tak hodinu cesty sa tam dostat asi so 4 prestupmi, co je strasne vela. takže sa priklanam za tu slunecnici. a ty mas tie rehabky kazdy pondelok, ci iba tento???

ludunka
26. čer 2011

a nasla som este toto je to kazdy stvrtok , len tento stvrtok mi pride mama na vikend, tak by mi to moc nevyslo:
http://maternity-care.cz/cviceni-s-kocarky

stazina1
autor
27. čer 2011

Ahoj.
My sme znova mali svoju noc 🙂 malý ma zrejme ten spurt alebo ako sa to volá,dúfam,že to čoskoro prejde.Myslím,žeby bolo najvhodnejšie najprv skusit to s tým kočiarom vonku na Vyšehrade.Vieš mám strach,že ak by sme boli niekde vnutri a Oliver je plačlivý,tak aby mi nevystrájal na hodine.Verím,že sa mu to zlepší,čítala som že ten spurt trvá cca týždeń tak uvidíme.Tento týžden ani ja nemožem, ideme na očkovanie rotarix a tak si myslím,žeby sme mohli ist na budúci týžden.Oliverovi sa to už upraví a bude to Ok,aspoň tomu verím.To m áš dobré,že máš také kludné miminko. 🙂No je to náročné s tými našimi detičkami 🙂

ludunka
27. čer 2011

hej, dobre, suhlasim, lebo aj Jurko je najspokojnejsi vonka ak bude este aj v kociari, ktorz sa obcas pohojda, tak to bude pre neho cista radost. Hej, tak oki doki, buduci stvrtok na vysehrade aj s kociarmi 🙂 prave som si citala na nete co je to ten spurt, no neznie to ako velka vyhra. To ho teda krmis este castejsie?

stazina1
autor
27. čer 2011

Dávam mu po 3 hod.mlieko ale medzitým mu stále dám napiť čaju,nechcem mu mliečko dávat skor,aby mu stihlo strávit tak to musím kompenzovat čajom,práve sme sa vrátili z rehabky,chodíme tam koli tomu,že mi malý od narodenia prevažne otáča hlavičku na jednu stranu,kedy je narodený tvoj Jurko?Náš je narodený 20.4.Som zvedavá v piatok ideme na očkovanie a budú ho aj vážit a merat,náš Oliver je riadne chlapisko.V 6 týždnoch mal 6 kg a 60 cm.O chvílu mi ani nevodie do korbičky kočiara 🙂 Išli sme tam autom s manželom,on má dnes odpolední,dám mu teraz o 12 hod.jest a pojdem s ním trocha vonku,aby pospal,v kočiari sa rád vozí 🙂

ludunka
29. čer 2011

no Jurko je narodený 17 apríla, takže o 3 dni starší ako ten Váš. My ideme zajtra k doktorke, sme tu už tri týždne a ešte sme neboli a potrebujeme ísť aj na kĺby kontrolu, či je všetko ok. Proste najvyšší čas. a to máte teda riadneho valibuka :D ja momentálne neviem ani váhu ani mieru. ale dufam, ze zajtra sa vsetko dozvieme.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru