Je možná nákaza HIV nebo žloutenkou z jídla?

rottentocore
30. črc 2016

Zdravím a předem se omlouvám za možná nesmyslný dotaz. Včera jsem jedla korbacik vakuově baleny. Při vyndávání z obalu jsem si ničeho nevšimla, až při jídle. Všimla jsem si trocha krve. Je pravděpodobné, že ta krev byla moje, protože mám zánět dásní, ale pokud by byla někoho z výroby, je možné se takto nakazit HIV nebo žloutenkou či nějakou jinou chorobou? Jsem těhotná, takže jde spíš o dítě než o mně. Děkuji

prostejina
30. črc 2016

Možný to není, protože HIV virus je hodně citlivý a ve vnějším prostředí nepreziva. Žloutenka je na tom podobně 🙂 viry nejsou přizpůsobeny na život mimo hostitele. To vzkazuje manzel - MUDr 😀

rottentocore
autor
30. črc 2016

@prostejina děkuji takže mohu být v klidu i když to bylo ve vakuovém balení? Já si nebyla jistá tou žloutenkou...a že manželovi děkuji

prostejina
30. črc 2016

Než to prijde do balení, tak ten vir už chcipne. Můžeš byt v klidu 🙂 kromě toho, všichni v potrav.průmyslu musí mít průkaz a při sebemenší pochybe o zdraví se vše hlasi na hygienu. Nemusis mít strach, s největší pravděpodobnosti to byla tvoje krev. Z injekční stříkačky (když si ji teda hned nevezmes od fetaka, co ma nějakou takovou nemoc) je taky strašně mala pravděpodobnost nákazy. Ty hnusy potřebují jinou teplotu 🙂

rottentocore
autor
30. črc 2016

@prostejina právě průkaz může mít kde kdo... prostě ho jednou máš a pak už nikdo nezjistuje jestli ses nakazil HIV nebo něčím. Kdybych nebyla těhotná tak to ani neresim, ale nechci malou ohrozit...asi byla moje, protože to byla jasně červená krev, kdyby tam byla z výroby už by byla hnědá, ale tak víš hlodá to ve mě...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru