Za jak dlouho jsou výsledky z krevních testů?

slunicko1551
29. led 2019

Zdravím, chtěla bych se zeptat, jak dlouho jste přibližně čekaly na výsledky krve? Byla jsem na odběrech dnes a přesně za týden (v úterý) mám první screening. Tak by mě zajímalo, jestli do té doby už výsledky budou nebo ne. Děkuji

kkk612
29. led 2019

@slunicko1551 určitě už budou. Vyhodnocení se dozvídáte hned po zapsání hodnot z utz a ty se právě dávají dohromady s výsledky krve.

marketa1218
29. led 2019

@slunicko1551 Co já jsem pochopila, tak doktor mi to udělá najednou, nejprve krev a i ten den screening, takže si myslím, že jim to ty výsledky musí vyhodit víceméně hned.

slunicko1551
autor
29. led 2019

Dobře, díky holky 🙂

annynka94
29. led 2019

Pokud jsou výsledky psány jako "statim", tj. přednostní vyšetření, většina jich bývá do dvou hodin 🙂

petulejan
29. led 2019

tak já byla na všem v jeden den a výsledky krve jsem měla hned večer na jejich stránkách a k tomu ještě volali.

slunicko1551
autor
29. led 2019

@petulejan tak to je rychlost. Já někde četla, že třeba ty na hiv trvají týden, tak jsem myslela, že se čeká až budou výsledky kompletně ze všech testů a teprve pak mi je sdělí

slunicko1551
autor
29. led 2019

@annynka94 aha, tak to vůbec netuším, jestli jsem to tam měla psané nebo ne, každopádně by se to ale do toho úterý mělo stihnout 🙂

petulejan
29. led 2019

@slunicko1551 no a jsou to výsledky spojené se screeningem? testy na HIV atd mi dělal můj gynekolog snad hned,co jsem měla potvrzené těhotenství. tyhle testy na screeningu se dělají kvůli downovi atd.

puhelin
29. led 2019

Ja jsem byla na screeningu ted v patek. Nejprve udelal utz a pote vzali krev. Vysledky pry poslou mailem do 10 dnu. Prizam se, ze me to dost nastvalo, protoze na stejnem pracovisti jsem pred 3 lety mela odber asi 4 tydny pred samotnym screeningem a vysledky jsem dostala hned po utz.

slunicko1551
autor
29. led 2019

@petulejan jo ony se dělají tyto testy zvlášť? :o to jsem vůbec nevěděla. Vím, že ty dnešní byly na hiv, žloutenku, tuším syfilis a dál si to nepamatuju. A protože mám za týden screening, tak jsem myslela, že to už jsou přímo i na screening

slunicko1551
autor
29. led 2019

@puhelin to se nedivím, taky by mě to štvalo. A myslím, že každá maminka chce odjíždět ze screeningu a už vše vědět

puhelin
29. led 2019

@slunicko1551 Dneska mi prisel mail s vysledky a chybi tam zaver, tak to stejne nedokazu urcite, jak na to jsme 🙂 Biochemicky screening mi nic nerika a nemuzu dohledat, v jakych mezi muzou byt ty hodnoty biochemie. U dcerky jsem mela cisla ponekud jina...

petulejan
29. led 2019

@slunicko1551 no pokud ti je dělal gynekolog,tak jsou to jiné testy než na screeningu. A v kolikatem jsi? Přijde mi to dost pozdě ty testy z krve od doktora.

puhelin
29. led 2019

@petulejan Ja mam tu krev ze dne, ve kterem jsem byla na utz, zapracovanou do vysledku screeningu. Byla jsem na jinem pracovisti, nez je moje gynekolozka.

petulejan
29. led 2019

@puhelin aha,no každé pracoviště má asi jiné postupy 😊

puhelin
29. led 2019

@petulejan Ano. Dokonce pred 3 rokama jsem na tom samem pracovisti prosla klasickym postupem - 1. odber krve a za mesic ultrazvuk. 🙂

slunicko1551
autor
29. led 2019

@petulejan Jsem 11+4 a teprve dnes jsem byla na prvních odběrech. Tak to mě tedy nejspíš na prvním screeningu čekají ještě jedny pokud to dobře chápu

puhelin
29. led 2019

@slunicko1551 Ja jsem pred 3 rokama byla na odberech v 10tt a na screningu ve 13+0

slunicko1551
autor
29. led 2019

@puhelin Já se v tom taky moc nevyznám, pro mě bude nejdůležitější právě ten závěr. Ale poslat mail bez závěru? To je pro hodně maminek nic neříkající

puhelin
29. led 2019

@slunicko1551 Ja jsem mela stejny dokument bez zaveru i pred temi 3 lety (od stejneho dr.). Proste mam jen stranu 1/2. Mne se to taky nelibi, protoze on by mel jako vysetrujici stanovit nejaky zaver.

petulejan
30. led 2019

@puhelin právě proto mě poslali výsledky a k tomu ještě volali. Taky bych tomu vůbec nerozumela.

petulejan
30. led 2019

@slunicko1551 to jdeš docela brzo,mě říkali,že čím větší mimi tím lépe. Že jde vše krásně vidět.Šla jsem 13+3 myslím.

lucca35
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru