• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

36. tt a váha miminka 3500 gramů. Jaká bude při porodu?

22. června 2016 
Ahojky holky, já osobně si myslím že tyhle váhové odhady jsou na prd... U mě je teda nedělali, ani u jednoho dítěte a taky jsme to přežili. Naopak si myslím že psychika je u porodu moc důležitá a když někomu dopředu řeknou, že to dítě je veliké a že to asi nepůjde, no tak na to maminka bude celou dobu myslet a právě i kvůli tomu to asi nakonec nepůjde. Já měla prvního kluka 3900g (nar. 39+4tt spontánně), a šel celkem v pohodě, ale kdyby mi někdo dopředu řekl, že bude mít skoro 4kg tak bych ten porod asi takhle nezvládla...
Chápu když je maminka drobnější a je předpoklad že by větší miminko nemuselo projít pánví, pak by se odhady dělat měli, ale jinak je to podle mě zbytečné...
27. led 2012 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Odhady jsou opravdu na houby. Já měla odhad dva dny před porodem o půl kila víc...
27. led 2012 ve 20:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj, tak jen pro info : malej se narodil v 38+5 a vážil 3420 gramů :o)
15. únor 2012 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petoska ahoj můžu se zeptat?měla jsi ten porod nakonec vyvolaný nebo ne?
14. dub 2014 ve 21:37  •  čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@krzisch jojo mela ale skoncil cisarem :/
15. dub 2014 v 00:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Děkuji za odpověď:slight_smile: Mi řek včera Dr odhad malé v 36tt 3kg ale že se mu to nezda tak uvidim :slight_smile:
15. dub 2014 v 07:49  •  čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě doktorka říkala, že ty odhady jsou prostě jen odhady. Měří se délka kostí a podle toho se to počítá, takže miminko které je dlouhé a hubené má vyšší odhad než malý cvalík. Já se nechala ukecat k vyvolání, protože měl odhadní váhu 4 kg. Už bych se k tomu nenechala ukecat, protože to tělo ani miminko na to připravené nebylo. Zaten týden co se mi to podařilo odložit ( chtěli vyvolat už před termínem ) nepřibral skoro nic. No ale ty 4 kila stejně měl:slight_smile:
15. dub 2014 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak si me tady nechali a vlastne nevim proc ... :/// fakt jsem tam brecela jestli je to nutne... maly ma odhad 2,75 kg
22. čer 2016 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek