Blíží se porod? Bolest v kříži, budím se poslíčkama

mishell56
20. kvě 2015

Ahoj holky, tak nějak sama se sebou bojuju už tak týden - mám prostě strach, že nepoznám kdy začne porod pokud nezačnu krvácet nebo mi nepraskne voda. Začínám 38 týden a poslední dobou vidím změny, ale nevím jestli něco znamenají nebo ne. 9.5. jsem po procházce přišla domů a odešlo ze mě něco (doktor tvrdí že kousek zátky), bylo to hlenovité a průhledné a byl to docela velký kus, ale žádná krev. Poslíčky mám už od 30tt (musela jsem brát magnesko byli docela bolestivé, teď ho brát nemám), Asi před 5-ti dny mě strašně dloublo jakoby uvnitř, včera se to opakovalo, ale vždy to dloubne jen jednou tak na vteřinu, ale za to docela hodně pak je zase klid. Asi tři dny mě tak dvakrát denně bolí v kříži, vždycky tak hodinku jenže nemůžu u toho chodit ani sedět, jediný co pomáhá je ležení. Taky ty tři dny co pociťuju tohle chodím spát taková vynervovaná a v noci se kolikrát budím poslíčkama, ale ty netrvají dlouho a vždy před spaním mám takový pocit (ne bolest) jakobych to měla dostat, ale ten pocit vždycky někam odejde a od večerejška mě trápí řidčí stolice, včera se mi dokonce chtělo, sem tam seděla asi půl hodiny a nic tak jsem to vzdala. Chtěla jsem vědět jak jste to měli vy a zda myslíte že se to blíží?Jinak pohyby cítím celkem normálně, včera mi sice strkal nohy až skoro do krku, ale jinak dobrý 🙂 Děkuji za odpovědi 😉

andrrriiik
20. kvě 2015

Ahoj,neboj to poznáš.U první jsem to poznala pravidelnýma kontrakcemi,až byly co 5 minut,jela jsem.Podruhé jsem měla i poslíčky pravidelné,co 5 minut,pak najednou nic.Taky jsem tím pádem měla strach,že to nepoznám.No poznala.Měla jsem divné bolesti,nárazově,furt jsem si nebyla jista,ale jeli jsme.No bylo to tak rychle,že se malý narodil už v autě 🙂

pincola
20. kvě 2015

@mishell56 Kočko, podle toho co píšeš se to možná fakt blíží. Něco se chystá, to je jasné, ale nikdo ti neřekne, kdy to bude. Odchod zátky může být pár hodin před porodem, nebo i dva týdny A ten průjem, takováta nevolnost, to je časté před porodem. Já to měla tak necelé dva dny před porodem. Tělo se zbavuje obsahu, který by při porodu překážel. Obojí se tam nevejde. Cítila jsem si i tak divně, zpomaleně, všechno mě rušilo. Chtěa jsem být v klidu, nevycházet ven, aby na mně nikdo moc nemluvil. Posle jsem měla dlouho. Stačí dát teplou sprchu a pokud jsou to posle zmizí to. Pokud ne, taks erozjede porod. Hlavně do toho nechoď se zbytečným strachem. Tělo a příroda ti pomůže víc než čekáš. 😉

pincola
20. kvě 2015

@mishell56 Jo a já teda neměla uplně pravidelný kontrakce a porod to taky byl. nejde o intenzitu, ale o přibližnou pravidelnost. Na sále mi řekli, že to nemusí být přesně po 3 minutách. Ale určitá pravidelnost tam je, třeba, že jedna je po minutě, další po třech, pak po pěti, pak potřech, pak po pěi, pak po 7 -to už je brané jako pravidelné. Nepravidelné je, když máš po 20 minutách, pak po 3 minutách pak po deseti, pak po dvaceti. A neboj, porod ani nezaspíš ani nezmeškáš. To ti garantuju🙂

zo_ja
20. kvě 2015

Klíííd.. U prvního je času dost, ani do porodky nemusíš spěchat, tam Ti začnou odpočítávat čas po příjezdu, a když nebudou milí, porod se zpomalí, oni to neradi, začnou to medikovat a vše se komplikuje.
Kontrakce poznáš, to už Ti prostě nepůjde přemoct a pak je ještě pořád dost času, i když odteče plodovka i když odejde zátka... Je lepší přijet s opravdu rozjetým porodem, kterej už nic nezastaví, než v začátku.
Teď je ještě celkem brzo, až budeš mít pocit, že fakt už, tak vanu, když se to uklidní, tak nic, když se to neuklidní, tak už se děje, ale i pak to trvá ještě hodin...
Tělo se předtím čistí, takže zpravidla se vyprázdníš, někdo jen střeva, mnoho však i zvrací, a na jídlo nemáš chuť.

mishell56
autor
20. kvě 2015

@andrrriiik ty bláho, no právě že se chci tak nějak vyvarovat porodu kdekoliv jinde než v porodnici 😀

@pincola že nezmeškám vím, ale i tak ten strach tam je... 😉
Jinak holky děkuju 🙂

tulikiss
20. kvě 2015

@mishell56 neboj se vazne to poznas, ja taky u prvniho stresovala ze to nepoznam protoze poslicky jsme mela casto, ale proste kdyz me ve 3 rano vzbudily bolesti tak nejak sem tusila ze uz to ude ono a kdyz od 5 zacaly byt pravidelne tak jsem vedela ze to je ono, pockala jsme od pul osme nez vstal manzel a pak jsme jely, mela jsme bolesti po 5 minutach a porodila jsem az o pul pate odpoledne, takze hlavne klid a kdyz si nejsi jista tak nej hrokou sprchu bud se to uklidni nebo rozjede, vazne to funguje

andrrriiik
20. kvě 2015

@mishell56 Taky jsem si to neuměla ani představit,ale věř,že v tu chvíli je ti to jedno.Dokonce jsem řekla,že už to nestihnem,že chci rodit u tchýně(vezli jsme tam dceru).Nakonec jsem to zvládla úplně sama 😀

maroussia
20. kvě 2015

Bude to znít asi divně, ale já jsem to vytušila 🙂 🙂
A jinak - u prvního šílené křížové bolesti (dcera byla na světě asi šest hodin od příjmu), u druhého kontrakce hned po 20 minutách (narozený asi tři hodiny po příjmu). Pokaždé jsem lítala na velkou.... 🙂
A rozhodně se to nepodobá ničemu, co jsi do té doby zažila 🙂 A koneckonců se říká, že je lepší jet zbytečně než pozdě 🙂

mishell56
autor
20. kvě 2015

@andrrriiik tak to tě obdivuji

kikimaruska
20. kvě 2015

Já měla silné poslíčky od 30 tt, dva dny a dvě noci sem probděla v bolestech a v zimnici, ale vše byly jen poslíčci. Víceméně sem měla bolesti od toho 30 tt každý den (magnesium sem brala od 16 ttt) a už sem uplně otupěla (podobné jako silnější ms bolesti). V pondělí sem byla na kontrole a dr.mi řekla, že porod se rozhodně tento týden nechystá! Ve středu ve 22 hod.jsem si šla lehnout, v 00 mě vzbudila opravdu silná bolest, jako 100x horší, než MS, že mě to probudilo. Na wc odešla komplet hlenová zátka s příměsí krve (do té doby neodešlo nic, ani zátka, ani voda...),nutilo mě to se kompletně vyprázdnit a začaly lítat kontrakce po 10,5,6,8,2,4,2,8....při kterých sem myslela, že asi umřu, protože takovou bolest sem nikdy nezažila. V 1 hod.jsem vzbudila manžela, že raději pojedeme, obávala sem se o jizvu po SC po prvním porodu, dorazili jsme 1.45, otevřená na 6 prstů...rupli vodu a ve 3.07 byl na světe druhý synek. Takže já sem si říkala, že nic, že nic a pak sem to poznala opravdu dobře a šlo to na "prvorodičku" velmi rychle (3 hodiny a 7 minut od rozjetí porodu). Taky sem se bála...ale fakt to poznáš, neboj 😉

andrrriiik
20. kvě 2015

@mishell56 Děkuji.Šlo to jak po másle 😀

mishell56
autor
22. kvě 2015

Ahojky tak nové informace, včera večer mi začali dost nepravidelné kontrakce a dole pocit jako jsem měla vždy přes ms, ani moc neboleli, když začali trochu bolet víc tak jsem šla do sprchy s tím, že to buďto rozeženu nebo zesílim, nestalo se ani jedno, na chvilku to přešlo úplně (tak na 10 minut) a pak pěkně nanovo, ale zase hodně slabé (teda břicho mi tvrdlo hodně, ale bylo to spíš nepříjemný než bolestivý). No usnula jsem a v noci jsem se každý tak dvě hodiny budila bolestí, ale zase to bylo chvilku a nic. No a teď kromě tlaku na spodek kterej je teda od včerejška a vůbec neustal mě bolí v kříži, takový křeče, ale zase - moc to nebolí, tvrdne mi břicho a občas mě jako píchne v podbřišku...ten pocit na ms mám pořád ten nepřestal...tak já fakt nevim 😀 😀

jitavrtule
2. čer 2015

Mě zas a znova baví to neustále opakované "neboj se, to poznáš" a "u prvního dítěte je času dost, neboj".
Já dorazila do porodky s tím, že nejspíš jedeme na plano, že to jsou asi teda jenom poslíčky a asi náš pošlou zas dom......otevřená na 8 cm s kontrakcema po 4 minutách.
Za hoďku a půl od příjezdu byla malá na světě.
Takže jo, určitě poznáš, že se něco děje (proto jsme jeli do porodnice), ale že to je už "to ono" nebo kolik času zbývá poznat fakt nemusíš. Je to strašně individuální.
Za sebe můžu odkývat - v den porodu vícenásobné návštěvy záchodu, odchod hlenové zátky s příměsí krve a celý den špinění jako ke konci menses (ne vysloveně krvácení, ale hnědavý výtok). Kontrakce jsem měla od probuzení, od oběda zesilovaly a zpravidelnily, ale celkem se to dalo, dokud byly v intervalech 10-20 minut, tak byl mezi nima čas, kdy si člověk v pohodě oddechl a mohl fungovat.
Do porodky jsme odjížděli, když to bylo cca po 8-9 minutách, cesta 20 minut a po natočení monitoru a vyšetření při příjmu rovnou na sál a v podstatě hned tlačit. Takže fofr, i když rodila jsem poprvé.
S druhým vyrazím do porodky rozhodně dřív, pro jistotu, abych taky nerodila někde cestou 🙂

mishell56
autor
3. čer 2015

To je právě ono, prý to poznám, ale když mám poslíčky bolestivý tak nevim nevim...

andrrriiik
3. čer 2015

@jitavrtule Jo,to je fakt.Kámoška jela do porodnice,protože začala krvácet,a ona už měla hlavičku skoro venku,vůbec nic necítila 😀 Ale jak píšeš,nemusí poznat porod,ale že se něco děje.

michaelatvrda90
3. čer 2015

No já jsem 39tt 🙂 dneska ráno mě začalo strašně bolet v pravém boku, pak to trošku střílelo do podbřišku dala jsem horkou sprchu a trošku to přešlo 🙂 ale zas to cítím jako by tlak a malinečký bolesti 😉 tak snad myslím že to příjde at už to mám za sebou

mishell56
autor
3. čer 2015

Jo holky, že se něco děje si říkám každý den, ale dle včerejší kontroly je vše ok..

kirziv
9. čer 2015

tak co nového?já zítra začínám 38 týden.za chvíli jdu na kontrolu.poslíčky mám čím dál častější .

mishell56
autor
9. čer 2015

@kirziv Tak já mám právě poslíčky už dlouho, zítra mám termín porodu a stále jsem kinder vajíčko :D dneska jedu na kontrolu tak uvidím co mi řeknou. Od večera mě pobolívá v podbřišku, zase mě to budilo tak nevím 😒

michaelatvrda90
9. čer 2015

Já mám termín v sobotu a taky se nic neděje 😠

mishell56
autor
10. čer 2015

@michaelatvrda90 já dneska

michaelatvrda90
13. čer 2015

@mishell56 Tak co už něco máte? 🙂 já termín dneska a nic 😠

mishell56
autor
14. čer 2015

@michaelatvrda90 My stále nic, ale dneska mi odešla zátka 😉

petrasipkova1
14. čer 2015

@michaelatvrda90
@mishell56
Holky držím palce ať to máte co nejdřív za sebou, nejhorší je to čekání kdy to přijde, že ? Já mám TP až 30.6., ale nejradši bych to už měla taky za sebou, nevím co to jsou poslíčkové, kontrakce, nic mě nikdy nebolelo. tak se bojím, že až to začne, že to fakt nepoznám. 😀

mishell56
autor
14. čer 2015

@petrasipkova1 Děkujeme 🙂 snad to bude brzy 🙂

zuzankast.
25. čer 2015

ahoj všem!
@petrasipkova1 to jsme na tom stejně.

Mám sice už jedno dítě, ale to bylo císařem. Ještě mi před porodem u monitoru řikali, jaké mám pěkné kontrakce - ale já netušila, o čem mluví 🙂 nic mě nebolo, nic sem necítila, jen malá řádila jako vždy a šponovala mi břicho. Nakonec mi vylítl tlak, malé zas klesal, tak jsme šly na císaře. Teď to vypadá na normální porod. Prosím popište někdo co jsou poslíčkové? Musí vždy bolet? Občas mi břicho tvrdne, ale bez bolestí a nechá se při tom i chodit 🙂 jsem 33tt , možná je to ještě brzo, ale už se začínám bát..

aklin
25. čer 2015

Taky jsem se bála zda poznám porodní bolesti. Můžu tě ujistit, že je poznáš. S manželem jsme urychlili příchod malé. Měla jsem křížové bolesti a bolesti v podbříšku. Zpočátku jsem si myslela, že se jedná jen o poslíčky, ale bylo mi divné, že mám i křížové bolesti a ty byly ze všeho nejhorší, a ještě jsem pořád lítala na WC vyprázdnit se. Když ty bolesti ani neustávaly ani po teplé sprše, začala jsem sledovat bolesti a samozřejmě se objevovaly po 10 minutách. Až po dvou hodinách kdy bolesti neustávaly jsme jeli do porodnice, a po vyšetření jsem byla na 4 cm otevřená. A po 8 hodinách byla malá na světě.

mishell56
autor
26. čer 2015

Tak holky 19.6. se malý narodil a upřímně málem jsme to nestihli, protože já nevěděla zda je to skutečně ono :D

leonka24
26. čer 2015

@mishell56 gratulují k miminku 🙂 teď budu mít 3 a je to úplně jiné než u holek, tlak ve spodku, poslíčci, že musím rozdychávat 😀 u holek jsem to poznala u první jsem čekala, než mu bude končit směna, hlídala si čas a psala asi 30 min než mu končila směna do 5 min byl doma 😀 😀 😀 dala si v klídku sprchu a tatka seděl nervozní na wc 😀 😀 😅 od první bolesti byla na světě za 10 hod 17 min 😎 u druhé mě bolesti vzbudily a vše trvalo 4hod 16 min, tak snad neporodím po cestě 😀

andrrriiik
27. čer 2015

@mishell56 Moooc gratuluji 🙂 tak to jsi málem dopadla jako já 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru