Bolavé ztvrdnutí v místě šití 4 týdny po porodu

salinka87
24. říj 2010

Ahoj, ráda bych Vás poprosila o radu, jestli jste třeba měly také takové problémy .. po porodu jsem byla ok, šití mě ani moc nebolelo, tak nějak normálně, ale naštěstí jsem problémy třeba při sedání a podobně vůbec neměla .. po 14 dnech jsem přestala krvácet a byla jsem bez problémů. Ale 4 týdny po porodu jsem najednou začala špatně dosedat, začalo mě to bolet a v místě šití, po skoro celé délce stehu se mi pod povrchem vytvořila tvrdá bolestivá boule... bolelo to víc a víc, voalal jsem doktorovi, ten řekl, že je to šestinedělí, ať počkám, ale v pátek jsem to už nevydržela a šla k němu na prohlídku, protože se mi přidal i bílý až žlutý výtok. Boelo to fakt hodně, celý den i noc, i když jsembyla v klidu. Na ten výtok mi dal globule na zavádění s tím, že tam něco jako zánět asi je a že mám přijít za 3 týdny. Globule mám nna 8 dní. Ale tu bouli vůbec neřešil ... hctěla bych se zeptat, jestli se vám taky taková boule neudělala a popř. jestl sama zmizela nebo co to bylo .. po globulích sice výtok přestal, ´bolest když jsem v klidu se trochu zlepšila, ale stejně to bolí, na dotek tedy hodně .. .-( dík

jasekd
24. říj 2010

Ahoj, mela jsem to same, nastrih sam o sobe podle me nebyl az tak dramatickej, protoze me sila Dr cca 10 minut, coz neni az tak strasny, vnitrni steh na prasklej cipek a par vnejsich na nastrih, rekla bych 3, 4. Siti bylo naprosto v pohode, skoro nic jsem necitila, ale pak... Nejhorsi tak 3. den, mela jsem i Algifen, sedet jen na kruhu, doma jsem jeste 14 dni po porodu obcas brecela bolesti. Taky jsem si blbec jeden steh vytrhla, kdyz jsem se na posteli v porodnici vrhla k postylce, malej zvracel a trochu se dusil... Siti vypadalo strasne, jsem si rikala, co mi to tam proboha vysili 😅 Ale neboj, bude to dobry. Mela jsem strasny jelito uz v porodnici, ledovala jsem to (led v pytliku a pres to nejakej ubrousek, nedavat primo led na kuzi). Pak pri tom kolotoci kolem mimca jsem na sebe kaslala, jenom se casto sprchovala studenou vodou, jinak nic, a uplne mi to zatvrdlo a moje Dr na prohlidce mi rekla, ze to musim masirovat, koupila jsem mesickovou mast v lekarne a masirovala kazdej vecer, nebat se pritlacit, samozrejme podle bolesti, po masazi to vzdycky povolilo a druhej den zas tvrdy, ale zlepsovalo se to. Jizva ted skoro neni videt, sesili mi to krasne (v duchu jsem se Dr omlouvala za ty moje myslenky 😀 ), ani ten vypadlej steh (jak jsem psala, moje blbost) nevadil. Je to malinko tvrdsi, obcas to tahne(jen pri sexu), ale nijak me to neomezuje, pokud me ted zase smiknou, nesmim to zanedbat a masirovat hned jak to pujde, snad uz nebudu tak vyjukana a i kdyz budu mit na krku deti dve, stihnu i sebe. Pokud to furt boli, zkus i ted sprchovat studenou a ledovat a masiruj...

romule
25. říj 2010

Ahoj, tak mojí kamarádce se stalo to samé asi 6 týdnů po porodu. Udělala se jí v místě jizvy velká tvrdá bolestivá boule. Přesně jak píšeš, nemohla pořádně ani dosednout. Gynekolog jí na to předepsal černou mast - v lékárně pod názevm Ichtoxyl, je to volně prodejná mast. Boule do třech dnů zmizela. Jinak kdyby nezmizela, tak byla objednaná do nemocnice na chirurgické řešení v celkové narkóze. Ale jak píšu, mast zabrala. Tak to zkus a uvidíš, jesli se to zlepší.

salinka87
autor
25. říj 2010

děkuju vám moc, mě právě zaráží že je to až takhle !dlouho" po porodu, protože jsem fakt byla bez problémů. Můj doktor se tou boulí nějak nezabýval, že se uvidí, přitom jí tam mám už nějakých deset dní a bolí pořád. Tak nevím, jestli nezajít ještě do porodnice, kam jsem asi měla jít¨ještě v rámci šestinedělí. Možná tam zajdu aby se na to podívali a kdyžtak koupím tu mast, budu mazat a msírovat. děkuju za rady 🙂

terak
26. říj 2010

@salinka87 Neudělala se ti keloidní jizva? Zkus se na to zeptat doktora...

jasekd
26. říj 2010

@salinka87 Drzim palce, mne to fakt moc pomohlo, uz ta jizva skoro neni videt, a ze to byla strasna boule. Neco jineho by bylo, kdyby tam byl nejaky hematom, hnisani apod, to by se muselo resit chirurgicky, jak tu nekdo psal, ale jen zatvrdlinu bys mela rozmasirovat. Podle me tam asi nic dramatickeho nemas, kdyz to doktor neresil, i kdyz tebe to trapi, ja taky nekdy az brecela, jak to bolelo 😖

lidiab
26. říj 2010

To same mela kamaradka. Zrejme se ji do toho siti dostala infekce a v nejake male dutince se zacal tvorit hnis. Tu bolest popisovala jako bolestivy tlak uvnitr te boule. Nakonec musela na chirurgii, kde se ta boule narizla a nechal se z toho vytect ten hnis. Za par dnu se to zahojilo.

andyna6
3. lis 2010

Holky,nedávno jsem byla na vaginoplastice...sice to nesouvisí s porodem,ale jde o ty boule ☹
Já po tý operaci měla zánět,velký teda,léčila mi ho asi 3 týdny a ted mám zase mykózu či co,ach jo 🙄 no a tam,kde mě zřejmě šili,mám takový bouličky.Není to velká boule jako máte tady vy,ale já jich mám spíš víc a malý,ale bolí jako pra... a i když už jsme jinak zahijená a je to už dva měsíce,nemůžu se milovat s přítelem proto,jak mě to bolí 😢 nevíte jestli je to stejný jako po tom porodu nebo myslíte že je to jiné?Já si myslím,že je to stejné,je to prostě po šití a nevím co s tím dělat.Bolí to tak,že se toho nemůžu ani dotknout,natož masírovat,myslíte že můžu taky tu černou mast,jak jste tady už psaly?Díky moc za odpovědi předem...Andyna.

jasekd
3. lis 2010

@andyna6 A co ti rekli na kontrole? S timhle bych hned bezela... Kor kdyz jsi mela nejakej zanet a ted mykozu. Ta moje boule totiz byla ciste "fyzikalni", ze jsem na sebe kaslala a nemasirovala, zadnej zanet v tom nebyl, bolelo to, ale se zatnutymi zuby jsem masirovala, ale az asi od 2 mesicu po porodu, proste po kontrole v 6ti nedeli, kde mi to rekli. A pouzivala jsem jen mesick. mast. Ta Cerna mast (Ichtoxyl) se uz pouziva na infikovanou kuzi, nebo je taky Heparoid na pooperacni jizvy, na zmekceni, vstrebani hematomu, je to i na zanet povrch. zil. Ale nez bych to pouzila, tak bych si zasla k doktorovi nebo se minimalne zeptala v lekarne, prece jen nejsem gyn. ani kozar. A kdybys tam mela nejakej absces nebo hematom, treba by to museli vypustit.

andyna6
6. lis 2010

@jasekd
Na kontrole mi neřekla nic moje gyndařka,i když jsem jí to říkala a dokonce jsem se jí i ptala,co ty bouličky vlastně jsou,že mě bolí,neodpověděla.Já mám gyndařku docela flegmatickou...asi jí vyměním nakonec no 😢
V pondělí se objednám na další kontrolu a dokopu jí asi k tomu,aby mi o tom laskavě něco řekla a pomohla,jinak se tý bolesti nezbavím a s přítelem se tim pádem ani nepomilujeme ☹
Jinak jsem si asi před 4dny koupila v lékárně JENAMAXOL,je to poševní krém s aplikátorem,je to na tři dny,po druhým dni už to má správně pomoct.Jak koukám,na vložce je v ždy ráno ten krém i s výtokem,takže na mykozu a zánět uvnitř to asi pomohlo,ale tamto teda nevim co to je 😢 asi budu muset nakonec znovu do nemocnice na řezání,jenže je nejhorší to,e já ty bulky mám i uvnitř poševního vchodu,hlavně tohle bolí..no uvidíme,až půjdu z kontroly,určo sem napíšu,jak jsem dopadla,aby když tak holčiny,který by měly někdy stejný problém,věděly,co dělat atd.jinak díky moc za odpověď,jsem ráda,že se mi někdo vůbec ozval 😵

jasekd
6. lis 2010

@andyna6 Drzim palce. Podle me bude rozumnejsi jit znova do nemocnce, at to zkoukne ten, kdo te operoval, treba to nebude tak vazny, ale nechat to jen tak nejde. Trapis se treba zbytecne dlouho. Ja kdyby mi nerekli, co s tim mam delat, tak tu bouli mam doted, sice to nic nebylo, zadnej zanet, takze v podstate prkotina, ale omezovala by mi zivot. Zbytecne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru