Bolí porod hodně?

heduskak
22. lis 2013

Ahoj holky,plánujeme s přítelem miminko, ale děsně se bojím porodu, ale nejvíc toho nastříhnutí a šití... Bolí porod hodně? Nebo je to tak rychlé že tu bolest ani nezaregistruju. 😒

eva118
26. dub 2014

@nikola137 Ahoj, já teda, když jsem čekala první, tak jsem se taky ptala kamarádek kolem a všechny tvrdily, že to taková hrůza není. Z porodu jsem měla strach, kdo nemá, ale říkala jsem si, že to musím zvládnout. Porod začal odtokem plodové vody a já se dostala do úplného klidu, nevím, jestli zapracovaly hormony nebo co, ale žádné plašení, nic, prostě jsem si řekla, že až to bude bolet, tak to budu řešit, požádám o nějaké prášky, epidurál .... V porodnici mě dali na monitor, chodila mě kontrolovat sestřička, viděla, že jsem v klidu, tak se nic neřešilo, já měla takové normální ms bolesti. Ráno mě doktor zkontroloval a řekl, že to nejhorší mám za sebou, že jsem otevřená, koukala jsem na něho jako že toto bylo to nejhorší? A oni koukali na mě, že jsem naprosto v pohodě. Zavolala jsem manželovi, ať dojede, na porodním pokoji přišly potom tlaky na konečník, takže jsem ho poslala pro doktora, že rodíme. Doktor přišel s tím, že je to ještě brzy a jak mě viděl usměvavou, tak se chtěl obrátit ve dveřích, nicméně mě raději zkontroloval, oznámil porodní asistence, že opravdu rodím, opět vyjukané pohledy doktora i por. asistentky. Na dvě zatlačení byl malý venku, jediné, co mě bolelo bylo natrhnutí a to se fakt dalo vydržet. Takže nemysli na to, že to bude nesnesitelné, ona ta bolest nějaká bude, ale není to taková hrůza jako ve filmech a potom ta odměna, miminko, je to moc pěkný zážitek. Za chvíli rodím znova, porodu už se nebojím tolik jako poprvé a doufám, že bude stejný, jako ten první. Uvidíš, třeba až to přijde, budeš se sama divit, s jakým klidem a přehledem vše zvládáš, moc ti to přeji.

marecekavendulka
26. dub 2014

@heduskak porod bolí,to jo,ale neboj,budeš se tak těšit an miminko,že ti to ani nepřijde..nástřih a šití jsem vubec necítila,ani když už šel malej "ven".bolely mě kontrakce..

jamys
26. dub 2014

@heduskak na porod nemysli. Ve chvíli, kdy úsppěšně otěhotní, úspěšně donosíš 9 měsíců mimino, budeš ráda, že ho "vyplivneš" 😉 je to velmi individuální, každá máme úplně jíný práh bolesti, jinak velké miminko. Já osobně jsem si řekla, že to prostě půjde v pohodě a bude to. Byla jsem nevyspalá, spala jsem před porodem 3 hodiny, navíc mi dotekla plodová voda u našich (100km od porodnice 😉 stihli jsme ještě zajet domů pro věci 😉 12 hodin se pak nic moc nedělo, a pak to šlo ráz naráz, došlo na nástřih, absolutně jsem ho necítila a bylo mi to v tu chvíli totálně jedno, rodila jsem klasicky bez epidurálu a jelikož Ti tak pracují hormony, tak se to dá přežít. Musíš to mít nastavený i v hlavě, hlavně se toho neboj ještě než otěhotníš, to je zbytečný... užívej si hezký vztah, "pracujte" na miminku a řeš věci jak přicházejí 😉 Jsem chytrá jak rádio, viď? 😉 ale fakt se toho neboj, protože i když se budeš bát k čemu to bude? Zbytečně stres. A při porodu jedou hormony naplno a pomohou Ti. Já pak byla zašitá "až za ušima", při šití jsem pokecala s doktorem o volejbale, pak mi přinesli malou, resp. přinesl ji manžel, strávili jsem hodinu na sále sami, plakali dojetím. Pak ji odnesli do inkubátoru (byla malinká) a já si dala ještě na sále rajskou, bo jsem měla šílený hlad 😉 a cestou ze sálu jsem pronesla, že další klíďo 😉 tak si užívej života a pord řeš až na porodním sále 😉)) hodně štěstí!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru