• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co se dává za porod dítěte?

29. října 2008 
Existují u vás, ve Vašem kraji nějaké tradice co se dává za porod dítěte? Třeba co já vím kolegyně z jižních čech mi říká že se dává zlato...
mě tohle tak nijak nenapadlo, myslím že vlastně to nejcennější si doneseme přece domů, možná nějaká ta kytička, ale nevím...
a hlavně co já vím, u nás v rodině se děti musí pořádně zapít....
6. pro 2007 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, za porod se "musi" mamina odmenit necim zlatym :slight_smile:)
6. pro 2007 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
takže takhle to chodívá?
6. pro 2007 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky u nás v rodině se to taky dělá že mamina něco dostane.Sice můj manžel o tom nevěděl tak u prvního jsem od něj nic nedostala :frowning2: Snad se polepší ted u druhého :grinning:
6. pro 2007 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
kamos rekl kamosce ze za holcicku dostane pusu a za chlapecka si muze vybrat nejaky sperk :grinning: no a pred 2 hodinama porodila chlapecka :grinning:
6. pro 2007 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
denousek, tak to velká gratulace novorozenci, bomba!!!
6. pro 2007 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tchyne za meho manzela dostala velky zlaty prsten a ten mi pak predala na nasi svatbe do opatrovani :slight_smile: Na prst bych si ho teda nevzala, ale gesto je to mile :slight_smile: Ja si sproste sama rekla o zlate nausnice :slight_smile:)
6. pro 2007 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda já nic nedostala, kromě Danečka :dizzy_face: a ten mi bohatě stačí :slight_smile:
Zlata mám dost, nemám to ani kam nosit, takže to jsem nechtěla no a pak už mi můj nic nekoupil, krom kytky. Naši mi dali penízky, ať si něco pěknýho koupím.
6. pro 2007 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ene a mužík souhlasil?
právě jsem byla překvapená když se mě někdo ptal co mám slíbeno za porod? Nějak jsem nevěděla, že by se mohlo něco dostat...
6. pro 2007 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
romčo, já myslím že právě Daneček je ten největší dáreček....
já na zlato jsem alergická, takže tam by to stejně nešlo, hlavně a´t jsme zdraví, ale kytka asi potěší, ale to je prý tak nějak samozřejmost....
6. pro 2007 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem za dcerku dostala Zlatý prstýnek a zlatý náramek a manžel pořádně zapíjel! :grinning:
6. pro 2007 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vůbec jsem netušila, že se něco dává za porod. A můj manžel to taky nebude vědět, ale já nic nepotřebuju, hlavně, že budeme mít miminko.
6. pro 2007 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já s ničím nepočítala, ale manžel překvapil praktickým dárkem. Koupil mi novej skvělej foťák :dizzy_face: . Takže fotíme o stošest :grinning:
6. pro 2007 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jsem dostala pusu :slight_smile: a manzel mi rekl, ze je na me pysnej , a ze si me moc vazi ... to mi uplne staci :wink: :grinning:
6. pro 2007 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já dostala samozřejmně kytičku a novej telefon (kterej mi za půl roku ukradli :unamused: )a obě babičky koupili stříbro.jedna řetízek druhá prstýnek.
6. pro 2007 v 17:01  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja od pritele dostala retizek z bileho zlata a veelikou pusu :slight_smile:
a krasny pocit, kdyz jsem videla to dojeti a hrdost, s jakou novopeceny tatinek hledel na syna :grinning:
6. pro 2007 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem dostala krásnou kytku a nádherné uvítání, když jsme přišli z porodky - všude vysely srdíčkové balonky, na zemi byly okvětní plátky růží, hrála whitney houston - no ořvala jsem to a přišlo mi to romantičtější a krásnější, než kdybych dostala nějaký šperk v krabičce.
6. pro 2007 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak znám svého muže, tak ho jednou asi ani nenapadne kupovat nějaký šperk. Já bych byla mnohem radši za pusu a objetí. I když to můžu a mám každý den, stejně je to pokaždý krásný, jako by to bylo poprvý. A jako samozřejmost bych dar vůbec nebrala. Nejkrásnější je přeci vidět jak je muž šťastnej a hrdej na miminko a na svou ženu, která všechno zvládla. Víc přeci neni potřeba.
6. pro 2007 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás je to tak,že jsem dostala od manžela obr kytku :slight_smile: a potom jsem si vybrala nový telefon,ale ten jsem už stejně potřebovala,tak bych si ho koupila i tak.
Od tchána jsem ale dostala dva tisíce,ať si něco koupim,švagrová takhle od něj dostala peníze taky za každý dítě,tak já prý taky,že to je odměna za vnouče :dizzy_face: :wink:
6. pro 2007 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Darek za dceru ci syna potesii kdyz je pravda, ze v tu chvili, i pote, maminka po nicem jjnem, nez po zdravem detatku netouzi :dizzy_face:
Ja si neprala nic, nenapdalo me to, nedoslo mi to, dostala jsem krasnou kytku a byla jsem namekko :sweat_smile: Po par tydnech jsem dostala penizky a mela jsem si jit vybrat a koupit sperk, coz me prijemne prekvapilo a ma hamounska povaha po tom vsema 10 skocila :grinning: :grinning: Zluteho zlata mam miliony a nelibi se mi, bile zlato mi prislo drahe, potrebovala bych si koupit, kdyz uz, tak vsecko a Jira neni ropnej magnat, ze jo, tak jsem si koupila stribro, prsten(ale vypada jak bily zlato :grinning: ), retizek s priveskem, naramek a dvoje nausnice :grinning: :grinning:
6. pro 2007 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, jeste Vitek dostal od kazde babicky sperk nebo neco na upominku. ma to schovane v krabicce i se svym praminkem vlasku a vsechno mu to dam, az mu bude 18. u nas je to takova tradice :slight_smile:
6. pro 2007 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prý se za porod dává nějaký šperk-já to tedy netušila a myslím že u nás to asi taky nebude... Jedna maminka dostala prstýnek a druhá kamarádka též prstýnek a za druhé dítko náušničky. Mě by stačila velká pusa a kytička...od našich už dostaneme námi vybraný dopředu kočárek, vaničku a nějaké věcičky...takže Ti už nám dají dost dopředu :slight_smile:. ale jak znám mamku, přitahnou s dědou velkýho plyšáka...u nás se každýmu dítku vždy dá velký plyšák, který s ním vyroste (já mám doma velkýho žlutýho jezevčíka... :slight_smile: ,(škoda že mi ho nikde nechtěj vzít do čistírny vyčistit :frowning2: ).
17. led 2008 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já dostala obrkytku, krásnou a prstýnek z bílýho zlata přesně podle mého vkusu. Taky by mi samozřejmě stačila pusa, ale na druhou stranu si myslím, že jsem si to po tak dlouhém porodu zasloužila :stuck_out_tongue_closed_eyes: a za pár let, až se na ten prstýnek podívám, tak si na to pokaždý vzpomenu. Jo a taky dodržíme tradici, že ten kdo našel první zoubek ,dostane na šaty ,takže už je mám na jaro slíbený :dizzy_face:
17. led 2008 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzo...............asi tak jako Ty. :grinning:
Já vlastně ani nic nečekala.................bylo pro mě nejdůležitější zdravé miminko. :wink: Ale nějaké "koště" manžel mohl koupit.........už z tradice. :grinning: Ale poděkoval mi. :dizzy_face:
Moje maminka mi taky poděkovala a zeptala se:"Chceš teda koupit nějakou kytku?!" :rolling_eyes:
Tak jsem řekla,že ne protože mě kloudnější odpověď nenapadla. :sweat_smile:
Já jsem takový člověk,který si nerad něco vynucuje a udělá mi větší radost,když mě druzí překvapí. :dizzy_face:
18. led 2008 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
karot:já taky dostala kulový :sweat_smile:
18. led 2008 v 09:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já taky nedostala nic,ale pořád mi objímá a pusinkuje a děkuje za malého.
18. led 2008 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Siss.............tak to si mě ulidnila. :sweat_smile:
18. led 2008 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
karot: mě ani nenapadlo, že bych měla něco dostat...to jsem si přečetla až na konovi :sweat_smile:
18. led 2008 v 09:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Siss...............asi tak.Když jsem viděla pak v albíčkách ty pugéty,tak mě to tak trochu zamrzelo,ale žíly mi to zas tolik netrhalo. :grinning:
Já jsem ráda,že mám doma "pohodičku",manžel je mi věrný a nemlátí mě. :grinning:
Co by za to jiné daly..............třeba. :sweat_smile:
18. led 2008 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
karot: mně stačilo, že se mnou byl MP celý tři dny v porodce...od 10do 6do večera..to byl největší dárek :wink:
18. led 2008 v 09:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pro mě zase,že se Áda narodil ževej a zdravej. :dizzy_face:
18. led 2008 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek