Dula nebo porodní asistentka u porodu, máte zkušenost?

ally8
6. bře 2014

Ahoj, přemýšlím stále více o tom, že si k porodu vezmu na podporu někoho, komu mohu důvěřovat a kdo mi poradí a ochotně pomůže.
Vím, že v nemocnicích to občas probíhá opravdu otřesně a já nechci zažít okamžik narození dítěte, kdy se ke mě bude protivný personál chovat, jako ke kusu hadru.
Chci být v klidu a porod si pokud možno vychutnat bez protivných sestřiček a neochotných doktorů. Máte zkušenosti?

teriza1
6. bře 2014

Ahoj, já měla štěstí na velmi hodnou porodní asistentku a dokonce to vyšlo u obou dětí na ní. Měla jsem i porodní plán, podle kterého jela doktorka i porodní asistentka, protože jsem neměla žádné komplikace. Rodit potřetí, tak už asi dám jen na svoje pocity. Při prvním jsem si nevěřila tolik, při druhém jsem měla načteno a důvěřovala svému tělu a miminku uvnitř a šlo to výborně. Je to ale fakt všechno o lidech, na koho natrefíš a rozhodně bych si zjistila, kde budu rodit a zkušenosti ostatních rodiček 😉

lucieandrlova
6. bře 2014

Ahoj, já jsem u porodu neměla dulu, ale manžela. Dula k nám potom přišla po porodu domů a moc mi psychicky pomohla, takže klidně bych si ji k porodu vzala...
U porodu chtěl být manžel a bylo to fajn. Souhlasím, že před ním se ke mně chovali slušněji. Po dlouhém porodu jsme kvůli komplikacím nakonec zvolili císaře. A výhoda toho, že byl manžel u porodu bylo, že zůstal s malou, když jsem byla na JIPce. Uměl se pak o ni postarat, nebál se jí a dodnes mají pevné pouto (bere oba rodiče stejně...)
Výhodu duly vidím hlavně těsně po porodu, kdy jsem jako prvorodička neuměla vůbec nic, dítě brečelo, já po císaři, kojení nešlo a 1/2 sester bylo hnusných (říkaly mi, že mé dítě je u nich nejhorší, že pořád brečí, nepomohly mi zvednout těžkou postel po kojení nebo ji naopak nedaly dolů, daly mi dceru na kojení a vrátily se za 40 minut (ona se po 10 mín. odtrhla a nešlo nám to a já se nemohla moc hýbat, tak tam chudinka 30 minut řvala), když mi dlouho brečela a já nevěděla, co s ní, tak mi sestra řekla, že už mi poradit nemůže, že jakmile převezmu dítě na pokoj, tak si musím poradit sama, když jsem chtěla injekci na bolest, tak mi sestra řekla, že si mám zvykat, že doma ji taky mít nebudu (a to mi ji doktor napsal 2 x denně...) atd...
Moc jsem zpětně litovala, že jsem nezaplatila dulu, která by se mnou byla na pokoji a pomohla mi s malou a taky pomohla mně po sekci...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru