Hrozný strach z porodu, jak ho překonat?

kulihrasekzeleny
20. únor 2017

Poraďte Jak překonat strach? :( Uklidnit se? Začít se těšit?? Když pomyslím na porod začnu brečet mám z toho hrůzu jak to bude strasne bolet. Říkám, že nechci rodit. Mám z toho depku. Chci se na mrňouska těšit, ale nejde to...

normalnimatka
21. únor 2017

a doporučuju jít do porodnice s důvěrou...pokud si narazila na babiznu, která ti řekla, že tě nastřihnou a je jim jendo, co máš v porodním plánu, jdi rodit prostě ajednoduše jinam...vim že s dojezdama to není dycky sranda, ale většinou se dá dojet do víc porodnic v docela normálním čase.
a taky je to bohužel nebo bohudík na konkrétním personálu, na kterej narazíš. at ti to porodnice vychválí na prohlídce do nebes, nebo naopak tam spíš nechceš...

kulihrasekzeleny
autor
21. únor 2017

Nestiham cist... tolik podpory jsem ani necekala! Moc dekuji holky! 😇 ❤

uzjetotak
21. únor 2017

Taky jsem se bála a byl to ten nejhezčí den z celého roku. Zbytečně se straší bolestí z porodu, ale ta trvá jen chvilku. Pro mě bylo mnohem otřesnější šestinedělí (únava, malá uřvaná, moje hormony na pochodu), radši bych několik porodů než jedno šestinedělí!
Jo a epidural jsem neměla, po oxytocinu jsem se tak rychle otevřela, že mi ho nestihli dát. A i přesto si stojím za tím, že porodní bolesti nejsou tak strašně, jak se tvrdí. O šestinedělí mi nikdo nic neřekl a to mě překvapilo mnohem víc!

jbzirafa
21. únor 2017

radila bych jít s s tím, že doktoři a sestry ví, co dělat, nečíst zbytečně, někdy čím míň se ví, tím líp, ale koukám už máte nějaký kurz za sebou, tak to už je pase 🙂 a hlavně si nevyčítat a neříkat si jak to bude bolet, abych neřvala, nastřihnutí, poranění, ..no a co? nevíte dopředu, jak to doopravdy bude, třeba to nebude tak hrozné a i kdyby jste měla potřebu brečet a křičet, tak můžete, to si ulevíte i psychicky. když budete chtít, dostanete něco na bolest, nikdo vás nenehá se trápit. nástřih když bude potřeba, tak bude a třeba si toho ani nevšimnete, to je zbytečné řešit.
(já jsem si říkala: teď už to bude lepší už mám příjem za sebou..už monitor..už pujdu na sál..už jsem postoupili,..už můžu tlačit - hurá. vidíte ten konec "trápení" a úlevu v podobě miminka. moc jsem se těšila od příjmu a čekání až mě pustí do finále které bylo kratší než ty úkony kolem. a pořád jsem čekala na ty hrozné bolesti - ,,tohle nic nebylo" a pravda, že břicho mě nebolelo vůbec, ani tlačení - dítě má otevřeno, jen trochu se mu pomůže.. zato mi nikdo dopředu neřekl že mě ale šíleně budou bolet záda při kontrakcích .hahaha. )nebojte

martinaatru
21. únor 2017

Já byla vyplesklá a tak měsíc zpět jsem naprosto v klidu a začínám se těšit. Jasně že to bude bolet, ale furt si říkám že my ženský jsme silné. Můj pohled paradoxně změnila maminka, která mě nevědomky profackovala (a to jsem moc potřebovala a otevřelo mi to oči). Řekla mi vesměs, že to přeháním a v jakých podmínkách rodila ona (9 mamin na pokoji, jedna rodila přes druhou, malo zdr. personalu atd ...) a od té doby si říkám, že mám štěstí, že takhle šílené to nebude :D

normalnimatka
22. únor 2017

jinak to povídání s mimčem, to je samozřejmost... říkej mu, jak se na něj těšíte a co všecko budete spolu dělat, jak budete objevovat svět a at se nebojí toho procesu, že to bude krok do neznáma, ale že tam hnedka budeš atd...z hlediska toho, že jsi v role tý mámy, kdy bys měla dávat pocit bezpečí někomu jinýmu, si pak možná tak ynedovolíš mít tolik strach🙂) jsi vlastně ten dospělák.

jo a je dobrý se ne nějak extra strachovat, ale aspon bejt nadechlej na to, že ta péče o dítě není aspon ze začátku taková prdel, a třeba rozkojení je taky celkem oříšek, že si na porod pak ani nevzpomeneš asi:D

emko11
23. únor 2017

Asi kazdy se boji... ja jsem si to nepripoustela. Sla jsem tam s tim, ze bude vse v poradku a taky, ze bylo. Jeste jsem utesovala sve tehotne kamaradky 😉 A to ver, ze mam nizky prah bolesti a vysetreni cipku... to byl pro me des. Pri porodu se ale nastartuje takovy adrenalin, ze ac jsem se obavala vysetteni ci toho nebo onoho, vse slo jako po masle. A ac jsem spala jen 2 hodiny, byla jsem plna sily. Kazda z nas to zvladla, tak se neboj, ZVLADNES TO TAKY.

kristynatita
23. únor 2017

Ahojky,

zacnu tim, jak to mam ja 🙂

Jsem typ, co ma problem s jakykolimi zasahy od doktoru. Jsem citlivka. Taky mam nizky prah bolesti. Cele tehotenstvi jsem strach z porodu nemela, ale jak se to zacalo blizit, popadla me panika, ale zahy jsem si zo v sobe prebrala tim zpusobem, ze porodit proste musim a zvladnu to, ze hsem lvice a proste odhodlane jsrm si rikala "jdu do toho, klidne at rodim hned". A tenhle pristup jsrm si drzela cely porod. Vydrzet, pretrpet a jit s absolutnim nasazenim do vsech bolesti i pokynu pri porodu. Nalezla jsem v sobe obrovskou silu a tah a ta me i zachranila pred cisarem, protoze mel maly spatne ozvy, tak jsem se pri silnych kontrakcich podporenych 3 medikacemi musela sebrat a bolesti se uplne poddat.

Takze zaver= psychika. Najdi v sobe to odhodlání. Bud pripravená. Pocit jistoty Ti muze dodat nekdo, kdo s tebou u porodu bude a opravdu aktivne te bude obskakovat (podrz nohu, dej vodu, jeleni luj, nemluv, pomoz, apod.) a take to, ze budes vedet, kdo te bude rodit.

Drzim palce a opravdu se niceho neboj. Tes se! Narodis se s miminkem i ty sama! Budes MÁMA <3 neni niceho vic, Boze 🙂

kulihrasekzeleny
autor
23. únor 2017

Dekuji vsem za velkou podporu a vase pribehy! 🙂

kulihrasekzeleny
autor
23. únor 2017

@kristynatita posledni odstavec me opravdu dostal! Dekuji!!! 🙂

kristynatita
24. únor 2017

@kulihrasekzeleny kdyz ona je to skutecne pravda ;)
Opravdu se na to těš 🙂 A porod boli, to tak je, ale nic, co by clovek neprezil. A opravdimu to tak je, ze na bolest razem zapomenes. Ja si 14 dni po potodu uz nevybavovala uplne vsechny momenty porodu a bolest byla jen jakousi matnou vzpominkou 🙂

lasice_opice
24. únor 2017

Já se toho taky bála, ale říkala jsem si, kolik žen už to zvládlo, kolik mladých holek už to dalo, to dám taky!Nejhorší je, že člověk slyší z jedné strany tohle, z druhé tamto, a neví, neví co si z toho má vzít. Ale můžu říct za sebe, že jsem si taky vždy říkala, že to podstoupím jednou v životě, bolesti to sice jsou, ale ten pocit štěstí a úlevy, že jsme to zvládli je úžasný! A hned večer po porodu, plna dojmu a zážitků jsem ležela na té posteli, a říkala si, že to klidně podstoupím znovu, že to za tu radost stojí!

marcela2222
24. únor 2017

Ahojky, já se porodu během těhu vůůbec nebála, jak se to ale začalo blížit, tak jsem měla panický strach, ten jsem ale překonávala myšlenkami, že už bude malinká brzo s námi, že už bude brzo konec. Měla jsem strašně dlouhý porod, cca 26 hodin, ale můžu říct, že to stálo za to. Nikdy jsem si nechtěla dát epidural, nakonec jsem si ho dala, prostě ano, bolí to, ale jak už se tu psalo, dá se to zvládnout, epidural mi hrozně pomohl a ulevil, pak už jsem během hodinky porodila a na veškerou bolest okamžitě zapomněla. Po porodu jsem ležela a furt koukala na to svoje malý štěstí a byla jsem na sebe strašně pyšná, že jsem to zvládla.
Neboj se toho, i porod má svůj konec 🙂

anaema
24. únor 2017

V některých městech pořádají soukromé porodní asistentky kurzy zaměřené právě na odbourání strachu z porodu a bolesti. Zkuste se alespoň orientačně u některé z nich poinformovat, jestli by to bylo pro vás vhodné...

zuzkazich
16. bře 2017

Ahoj, poprvé jsem se taky moc bála, chtěla jsem epidural, ale nestihli jsme nic 😉 Na druhý porod jsem se připravila, zjišťovala jsem informace, jaké jsou možnosti, porodní plán atd. Bolest z kontrakcí krásně tlumila horká sprcha a na poslední fázi, kdy mě bolest zaskočila, jsem si řekla o entonox. Pokud se opravdu tak moc bojíš bolesti, mohlo by to být řešení. Entonox zbavuje strachu z bolesti. Já jsem si s ním porod dcery užila, minimální nástřih, dva stehy. Vedlejší účinky jsem žádné neměla. I když je tato úleva placená, stala za to.

kvikosaur
17. bře 2017

Ahoj. Já už mám za sebou dva porody. Samozřejmě, že to bolí, ale když už to nebudeš moct vydržet, tak ti nabídnou injekci proti bolesti (epidural to nebyl), která i uspíší porod (rychleji se začneš otevírat). Při prvním porodu jsem jí vůbec neměla a při druhém my jí dali. Taky jsem se strašně bála bolesti, ale prostě to dítě nějak ven musí. Hodně mi i pomáhala sprcha při kontrakcích. Musíš to prostě vydržet. Když to bude nejhorší, tak ti v porodnici dají injekci na bolest. Neboj se. Po porodu se ti strašně uleví a budeš nejšťastnější na světe.Držim palce, ať rodíš rychle, bez komplikací. Zvládneš to 😀

giax
17. bře 2017

@kulihrasekzeleny Ahoj jsem taky prvorodička a musím říct, že vše je jen v hlavě. Když se budeš stresovat a říkát si, že to bude šíleně bolet, tak se může i stát, že se blokneš při porodu, nebudeš spolupracovat a jenom ublížíš miminku. Mě za celou dobu co jsem byla těhotná nenapadlo, že bych se měla strachovat z porodu, ač jsem nevěděla do čeho jdu jako ty. Prostě miminko se dostalo dovnitř a musí i ven. Jak mi začaly první kontrakce je to jak silná MS, tak jsem si říkala " ahaaa ono to už začíná pomalu" a opět žádný strach a dokonce jsem se těšila na porod, jelikož už bude s námi Naše Maruška. Den před porodem mi začaly už silné kontrakce a není to nic strašného vážně a to jsem straaaaaašně přecitlivělá a bojím se šííííííleně bolesti, ale prostě nějak to ta příroda zařídila, abych neměla žádný strach. A hlavně celé těhotenství jsem myslela jen pozitivně, mám doma pana božského a dokonalého a jen se spolu smějeme a jsme oba velcí optimisti a hlavně žádný stres a hádky a proto i to těhotenství celé proběhlo ukázkově a to samé v den porodu tj. před 20 dny jsem byla vysmátá ač v kontrakcích, tak uplně s myšlenkama na dítě v pohodě! Porod překvapivě nebolel, je to jen obrovský tlak a taky na porodu nemá co bolet! Jen ty kontrakce jsou bolestivé, ale opět nic co bys nevydržela a já od samého začátku co jsem byla na sále jen poslouchala co mi říká porodní asistentka a paní doktorka, nepanikařila jsem a nebála jsem se a malá byla během 35 minut venku a na porod vzpomínám jen v dobrém a těším se na další miminka co chceme s manželem. Opravdu mysli jen pozitivně a mysli jen na to dítě!! To je priorita. Je to něco naprosto fantastického ten pocit, když miminko projde a dají ti ho na tělo 🙂 Když jsem to dala já, dá to každá :D Přeju ti, ať máš super porod a vše 100% zvládneš ty i tvé miminko 🙂 Jsi silná ženská určitě a ta to dá! Proto rodíme my ženy a ne chlapi :D Mnoho dobrého Vám přeji 🙂 jo a můj porod trval od prvních kotrakcí 40 hodin a samotný na sále jak jsem psala 35 min. Ty porodní kontrakce u mě trvaly od 14-16:35, kdy malá se narodila. Od 14:00-15:50 jsem proležela ve vaně a kontrakce o 30% menší bolest. V podstatě mi bylo ve vaně strašně fajn, ale už jsme museli jet do porodnice porodit :D jinak bych tam ležela do teď. Nemocnici máme 5 min od nás, takže jsem si vše prodýchala doma a v nemocnici jen porodila 🙂

marketa37hana
28. črc 2023

Ahoj holky jsem 35+6 mám tlak do konečníku bolesti žádné.po posledním porodu co nebyl ideální mám strach rodit.pořád brečím bojím se dne kdy to přijde.mam strach že umřu že už neuvidím děti.nevim co delat jak si pomoci

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru