Jak oslovovat porodní asistentky?

5. kvě 2023

Ahoj holky,asi blby dotaz,ale blíží se mi další porod a při prvním porodu jsem nevěděla jak porodní asistentky oslovovat (paní doktorko, sestřičko)🫣🤔pani asistentko mi přišlo divné 😁, hlavně v těch bolestech jsem nějak asi ani nevnimala jak se mi představují jménem a i tím jménem by mi bylo asi divné oslovovat,napr.pani Helenko...

zelenaesmolda
5. kvě 2023

oslovovala bych sestricko

slecnami
5. kvě 2023

Tak pokud ti nejde přes pusu to křestní jméno (a oslovovat ji nějak plánuješ 😃 - já toto neřešila a taky nebylo potřeba paní asistentku nějak často oslovovat 😉) , tak asi "sestřičko", zase tolik možností není.

klokanka31
5. kvě 2023

Asi sestričko, ale myslím si že není nějak moc důvodů oslovovat...

cilkat
5. kvě 2023

"prosím vás" ... ale to asi není to, na co se ptáš :D .
Myslím, že technicky vzato nemusí porodní asistentka být zároveň zdravotní sestrou, ale myslím, že nemocniční perzonál prostě musí na oslovení "paní doktorko" a "sestřičko" být zvyklý, bez ohledu na reálný titul.

autor
5. kvě 2023

@klokanka31 já při prvním bohužel na ne dvakrat musela volat, u nas jsou boxy a před nimi mají asistentky ,,mistnost,,... samozřejmě za nami chodili často, stěžovat si na ne nemůžu,ale jednou se mi udelalo špatně a po druhé mi praskla voda a v obou případech jsem nechtěla čekat až přijdou a přestože jsme měli zvoneček u postele,tak v mém případě jsem zrovna dvakrát byla mimo postel a jaksi jsem nemela sílu k té posteli a zvonku dosplhat.

autor
5. kvě 2023

@cilkat jj ,,prosím vas,, jsem volala, jen jsem si říkala, že je to takové,jak když na ně volám ,,hej, počkej,,😁

autor
5. kvě 2023

@zelenaesmolda
@slecnami ja si spíš říkala,aby jim to ,,sestřičko,, nevadilo, přece jen to jiná profese,ale zase jak píše
@cilkat asi by měly být zvyklé na různé oslovení bez ohledu na reálný titul(pokud to nebude nějaké protiva, která si na to potrpí 😄)

zelenaesmolda
5. kvě 2023

Myslim,ze jim je to uplne u prdele

hankaviki
5. kvě 2023

nebo titulem podle toho, který mají. paní bakalářko, paní magistro 🙂))

cilkat
5. kvě 2023

Ve chvíli, kdy myslím, ež ani nedojdu k posteli, je "haló!" zcela adekvátní oslovení na úplně kohokoliv 😉 . ... po pravdě oba porody jsme měla vyvolávaný... u prvního si asistentku nepamatuju vůbec, u druhého jen proto, že byla protivná a snažila se mě přesvědčit, že blbě dejchám... a že mi nemůže nechat dítě na posteli při bondingu, když otec není na pokoji...

finist
5. kvě 2023

Ze zkušenosti porodní asistentky vím, že nejčastěji nás oslovují ,,sestřičko", někdy doktorko. Ale správné je oslovení ,,asistentka." Je pravda, že u nás na pracovišti pracují pouze porodní asistentky ,tedy zdravotní sestry u nás nejsou.(por.sál,šestinedělí ,ambulance). My sami se představujeme jako porodní asistentka + jmèno. Občas k nám zavítá fyzioterapeutka,kterou ale též většina pacientů oslovuje jako,,sestra. Ale my mezi sebou a pacienty používáme oslovení ,,porodní asistentka,fyzioterapeutka.

marses
5. kvě 2023

Jsem porodní asistentka a říkají mi sestřičko. Nemám s tím problém.

marea2000
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
krisstina93
10. kvě 2023

Myslím ze bych říkala normálně sestri :D ono pacientky moc nerozlišují, jestli jde o sestru, asistentku nebo třeba sanitářku apod, všechno jsou to sestřičky a jsou zvyklé na takové osloveni 😅 ale upřímně si ani nevybavuju, ze sem nějak potřebovala pa oslovovat a už vůbec bych v te chvíli, kdy ze mě leze dítě, nepremyslela nad vhodným oslovením nebo jaký má titul 😄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru