Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

pajinka23
20. kvě 2009

a baby este sa chcem opitat ta hlienova zatka ked odide tak to je tak narasalebo postupne????? 😉 😉

bertica.h
20. kvě 2009

paji...ako???

tehula
20. kvě 2009

pajinka: nemusi naraz, moz e odchadzat aj viac dni postupne

pajinka23
21. kvě 2009

oka lebo som sa bala ze ma odist naras,, ☹ ☹ lebo mne este aj dnes ide,,,musim mat vlozku medzi nozku 😀 😀

snezzy7
21. kvě 2009

mne tiež už od včera ide zátka, tak práve idem umývať okno, nech malej trošku pomôžeme, lebo zajtra mám príjem do nemocky a počula som že vyvolávaný pôrod viac bolí 😢

pajinka23
21. kvě 2009

snezy vies otom ze si mala rovnaky termin porodu ako ja???? 😉 ani tvojmu babu sa nece ist na svet????aj ja mam zajtra ist do nemocky ale idem este dnes k dokimu lebo mam ukrutne tlaky v bruchu a nejako sa mi to nezda ☹ ☹

snezzy7
21. kvě 2009

to som si všimla,len som zvedavá či somnou budú zajtra aj niečo robiť...už by som chcela mať malú tiež pri sebe 😅 ako som doumývala okná tak asi do hodky som chytila tiež dobré tlaky do bruška a strašná únava,ale to urite aj z toho tepla 😠

majula28
21. kvě 2009

snezzy ja som mala tiež vyvolávaný pôrod a to desať dní pred termínom, dali mi tabletku dovnútra, a nič som necítila, žiadnu bolesť,až potom keď mi pustil plodovú vodu som mala bolesti a malá bola do hodiny vonku.

aponchie
21. kvě 2009

jak se ta tableta dava ?boli to?

bertica.h
21. kvě 2009

aponchie..ja som to teda nemala,ale myslím,že to je normálna tableta do pošvy.nemala by bolieť 😵

natashkaa
21. kvě 2009

fuha tak baby akurat tu citam o tej zatke. No ja som bola vcera na poradni pozeral mi krcok vravel, ze som na jeden prst. No ale vecer som dostala slabulinky ruzovkasto hnedy vytok ale fakt malinko, rano som to mala na papieri tiez ale malinko mohla to byt zatka? alebo toho vyteka ovela viac lebo ja som bola v tom, ze to ako mi skontroloval ten krcok ze ho rozdrazdil aj ked nikdy som to predtym nemala.

snezzy7
21. kvě 2009

a vyvoláva sa iba tou tabletkou alebo je aj iný postup? majula to si mala super že do hodky bola vonku...ja sa bojím práve toho aby tá vyvolávačka zabrala...a keď mám ráno nástup, tak to už po prijatí budú somnou niečo robiť?alebo kedy sa začína? 😕

zuza80
21. kvě 2009

snezzy7-mne vyvolávali porod tak, že prvé dva dni mi dali nejaký gel. aj ked mi dr. na ten druhý krát tvrdil, že sa ešte v noci uvidíme, lebo už určite pojdem rodit, nestalo sa tak. potom prišli na rad spomínané tablety. všetko sa zavádza po pošvy.musí to zaviest hlboko, tak je to trocha nepríjemné, ale nemaj z toho strach, ved ta čaká porod a ten je bolestivý.no mne nepomohli na vyvolanie ani tablety,tak mi pustili plodovú vodu a napichli na oxytocín. ja som však stále nerodila ani po tom všetkom, tak bola sekcia. a či budú s tebou nbiečo robit hned po prijatí tažko povedat, záleží asi aj od nemocky a dr. mna nechali prvý den len ležat.porodila som až an 5den.

pajinka23
22. kvě 2009

baby mne ta zatka odchadza uz treti den je to strasne otravne mat uz teras pred porodom vlozku medzi nozku 😝 😝 😝 a vcera vecer mi odisiel taky kus ze ma naplo ked som to zbadala na papiery ☹ ☹ ☹ ☹

maltina
25. kvě 2009

Mne pri prvom porode odtiekla zatka cca 12hod pred porodom a pri druhom 10 dni pred porodom, takze podla toho sa riadit neda... 😉

sshiva
8. čer 2009

Ahoj holky, chcem sa spýtať, už asi 3. deň pozorujem takú hlienovú, ťahavú hmotu svetlej farby, je to ako tehotenský výtok ale v inej konzistencii a cítim to hlavne večer...Nevidím ale žiadne stopy krvi alebo inej farby, može sa jednať o hlenovú zátku? Je možné že by odchádzala takto postupne?

jesterka09
8. čer 2009

SShiva: je to možné já to měla také tak, jen bezvarvý rosol 😀 P.S. přeji příjemný porod 😉

Jinak mě odešla zátka 4 dny před tím než mi praskla plodová voda a 6 dní před porodem 😵

marinka
8. čer 2009

sshiva, může to být určitě část hlenové zátky, mně taky odcházela postupně a popsala bych ji jako ty, ale až během porodu mi odešla většina a tam bylo hodně krve..

sshiva
8. čer 2009

marinka: a ako dlho trvalo než sa ti rozbehol porod? Aj ti praskla plodová voda? Ja okrem toho hlienového výtoku nemám ani nijaké príznaky blížiaceho sa porodu...akurát mi občas tvrdne bruško ale to je tak asi všetko 😅
jesterka: dakujem 😉 , keby som mala taký priebeh ako ty tak som spokojná 🙂

milisska
8. čer 2009

Mě odešla zátka,když jsem vylézala z vany...hlen s kusy krve,tak jsem si říkala,no tak že by se to rozběhlo...a jak jsem se tak utírala,hudrovala jsem,že jsem jak velryba a že se ani už pořádně neutřu,jóó a ona mi tekla plodovka...ta mi teda tekla až do narození malé a v porodce mi ty vaky ještě propichovali (no kam se to do mě vešlo a když jsem viděla tu obr placentu a ještě ta moje princezna,no muselo jí tam být pěkně těsno)a malá se nerodila za 16.5h :o)

marinka
8. čer 2009

sshiva, první trocha zátky mi odešla už asi tři týdny před porodem, pak do porodu ještě několikrát v malém množství. Rodila jsem v den termínu, do porodnice jsem nastoupila v osm ráno jen se slabýma bolestma, ale poslala mě tam doktorka z poradny, kde jsem už na monitoru měla pořádné kontrakce a začala jsem se otevírat. Zátka mi odešla ve sprše v porodnice někdy po obědě a plodovku mi musel prasknout až doktor někdy kolem šesté odpoledne a pak už byla asi za dvě hodinky malá na světě 😉 Držím ti palečky, ať ten porod přijde co nejdřív! 😉

sshiva
9. čer 2009

tak ja som dnes bola v poradni, doktorke som spomenula že mám pár dní ten hlienový výtok , povedala že by to mohla byť zátka...ale mňa okrem toho trápi aj svrbenie, na večer...a tak sa može kľudne jednať aj o nejakú infekciu 😒 Ale si myslím že to skor bude tá zátka, pretože ten hlien je bez zápachu a má takú špecifickú konzistenciu...Každopádne som dostala lieky ☹

zuzkaab
10. čer 2009

prispejem aj ja svojou skusenostou.Mne odisla zatla v pondelok popoludni a Simonka sa narodila v nedelu rano. Mne odisla zatka naraz.

krista
21. čer 2009

janulla84 • 35tt • Dnes v 11:58
Ahoj holkly chtela jsem se zeptata jestli je mozne ze mi uz ted odchazi hlenova zatka??? 😖 Vcera vecer po sprsce jsem na toaletaku nasla takovy husty zluto-ciry hlen jako rosol nebo neco podobneho a dneska rano zase.Myslite ze to muze byt ono???? 😲 Trochu mne to vydesilo jelikoz mi to pripada brzy.MOc diky za rady

poletucha • 35tt • Dnes ve 12:03
janulla tak to by me taky zajimalo,stalo se mi to pred par dny,ale bylo toho trosku vecer a pak rano a od ty doby nic...tak doufam ze je to ok 😉

janulla84 • 35tt • Dnes ve 12:11
Je tak to jsem moc rada ze v tom nejsem sama na gyn jdu az v utery ale jsme z toho nejak nervozni prave ze na tu zatku mi to peipada dost brzy a jeste k tomu ze mi v 32 tt ruikal ze mame docela drobecka jen 1500g tak at tam vydrzi co nejdyl.

jeudi • 1d, 36tt • Dnes ve 12:14
ahojky holky zatka byva smichana trochu z krvi a je to takovy hlen odchazi tyden dva i tri pred porodem ..me kdyz odesla zatka tak jsem druhy den rodila 😕 ..kdyz to reknes lekarce tak ona to pozna jestli ti odesla nebo ne 😉

janulla84 • 35tt • Dnes ve 12:17
No u mne to bylo bez krve proste takovy zluto pruhledny rosol 😠 doufam ze to bude v pohode a jeste nebudu rodit,chci aby mimi pekne dozralo kdyz je tak malicke

jeudi • 1d, 36tt • Dnes ve 12:20
janull neboj to asi nebylo ono muze to byt jen naky vytok to pred porodem a v tehu byva caste..dej pak vedet..ja na takovehle vytoky rosolovite trpim casto..a ted naposled mi lekarka dala zavadeci tablety ..nebrala si nake leky??ja brala antibiotika tak rikala ze to muze byt z toho

janulla84 • 35tt • Dnes ve 12:23
no prave ze nic ja mam cele tehu uplne na jednicku bez sebemensich potizi,jen jako vytok ale takovy vodnaty bily mam cele tehu to dr rikala ze je normalni ale toto vcera a dneska rano bylo uplne neco jineho 😖 tak mne to trochu rozhodilo

jajdaelda • 1d • Dnes ve 13:19
janulla...já bych asi zkusila zavolat dr....s krví to být smíchaný nemusí...
já takovýhle "výtok" měla v sobotu a ve středu ráno mi praskla voda 😉

janulla84 • 35tt • Dnes ve 14:36
No na Dr. mam tel pouze do ordinace a tam o vikendu jaksi neni tak nevim jestli mam pockat do zitraka nebo zkusit cinknout do nemocnice????No nevim ted uz je to v klidu tak nevim. ☹

poletucha • 35tt • Dnes v 15:09
jajdaelda- jeje, nestras 😕 ja musim vydrzet aspon jeste tejden az konecne budu v CR 😎
janulla -jestli tam budes volat, tak to sem pak pisni,ju? ...ale ja fakt verim ze to bude v pohode,prislo mi toho nejak malo na to aby to byla zatka

janulla84 • 35tt • Dnes v 15:41
NO jeste uvidim co bude do zitrka a abych pravdu rekla nevim kolik toho ma jako byt te zatky 😖 takze nemuzu posoudit jestli toho bylo malo nebo hodne.No uvidime 😉

janulla84 • 35tt • Dnes v 17:06
poletucha: a pred kolika dny se ti to stalo???A od te body nic zadni poslicci,tvrdnuti bricha nebo tak neco???

jajdaelda • 1d • Dnes v 18:03
poletucha...nestraším...moc držím pěstičky, ať pár týdnů vydržíte ještě 2v1 😉
janulla....zbytečně se nestresuj...zavolej klidně až zítra...určitě to není nic vážnýho 😉

janulla84 • 35tt • Dnes v 18:16
jasne asi to necham na zitra jen mam starost o toho mojeho bobka kdyz je tak malicke ☹ 😕

jeudi • 1d, 36tt • Dnes ve 20:51
a v tehu prukazce by si mela mit napsane tel cislo kam volat v takovych pripadech nebo sjed na pohotovost at mas klid

poletucha
22. čer 2009

janulla- tvrdnuti briska jo...vzdycky kdyz delsi dobu chodim,ale tak to bylo posledni mesice normal a poslicky asi nepoznam 😅 ...obcas poboliva podbrisek,za chvilku to prestane...ale jestli to jsou poslicci?

mici11
22. čer 2009

Babenky mne sice hlienova zatka odisla bol taky hlien s primesou krvi, bolo toho dost vela a porod mi aj tak vyvolavali. Takze je to individualne. Odisla mi v 36 tt.

mia78
22. čer 2009

ahojte ja som pri prvom tehu..vobec nespozorovala hlien.zadku ani som doteraz otom nevedela ,
je mozne ze to odtecie zaoven s plodovou vodou???

giza
22. čer 2009

ano

krista
26. čer 2009

amona • 41tt • Včera ve 21:00
Ahoj holky,zajímalo by mne, jak dlouho po odchodu prvních kousků hlenové zátky u vás začal porod? Mě začala odcházet v sobotu, bolesti a kontrakce mám od neděle, od pondfělí se otvírám, ale je čtvrtek večer a stále nic..☹

kacka79 • 1d, 7tt • Včera ve 21:23
Amona, mě praskla voda cca 2 dny po odchodu hlenové zátky, 2 týdny před termínem...a po prasknutí plodovky jsem porodila po dlooouhých 24 hodinách.
Přeji hodně štěstí a ať už to máš za sebou 😉

andreasek82 • 41tt • Včera ve 22:16
amono aspon ze tak.. ja jsem take v 41. tydnu a mne jeste neodesla zatka, nemam ani zadne poslicky.. proste nic.. jen me lehce boli podbrisek.. podle kontrol uz je mala hodne dole, ale jinak nic.. 😅

jeudi • 1d, 37tt • Dnes v 08:15
ja po zatce zacla mit take bolesti jeden den ,druhy den jsem rodila 😉 ale ty uz asi rodis vid 😀 tak hodne stesticka 😉

liviky • 2d • Dnes v 08:31
holky hodně štěstíčka ať už to máte za sebou 😉 ....mě odešla zátka u první o půl 3 odpo a ve 22.30 téhož dne vykoukla vven 🙂 ...u druhé ani zátka neodešla,jen sem šla na poradnu a dr.mi řekl že už rodím a sem otevřená na 3cm....tak sem odjela do porodnice kolem 14H. a druhá dcera vykoukla na svět v 17.15 téhož dne 🙂

amona • 41tt • Dnes v 09:16
Ahojky,
aha, tak to jsem asi nějak podivně nastavená..🙂 Zátka totiž odchází furt, boleasti jsou taky furt a pořád jsem doma a nic....
Andreasek82: nic si z toho nedělej, může to začít každou chvilu a ta zátka ani nemusí jak píše Liviky odejít....

jeudi • 1d, 37tt • Dnes v 11:22
amona rika se ze zatka odchazi jeden az tri tydny pred porodem ale jen jednorazove a ne porad jed radsi k doktoru fakt

amona • 41tt • Dnes ve 12:34
Jeudi: Já byla právě až do včera (čtvrtek) hospitalizovaná v nemocnici, dávali mi týden glukozu protože naše beruška se jim při svých 2700g zdála malá. Takže jsem byla pod lekařskou pečí, ale brali to jako rozjíždějící se porod a že to k tomu patří.... TAk teda už fakt nevím....☹

marcelapetrikova • 2d • Dnes ve 13:13
ahoj tak mě odešla zátka v úterý za 4 hodky jsem dostala bolesti a malá se narodila ve středu v 23:23 hodin tak¨že mě odešla až před porodem ne jako někomu třeba i týden a déle před porodem

andreasek82 • 41tt • Dnes ve 13:16
holky tak jsem zvedava, dr. mi dnes udelala hamiltona, tak treba se to nejak rozebehne 😀

amona • 41tt • Dnes ve 13:49
Toho mi mudr. taky slibovala, ale nakonec jsem skončila v nemocnici takže se nic nedělo....☹
á se z těch bolestí asi zblázním...☹ V ponděí půjdu do nemocnice a řeknu jim at s tím něco dělají, nemůžu mít přece týden porodní bolesti a čekat další týden na vyvolání...☹
Andreasek82, držím ti pěstičky aby to klaplo a pak dej určtě vědět třeba do IP...🙂 Třeba už se ty naše holky konečně dostrojí a vykouknou na svět..

janulla84
4. črc 2009

Ahoj taj jsez zpet a muj problem s hl.zatkou byl v pondeli 22.6. vyresen tim ze mi v 35tt v 8 rano praskla voda a v 17,56 se mi narodila Ema 2,25 kg a 46 cm.Byly jsme v inkubatoru a do vcerejska v nemocnici ale ted jsme spolu pekne doma.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru