• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak si nabalit tašku do porodnice?

17. března 2014 
Chtela bych se zeptat nastavajicich maminek, co vse si berou do porodnice.
A tech, co uz to maji za sebou, co se jim dobre hodilo a co naopak vubec nepouzily a zbalily si zbytecne.
18. lis 2006 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
paulo, Tvoje porodnice by mohla mit nejaky seznam doporucenych veci a urcite se tam poptej, co je erarni a co musis mit (napriklad obleceni pro rodicku, obleceni pro miminko, jednorazove pleny, vlozky pro maminku apod.).

Doporucuju nabalit vic tasek, aspon ja to tak udelala, a vysvetlit tatinkovi, co kde je :slight_smile:. Prvni je primo k porodu, tam jsou hlavne vsechny doklady a pripadne pozadovane formulare, a pak proste co si myslis, ze bys ocenila k porodu (naprikla backory pro Tebe a tatinka, teple ponozky, svacinu pro oba, obleceni a obuti pro tatinka do sprchy, pokud Te tam bude doprovazet, nejakou knizku, pokud by to bylo na dyl apod.)

Dalsi jsou veci, co ocenis na oddeleni sestinedeli, a to Ti muze prinest tatinek pote, co uz tam budes - obleceni a hygienicke potreby v zavislosti na tom, co poskytuje Tvoje porodnice (ty plinky a cistici ubrousky na miminko, porodnicke vlozky a jednorazove poporodni kalhotky pro Tebe, na Tebe mozna kosili, zupan, na miminko, i kdyz ho asi nejak oblecou, mozna ponozky a cepicku, pokud by na nej tahlo), pak kojici podprsenku, vlozky do ni, nejaky krem na rozpraskane bradavky, bude-li potreba (asi bepanthen), zase nejakou tu knizku, neco dobreho na posilneni apod. Mozna se taky hodi nejaky olejicek/krem na masaz bricha (Tveho), nejaka hojiva masticka na poraneni - ja to udelala tak, ze jsem tuhle prostredni tasku nebalila, ale nahazela ty veci na jednu hromadu a pak az jsem rekla manzelovi, co z toho mi ma skutecne prinest a co nechat doma, podle toho, co jsem aktualne potrebovala. Mozna budes potrebovat taky dudlik pro dite a pro sebe kojici kloboucky nebo odsavacku, pokud budou problemy s kojenim - ale to bych nekupovala preventivne (ten dudlik teda asi klidne jo :slight_smile:), spis jen rekla tatinkovi, o co jde, aby to kdyztak zabehnul nakoupit, kdyby to fakt bylo potreba.

No a na cestu domu nejake to obleceni na Tebe (tak z pulky tehotenstvi) a na miminko, to staci, kdyz vam tatinek prinese, az budete odchazet.

To je tak co me napadlo, snad jsem na nic duleziteho nezapomnela.
18. lis 2006 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Gedren diky, v kazde knizce radi neco jineho. Me hlavne zajimalo, co je fakt prakticke, co by se mohlo hodit. V moji porodnici je to tak, ze rodicka si musi vse donest sama, miminku vse poskytuji. Mozna to ale neni spatny napad s tou cepickou a ponozkama pro miminko. Kdovi jak tam bude teplo nebo zima.
18. lis 2006 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
v Podolí je ta takto:
* na porodní sál
o doklady (těhotenský průkaz, občanský průkaz, kartička pojišťovny)
o přezutí pro oba
o může být vlastní košile 2x (nebo dlouhé triko - krátký a širší rukáv), župan
o otec - lehký pohodlný oděv
o pití - neperlivá voda, čaj
o toaletní potřeby (můžete i jelení lůj)
o 1-2 ručníky
o YAL - gel (lze použít místo klystýru, je pouze na lékařský předpis)
o relaxační hudba - kazeta (magnetofon je na sále), CD
* na oddělení šestinedělí
o toaletní potřeby
o 2-3 ručníky
o BEPANTHEN - krém
o podprsenky na kojení (bez kostice)
o vložky do podprsenky (prodyšné)
* pro novorozence
o (dostanete jen 4 pleny)
o 6-10 jednorázových plen/den (průměrný pobyt 4-5 dní po spont. porodu), pleny stačí přinést druhý den na oddělení
o hygienické ubrousky na zadeček
o je možno mít vlastní oblečení
18. lis 2006 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kristi diky. Ja zkusim sepsat taky nejaky seznam. Sice bychom meli dostavat na predporodnim kurzu, kam chodim, ale to muze jeste trvat a ja bych byla rada pripravena pro pripad, ze si miminko pospisi. Hned pribalim to CD, to m nenapadlo.
18. lis 2006 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak co se tyce osobnich zkusenosti, ja jsem ucinila zkusenost, ze k samotnemu porodu, a to i kdyz trval cely den, jsem nepotrebovala vlastne nic (na sprchu jsem nemela naladu, takze zadny prevlikani pro me ani tatku, ponozky nebyly potreba, gumicku do vlasu jsem mela, ale nejak se mi ji nechtelo nasazovat apod. :slight_smile:, o nejakejch knizkach nebo CD nebo masaznich olejickach uz vubec ani rec), naopak na sestinedeli bylo blby, ze kdyz se mi objevil problem (treba bolavy bradavky, nebo spolubydlici mela zase problem s rvoucim ditetem a potrebou dudliku), tak nez na to mohl manzel zareagovat a neco mi prinest (byly omezene navstevni hodiny), tak to trochu trvalo. Urcite bych si vzala nejaky kremy na bradavky a taky jemnoulinky latkovy vlozky do podprsenky (nebo aspon latkovou plinu), mne se doma osvedcily odvetravaci musle do podpsenky Avent, ktery jsem s sebou bohuzel nemela, manzel nestihl donest a na to hojeni se hodily skvele, protoze ty bradavky potrebovaly bejt na vzduchu a zaroven prsa v teple, coz jinak skoro neni realizovatelny :slight_smile:.
18. lis 2006 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a jinak - ve vsech seznameech pisou vodu bez bublinek s sebou na piti a maji pravdu! Ja jsem to neresila, protoze piju vodu z vodovodu a rikala jsem si, ze v porodnici vodovod snad taky maj :slight_smile:, ale chodit se sklenikou v bolestech k umyvadlu neni to pravy :slight_smile:, no a v automatu meli jen bublinkatou. A fakt mi z ni bylo dost blbe, po napiti jsem skoro nemohla lezet, citila jsem to az v krku - takze vypada to jako drobnost, ale urcite na to nezapomenout! :slight_smile:
19. lis 2006 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dik, to me prave zajimalo, takovy ty prakticky rady, co se muze hodit.
19. lis 2006 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Paulo,
kromě věcí co psaly holky bych hodně doporučovala něco na hemeroidy - mě se nakonec nejvíc osvědčila Dubová kůra v gelu. Já jsem si s hemeroidy užila fakt hrůzu, bolely mě mnohem víc než šití :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Vlastní košile jsem nakonec nepoužila - první dny hodně krvácíš, takže by je manžel musil nosit domů a prát ( :confused: :grinning: )

A k Bepanthenu - používala jsem calciovou mast na popraskané bradavky (naštěstí jsem s nimi měla problém tak týden) a je zázračná a podsatně levnější (také funguje nechat zaschnout na bradavkách trochu mlíčka)
19. lis 2006 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych ještě poradila - k hygienickým potřebám přibalit papírové kuchyňské utěrky. Na utírání po sprchování je to ideální - na to krvácení je to lepší, než ručník, který bys tak musela měnit. Mě stačila tak akorát jedna role na ty 4 dny.
19. lis 2006 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
A jak dlouho pred porodem jste mely kompletne zbaleno? Nebo jste balily az na posledni chvili, az zacaly kontrakce?
20. lis 2006 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mohla by sem nejaka zkusena mamca napsat, co si bral tatinek jako doprovod do sprchy na sebe? Pripadne, maji li tatinci nekde moznost se prevleknout, prevlekat?
20. lis 2006 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
paula, ja jsem si tak predbezne balila nekdy od zacatku materske (coz je 6 tydnu pred terminem), poradne jsem mela zabaleno asi 3 tydny pred terminem, no a par dni nato jsme jeli rodit :slight_smile:. Balit v okamziku, kdy "to zacne", velmi nedoporucuji :slight_smile:, ono to muze zacit dost narychlo, pokud z Tebe potece krev jako ze me, tak na nejaky baleni nebudes mit ani pomysleni a poletis do porodnice :slight_smile:. Hlavne je velmi uzitecny si k zabalenym vecem pripravit seznam tech, ktere je potreba zabalit na posledni chvili (doklady, kartacek na zuby, proste to, co normalne pouzivas a nemuzes to mit dva mesice zablokovany v tasce, no a vetsinou jsou tyhle veci ty nejdulezitejsi :slight_smile:), no a aby taky tatka vedel, kde je hledat, pokud to zavazadlo bude dobalovat on (pokud z Tebe potece voda, taky budes tezko behat po byte, i kdyz nebude zas takovy spech jako byl u nas s tou krvi).

sorathia, nam doporucili na tatinka do sprchy nejaky kratasy/trenyrky, mozna i prezuvky, to asi zalezi na jeho pohodlnosti :slight_smile:. To je asi jedno, co si veme, hlavne aby si nezamokril to jediny obleceni, ve kterym prijede a bude v nem chtit taky odjet :slight_smile:. S prevlecenim asi zalezi na porodnici, my meli svuj vlastni cekaci pokoj, takze tam by se asi (pokud bychom sli do sprchy) mohl prevlict libovolne, naopak pokud vlastni cekaci pokoj nemas a hekas s jinejma maminama :slight_smile:, tak tatku asi stejne poslou pryc...
20. lis 2006 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
není ještě třeba přibalit pro maminku vložky? A jaké se Vám osvědčily?
20. pro 2006 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem rodila v Podolí a tam pro maminky byly zdarma: jednorázové kalhotky, vložky do podprsenky i poporodní vložky, ale pro jistotu jsem to měla všechno ještě s sebou. Jinak pak jsem doma chvíli používala poporodní vložky Samu, k dostání ve všech lékárnách :wink:
20. pro 2006 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
děkuji, to jsou takové ty z buničiny? A kolik jich je v balení a kolik stojí? Díky
20. pro 2006 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Slonik: Vypadají jako obyčejné vložky, akorát tam zespodu není to lepítko a igelit. Myslim, že balík stojí do 30 Kč, mě stál 24 Kč a je jich tam asi 20.
21. pro 2006 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky, jsi moc hodná. Tím, že zespodu nic není, tak se jich myslím osvědčilo dát víc na sebe, ne? A do jednorázovek, že?
21. pro 2006 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na oddeleni sestinedeli se vlozky hodi, pokud vam je nedaji (na Bulovce dali jeden pytel a pak uz jsme museli mit vlastni), pri porodu (od okamziku privezeni do porodnice az do prevezeni na sestinedeli) vas snad vsude obstaraji a vybavi erarnima, aspon na Bulovce to tak bylo. A urcite si poridte ty porodnicky Samu, ne normalni - i kdyby na oddeleni sestinedeli byly, tak pak jeste na doma (a k tomu ty jednorazovy kalhotky) Je to pohodlny, dejcha to, nelepi se to, kdyz to tece moc, da se jich tam vic, ale v pohode... Ja normalni menstruacni vlozky moc nemusim a tohle jsem zvladla v pohode :slight_smile:.
21. pro 2006 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
děkuji gedren a gratuluji k Helence!
21. pro 2006 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky a nevite kolik asi stoji ty jednorazove kalhotky?Slysela jsem ze se daji i prat...
27. pro 2006 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já koupila 5 ks jednorázovek za 150,-Kč. Musela jsem si je v porodnici prát, protože jsem po porodu tak silně krvácela, že 5 ks jsem vypotřebovala za 1 noc. Ale je to fakt dobrá věc. Určitě doporučuju :slight_smile:
27. pro 2006 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dekuju a jeste,cim je lepsi se po porodu a po sprchovani otirat?Obycejnym rucnikem?Nebo neco setrnejsiho?A jake mydlo pouzit? :slight_smile:
31. pro 2006 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ja jsem se docetla ze je dobre pouzivat intimni sprchove gely no a vyse v diskuzi uz jedna maminka doporucuje kuchynske papirove uterky - dobry napad. A po wc je pry fajn pouzivat vlhcene intim ubrousky.
Me by vsak zajimalo ma li nejaka maminka skusenost s intim sprchacem a ubrouskama - pro potvrzeni ci vyvraceni je li to dobre.
31. pro 2006 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já používám jak intimní sprcháč, tak utěrky. Jsem hodně šitá a neumím si představit utírat se ručníkem. Takže já myslím, že určitě používat. Ale někomu to zase vyhovovat nemusí. Asi záleží na situaci :slight_smile: .
31. pro 2006 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja sita nebyla a stacil mi obyc rucnik :slight_smile:, ale je fakt, ze krom toho siti budete mit mozna taky rozbolavely bradavky, takze tam se cokoli jemnejsiho hodi.

Co se tyce gelu, mozna me tu budete kamenovat, ale ja si myslim, ze neni nad cistou vodu, zvlast pokud jde o citlivy rany - drazdit to cimkoli umelym je zbytecnost a tou vodou to umejete taky dostatecne. Ostatne mala miminka je taky lepsi myt jen vodou a ne mydlem...

Jinak pripravte se na to, ze se v porodnici budete hodne potit - i me, stary prase :slight_smile:, ta intenzita zaskocila, a to jsem o tom vedela predem. Je to schvalne!! - je to jedinej zpusob, jak vas vase miminko ze zacatku pozna. Takze to neprehanejte s mytim :slight_smile: (mejte se, samozrejme, hlavne ty intimni casti, ale ne kazdej pet minut drhnout mejdlem kazdej zahyb...) a hlavne pokud mozno zadny deodoranty, parfemy a jinou kosmetiku, a pokud uz je to nutny, tak jen jednu vuni, at mimco moc nezblbnete :slight_smile:
31. pro 2006 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám v porodnici říkali, že šití mýt jen čistou vodou, v žádným případě mýdlem nebo čím koliv jiným. Já jsem to tak dělala a nebyl žádnej problém.
31. pro 2006 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mám jít tento týden do porodnice a lámu si hlavu s tím kolik bavlněných plínek mám mít sebou? Nebo to stačí až řeknou doktoři?
Přeji všem šťastný Nový rok :slight_smile: :slight_smile:
1. led 2007 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky ja jsem z Trutnova a tady me rekli ze potrebuju jen 5 plen.Plynky se davaji jen pod hlavicku miminka.Jinak plinky tady dostanem.Nevim jak v jinych porodnicich ale je dobre se o tom informovat bud u sveho gynekologa nebo pak primo v porodnici.Myslim ze ti tam urcite poradi. :slight_smile: :wink: :slight_smile:
1. led 2007 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
teres, nejlepe se jich zeptat. My nemuseli mit zadne, tak dve na slintani (dle potreby pak menene) jsme vyfasovali a na baleni deti jsme mely mit vlastni papirove.
1. led 2007 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte hoky!Já si zrovna včera koupila ty jednorázové kalhotky - 5 ks stálo 49 Kč. A k tomu jsem dostala ještě 25 Kč slevu, zařídila jsem si v Dm drogerii nějakou tu knížečku pro těhotné.Využila jsem toho tedy a nakoupila i prsní vložky atd.
10. led 2007 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek