Jak zpětně vnímáte svůj porod?

lobella
8. bře 2019

Ahoj vsem maminkam. Jsem 4 mesice po porodu a pred tydnem jsme se s manzelem dostali reci k memu porodu, u ktereho byl. Prestoze jsem si prala porod prirozeny, muselo se vyvolavat. S tim jsem se dokazala smirit, neohrozim sve mrne. Od prvni tablety do porodu mrnouska ubehlo dlouhych 56 hodin, pricemz 46 hodin jsem mela pravidelne kontrakce po 2-3 minutach, 2 noci pred porodem nespala. Na samotnem boxu jsem stravila dalsivh 10 hodin. S tim vsim jsem se vyrovnala, proste to tak bylo a nikdo s tim nic udelat nemohl. I to ze do me naladovali x kapacek oxytocinu a dalsich dryaku na povzbuzeni porodu. Vse slo i presto dobre. Unavena jsem se moc necitila, kontrakce zvladala prodychavat. Celou dobu me mela na starost uzasna PA a s ni jsem si myslela se cely porod dokonci. Na konci vsak prisla mlada doktorka, starsi doktor, studentka, prestoze jsem mediky odmitla, detska sestra s doktorkou a jeste jedna oani, nevim co byla zac. A od teto chvile s

lobella
autor
8. bře 2019

A od teto chvile to bylo v rezii jejich, ne me. Nechtela jsem rodit na zadech, ale vybrat si polohu,coz mi PA schvalila. Ale doktor me otocil z boku ma zada, nohy nahoru a nechapu proc do me nacpal obe svoje ruce! Mala uz byla sestoupena, ja zatlacila jednou a pak uz ani nevim, kdy se prorizla hlavicka, protoze jsem mela jeho ruce v rozkroku a rvala bolesti. Do toho rekl PA at mi lehne na bricho, takze ta mi skakala po brise, ze jsem myslela, ze mi zlame zebra a doktor se me snad snazil roztrhnout. Vubec jsem necitila, jak mala klouze ven, jen ty jeho ruce. Nechapu, ze jsem nemela ani trhlinku a vse se obeslo bez siti. Manzelovi jsem rekla, ze toto byl nejhorsi okamzik z porodu, jak mi tam narval ruce, to jsem fakt rvala jak tygr. Manzel je z toho evidentne take spatny, rek, ze to videl, a ze se k tomu nechce vyjadrovat, ze to bylo priserne se na to divat a kdyz me slysel kricet. Doted mam vsak pri sexu, kdyz se me dole dotkne, tuhle situaci pred ocima. Prosim muze mi nekdo vysvetlit, toto je normalni? Rodila jsem prvne, vim, ze doktori pomahaji hlavicce pres hraz, chrani ji, atd, ale tohle mi prislo uplne mimo. Ma tu take nekdo podobnou zkusenost? Jinak porod az do teto chvile vnimam pozitivne. Rozhodne me to neodrazuje od dalsiho prcka, ale s jinym zaverem. Toto bohuzel nedokazu zatim nejak zpracovat.

valeri10
8. bře 2019

A nemělo už třeba miminko špatné ozvy, že už musel doktor takto zakročit? Celé to trvalo dlouho. Asi se spíš zkuste obrátit na personál co byl u porodu jestli vám k tomu něco řeknou. Jinak na to budete asi pořád myslet.

valeri10
8. bře 2019

Já jsem silné kontrakce měla jen deset hodin, ale hrozně mě desilo jak pořád kontroluji ozvy miminka. A když si ve finále začala porodní asistentka něco septat s doktorkou tak už jsem se tak lekla, že jsem řvala ať malou vytáhnou. Taky mi nalehli na břicho a já byla Teda natrzena že mě šílí přes hodinu. Přes to na to všechno ráda vzpomínám, šťastná, že je malá v pořádku. Za dva měsíce řídím znovu.

valeri10
8. bře 2019

Rodim znovu 🙂

neomenia
8. bře 2019

Ahoj, mela jsem vyvolane oba porody, jeden 41+2 pro prenaseni, druhy pro vysoky vahovy odhad, i když jsem chtěla rodit bez medikace🙂 no ale jsem s tim smirena a zpětně stastna, ze i kdyz kontrakce byly kruty po dvou minutach a nedala jsem to bez Nalbuphinu ( analgetikum, po kterym mi bylo trochu líp), deti to zvladly skvele a nestrihalo se ani u jednoho a byly relativně rychle ( cca 7-8h). Jsem rada ze mam zdrave deti, a ze jsem bez poraneni a siti uz podruhe ( a to jsem drobek a syn se pred 14 dny narodil s 3900g🙂 a ze tentokrat probehl i plny bonding a opozdeny podvaz pupecniku. Dole jsem jak kdybych nerodila.

neomenia
8. bře 2019

Pri prvnim porodu mi taky hupsli na bricho😯

neomenia
8. bře 2019

@lobella bych se zeptala co vedlo lekare k takovymu chovani,mozna byla alterace ozev?

lobella
autor
8. bře 2019

Holky, ozvy byly vyborne po celou dobu a prckovi se darilo, manzel rikal, ze slysel toho doktora rikat nez vlezli do boxu, tak fofr at muzeme domu, byl konec smeny...tsk jestli toto byl duvod, jinak jsem tlacila celou dobu, malou jsem vytlacila sama, ale nez sla ven, nacpal mi tam ty ruce, takze me spodek bolel jeste nez se objevila hlavicka, to jsem ani mecitila, ani to, jak jde telicko

zmrzlinka
8. bře 2019

Jsem šťastná , že mám dvě zdravé děti a neřeším co bylo.

jannym
8. bře 2019

Stejné jako vy, jsem to neměla, ale první porod - tedy závěr byl v režii lékařky - taky mi pomáhala PA, ale zatlačila jen jednou a malý byla venku, avšak s rupturou až po zadek, hematomem v děloze o velikosti pomeranče (ten mi potom odstraňovali), po prvním porodě, jsem byla přesvědčená, že už nikdy více, po 4,5 roku se mi v rámci překotného porodu doma za asistence manžela a dispečerky RZS narodil chlapeček - s minimální rupturou, od rupnutí plodovky do porození syna uběhlo 5 min, já naprosto happy 4 hodiny po porodu jsem už běhala po porodnici a kojila syna, po prvním jsem prvních 16 hodin prospala, další 4 týdny seděla jen na půlku zadku a jen na nafukovacím kruku, na jizvy po prvním porodu jsem bylá hákjivá ještě 3/4 roku, sex bolel jako prase asi rok možná i víc nevím, čím víc času uběhlo od prvního porodu tím víc jsem měla všechno jakoby v mlze, je ale pravda, že já kromě fyzického diskomfortu a podle mě naprosto zbytečně zvolené poloze vleže na zádech, která zapříčinila mnohé problémy neměla žádné drastické prožitky až na šití, to jediné musím říct, že si pamatuju do teď a bolelo víc než oba porody dohromady...

gruyerre
8. bře 2019

@lobella Jestli tohle dělali přestože byly ozvy v pořádku a nebylo potřeba urychlit porod, aby dítě zachránili, tak je to samozřejmě hodně špatně. Skákání na břicho se nesmí, hrozí ruptura dělohy. Porod bez komplikací se má nechávat pokud možno bez zásahů a stačí PA, doktor v případě vyvolavaneho porodu bývá přítomen, ale spíš pro případ komplikací než že by z rodičky rval dítě. Já nevím, naštěstí jsem v téhle situaci nebyla, ale asi bych žádala vysvětlení, proč dělali takové prisernosti a pokud k tomu fakt nebyl důvod, tak bych si ztěžovala, pokud by to mělo zachránit třeba i jen jednu další rodičku od takového otřesného zážitků, stalo by to za to.

hankaviki
8. bře 2019

@lobella Mám 5 měsíců od porodu, taky vyvolávaný, ale žádný ruce a skákání na břiše se mi nedělo. Ale zato jsem měla šití. Já naopak medikaci chtěla, ať mi dají, co můžou 🙂.

korneliusa
8. bře 2019

@lobella Já bych měla krásný porod, když by mi ho personál nezku.vil. Vše šlo jak mělo, ale díky jejich zásahům, to bylo peklo. Přímo učebnicová ukázka porodnického násilí. Ovlivnilo mě to tak, že mám odpor k lékařům a nevěřím jim. Teď jsem znovu těhotná a budu rodit doma.

matkacekatelka
8. bře 2019

Napsala bych do nemocnice mail. Všechno tam napsala a zeptala se proč lékař právě takhle postupoval. Z nemocnice pošlou doporučený dopis. U mě to tak bylo, když jsem si stěžovala na postup při porodu. Jinak by mi to stále vrtalo hlavou... proč. Takhle po napsání a odpovědi se mi ulevilo.

syrinxka
8. bře 2019

Já měla porod vyvolávany kvůli přenášení. Ale i tak jsem byla spokojená. Mám jen maly otazník v hlavě. A to to, že jsem celou dobu byla na porodním boxu c2 a na poslední chvíli mě nutili přejít do 1. Porodniho boxu, přitom měli vše připraveno i v c2. Bylo to opravdu na poslední chvíli a málem jsem nestihla vylizt ani na kozu. Protože mi kdosi cestou řekl, že muzu pomalu začít tlačit. Praskly plodovy obaly a pak mě vsichni tlačili na kozu ať stihnu porodit v klasické poloze, přitom jsem cítila hlavičku skoro venku. Ale naštěstí to vše dobře dopadlo, tak je to spíš detail oproti vašim zážitkům. Rodila jsem před třemi lety a nikdo mi na břicho neskakal, poranění minimální.

kittyy17
8. bře 2019

Holky, mě vyvolavali 48 hodin kvůli přenášení. Trpěla jsem jako zvíře, a neotevřela se ani na špičku prstu. Třetí den už jsem prosila primáře o císaře

kittyy17
8. bře 2019

Druhý porod byl plánovaný císař.
Takže zpětně to vnímám tak, že mám dvě nádherné děti, které jsem nikdy neporodila, byly ze mě vyjmuty, a jsem šťastná že jsme to všichni ve zdraví přežili

k1k1k
8. bře 2019

mela jsem to podobně v úterý ráno nečekaně vyvolávačka a malá se narodila až ve čtvrtek 18:30 byla jsem nevyspana, unavená, hladová-nechtěli mi nic dat kdyby se to zvrhlo na císaře, ruce do mě strkali pořád, plod.vodu mi prdla Dr a nakonec mě nastrihla tak, ze mě šila další hoďku a něco...říkala jsem, ze už nikdy a za 3 roky jsem tam byla znovu 😂 nejsem zdravotník, myslím ze by to šlo i jinak, ale jsem rada za zdravé děti a už neřeším 🙂

radka8888
8. bře 2019

Ja jsem měla dva super porody. Ráda na ne vzpomínám.

lachtanice86
Autor odpověď smazal
Zobraz
makronka222
8. bře 2019

Nejsi doktor, oni nemeli cas ti vysvetlovat co se zrovna deje, chteli nekoho kdo spolupracuje a ne ze chytne zachvat, potrebovali evidentne dostat dite co nejrychleji ven. Kdyby vse nechali na tobe, dite mohlo byt i mrtve, postizene, ja nevim co hrotis. Si ok a dite mas zdrave. Proc se v tom pitvas? Do tvoji prace, ktere rozumis taky nenechas mluvit nekoho, kdo nevi ktera bije, ne?

jipe
8. bře 2019

Jen pro zajímavost - kde jsi rodila? /plně mi to připomíná ten dokument 5 zrození, jak šel na čt, jak dr. nejdřív, že vše chce svůj čas a pak koukal na hodinky, že za chvíli konec směny, tak šup a skákat po břiše. Já 1. porod 36 hodin od rupnutí vody, cca 16 - 17 hodin bolestí, analgetika, oxytocin, přítomná byla pouze PA a studentka, se kterou jsem souhlasila, rodila jsem na porodní stoličce, nástřih byl, ruce do mě nikdo během porodu jako takového nestrkal. Druhý porod cca 7 hodin od rupnutí vody a 2 - 3 hodiny bolestí, přítomna PA a studenka, se kterou jsem souhlasila, bez medikace, nabralo to dost spád, takže jsem zůstala v poloze, jak jsem byla, na boku, pak jsem se sama točila spíš na záda, nebyl prostor a čas pro nějaké vymýšlení. PA rukama chránila hráz a štelovala dítě, měla ručičku nějak u hlavy, takže jsem ruce cítila, ale nijak hluboko,byla jsem natržená, ruplo to v jizvě. Pokud tě to trápí, ptej se příslušné nemocnice, skákání po břiše je defacto zakázané, ale v odůvodněných případech lze obhájit

leilinka1234
8. bře 2019

Mám tři měsíce po druhém porodu. Upřímně, ani při jednom porodu jsem absolutně necítila lezoucí miminko, ani nějaké ruce. Kontrakce byly tak silné, že jsem cítila jen je. První porod vyvolávaný, po tabletách nic, zabral až oxy a od kapačky za 5 a půl hodiny hotovo. Tlačení hodina, děs a hrůza, nešlo to v žádné poloze. Když by mi neležel na břiše celý personál, tak tlačím ještě dnes 😃 možná ve mě nějaké ruce byly, ale nemám o tom ani ponětí. Druhý porod byl takovej fofr, že jsem si nestihla pomalu svléknout ani kalhoty 😃 ale necítila jsem dole nic. Z porodů si skoro nic nepamatuju, všechno vím jen od manžela.

jana2381
8. bře 2019

Ja se na druhy porod snazim zapomenout, ale nejde to. Take vyvolavany kvuli velkemu odhadu ke 4 kg. Nereagovala jsem dobre na vyvolavaci tablety (jako u prvniho porodu) Misto kontrakci.. jedna nekocnici krec. Po 3,5 hodinach pichli vodu a dali oxytocin. Synkovi padaly ozvy, ale porad jen silene krece. V poledne jsem uz necitila podbrisek, takze me museli i cevkovat. Na cisare pry casu dost. Ve 13:50 jsem sla na porodni sal. Porad pry vse ok. Po pul hodine jsem u sebe mela snad vsechem personal. Spatne ozvy, ustaly kontrakce, deloha prestala pracovat... Rychle nasadili vex... Opet velmi kratka kontrakce po notne davce oxytocinu. Vex se skloul z hlavicky. Maly se zasekl, nedorotoval a prestaly ozvy. Podruhe se zadarilo ho doslova vytahnout, bez zivota. Bricho mi stahovali nejakym popruhem. Nastesti ho ozivili a okamzite zachladili hlavicku a prevezli na JIRP, kde nam ho pomoci rizene hypotermie zachranili od trvalych nasledku. 17 hodin po porodu jsem se nechala propustit a jela za synem. Do ted se citim ochuzena o prvni dny se synkem.

lachtanice86
8. bře 2019

Jsem 3mesice po porodu. Od první kontrakce do porodu přes 38hodin. Došlo na vyvolání - hamilton, balonek, tablety, oxytocin, pichnuti plodove vody. 2x mě cevkovali. Placenta potom nešla ven, velká ztráta krve, velké šití, hematom, anemie a nutnost mít krevní transfúze, celkem byly 3. Dva dny jsem u sebe malou neměla, nebyla jsem schopná se o ni starat. Ale je mi to jedno. Mám krásnou, zdravou holčičku a vše je zapomenuto

vejapa7658
9. bře 2019

@lobella a nemala si bábätko otočene tvaričkou hore? Možno preto tie ruky že lekár babo otačal.

adinka19
9. bře 2019

@lobella Ahoj, ja chtela porod prirozeny, nakonec vse bylo ale trochu jinak...v utery od peti rano slabe kontrakce, ve stredu v pul sedme rano po peti minutach. Na box jsem sla v pul druhe s tim, ze uz jsem myslela, ze umru. Dostala jsem epidural, mala se narodila s omotanou pupecni snurou kolem krku, takze ji prestrihl doktor (chteli jsme nechat dotepat pupecnik ☹ ). Pres epidural jsem necitila kontrankce, takze jsem tlacila, jak se mi zachtelo. Do me strcila ruce PA s tim, ze to pro me byla takova bolest, ze jsem ji rekla, at ty ruce ze me vynda, da je nad hlavu a nesaha na me. Pri tlaceni si prinesla schudky a ja se bala, ze mi hupsne na bricho, coz jsem rozhodne nechtela, ak jsem PA rekla, ze, jestli mi skoci na bricho, ze ji nafackuju. Porodila jsrm s dvema stehy zvenci, byla jsem sita i zevnitr, kolik mi ale nikdo nerekl. Zpetne jsem se trochu stydela, ze jsem jancila, jak ve mne mela ruce, ale byla to opravdu takova bolest, ze jsem si nemohla pomoct ☹.

lobella
autor
9. bře 2019

@vejapa7658 mala byla dle zpravy natocena spravne

lobella
autor
9. bře 2019

Vse probihalo bez komplikaci, ja i mala jsme byli celou dobu v poradku, nic se urychlovat nepotrebovalo, pokud vim, tlacit dite te nechaji i pul hodiny i dele, od doby kdy jsem rekla, ze musim tlacit po to co se narodila uplynuly necele 2 minuty...a resim to proto, jelikoz z toho mam evidentne neco, co nedokazu zpracovat a ovlivnuje to muj sexualni zivot

dokument
9. bře 2019

nooooo , celkove, jedina vec,, co mi vadila na porodu, ze do me porad nekdo hrabal. Na to jsem myslela dost dlouho. Jinak se vsechno dalo. Takhle na konci nastesti ne a nelehli mi na bricho - ale ja jsem tam byla i s prijezdem, kdy se nedelo skoro nic, vsehovsudy 6 hodin. Takze proc by to delali ja jsem mela hodne sily.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru