Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

natali.m
12. říj 2008

buffinko.:tak at se tokonečně pohne, a třeba do večera pojedeš,...jen odpočívej, at nabereš sílu.... 😉

audreyd
12. říj 2008
sarkal
autor
12. říj 2008

buffi tak ať už to přijde!!
Také gratuluji všem novým maminám 🙂
Dnešní noc ani nemluvím,paradox je ten,že jsem v sedm vstala najedla se a pak jsem spala ještě do 10hod. 😅
To nechápu v noci nic a ráno chrápu jako dřevo.Na obědě jsme byli u našich na kaši a řízku a po příchodu domu jsem byla schopná jen ostříhat stromky,pouklidit zahradu a teď piji maliník a dlabu štrůdl od mamky 🙂
Včera večer jsem ještě ostříhala manžu aby se Tomík nelek až vyleze a uvidí ho 😀 ,ale co Vám budu říkat dalo mi to tedy zabrat a myslím,že je to bylo poslední stříhání před porodem.Všechno mě hrozně unaví,zadýchá a při všem se zapotím jako by veňku bylo 30st. 😒
Tak se holky držte a pěkný konec víkendu 😉

levik82
12. říj 2008

Buffi, tak ako??? Drzim palce aby si sa tak skoro neozvala, az po niekolkych dnoch/tyzdni spolu s drobcom 😉
Ja som stale cela a stale doma. Dnes som bola na kontrole, zevraj by bolo zbytocne si ma tam nechat. Hrdlo sice opotrebovane, ale otvorena som stale rovnako. Ale potesili ma ze sa to v podstate moze spustit kedykolvek... Pichli mi thiamin+agofolin, zevraj ked to ma prist tak to len urychli, ak nie tak to aj tak nepride. Opakovana kontrola v utorok. Dufam ze do vtedy uz vazne budem v nemocnici...

natali.m
12. říj 2008

levik, tak třeba se ti to po injekci taky konečně rozjede...mohlo by, že?

levik82
12. říj 2008

No mohlo by, ale nemuselo. Doktorka povedala ze nie je to nic umele, len vitaminy a iba ked to uz prirodzene ma prist tak to urychli, ked to este nema byt tak to tomu tiez nepomoze 😒

natali.m
12. říj 2008

no já jsem si dneska zadala do vyhledavače vyvolání porodu doma a našla jsem tam pár zajímavých bybských rad, ale taky všude píšou, že to zabere jen když jsi na porod připravená...

sarkal
autor
12. říj 2008

levik tak ti držím palce!!!!
Já jdu zítra do poradny a na monitor,tak snad už mi třeba řekně,že to vidí tak do 14dnů 😅 (sem ale naivní...)

levik82
12. říj 2008

Co ty vies sarkal... Mozno nas vsetky predbehnes 😉 To by sa ale buffi asi hnevala 🙂
Mne doktorka este kazala upratovat 😀 Len sme sa smiali ze ja cele tehotenstvo pracem ako keby sa nechumelilo, takze pre maleho to nie je nic nove a divne - taka normalka 😝

sarkal
autor
12. říj 2008

levik nevim..kéž by,ale nevěřím,že bych měla takové štěstí.Také celé těhotenství dělám,chodila jsem na procházky,plavala v bazénu,dělala na zahradě,lítala sem a tam takže uvidíme jestli to nějak pomohlo 😒
Jinak tašku do porodky už mám raději připravenou on člověk nikdy neví 😅

natali.m
12. říj 2008

levik,:to já taky celé těhu dělám všechno normálně, úklid, vaření, nákupy, akorát teď už to jde 10x pomaleji a jsem pokaždé strhaná jak čolek....ale taky dobrá rada......

levik82
12. říj 2008

Tasku mam pobalenu aj ja uz asi 2 tyzdne. Vsetci ma nahanali preco ju este nemam. Tak, ja som asi vedela ze preco mam este cas 😉 Akurat vcera som si do nej este vlozila vodu na pitie. Som si povedala ze maly urcite vie ze este nieco chyba tak preto sa mu nechce, ale houby, uz by tam malo byt vsetko a aj tak sa mu nechce. Mozno mam malo sladkosti pobalenych 🙂 5 keksikov...nestaci??? 😀

natali.m
12. říj 2008

vidíš, to s tou vodou a sladkostmi je dobrý nápad, asi tam taky přihodím čokoládu.......... 🙂

levik82
12. říj 2008

😀 😀 😀

sarkal
autor
12. říj 2008

No vidite pamlsek v tašce ještě teda nemám,ale přes víkend jsem všechny zblajzla takže tam něco přihodím až zítra po nákupu 😀
I prcek už má připravenou tašku,kterou manža přiveze druhý den(má ji připravenou asi tak dva týdny,to jsem měla jednou dlouhou chvilku 😅 )

buffinko
12. říj 2008

dakujem za podporu kocky, ale bohuzial je takmer po kontrakciach, uz ma to chyti len raz za hodinu, zato kvalitne. pekne sa tu skrucam. asi som to rozchodila. takze este musime ist s manzelom zas na dlhu vecernu prechadzku a potom ho znasilnim a dam si horuci kupel. ale najprv idem upiect strudlu makovu, skemra moj drahy, ze som uz vcera slubila.

a uz mi je vsetko jasne, ja nemam v taske ziadny kexik 😀 😀 😀 to bude asi ta pricina, preco sa porod nechce rozbehnut. idem to hned napravit. snad do utorka to aspon trosku nastartujeme, v porodke si ma nenechaju kym nebudu porodne cesty aspon minimalne pripravene. mne sa ani krcok nespotrebuva, o otvoreni nemoze byt ani rec...zas na druhej strane, vsetko sa moze v priebehu par hodin zmenit (v co pevne dufam 😅 ).

nebudem sa s vami lucit, urcite sa tu zas zajtra okolo obeda, ked dospim noc zjavim 😉 uz som zmierena so situaciou, do konca oktobra snad nejako porodim.

levik82
12. říj 2008

Buffi, ja sa pri tvojich prispevkoch stale tak pobavim 😝 Nie v zlom, ale ja uz neviem ci sa mam smiat alebo plakat. Ale mi napadlo, ked si das mak tak maleho to uspi - vies, opium 🙂 a nebude sa mu chciet von este viac 😀 Alebo...mu to tak zachuti ze bude chciet viac a prileti ani nevies ako 🙂 A co, sladkosti pobalene? Inak, stavim sa ze v noci sa to u teba rozbehne. Ked nie kvoli sladkostiam 🙂 tak preto lebo si zmenila postoj a si si ista ze sa zajtra prihlasis 🙂

Zo mna akurat cely den vyteha zvysok zatky. A pobolieva ma podbrusko, ale nemyslim ze by sa malo do rana nieco zmenit. Aj ked manzel uz hovori ze v noci ideme. Ale take tu uz parkrat bolo 😀

smardik
12. říj 2008

ahoj holky, tak hlásím že jsme školu přežili ve zdraví 🙂 a malej se asi chce prokopat břichem ven nebo nevím co to vyvádí

rolincova
12. říj 2008

Ahojky holčičky, tak jsem si početla, ale zase ne vše🙂Já se teda ještě do finále neblížím... Ještě do konce listopadu. Ale toto téma mě zaujalo, protože noci jsou pro mě vyloženě noční můrou. Na záda si už ani nemůžu lehnout, je mi hned zle a na bocích už to je taky mazec. Musím mít mezi nohama smotanou deku. Jinak tím jak se to blíží, tak se ke všemu ještě začínám pěkně bát. Od zítra začnu pít maliník, tak očekávám efekt. První porod byl nic moc a nakonec skončil sekcí, takže jsem fakt zvědavá. Teď rodilo 5 známých a z toho jen jedna přirozeně. Jinak všem držím pěstičky, aťmají krásný a pohodový porod....
sarkal: Tak to vypadá, že tu spolu pobudeme, ale já ještě déle🙂

levik82
12. říj 2008

Ahoj rolincova, vitaj v klube 😉 Noooo, my sa na vas radi prideme pozriet aj potom 😉 Len ako som pisala uz sarkal, aby nas este nepredbehla 😉

jittuss
13. říj 2008

Ahoj holky, tak čtu jak se tu čeká na kontrakce a rozjezdy porodu.Držím palce a těším se na miminka.
Spát zatím můžu (nechci to zakřiknout) ale ráno čumákuju jen co manža zabouchne dveře a odjíždí do práce.
Dnes mi odjel a vrátí se až zítra takže doufam že mě předčasný porod nepřepadne přeci jenom ještě máme čas.
Včera ta moje malá žížalka kopala takovou silou až jsem nadskakovala a tak jsem se tak zamýšlela nad porodní bolestí že to bude určitě hustější tak jsem zvědavá jak ten porod ustojím - no zvládli to jiné zvládnu to taky.
Tak jsi jdu uvařit čajík a něco posnídat.

aaandris
13. říj 2008

Ahoj holky, buffi a levik, myslím, že jsme na tom všechny stejně... 😉

Já mám jediný zvrat a to je jako fakt hlenová zátka - odešla mi včera dopoledne - takový obrovský nažloutlý hlen - asi tan na polévkovou lžíci - zatím teda bez krve a ani nešpiním... Nicméně si velké naděje nedělám, protože ta zátka může odejít i 5 týdnů před porodem, ale taky 2 hod před porodem, takže tomu nepřikládám žádný velký důraz.... ☹

Na kontrolu jdu v úterý a ve středu kdyžtak na vyvolávačku - kdyby se to stihlo bez toho, tak bych byla ráda, ale už mi to ani nepřijde. Krizi jsem měla v sobotu - to byly fakt extra poslové, ale včera jen tak malá a v noci nic a teď taky nic. 😔 😔 😔

Budu dnes zase uklízet celý barák a to pořádně (i když se mi fakt nechce a hlavně si říkám, že je to už naposledy s břuchem a furt se to opakuje) a uvidím, ale taky tomu nevěřím bo to dělám celé těhu, takže jsem na to docela zvyklá... 😒

Holky jsem zvědavá, která bude z nás "Přenašeček" (buffi, levik a já - tuším, že ostatní jsou zatím v poho) nejdřív, ale sranda by byla, kdyby nás to chytlo dohromady stejně - podle těch popisů by to klidně mohlo být... 😀 Celkem mě zaujaly ty vitamíny - to bych taky zkusila, ale jestli to má smysl v úterý, když jdu ve středu do porodky, tak nebo tak? Za jak dlouho by to mělo začít působit? 😖 Levik, jestli tu ještě dnes jsi a říkali ti, že by mohlo tak do kdy? možná tu už ale nebudeš a vitamíny zapůsobily - přála bych ti to... 🙂

aaandris
13. říj 2008

Jo ještě s keksíkama to je sranda - já si tak zdůvodňuju skoro všechno - jakože, no jo manžel se chtěl ještě ostříhat, tak už je ostříhaný, tak můžeme jet do porodnice.... nebo přece jsem ještě chtěla koupit ty chůvičky, tak už je mám koupené, tak už můžeme jet do porodnice.... atd. atd... cokolik mi chybí, tak si zdůvodňuju tak, že vlastně proto to naše malé mimino zatím není venku.... 😀 😀 😀

sarkal
autor
13. říj 2008

Ahoj holky tak koukám,že aaandris je pořád tu tak snad už dlouho nebude 😉
Jsem zvědavá kdo dnes napíše nebo nenapíše 😀
My máme dnes poradnu a minitor jsem zvědavá co mi poví,ale můžu Vám říct,že už jsem na tom tak,že mi je vše jedno.Dnes od půlnoci jsem nespaal,snad tisíckrát jsem se otočila na levý nebo pravý bok no hrůza 😝 budila jsem tím chudáka manžu a ten musel vstávat už v pět hodin.
Tak se holky všechny držte já se jdu trochu nafintit 😀

aji81
13. říj 2008

Ahoj holky, tak jsem se taky rozhodla Vám popsat můj zážitek s porodem, doufám že tu někoho moc nevyděsím ale prostě tak to bylo.....V neděli v noci mi z ničeho nic praskla voda, tak jsme jeli sanitkou do porodnice. Bohužel jsem nebyla ani trošku otevřená a ani žádná kontrakce. Takže mě uložili do předpokoje. Ráno mě prohlídl doktor a udělal mi Hamiltona-viděla jsem u toho všechny svatý 😒 . No, po chvíli mi začali nepravidelný kontra, pak se malinko zpravidelnily po 5minutách a otevřela jsem se na dva prsty. Ale tím se to nějak zaseklo, bolesti byly celkem hnusný, hlavně zádový ale otvírací účinek neměly....Takže jsem lítala od postele do sprchy(né že by to nějak pomohlo) 😉 . Pak jsem už konečně po několika hodinách byla otevřená na 3cm. Tak klystýr a na sál. Tam jsem chtěla epidurál, to byla jediná moje spása, jak to přežít. Pak doktor mě pak při silný kontra ještě otevřel na 5cm no fakt síla. A jako třešnička- moje jediná spása tj. epidurál mi nezabral ani dvojitá dávka!!!!! a to jsem myslela, že to ani nevydržím si ho nechat zavést. Zůstat v klidu v klubíčku při silných kontra a nepohnout se ani o centák je docela síla. Když jsem se zeptala sestry, jakto že mi nezabral, tak řekla: no, někdy prostě nezabere no... 😒 . No, holky byla jsem na pokraji zoufalství, i doktoři říkali, že mám ty kontra nějak moc silný. No, měla jsem pocit, jak když mi někdo rve za živa vnitřnosti z těla. Jediný k čemu byl epidudurál bylo, že mi pomohl se trochu otevřít. Všechno to ale trvalo strašně dlouho, byla jsem slabá, vyčerpaná, už bych bejvala chtěla pod kudlu jenže malé se dařilo dobře, tak nebyl důvod. No, pak přijel naštěstí manžel, bez něj fakt nevím...No, tak po několika hodinách mučení jsem byla na 9 a půl a už začal tlak na konečník ale tlačit jsem furt nemohla, pořád mi zbejval ten půl centák, který se né a né otevřít. Když už se teda za dalších pár hodin zadařilo, zjistli že malá se blbě otočila tak mi dávali nohy bůhví kam aby se přetočila zpět..Tak 10cm a mohla jsem tlačit ale z čeho? z jaké energie? ztrácela jsem vědomí, museli mi dát glukozu aby mě nakopli a kyslíkovou masku. Porodní asistentka tlačila na břicho, doktorka malou tahala spodem a já tlačila jak o život. Když už jsem po několikátý kontra viděla hlavičku, tak ještě jednou a ....... pak ten pocit....Přišla jsem do nebe, znovu jsem se narodila. Po dvou dnech, žádná bolest nic krásnějšího jsem nezažila. Ted když mi dali na prsa ten můj uzlíček byl to pocit , no nelze popsat začala jsem bulet. Bylo to nádherný, v tu chvíli jsem měla energie. Manžel přestřihl šnůru, docela jsem ho obdivovala, musel to přestřihnout v místech zrovna největšího "bordelu"🙂)). Malá byla vpořádku a já štasná, že to mám za sebou. Všichni mě tam chválili, že jsem si musela užít. Ta voda mi totiž neměla ještě vůbec rupnout, malá byla relativně vysoko a tak proto to tak trvalo. I tak prý říkali, že s takovým nálezem se kterým jsem k nim přišla, nečekali že porodím tak "brzo". No, ale když tak vzpomínám, chvílemi bylo u mě pěkně rušno...No, pak asi hodinové šití. Pani doktorka byla moc šikovná, že jsem necítila žádnou bolest jen krásný pocit. Tak holky, doufám, že jsem Vás moc nevyděsila ale holt tak to bylo. Nic horšího jsem opravdu nezažila. Ale nebudu si stěžovat, mám nádhernou dceru, která je moje všechno a ten cit, který pocítíte hned v ten okamžik co mimi uvidíte, je k nezaplacení!!!!. Když to tak schrnu, je velká škoda že mi nezabral epi, jinak by bylo všechno daleko snesitelnější. Nebýt anděla v podobě porodní asistentky, taky by to nešlo. Děkuji porodinici Apolinář.Prostě jsem si prostě prožila, pravý nefalšovaný porod bez jakékoliv medikace. Holky, tak Vám přeju at máte porod lepší než já. Určitě jsme každá jiná a vy to budete mít jak po másle. Paaaaa 😎

jitinka84
13. říj 2008

aji: No při čtení jsem se trochu polekala, ale když si člověk pak přečte ten konec, tak si říká, že to za to stojí.
Holky, já byla dneska na kontrole a zítra se musím hlásit v nemocnici, néé že bych už rodila, ale vylítnul mi tlak a doktor raději chce abych byla už pod kontrolou nemocnice. Takže počítám s tím že si mě tam nechají, no mám z toho obrovskou radost 😖 😖 Já mám totiž z nemocnic hrůzu a vždycky brečím jenom když o nich slyším, no krapítko hysterka 😝 😝 Tak to snad bude všechno v pohodě.

acinka
13. říj 2008

Ahojky 🙂 Téda koukám, že mnoho z vás se fakt rozhodla být v těch 80%procnetech přenašeček...sákriš! Já už sem tady nažhavená na každé další mímo...už potřebuju konzultovat prdíky...téda řeknu Vám, že když malou prdíci trápí, tak přísáhám, že bych raději šla znovu rodit než ji takhle vidět....
Aji ahojky!!! Četla jsem zprávičku, díky za info...já jsem tu celkem často, hlídám nový mimča a nový info, ale většinou už nestíhám po dočtení něco napsat...je to občas záhul, teď ještě o víknedu samé návštěvy, no uf uf!
Koukám, chuděro, že sis porod fakt užila...no jak jsem to četla, šel mi mráz po zádech...ale hlavně na ten konec...to se mi zas připomnělo moje první ňufání s Emčou a šly mi slzy do očí....ojejej, ještě že to máme za sebou a ty naše pokládky doma v postýlkách!
Takže holky, šup, šup, rodit 😵

smardik
13. říj 2008

acinka já bych velice ráda s tebou konzultovala prdíky, ale malej nějak nechce pochopit že už by mohl ven 😠

acinka
13. říj 2008

😉 Tak mu řekni, že mu vzkazuje jedna tetka z Vysočiny, ať už vylezéééé 😀 Protže ještě chvilku pak bude trvat než se zaběhnete a budeš mít čas ty prdíky rozebírat...a to my budem pomalu řešit zoubky, he he 😀 😀 😀

smardik
13. říj 2008

acinka řeknu ale mám strach že neposlechce, tatínek už do něj 14dní hustí at jde ven, že už ho chce chovat a ni

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru