Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

smardik
15. říj 2008

sarkal no to vyjímečně 🙂 ale mám z toho radost

mě se to zdálo dobré tak do toho 36týdne, to jsem se cítala celkem dobře a i to utíkalo, ale jak se to blíží je to čím dál horší - strašně se těším až Tomulka půjde ven a pořád nic. Holky já nevím jak ho popohnat ☹

a víte na co se nejvíc těším po porodu, samozřejmě kromě broučka? až si lehnu na břicho 🙂 🙂

acinka
15. říj 2008

Jééé 12 hodin spánku v kuse, já chci taky!!!! 😀
A na břiše spím teď furt, já na břiše i jen tak odpočívám...téda když zrovna mé nenasytné dítě nemá hlad...což...mám dnes ten pocit...má pořád...uááá 😔

smardik
15. říj 2008

acinka no ten spánek byl po dlouhé době tak dlouhý a na hodně hodně dlouho 🙂 🙂

hulda
15. říj 2008

Ahoj holky,
jo, ležení na břiše, na to se taky hrozně těšim. Říkam si to každej večer, když se snažim uvelebit 🙂 .
Jinak holky, jste ty poslední týdny taky vic "nenažraný" jako já? Jim obrovský porce a pořád se necítim plná 😒 😀

sarkal
autor
15. říj 2008

Jo to se taky těším až si konečně lehnu na břicho,jednu ruku pod polštář druhou pod hlavu,jednu nohu skrčenou u břicha,jééé to bude paráda! 🙂

smardik
15. říj 2008

hulda právě naopak, já poslední dobou nemám vůbec hlad ale na váze to teda poznat nejde - každý týden přiberu 1,5

hulda
15. říj 2008

Já nemůžu jíst večer, to je mi pak dost blbě. Ale obědy mam dva 😎 .

patusa
15. říj 2008

ahojte potrebujem poradit vcera som si v lekarni kupila tehotensky test rapiclear a ked som si ho urobila tak sa mi objavila jedna ciarka ale to co ma byt biele bolo este take ruzove aj po uplynuti tych 3-4 minut a ked to uschlo ze uz to bolo biele tak tam bola taka slabunka druha ciarka. menstruaciu mam dostat az v pondelok myslite ze som tehotna? dakujem za rady

natali.m
15. říj 2008

jojo holky, na späní na břiše se těším, ale bojím se aby to šlo,už teď mám prsa skoro5 a co když se po porodu ještě nalijí?panebože to si pak na břicho nelehnu další 2 roky nebo co? 😨

natali.m
15. říj 2008

patusa:víceméně je jedno jak je test cirtlivý, každopádně nemá význam si ho dělat dopředu, ale až první den vynechání...takže vydrž....

smardik
15. říj 2008

patusa já myslím že bys těhotná být měla, co takhle si pro jistotu koupit ještě jeden test? nejspolehlivější a nejcitlivější je prý mamatest

natali nechceš mi něco z těch prs půjčit, já neměla před těhu žádná a v těhu taky nenarostly ☹

natali.m
15. říj 2008

smardík: jejda, klidně a ráda, ani nevíš jakou dá práci sehnat na sebe podprdu co nevypadá jako bych ji šlohla babičce...no pak se doma manžovy vysvleč v takové parašutistické výbavě..... 😀

smardik
15. říj 2008

natali já bych si zas ráda vzala 🙂 škoda že to nejde. no na mě taky dá problém sehnat podprdu - 70A co by seděla je úspěch 😠

natali.m
15. říj 2008

smardík: máme to obě trápení, co?ale třeba se ti po porodu nalijou?většinou to tak bývá...

smardik
15. říj 2008

natali třeba jo a když ne svět se nezboží, není to to nejdůležitější

natali.m
15. říj 2008

přesně tak, a mlíčko snad mít budeš...

smardik
15. říj 2008

natali doufám že budu mít mlíko ale to prý na velikosti nezáleží, chci kojit je to jednudušší a upřímně jak vidím ceny sunaru je mi zle

natali.m
15. říj 2008

jo, to jsem ti chtěla napsat, že ohledně mlíka nesejde na velikosti.a taky mě ty ceny straší, jako by toho nebylo dost za plíny...

evitkamalicka
15. říj 2008

ahoj kocky...co noveho? porodil niekto?

smardik
15. říj 2008

natali no plíny síla, ty jsem si náhodou nasyslila ve slevách 🙂

evit ahoj, nového nic a o žádném porodu nevím

natali.m
15. říj 2008

no to já mám taky menší zásobu, navíc mám i látkové, ty chci dávat hlavně ze začátku, jinak člověk aby za to dal mateřskou....

natali.m
15. říj 2008

evitka. se hlásím, že teď bych chtěla rodit já........ 😅

smardik
15. říj 2008

natali já chtěla používat látkovky ale nějak jsem nestihla koupit tak na ně asi prdím, mám eko tak uvidíme. no a jinak se taky hlásím do řady že chci rodit

natali.m
15. říj 2008

smardík: tak která dřív?tomu našenu miláčkovi se moc nechce...

smardik
15. říj 2008

natali no ty máš termín dřív tak asi ty, jinak tomu našemu miláčkovi se taky nechce, asi je mu u maminky dobře

natali.m
15. říj 2008

kéž by to byla pravda, už jsem na odpis...no jo, našemu se u maminky taky líbí, ale do puberty ho nosit nehodlám... 😀

smardik
15. říj 2008

natali taky ho do puberty nosit nehodlám, já doufám že do konce října bude venku

natali.m
15. říj 2008

jejda, no to by měl...

smardik
15. říj 2008

natali no měl ale kdo ví co ty klíštatka vymyslí

natali.m
15. říj 2008

nene, žádné vymýšlení nebude, pan Dr. říkal, že mu kdyžtak pomůžeme...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru