Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

natali.m
19. lis 2008

evka, neboj, už to dlouho nepotrvá.uvidíš...s tou plodovkou, mě ji sice píchli, ale když jsem byla v porodce, ráno jsem vstala a po nohách mi taky začalo něco téct, moc toho nebylo a než jsem došla do sprchy tak to přestalo, ale pochybuju, že by to tenkrát byla inkontinence, protože celé těhu jsem s tím neměla problém...a už ti říkali že bys šla na vyvolávačku, nebo pořád čekají?

pajmis
19. lis 2008

Čaute baby, co ta sarkal?? Kde se nám toulá???
Sisa - moooc gratuluji 😉

roli - tak dnes sem navštívila mého obvodního lékaře, protože jak sem měla problem s tou rukou a šla na pohotovost, že mě napuchla kvůli té alergii na savo, tak už to mám dlouho a nic se mi s tím neděje... na pohotovosti mi napsali léky dithiaden na noc a mastičku... a je to pořád stejné 😠 Tak sem se naštvala a šla k němu a víš co mi řekl????? 😲 Že ten dithiaden se nesmí v těhotenství, protože to uspává malého... a tak už vím, proč je furt tak potichu 😠 je zdrogovaný ☹ tak sem to musela vysadit a Dr. mi teda řekl, že jediný co v těhu můžu, tak obklady a čekat, až porodím, protože ted se s tím nedá nic dělat... a teda žasnul nad tím jak mi mohli předepsat dithiaden...a to sem ho brala týden!! 😲 Ale prej to na malého jinak vliv nemá, jen to, že ted furt spí... to je děsné... ted bude malý tak unavený, že se mu nebude chtít ven a já budu přenášet 😠

evka - už to máš za pár, vydrž, sarkal se taky dočkala 🙂 😉

evka_
19. lis 2008

natali, cakaju.. v pondelok sa uvidi co vobec dalej...

stve ma to vsetko pretoze podla toho prveho UTZ som mala termin 5.11. doktor o tom vie ale vraj podla UTZ sa neda riadit... najme ked kazdy hovori cosi ine...

moc sa bojim... dalsich 5 dni cakania sa mi zda moc...

ja som ani vo sne necakala ze by som vobec dnes mala ist do poradne, natoz znovu v pondelok... 😒

evka_
19. lis 2008

inak holky netusite co je so Sarkal?? uz by sa mala ozvat... Ved je prec uz snad tyzden... 🙂

cernovlaska
19. lis 2008

Pajmis,ahoj 🙂
tak to je fakt drsný,já bych normálně vlítla na tu pohotovost a stěžovala bych si na toho imbecila,co ti to napsal,co kdyby ti to nebo malýmu ublížilo 😠 no,zaplať pán bůh,že ne,ale to bych teda byla neskutečně nas...á 😠 😠 😠 hlavně,že jste v poho a malej se určitě začne brzo zase mrskat 😉

Evka: to je přesně to,co mě štve,že každej dr tvrdí něco jinýho,ten můj mi hned při určování TP podle měsíčků řekl,ať na to vůbec nehledím,že to je jen orientační a podle pohybů taky a když jsem se ho včera ptala,jestli to vypadá na porod,tak se smál a řekl mi, že mi řekne,že ne a já zítra porodím,takže mi radši nebude říkat nic,takže já ty termíny nějak neřeším,vím,že to může přijít každým dnem a nestresuju se termínem,aspoň zatím 😕 možná to budu brát jinak,až budu 41tt,ale až přijde čas,tak se mimi narodí a už to nebude dlouho trvat,tak se netrap,bude to dobrý a kdyby se ti něco nelíbilo,tak utíkej do porodky 😵

pajmis
19. lis 2008

cernovlaska - to si piš, že sem na tu dr. z pohotovosti pěkně naštvaná... brala sem prášky, který vůbec nezabírali a ještě mi to oblbuje mimi 😠 ruka pořád bolí, ale už není tak nateklá...ale to až dnes po tom obkladu je taková hezčí a méně zarudlá... malý je furt v klidu, tak snad se rozhýbe... zítra už by mohl být zase akční jako jindy... a navíc musí, protože jdeme zítra na monitor... s tou sarkal nevím co je... vůbec se neozývá, ale tak snad je vše OK a jen nemá čas... dneska je jakýsi unavný den...celý den spím, možná taky ještě po těch lécích 😅 ale sem šíleně unavená a ještě bych si schrupla... dneska jdem na matriku napsat otcovství malého, protože nejsme s Michalem svoji a malý by měl moje příjmení...fuj fuj, to nechci 😀 Tak to vyřídíme dnes, kdyby náhodou mě to chytlo, tak at už mám vše... až bude matrika vyřízená, tak už si můžu kývat nohama, protože už je vše na malého přichystané, do porodnice už sem taky sbalená, oblečků už máme dostatek... vše už je na svém místě... tak už budeme jen čekat až se vyklube... kež by do pátku...ale to pochybuju, po tom, jak furt spí 😀

cernovlaska
19. lis 2008

Pajmis:no,alergie je prevít,tak snad ti ty obklady pomůžou a za chvíli už budeš moct léky 😉 my máme matriku už za sebou,taky nejsme manželé a už tam po vás budou chtít křestní jména a ty už se pak nedají změnit 😕 tak si to dobře rozmyslete 😉 😀 jaký máte pro holku? My jsme napsali Amálii,ale Mirdu to trochu zaskočilo,pže zapomněl,že jsem mu říkala,že Natálku nedáme,kdyby se náhodou dr spletl,tak by měla chuděra všechno v jednom měsíci ☹ tak tam na mě koukal,jako kdybych spadla z višně a paní matrikářku to značně pobavilo 😀
taky mám vše připravený,taška zbalená,jen porodit 😀 mě už je to jedno,jestli to bude teď anebo na termín,hlavně bych si moc přála nepřenášet,uvidíme 😕

pajmis
19. lis 2008

cernovlaska - my už sme vyplňovali prohlášení k narození dítěte do porodnice a holčičce sme vybrali jméno Vanessa. Ale čekáme 100%tního kluka 🙂 Takže to je jen formalita. Platí se za tu matriku něco??? Myslím kolem 50,- ?? nebo ne?? Já za chvilku frčíím, tak ještě večer můžu porodit 😀 😅 S tou alergií to je fakt na prd. Každý den sem vytírala dlažbu savem a umývala sem taky každý den savem koupelnu i wc a používala sem rukavice, roušku na obličej...prostě sem se chránila jak sem mohla, ale přesto se mě prej to savo dostalo přes rukavici a podráždilo pokožku... celou dlaň sem měla napuchlou a rudou a myslela sem, že mám výron nebo něco 😅 nebo nějaký zánět v kloubech, tak sem to mazala různými gely na revma a tak 😅 a asi po týdnu sem večer musela na pohotovost protože to bolelo jako čert a už to nešlo vydržet... no a prej je to alergie způsobená podrážděním z toho sava... vznikl tak prej nějakej otok pod kůží a je pravda, že to hoodně svedilo. Je zvláštní, že to nemám na povrchu kůže ale zevnitř. Kdybych to měla na povrchu, tak bych hned letěla třeba na kožní nebo tak, kdyby to byl klasickej ekzém... ale je to pod kůží, tak sem myslela, že mám nějaký zánět... no co už...možná sem to i zameškala. Ale stejně s tím ted nic nezmůžu. Musím čekat a po porodu mi na to snad dají nějakou mast. Ale po těch obkladech je to lepší. Akorát se mi to prej nevyléčí, jen utlumí, abych ještě před porodem netrpěla bolestí ruky... Ale nepřála bych to nikmu... Holky, ta sarkal mi dělá starosti 😔 vůbec se neozývá. Škoda, že sme jí žádná nedala číslo, aby aspon napsala sms. Ale snad už se brzy ozve. Musí to ted být zezačátku naročné, to věřím. 😖

smardik
19. lis 2008

pajmis za matriku se neplatí nic

pajmis
19. lis 2008

smradik - tak to jo, tak zase ušetříme 😀 já myslela, že se platí tak pade nebo stovka za to...ale taky dobrý 😀 Dík 😉

smardik
19. lis 2008

pajmis občanky sebou, rodné listy a těhu průkazku

cernovlaska
19. lis 2008

Pajmis:jj,Smardík má pravdu,neplatí se nic 😉
Taky na ní myslím,ale třeba měli žloutenku a pustili je později a ještě neměla čas napsat,tak snad se co nejdřív ozve 😕

bublinkajasminka
19. lis 2008

posledné dni som trávila skvele, dve hodiny pred tým ako to na mňa prišlo som ešte cvičila, bola som aktívna do posledných chvíľ a to bolo pozitívne

tweetinkapp
19. lis 2008

evka_
😨 😨 😨 Tak teba si tam nenechali? Tak to je ozaj na maslu. Fakt ti nezavidim. Ja mam termin dnes a tiez to nevyzera, ze by sa to nejak pohlo...a teda uz mam riadne nervy z toho. Mne doktori urcili podla UZV dokonca termin 10. 11 a 12.11, tak sa asi ozaj neda podla toho riadit...lebo to je vlastne urcene skor podla velkosti miminka. Ja len dufam, ze si tam ten moj neplava v nejakej zelenej vodicke.
Ozaj sa tym netrap, ved hadam s tym budu musiet nieco robit. I ked ja ti tu take radim a sama som z toho na nervy 😖 😖 😖

sarkal
autor
19. lis 2008

Ahojky kočky.Tak konečně sme doma.Tomášek se narodil 13.11 nakonec císařským řezem kvůli nepostupujícímu porodu.Vážil 3730g a měřil 53cm.Hrozně moc děkuju manžovi bez něj bych tam asi umřela,bylo to opravdu hrozný.Císař pro mě bylo vysvobození a vyloženě jsem ho už chtěla.Nečetla jsem to tu nazpátek tak až budu mít víc času tak to pročtu co je tu nového a napíšu víc. 🙂

cernovlaska
19. lis 2008

Ahoooj Sari 😀

tak konečně,už jsme si říkali,co se děje 😕 MOOOOOC GRATULUJU!!!!!!! 😀 😀 😀
Tomík byl teda pěknej macík,ale hlavně,že jste doma v pořádku a zdraví 😵 😵 😵
Tomíčkovi do života jen to nejnej a ať je šťastnej a spokojenej 😉 🙂 😀

acinka
19. lis 2008

Sarkal, no konečně! jsme se o tebe báli, kde vězíš! 😕 Tak to moc gratulujeme!!!!! Tomášek je teda kus chlapa! Musela sis užít, ale už ho máš u sebe 😵 Až budeš mít čas, tak nám musíš všechno napsat 😉
Zase se nám rozšíří řady v Podzimním sběru 🙂

hulda
19. lis 2008

Ahoj holky, párkrát jsem sem přispívala, tak se taky hlásim. Mam shodou okolností taky Tomáška, jako Sarkal, a taky jsme nakonec skončili u císaře. U mě to ale bylo tim, že se malýmu přestalo dařit, zezelenala mi plodová voda a klesl mu puls. Ještě chvíli ho zkoušeli dostat ven přirozeně, ale protože nebyl čas, nakonec mě radši řízli. Naštěstí je mrňousek v pořádku (ťuk ťuk ťuk) 🙂 .

pajmis
19. lis 2008

Sari - gratuluji moc moc moc... Tomášek je krásný. To sis teda hodně vytrpěla ☹ ale stálo to za to, vid?? 😉 Věřím, že ten císař byl pro tebe vysvobození... Aspon, že manžel byl u toho všeho, i když si spala... to bych tak taky chtěla, abych byla klidnější... A to, že nechceš další mimčo, to si brzy rozmyslíš .-) na bolest zapomeneš a hned budeš chtít druhé 🙂 😉 ještě jednou veeelká gratulace 😉

rolincova
19. lis 2008

acinka: Tak takhle jak píšeš, sis to užívala v pohodě. Měla jsi bolesti, nebo nás chceš ušetřit? 😉 A jak jste se už s Emičkou sžili? Je krásná....Ty se máš... A kopala tě Emička v bříšku hodně? Mě právě první skoro vůbec, a teď mi přijde, že tam má malá každý den tělocvik. Ikdyž teď už asi nemá místečko a zklidnila se 🙂

natali.m: Teda tak sis pěkně užila, jé já mám hlavně strach z vyvolávaného porodu. Ještě, že ses otevřela, jinak by ti museli dělat sekci vid? No s tím monitorem, lepší planý poplach než nic. Teď o tom zrovna mluvili v sama doma.

cernovláska: Teda už abychom si taky mohli vyprávět s holkama co naše miminka uměj vid? Já jim tak závidím... Jojo váha se schodovala a on to byl teda děsnej saveček. Na to, že nebyl od začátku u mě, protože po sekci jsem ležela na gyndě, tak uměl tak hezky a rychle bumbat. No a vydrželo mu to skoro do dvou let 🙂 a to už ale v noci bumbal asi 6x, tak jsem ho násilím odnaučila. Ale byla to pohodička. On do roku fakt jen moje mlíčko. A teď jak říkají, že pro děti kuli cukrovce nejsou do roku dobré mléčné výrobky. Samozřejmě když takhle často pil, tak spal asi od měsíce s náma a já se vždycky jen překulila, teda když byl větší a on se sám přicucnul. Já jsem měla výchozí váhu 56 a teď mám 64kg. A u prvního jsem přibrala 12kg. Týjo, ale 85 to je pěkný, ale pořád může být hůř... Mamka se mnou přibrala 27 🙂 Já bobánka ještě nemám, ale monitor dechu už mám připravený, tu otázku si mi vzala z pusy. Taky jsem se chtěla zeptat. U prvního jsem to neměla, ale manža jezdí se záchrankou a na vlastní zkušenosti něco zažil, tak jsme ho koupili... 😒 To jsou úplně minimální peníze proti zdravíčku mimíska...Jinak si představ, že mám termín 30 a dnes mi dr řekl, že pokud to do 30 nebude, tak už si mě tam nechají a jelikož jsem po sekci, tak mi to hned začnou vyvolávat. Já nechci.... Povolala jsem na pomoc manžela, ptala jsem se na to i doktora, tak se smál...

sisa.b: Já se také přidávám ke gratulaci k miminečku.... 🙂

evka_: Tak to půjdeme stejně na monitor a na kontrolu....

pajmis: Teda to je docela mazec, tak fakt proto byl tak v klidu jo? Já jsem se dneska dr ptala, že trochu kašlu, jestli budu moci prothazin a on mi řekl, že teď už to na miminko fakt vliv nemá. Tak snad to na něj mělo jen ten vliv, že pinkal bobeček...Ale je to hrozný, každý říká něco jiného. Ale na to přenášení to snad vliv mít nebude ne?

sarkal: Tak to moc gratuluji k Tomáškovi. Přesně takhle jsem to měla já a sekci jsem brala jako vysvobození 🙂 Nemohla jsme skoro ani chodit, jak ti je?

hulda: Tak taky gratuluji k dalšímu Tomáškovi, teda to je mazec a jak dlouho jsi přenášela?

acinka
19. lis 2008

Hulda, tak velká gratulace k Tomáškovi! ještě že je vše ok 😉 Kdyžtak se k nám přidej do Podzimního sběru...jsme tam tak strašně zkušené matky 😀 😀 😀

Rolincova, né, nechci nikoho šetřit...ale já měla z porodu strašný strach, já tam jela s tím, že to asi nepřežiju! A pak mě to právě strašně překvapilo, jak to bylo v pohodě 🙂 Kontra asi hodinu a půl před koncem hodně bolely, v podstatě jedna přecházela v druhou. Mě bylo tak trapně, že jsem manžovi drtila ruku, že jsem raději druhou začala mačkat madlo stolečku 😀
A samotný tlačení spíš byla úleva, že se už něco opravdově děje a že to bude brzy za mnou. Malá šla ven na druhou kontrakci. Nástřih jsem necítila a šití taky ne, protože to umrtvili.
Jinak Emča byla v břichu divoch a je i teď, ona leží a pořád se mrní, když usíná, tak jí to trvá třeba hodinu. Leží a pořád sebou mele, ručičky jí lítaj vzduchem...je to živel po tatínkovi, ten taky nikde chvilku neposedí, akčák jeden jak druhej 😀
no a sžíváme se pořád! Já když to vezmu zpětně, jsem dělala takový blbosti, jako třeba dodržování kojení po 3hodinách...a pak jsem se divila, že řve. Málo oblíkání na doma...zase teď už zbytečná otázka, proč řve? A tak dále. Prostě se to učím, mamku nemám, aby radila, tak na to musím přicházet sama. Chdák Emča je prostě takovej pokusnej králík 😅 😀
Jo a koukám, že bydlíš v okr. pardubice...já z tohodle okresu pocházím, přímo ze Svitav...tak zdravím tímto směrem....prý u vás ještě nesněžilo, u nás už jo, ale zmizlo to.

cernovlaska
19. lis 2008

Dádo: jj,už se taky těším,až budu mít toho drobečka tady vedle sebe 😅 ty jo,tak to vám to kojení vydrželo opravdu dlouho 😲 já bych si přála kojit tak do roka,tak snad to půjde 😕. Musíš si říkat,že máte ještě 10 dní a domlouvat Natálce,ať vykoukne na svět 😵 a i kdyby to dopadlo jakkoliv jinak,tak hlavně aby jste byly obě zdravý a v poho 😵. Ten monitor taky koupíme,proč si to trošku neusnadnit,když to jde a máš pravdu,je to hodně malá cena za zdraví a klid mimíska 😉

Tak já už jdu dneska do pelíšku,jsem nějaká kožená,tak doufám,že budu spát 😠 dobrou noc a zítra papapa 😀

sarkal
autor
19. lis 2008

Stálo to za to,s manželem je to teď ještě krásnější než dřív.Konečně se dneska vyspim doma,po týdnu ufff to bude nádhera.
Jizva bolí,ale teď už je mi hej,byla hůř....Vysloveně sem o sekci prosila ☹
Tomík nám spinká.Zítra napíšu víc a přidám fotečky.

sisa.b
19. lis 2008

dakujem dievcata 🙂

takze mala sa narodila 14.11. o 1,07 hod. s mierami 3700g a 52cm. najskor cakali 24 hodin, ci sa to po odteceni vody nerozbehne same a potom som dostala tabletku. medzitym som si vypocula dost hlasne 4 porody 😝 😝 😝 po tabletke par hodin nic, ale za cca 5 hodin som dostala bolesti. no bola to pre mna dost hruza, lebo ma sestricka priviazala na ctg takze som trpela poleziacky, aj ked som potrebovala pri tom aspon stat, ak nie chodit. no zamietol mi to doktor, vraj to musim vydrzat 20 min. na jednom boku. ked boli nejake nejasnosti, tak ma poslali naspat na dalsich 20 minut na druhy bok, ale to som doslova prosila, aby ma odviazali 😢 sestricka na mna mrkla a napriek tomu, ze doky povedal, ze z toho neporodim, dala mi 2 cipky na uvolnenie krcka. stihla som cinknut drahemu a potom sa to rozbehlo este viac. zaliezla som do sprchy, horuca voda mi tiekla na krize a ja som poklaciacky funela 😝 😝 😝 po pol hodine ma vytiahla sestricka von, ze musim ist na salu. tam som dostala este oxytocin a uz bol pri mne drahy. potom to slo rychlo. no sestricky ma stale buzerovali za to, ze to moc prezivam a minam si energiu a pritom som ani hlasok nevydala zo seba. strasne som sa potrebovala zavesit a odlahcit si spodok, co sa im akosi nevidelo - neviem preco... najidealnejsie by pre mna boli asi nejake rebriny, kde by som sa mohla povesit 😝 a najkrajsie bolo, ked kazali nachystat sa na tlacenie - to uz som sa blazene usmievala 😀 porod bol bez nastrihu, ale malinko som sa natrhla, co mi pekne doktor zasil. zo stola som odisla rovno do sprchy a na izbu pekne po svojich 😎 sedim v pohode hned od porodu.

zuz11
19. lis 2008

hmmmm zeby ste trosku odbacali od temy? 🤐 🤐 🤐

sisa.b
19. lis 2008

sariiiiiiiii - moc vam gratulujeme 😵 😵 😵 😵 😵

cernovlaska
20. lis 2008

Dobré ráno všem 🙂

jak jste se vyspinkaly?

Sari:je úžasný,že tě manža podržel,je to hodně důležitý,když je ti zle 🤐 no,nezávidím ti ten konec těhu a porod už vůbec ne,nejdřív dlouhý přenášení a pak těžkej porod,vychutnala jsi si to ☹ ale Tomík za to určitě stojí a snad bude hodný miminko a budeš si mateřství užívat 😵

Sisa:Beky je taky macík,že? To přidělání na CTG se dělá vždycky,viď? To při těch kontra musí být fakt drsný 😖 no a sestřičky tam byly taky nějaký chytrý,ne 😠 ? Tak super,bez nástřihu,ty jsi masírovala hráz? Dost otázek,viď 😅 pardon 😕.

Tak to máte obě za sebou a můžete si očuchávat ty svoje poklady 😀 jej,jak já se těšíííímmmm 😀

Evka už se včera neozvala,tak snad se už taky dočkala 😵

aji81
20. lis 2008

Ahoj holky,blahopřeji všem novopečeným maminkám!! 😉 Sarkal: Mooooooc graluluji k narození Tomáška asi si si taky musela užít vid!. Já měla taky nepostupující porod a prosila o císaře ale marně ☹ .Říkali, že kdyby se malé špatně dařilo, že pak by mi ho udělali... No ale ta hrozná bolest za to stojí! 🙂 .Acinka: Lucí, proč si psala že jsi udělala chybu že jsi malou kojila po 3hodkách? ted už to tak neděláš? já právě to docela dodržuji a je fakt, že mi malá někdy tak řve že nevím co s ní....A co to oblíkání? že si ji doma málo oblékala?? Já se jí právě snažím trošku otužovat, nechci aby byla náchylná, tak jí nemám navlečenou jak pumpu. Ale kontroluji ji nosánek, hlavně aby ho neměla studenej...

acinka
20. lis 2008

No protože měla třeba hlad po 2 hod. a já nevěděla, proč řve 😅 Takže ji nechávám, ať si sama řekne. Od té doby mi v noci spí třeba 6 hodin v kuse. A oblíkám bodýnko s krátkým ruk., punčošky a na to slabej overal a ponožtičky a je mnohem klidnější než když měla jen ten overal 😅 Já ti kdyžtak písnu příště do tý interní pošty, pže fakt tímhle odbočujem od tématu...ať to tady kvůli nám holkám nezavřou 😕
Sarkal, těším se na fotečky 😵

sarkal
autor
20. lis 2008

Ahojky tak Tomík teď chrní.V noci hezky spinká,budí se jen na krmení a pak je zachvíly zase tuhej.
Když mi Tomíka poprvé přinesly ukázat na pooperační byl zabalenej jako housenka v plínce a kulil na mě oči,brečela jsem jako želva.Musím dnes uklidit,všude jsou tu věci co jsem měla v nemocnici a je tu vyloženě bordel.Zítra k nám přijde dětská doktorka tak ať se hned nezhrozí.Můžu vám říct,že mít miminko je jedna z nejkrásnějších věcí co může být.Hned má člověk úplně jiný pohled na svět a když máte u porodu manžu je to k nezaplacení.On se od té doby chová ještě líp něž předtím..Pořád mě hladí,pusinkuje,ptá se jestli mě to ještě bolí a dneska mě celou noc držel za ruku.Je to úžasný!!!! 🙂

Ještě gratuluji všem novým maminkám!!!!!!!!!!!!!! 🙂

A hlavně přeju co nejrychlejší porody bez komplikací.Já jsem s tímhle vůbec nepočítala ☹ ,věděla jsem,že to nebude žádnej med,ale že to nakonec skončí císařem jsem teda nečekala,ale už je to za námi.Jizvu mám dlouhou zhruba 20cm,ale je to úplně dole v tom ohybu a doktor říkal,že pak to bude jen čárka,která nebude skoro vidět.Až na to břicho 😝 ,ještě úplně nesplasko a kůže na ňom je povolená,některé strie nejsou skoro vidět.Nejhorší je,že jak jsem plánovala,že hned po porodu ho začnu posilovat tak to bohužel.Budu muset počkat než se jizva zahojí.Zatím mažu krémama a nosím stahovací kalhotky.Jinak jsem zhubla 8kilo,takže domu jsem šla se zaplým kabátem a v plandajícím tričku.Tak aspoň ňeco.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru