Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

rolincova
7. pro 2008

Tak jsme tam dala fotečky, ale zatím jsem pořádně fotit nezačala.... Takže odchod z nemocnice...

rolincova
7. pro 2008

cernovlaska: Hlavní je, že jste v pořádku, mě sice dali Natynku na bříško, ale přitom mě pan doktor šil a já vnímala jen tu bolest... Sekce mi přišla lepší, méně bolesti, ale tohle je asi šetrnější i když mi to teda fakt nepřijde... Já když jsem se po sekci probrala, tak jsem byla hrozně ráda, že to mám za sebou, protože předtím jsem taky měla křížové bolesti. To je legrace jak jsme rodili všichni skoro nastejno vid? Já jsem zase vedle, že to naše miminko vůbec nepláče v noci mě vzbudí tím, že se rochňá a hledá... přes den ji dám mlíčko a zase spinká, je mi to skoro až líto. Teda ale máš to pěkně zařízené, já tím,že je hodná, tak to v podstatě dělám sama. Taťka se jen pomazlí a hotovo... Ale je to mazec ty začátky, u Mišky jsme to měla taky tak. Uvidíš, že tak za 14 dní se sžijete a bude vše ok. Já se tak těšila z porodnice a pak to na mě doma padlo...Těším se, že se teď mrknu na ty vaše fotečky, já ještě ani moc nefotím, jak mě vše bolí, tak jsem ráda, že jsem ráda..ale něco jsem tam taky dala..

rolincova
7. pro 2008

cernovláska: Ten je krásnej, a vypadá spokojeně jako andělíček... ti teda nevěřím, že pořád pláče 😉

pajmis
7. pro 2008

Holky ahojte 🙂 Teprve ted sem našla čas si vás dočíst... všem hrooozně moc děkuji za gratulace. Funy, děkuji moc a neboj, už ti to uteče... když ted nad tím tak přemýšlím, tak mi to uteklo celkem rychlo 😅 i když sem měla pocit, že se to vleče... ted mi to kopkání v bříšku chybí 😢 ale zase mám miláčka u sebe a sem štastná 🙂

evulinkab - slíbila sem ti, že ti písnu jak je to s tou cukrovkou po porodu.. ehm, takže nikdo mi ani nebral krev, nikdo se o té moji cukrovce ani nezmínil, malému nedělali ani žádné testy... prostě jak kdybych ji neměla... říkala sem jim, že sem měla gestační diabetes a oni nic... asi sem to měla spíš preventivní a slabé, tak se vyprdli mi dělat nějaké testy... tak aspon, že tak... možná se sledují spíše maminky, které mají inzulín, protože se mě ptali, jak sem se léčila, tak sem řekla, že jen dietou...

pajmis
7. pro 2008

lovaa - díky 😉 no, možná na té fotce nevypadám, že sem po porodu, ale nemůžu se na to břicho ani podívat. Je už sice placaté, ale tak hrozně měkké... budu muset začít cvičit...ale zatím se mi nechce a navíc, jak sem zašitá, tak se i bojím... začnu asi po šestinedělí... 🙂

Dádo, tak asi to má být tak šmiklé došikma...to sem nevěděla, myslela sem, že jim to ujelo 😅 ale ptala sem se dnes známé a ona říkala, že to tak je... já mám hodně mléka, nestíhám ani vyměnovat vycpávky do podprdy, hned je mám nasáklé a furt musím měnit podprdy 😠 teče to samo... z jednoho prsu koím malého a z druhého to doslova stříká... musím si to furt hlídat, protože mi to někdy prosákne přes oblečení 😠 K nám zítra přijde pediatrička a podívá se na malého. A dopoledne dojde PA mi vytáhnout stehy... mě říkali, že sami odpadnou, ale mám je tam furt a je to tak stahlé, že mám strach, jak mi to bude vytahovat, že to bude bolet. Mě ten epidural nestihli dát... prosila sem o něj, protože to hodně bolelo, ty kontrakce byly šílené. Ale řekli mi, že už je to k ničemu, že kdyby mi píchli epidural, tak porodím dřív, než začne působit... jinak sem myslela, že ten porod bude lehčí. Začala sem tlačit a ještě nebyla uplně otevřená... nutilo mě to... říkali mi, že nesmím tlačit, ale nešlo to a já prostě tlačila... můj přítel byl naprosto skvělej a obdivuji jeho ochotu a že to vydržel... přestříhl i pupeční šnuru, ale byla sem tak mimo, že mi to došlo až na pokoji, že sem ho nevyfotila a ted toho hrozně moc lituji. Ten porod si ani moc nepamatuji. Chvilemi sem ztrácela vědomí a byla sem při vědomí jen když přicházela kontrakce... prej to bylo tím, že sem špatně tlačila... tlačila sem to do hlavy a ta se překrvovala nebo co a pokaždé sem přestala vnímat... my sme byli poprvé venku v pátek, když sem šla nakoupit s kočárkem 🙂 a včera sme objížděli rodinu, to malý pak v noci spal jak beránek 🙂 A dnes sme si zajeli do Teska na nákupy a pak ještě do restaurace na oběd... malý toho už nacestoval...ale už dáme phovo, protože je ještě moc maličký a raději s ním vyjedu už jen na chvilku ven než trajdat po obchodech... Natálka je překrásná, hotová princeznička 🙂 A jak Míša?? Je hrdej bráška?? 🙂 Stará se ?? 🙂

janinunina
7. pro 2008

pajmis,kolik jsi v tehu pribrala,ze uz jsi na puvodni vaze?super

funy
8. pro 2008

rolincova, cernovlaska, pajmis,

pozeram si opat vase fotky. no mate naoza nadherne babatka.
ja sa uz nemozem dockat. uz cely tyzden mam v noci sni o malom. ze ho mame, alebo rodim.
asi mi uz sibe.
dnesm ma KO, tak dufam, ze dobre dopadnem a ze mi povie ze to bude uz coskoro

lovaa
8. pro 2008

Holky, fakt krásní mimoušci!!! A Roli, tobě to s dětma strašně sluší na té fotce v novinách. Jak to děláte, že i po porodu vypadáte tak skvěle? 😀 Já byla bílá, flekatá a strašně unavená 😅 😀
A Roli, když vidím tvého syna, tak už se těším, až budu mít kluka 😀 To je totiž fakt hezký dítě 🙂 prostě myšák! A to jsem ještě před pár týdny říkala, že další dítě max. za 6 let 😀

sarkal
autor
8. pro 2008

Ahojky kočky.
Cernovlaska a Pajmis moooooc vám oběma gratuluji máte nádherný kluky,fakt....Jsem čekala až obě napíšete,Cernovlaska tak taky císař,já o něj taky prosila a cítila jsem hroznou úlevu,je pravda,že mě to taky mrzelo,že byl císař,ale manža byl semnou i když mě vezly na sál a pak na mě čekal,malýho natočil a když mě vezli na jip tak mě doprovázel a hned na jip mi přinesla sestřička fotku malýho s mírama,bylo to krásný,brečela sem jak želva.Proto chápu jak Ti muselo být když jsi nic nevěděla a manžu za Tebou nepustily,ale už je určitě dobře vid 😉
Jsem ráda,že už to máte zasebou,užívejte se miminka je to krásný,ale to už určitě víte samy 🙂

Tomík už je trochu hodnější,ale to chování pořád vyžaduje,tak vždycky chováme až usne a opatrně ho přendáme do postýlky 😀 ,stejně se ale zachvíly probere.
Dneska jdeme do poradny,doufám,že bude vše ok.Připadá mi,že Tomášek má rýmičku,nosík má sice čistej,ale někdy mi příde,že má jako vevnitř v nosíku nudličku když dýchá,no řekneme to dr.,třeba nám na to něco dá.Hlavně aby nebyl nemocnej chudínek.
Už mám docela dost mlíčka a Tomík kupodivu saje jenže ted mě bolí v krku a nevím jestli mu můžu prso dát,aby to odemne nedostal.Stálo mě to tři dny odstříkávání a cpaní prsa do pusy malýho,trochu mlíka teda je tak doufám,že bude víc,ale dokrmovat musíme stále,no ale aspon něco. 🙂

evulinkab
8. pro 2008

cernovlaska- s přítelem...no 😒 není to tak, jak by to mělo být, když spolu dva lidé čekají dítě.Snažím se na to moc nemyslet, protože jsem ted poslední dny opravdu prořvala a tak jsem si řekla, už dost!!, čekám miminko, který za nic nemuže a nebudu stresovat i jeho.Tak se snažím ted odreagovávat, chodit mezi lidi, s kámoškama, atd...Konečně mi přišla postýlka i s krásným povlečením, tak i tohle mi udělalo radost a tak si říkám, že tomu nechávm volný pruběh.Trošku jsme si to s tatinkem malýho vyříkali, tak uvidím jak to bude, až se malej narodí, jestli to bude jiný, lepší.

pajmis
8. pro 2008

jani, já sem za celé těhu přibrala 10kg, ale hned ten den po produ sem se vážila a dole sem měla necelých 8kg. Takže mi zbyly 2 kg nadváhy 🙂 ale jak sem šla z porodnice tak nevím, kolik sem vážila. Ale možná sem tam ještě za ty 4 dny něco shodila, protože to jejich jídlo 😝 skoro sem nejedla... ale ani ted nemám moc hlad, spíš se odbývám. 🙂

pajmis
8. pro 2008

Uf, ted tu byla PA, vytáhnout mi stehy... no to je úúleva 🙂 Hned je mi lépe... měla sem velký strach, ale vůbec to nebolelo... 😉

rolincova
8. pro 2008

pajmis: Ahojky Páji, jak píšeš o tom porodu, tak to je jako by jsi psala o mě... Mám z toho úplně stejné pocity. Přesně o tom epiduralu mi řekli to samé... A ještě druhý den jsem měla pořád tu bolest před očima a ty? A nebojíš se Páji s malým takhle cestovat? Teď řádí hodně virozy i když měli by být trošku imuní. Já to mám přímo doma, jak jsem se na to hrozně těšíla jak bude Miška chovat sestřičku a mazlit, tak od pátka měl 38 a hroznou rýmu, takže jsem ho k ní pustila jen s ústenkou a když si ji zapomněl vzít, tak jsem se trošku zlobila, takže zatím spíš stres, věnuje se mu hodně taťka a já se snažím to tak nějak usměrňovat je to jiné než když jsem měla jen Michálka. Ale když jsme koupali, tak si vzal roušku a hrozně se rozplýval nad pupíčkem, nožičkama až mi to bylo hrozně líto. Těší se, že až bude zdravý tak budeme spolu spinkat a vezmeme si do postele Natálku. My jsme tu měli tetu (doktorku) v pátek a máme jít ve středu na převážení... Teď Naty spinká u okna už spinká asi 4 hodky a zítra půjdeme na procházku. Přijdou ti, že budou vánoce? Mě ani ne...Teda ty máš mlíčka, tak to mě neprosakuje, ale malá je plná dost. A co Tobíšek, jak v noci spinkáte, a pláče? Já jsem také na své váze, ale bříško taky nic moc, je takové hnědé a ještě tam mám tu čárku🙂

funy: Děkujem, ještě jsem pořádně nezačala fotit, už mám i vánoční šatičky, ale jsem ještě docela slabá, pořád jím železo a občas mi je na omdlení... Je to mazec. Úplně tě chápu jak se těšíš na miminečko, kor když jsme tady už takhle najednou porodili, ale neboj uteče to jako voda a budeš mít bobánka u sebe... Tak ať dnes dopadneš dobře 🙂

lovaa: Týjo co blbneš já si tam připadám jak .... Chtěla jsem je původně nechat vyfotit jen spolu, ale nakonec jsem se nějak nechala zlomit. Jinak pořád si připadám jak kdybych včera rodila, pořád mě to moc bolí a do toho ještě hemeroidy🙂 No mazec... Ještě že Natynka je pořád tak hrozně hodná, ale někdy jsem z toho až nervozní. Když má hládek tak se začne rochňat žádný pláč... A co vy, co malinká?

lovaa
8. pro 2008

No neblbnu, fakt vám to tam moc sluší 😵
Jo hemeroše jsem měla taky, fuj! Ale nakonec jsem ani nestihla koupit mastičku a zmizel. Máme doma bidet, tak jsem se furt oplachovala, několikrát denně a bylo to 😉
Jak tak čtu, tak máš moc hodné miminko. My máme doma hérečku. Vážně že jo! Ona se prostě musí chovat, jenže k tomu musíme chodit, jak se zastavíme, tak uááá, jak si sednem, tak uááá. Řve, jak kdyby jsme jí trhali nožičky i ručičky 😀 Ale stejně je božííí 😵
Jak jsem četla, že máš Míšu nemocnýho a že musí chodit v roušce...mě ho je úplně líto! Když měla malá 5 týdnů, měli jsme tu na prodloužený víkend děcka (brácha, ségra, neteř, všichni7let) a ti z malé byli úplně hotový!
A kdyby si ji nemohli chovat a ňufat....úplně si dokážu představit, jak je mu to líto. Ale brzy se uzdraví a pak ti bude dělat chůváka, co? 😀
Jinak my taky s malou hodně cestovali už od počátku...byli jsme i v Brně na nákupech apod. A nijak jí to nevadilo, žádnej bacil, nic 😉

janinunina
8. pro 2008

pajmis,roli...tak to se mate,ze jste na puvodni vaze a bylo by divny,kdybyste to brisko meli hned nadherne,kdyz se tam vyklubali takovy clovici 😉 ja jsem na sebe taky zvedava a asi se nejakou dobu na to bricho radeji ani nepodivam 😅 budu koukat na detatko 😲

cernovlaska
8. pro 2008

Ahojky maminy 🙂

taky moooooc děkuju za gratulace a za pochvalu,Matýsek je rozkošnej,ale pořád mi pláče ☹ jsem z toho už trošku na palici,přes den skoro nespí a pořád fňuká a poplakává,i když ho chovám,asi ho trápí bříško,i když je odříhnutej a prdíky mu taky jdou,tak já nevím,dávám mu mezi kojením trošku čajdy,to ho vždycky na chvilku sklidní,ale mám blbej pocit,jestli mu tím neubližuju 😖 zítra jdeme na převážení,tak snad už budeme mít přes 3kg a budeme moct ven 😅

cernovlaska
8. pro 2008

Dádo: to je super,že je takhle hodňoučká,tak snad jí to vydrží,viď? Ještěže je Mišák už velkej chlap a chápe,že nesmí sestřičku nakazit a nijak zvlášť nežárlí,viď? 😵

Pajmis: ty jo,to jste cestovatelé 😉 taky jsem obdivovala,jak vypadáš po porodu,to já tam nechala jen 7kg a není to vůbec znát,ale už pozoruju,že se úspěšně zbavuju vody a otoků a zatahuje se mi břicho,ale cvičit už bych chtěla taky začít 😵

Sarkal: tak to jsi to měla super,že jsi věděla,že tam u tebe manža je,jak jsem psala,to asi bylo to nejhorší na tom všem,že jsme nic nevěděli ☹ a na pooperačním byla hrozně fajn sestřička a ta mě druhý den ráno nechala zavolat Mirdovi,akorát přišel domů z oslavy 😀 ,bylo asi půl devátý ráno 😅 ,tak jsme oba buleli a odpo už jsme se viděli 😵 jj,už je dobře,jen to asi bude chvilku trvat,než zapomenu 😒

Evu: tak moooc držím palečky,ať se přítel vzpamatuje,myslím,že ho mimi dostane a bude to dobrý 😵

funy
9. pro 2008

ahojte,

KO vcera v poriadku. len velmi nerozumiem tym udajom co mam vytlacene na zaklade ultrazvuku. ak niekto vie poradit budem rada.

funy
9. pro 2008

takze v tehotenskej knizke mam 37 tt
robil mi ultrazvuk a mam dalsie udaje, len tomu nerozumiem

LMP-EDC 06.01.2009
US-EDC 26.12.2008

to su dalsie dva datumy a neviem co znamenaju

velkost babatka je 3200 g.
ked pozeram v knihach casopisoch, babo v mojom tyzdni, ak pozeram ten 37 tt by malo mat 2800 g.

kt. datum znamena pls co a ta vaha, nie je velka?

pajmis
9. pro 2008

ahoj holky, ted sme dojeli s nemocnice ☹ ráno nastupuju na kyretáž 😒 zůstalo mi v děloze kus placenty a nezjistili to, protože mi nedělali UTZ po porodu... tak sem to zjistila dnes, kvůli bolestem... bojim, bojim, držte pěsti. Malého budu mít u sebe, ještě že tak. A když budu uspaná, tak mi ho pohlídají sestry. Mějte se...papa

rolincova
9. pro 2008

funy: Týjo tak to vypadá, že budete mít pěkně velké miminko 🙂 Neboj, já to taky zvládla... 😉 A už mám zase 56kg.

cernovlaska: Ahojky, přidala jsem dnešní fotečky 😉 Už jsem byli poprvé venku. Vzala jsem i Míšu, protože neměl teplotu a on pak začal tak šíleně kašlat, že s ním musel jet manžel do alergo. Na Natálku fakt vůbec nežárlí až se někdy divím, protože ho docela drezůruju. Nějak mě za ten týden zapomněl poslouchat, nebo to je tím, že nechodí do školy, tak to dohání doma. Jinak jak píšeš, že Matýsek pořád pláče, tak já pozoruji, že jsem začala dělat všechno jinak než u Míši. On taky chtěl pořád jen chovat. Protože jsem si ho vždycky nechala u sebe spinkat a on to pak vyžadoval. A bylo tomu tak i přes den. Natálku hned po papání dám do postýlky. I když samozřejmě to není jen tím. Ale neboj, dětičky se mění a bylo to každou chvíli jinak. Já také čekám, že se to určitě obrátí... I když takhle je to fakt super. Dneska jsem měla prdelačku s kroupama, byla výborná, ale doufám, že Natynku neprožene 😉 A jak jste dopadli u doktora, kolipak Matýsek už váží? My jdeme zítra.

lovaa: Tak jsem přidala další dnešní fotečky. To já si to taky oplachuju 10x denně, ale nějak to moc nemizí... Já se musím smát, jak popisuješ jak beruška pláče🙂 Jak jsem psala cernovlasce, tak neboj, ono se to mění každou chvíli, takže třeba od zítřka už bude hodnoučkatá 🙂 No Miška byl dneska u paní doktorky a ta mu to taky říkala, aby k Natálce nechodil. No holt to musíme vydržet, taky mi to je líto, ale pořád mu říkám co budeme dělat až se uzdraví, že spolu budeme všichni spinkat, že je spolu budu fotit... Takhle to je fakt náročný, ještě, že mě Naty pořád nevyžaduje. Já jsem z toho sama v šoku, jak je hodná.

Pajmis: Pavli držím pěstičky, moc moc moc a bude to v pořádku neboj....

janinunina
9. pro 2008

pajmis:drzim pesti,at vse dobre dopadne a jsi brzo ok.

funy
10. pro 2008

v decemrovkach je dalsie miminko a dve dievcata su v nemocnici
drzte im palce
🙂

zemli
10. pro 2008

Tak po dnesní kontrole to porad nevypada 😒 Ja tu vazne budu az d velikonoc

sarkal
autor
10. pro 2008

Jééé Pajmis držím pěsti at je vše ok!!!Napiš pak jak jsi dppadla.

janinunina
10. pro 2008

zemli,verim,ze na tom budem podobne...ja dnes planuji ostrej obed,pak vydrhnout koberec na 4,stahnout podlahu,horkou koupel,svarak a jestli mi na zitrejsi kontrole reknou,ze se nic nechysta,tak padam🙂to by byla mazec exploze az o velikonocich 😀 my jsme na velikonoce zadelali🙂s nejvetsi pravdepodobnosti...

hezkej den vsem

zemli
10. pro 2008

janinuna: ja uz si myslim ze to budu nosit 2 roky jako sloni 😀 kazdej uz si ze mne dela srandu i doktorka mi dneska rekla co tam jeste chci 🙂 do porodnice se jdu ukazat az za tejden 😒 prej pomaha celodenní hladovka, pak prochazka a potom si na bricho poustet stridave teplou a studenou sprchu, tak to planuju zkusit, ale celej den nejsit to mi bude akorat blbe

funy
11. pro 2008

rolincova,
no ja som pribrala uz 16 kg. to mi az tak nevadi, ale ta vaha co malemu odhaduju moze byt aj viac. vacsinou odhaduju ako pocuvam menej a narodi sa babo vacsie.
🙂

funy
11. pro 2008

nejak tu bolo mrtvo celu noc.
ja som spala len dve hodiny, tak som nakukovala

cernovlaska
11. pro 2008

Ahojky těhulky a maminy 🙂

Dádo: tak máme 3200g,hurááá,včera jsme byli poprvý venku a než se Matěj záhadným způsobem počůral,proteklo mu to horem na bříško a já to zjistila až doma,to bylo super,ale celej nákup v globusu nám prořval,takže paráda ☹ chudáček,já na něj byla naštvaná a on byl v mokru ☹ takže dneska vyrážíme zase na chvilku,dost tady sněží,tak jen do lékárny a trošku projít a domů,tak snad to bude v poho 😵.Tak to budeš mít chůváka,to je super 😀 já si pořád stěžuju,ale jsou mimča,který opravdu řvou pořád a nespí ani v noci a ten náš poklad,musím to zaklepat,v noci krásně spinká,tak to přes den nějak zvládnem a ono se to spraví 😵

Pajmis: držím palečky 😵 😵 😵

Tak já jdu přebalit a nakojit a kolem poledne vyrazíme,ztm pááááááááááá

Jinak holky,co máte na kahánku,moooooc držím palečky,ať je to co nejkratší a málo bolestivý a hlavně bez komplikací 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru