Kdy je možné mít pohlavní styk po porodu? Bolelo to?

maja521996
22. lis 2014

Dámy nevím zda li to tady patří ale 29.10 se mi narodila holčička Anabelka🙂 byla jsem dost zašitá takže to ještě trochu bolí.Přítel mi je stále víc přitažlivější a nejraději bych byla pořád sním.v posteli a mazlila se.Chci se zeptat kdy je možné mít pohlavní styk po porodu a jestli vás to bolelo.Bojím se že už to nebude takové jako dřív.Máte nějaké zkušenosti ? Děkuju

nonacek
22. lis 2014

@maja521996 asi až po 6nedeli😕 ale odepisuji ti z důvodu,protože mne zaujalo jméno Tvé dcerky je krásný.... jak ji říkáš ? Belo nebo ...?

maja521996
autor
22. lis 2014

Belinka,Anabel,záleží 🙂 děkuju 🙂 za odpověd

chlupacek
22. lis 2014

ahoj,taky až po šestinedělí a po kontrole na gyndě. Bála jsem se,ale bylo to divný ale nebolelo to. Doboručuju použít lubrikant a pomalu,ale čase se to zlepší a myslím,že teď je sex lepší než před porodem 🙂

blahova_andrea
22. lis 2014

začít můžete kdy chcete, kdy se na to cítíte. nejlépe počkat až nejsou očistky. takže většina fakt až po šestinedělí a kontrole na gyndě, pro klid duše. ale znám spoustu těch, co to nedodrželi 😅 co se týká šití a bolesti, tak to je individuální. někdo nemá problém už dva týdny po porodu a mě to po prvním porodu bolelo ještě po půl roce a teď to taky není lepší ☹

odavika
22. lis 2014

Jak píše většina nad mnou, ideální je to až po šestinedělí. Zvlášť, pokud tam bylo hodně šití. Nemusí to být po 3 týdnech ještě pěkně zahojené a mohlo by to zase prasknout. Každopádně, ať už se rozhodnete počkat po kontrole, nebo na "to" vlítnete dřív, nezapomeňte na ochranu, ideálně kondom. 1) nikdy nemáte jistotu, že v šestinedělí neotěhotníte (znám pár případů) a 2) i když očistky už třeba nemáte, sliznice v děloze není ještě úplně zahojená a ani děložní hrdlo není dokonale uzavřené, takže hrozí větší riziko zavlečení infekce až do dělohy.

luciebx
22. lis 2014

ono zalezi jak se citis ty.. zkusit to muzete.. a kdyz to bude hodne bolet.. muzete prestat... a nebo to bude vse ok... kazda sme individualni... no uvidis....

petula_88
22. lis 2014

@maja521996 my jsme 6nedeli nedodrzeli, vydrzeli jsme zhruba mesic. Vzrusovala me predstava, ze nemuzeme. Ze zacatku to bylo jako poprve, postupne jsme pridavali polohy a zhruba po mesici dvou to bylo uplne jak pred tehotenstvim🙂 urco se toho neboj, ale chce to trenovat🙂

mogwaika
22. lis 2014

šestinedělí jsme sice dodrželi, ale šití bylo znát, sešili mě o cca 1,5cm víc než bylo nutné. Napoprvé mě muž potrhal (to nadměrné šití), pak už v pohodě...

sangita
22. lis 2014

Nevim, proc aplikovat na vsechny sest tydnu, kdyz kazda zena to ma jinak - poraneni, krvaceni, stahovani delohy. Ja jsem krvacela/spinila jen velmi kratce, zadne bolesti, o siti jsem vubec nevedela - nebyl duvod cekat. Zalezi na Tobe.. a myslim, ze touha Ti napovida, ze uz je cas 🙂
A ze to nebude jako driv? Treba to bude lepsi!

maja521996
autor
22. lis 2014

já teda osobně už nekrvácím jen špiním no i když sem tam ta krev na vložce je.Bolet už mě to nebolí jen ještě pár stehů mi zůstalo tak to trochu bolí jinak už to nemůžu vydržet strašně moc mi to chybí a v posteli se mi chceaž brečet když ještě nemůžu a každým dnem kdy mi skončí 6 nedělí je to silnější.Už mě napadlo že to zkusím e ale ten strach že se mi ty stehy potrhají atd..nebo nějaký zánět nebo tak toho se bojím....

myskin
22. lis 2014

Ono 6 týdnů se neuvádí kvůli ohleduplnosti k rodičce, aby ji to nebolelo, ale je vyšší riziko infekce a pak následné komplikace.

@sangita ...touha ti napovídá... 😀 😀 to mě vážně pobavilo.

maja521996
autor
22. lis 2014

🙂 asi ještě počkám

ange_de_la_morte
22. lis 2014

Ono těch 6-týdnů má nějaký smysl ... nicméně osobně - při porodu jsme byla relativě dost šitá, 3 týdny jsem nebyla schopna si sednout, čůrat jsme mohla jen pod sprchou, nějak 7 týdnů po porodu jsme měli s manželem ,,pokus,, ale já jsem to nedala, fakt to nešlo, po dalších cca 2 týdnech už to jakože šlo, ale ještě cca 4-5 měsíců po porodu mi to nebylo vůbec příjemné ... malému budou v lednu 2 roky a pořád je to ještě, že v některých momentech mně jakoby píchne v místě kde jsem byla šitá .... jojo už to není jako před porodem, co nadělám 😀

bunny123
23. lis 2014

@maja521996 Holka, tvoje starosti bych 3 tydny po porodu chtela mit 😀

sangita
23. lis 2014

@myskin Delam si trochu srandu, ale zaroven si myslim, ze pritomnost hormonu, ktery tu touhu zpusobuji o necem vypovida.
Nejde jen o fyzicke, ale i o psychicke zdravi - pokud budu nekolik tydnu trpet tim, ze nemuzu a partnera mam po ruce, nebude mi z toho dobre.. a zase zalezi, jak to proziva konkretni zena.
Jeste me napada kouknout na nazory "jinych zemi" - v CR je spousta stoletych pravidel, ktery nemaji opodstatneni, akorat odbornici prehlizi mezinarodni vyzkumy. Treba v Anglii mi nikdo o sesti tydnech nerikal..
Pokud jde o strach z infekce, urcite muzes udelat co nejvic pro prevenci..

maja521996
autor
23. lis 2014

já bych chtěla ale přítel nechce použít kondom říká tomu pláštěnka. :D

myskin
23. lis 2014

@sangita v tomhle zkrátka společnou řeč nenajdeme. Podle mě je zdraví přednější a pár týdnů abstinence ještě nikoho nezabilo, když jsem byla na rizikovce tak jsem taky měla smůlu a ani mě ani muže nenapadlo z toho dělat kovbojku. Člověk si musí zvolit co je pro něj důležitější. A navážení se do stoletých pravidel českých doktorů je taky trošku mimo, speciálně srovnání s Anglií. Ono někdy ta stoletá pravidla dávají smysl, třeba když jsem se narodila já, tak do porodnic nesměly žádné návštěvy a dneska? Tam kde jsem rodila já, tak na pokoj proudily davy návštěv, imunita novorozenců nic moc, dcera si přivezla z porodnice stafylokoka a skončili jsme na JIP, kde mi primářka sama řekla že toho je teď víc než je zdrávo a hlavně z porodnic. Takže ne všechna stoletá pravidla byla špatná. Ale je to věc názoru, každý dle svého rozumu.

maja521996
autor
23. lis 2014

káždý má svůj názor hold je to tak 🙂

gabriiela
23. lis 2014

Ja mela sex po trech tydnech a siti se mi roztrhlo ikdyz uz jsem nemela stehy... Pockala bych

maja521996
autor
25. lis 2014

tak jsme to zkusili 🙂 ze začátku to bylo celkem těsné ale pak už to bylo lepší nebolelo mě to 🙂 ani jsem nekrvácela takže spokojenost 🙂 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru