Kolik kg a jak dlouho jste je shazovaly po porodu?

morusa
14. srp 2007

Ahojte holky, zakládám novou diskuzi na výše uvedené téma, myslím ,že tady nikde není, zatím jsem našla jen, kolik se přibralo apod.Bylo by fajn ,kdybyste napsaly, kolik jste která nabrala a jak dlouho Vám trvalo ty kilča shodit, popřípadě jak...jestli pouze kojením nebo omezováním stravy nebo cvičením či jestli máte nějaký zaručený recept... Docela mě to zajímá, protože mně každý říkal, jak mám hlavně kojit a kilča půjdou dolů, no a i když plně kojím, tak váha už měsíc a půl stojí, vlastně jsem shazovala jen po dobu šestinedělí, což je v mém případě ne moc lichotivé, jelikož jsem přibrala 25kg za těhotenství plus 5kg těsně před otěhotněním po vysazení prášků,no a momentálně mám dole jen 15kg, jím zdravě a dokonce třikrát týdně cvičím a váha prostě stojí. 😒

majatob
7. bře 2009

ahojte maminy 🙂
ja se musim pochlubit...otehotnela jsem s 56 kily, do porodu pribrala 16, ted ma malej 10,5 mesice a ja mam 49 kilo...a to bez cviceni a diet 😀 jeste jedno, dve deti a rozplynu se 😀 😀 😀 ale brisko mi trosku zustalo a potrebuju ho chovat do svatebnich satu...no stahovaci bombardaky to jisti, ze 😀 ja se totiz nikdy nedokopu k tomu pravidelne cvicit 😅 a obdivuju ty, ktery na to maji energii i s malym ditetem 😀

alishia
7. bře 2009

majatob: nam kila sama nemizi, tak musime hold maknout 😒 a energii fakt nemam, vecer padnu mrtva do postele, manzel me za to cviceni nesnasi, protoze uz pak nemam silu cvicit s nim 😀

majatob
7. bře 2009

ali: to verim, ja su vecer vzdycky uz uplne hotova a nemam na nic silu... 😀 😀 😀 😀

alishia
7. bře 2009

majatob: ale ja porad verim ze jeste par kg schodim a brisko zpevnim, v lete se hubne lip.)

majatob
7. bře 2009

ja uz se hrozne tesim az pujde vyrazit na dlouhou prochazku, na brusle, plavat...doufam, ze tim taky telo trosku zpevnim...sice ne na dlouho, protoze planujeme poridit malymu sourozence, ale aspon neco, ze? 😀

alishia
7. bře 2009

pockej, takhle rychle po sobe? vzdyt tam mas napsano ze je Tobiaskovi skoro 11 m? to te teda obdivuju, ja se davam dohromady, protoze dalsi dite zatim neplanuju. ale kdybych planovala tak bych se na to vyprdla asi🙂a ty se na to muzes ze 49kg tuplem vykaslat.)

majatob
7. bře 2009

jj, chceme aby byli tak ty dva roky od sebe 🙂 no, me nejde o hubnuti, vaha je myslim ok, jako spis se dostat trochu do kondice, nic nevydrzim a tehu s malym deckem bude asi docela zaber, takze spis abych ho zvladala dobehnout az mi utece...no a kdyz trochu zpevnim bricho a zadek, taky to neuskodi 😀

alishia
7. bře 2009

privazej ho na voditko🙂 a nemusis za nim behat🙂) a jestli ti to zvedne naladu tak jukni do meho alba do slozky dieta, a hned uvidis jaky mas hezky brisko. ja musim jeste zabrat.

majatob
7. bře 2009

😀 😀 😀 dobrej napad, ale ono mi to taky neuskodi 😀 😀 😀

kamanka
7. bře 2009

Jé, holky, mně by stačilo vážit 60kg, no dobře tak 58 a byla bych spokojená! Nikdy jsem nebyla žádná chcíplinka🙂, ale jednu dobu jsem mívala 56, ale to díky osobní krizi, jinak bych asi tak nikdy nezhubla! Otěhotněla jsem a vážila jsem 62. Teď mám 69, takže mám co dělat🙂 Dnes jsem začla cvičit, uvidíme, jak dlouho mi to vydrží🙂 A taky jsem si dnes dělala testík...necháváme to osudu🙂 Tak druhé mimi zatím nebude a abych řekla pravdu, jsem docela ráda...ale neříkám, že bych nebyla ráda, kdyby tam ty 2 čárečky byly🙂

majatob
8. bře 2009

kami, jj taky jsem tenhle mesic testovala a su docela rada, ze to nevyslo, prece jen v planu to bylo az po svatbe v cervencu 😀

kamanka
8. bře 2009

Ále, tady bude svatba🙂 Tak to gratuluju, mě zatím nikdo nechce🙂

majatob
8. bře 2009

vsak se urcite taky dockas 🙂 my jsme se chteli prvni vzit a pak az deti...no a nakonec jsme nejak prehodnotili plany a budeme se brat az letos s rocnim prckem 😀

alishia
8. bře 2009

holky porad lepsi se brat po tehu nez v tehu🙂 ja toho celkem lituju, sehnat saty to je nadlidsky ukol, napit se clovek nemuze, proste na prd. ja se vdavala v 8 mesici tehu, najednou mi preskocilo a chtela sem jit do porodnice jako vdana pani. Takze bud se brat pred tehu nebo po tehu🙂

majatob
8. bře 2009

ali, ja jsem jeste pred mesicem byla rozhodnuta, ze chcu druhy hned a budu se vdavat tehotna...no ted su rada, ze to nedopadlo, protoze mam objednany uzunky saty a do tech bych se teda v lete nenacpala s pupkem 😀 😀

majatob
8. bře 2009

ali, koukala jsem na fotky na beremku, moc ti to sluselo 😵 ale na 8. mesic bych te teda vubec netipla, ty saty toho hrozne moc schovaly, co? 🙂

alishia
9. bře 2009

majatob: jj schovaly, ale ja sem si je musela hned po prijezdu do restaurace jit sundat, protoze sem citila, jak mi to stahuje to bricho a mela sem z toho blbej pocit. ten korzet byl jedinej do kteryho sem se vesla.....🙂 Proste lepsi se vdavat netehotna🙂 a nebo hned na zacaku tehu a neee na konci jako ja🙂

alishia
11. bře 2009

ahoj holky, kdo chce muze juknout do alba, jak uz mam o pul kg min🙂) je to fakt rozdil🙂)) (ironie) 🙂

s.t.i.p.k.a
13. bře 2009

já 16kg a to jsem se nepřejídala a hlídala se☹. porodem šlo dolů asi 6kg v šestinedělí 3kg a zbytek až jsem přestala kojit. měla jsem málo mléka, tak jsem musela hodně jíst a stejně to nepomohlo☹kojila jsem 2.měsíce, malému bude za týden 5.měsíců a jsem na původní váze. mám ted hodně pohybu, už tolik nejím, ale mně se vždy osvědčilo při redukci váhy menší porce víckrát za den a jím všechno i sladkosti, ale myslím, že kolotoč kolem prcka, domácnost jsou nejlepší na kilča dolů. držím palečky, at jste brzy všechny spokojené 😉

kamanka
14. bře 2009

No, holky, tak já teda nevím, začla jsem cvičit, myslím, že i míň jím, nervy mám v kýblu co se dítěte, domácnosti a všeho kolem týče a dnes jsem stoupla na váhu...a pořád stejně, tak kde je problém? Asi už to nebudu řešit, nechám to a na váhu stoupnu až tak za měsíc (jak se znám, tak už tam budu zítra stát🙂)

dnada
14. bře 2009

tak já před těhu 85kg,na sá sem šla se 123kg(měla sem rizikové těhu,v7mém měsíci sem musela 14dní ležet a přibrala sem 18kilo☹ za těch 14dní,jinak bych nenabrala ani půlku). No,něco v porodce,párkrát pokus o cvičení a sem na 95kg.Už dostat dolů jen 10-15kg a budu spokojená 😀 l

kamanka
14. bře 2009

dnada...nádherný, jde ti to pěkně🙂

dnada
14. bře 2009

kamanka - děkuji... ono by to šlo líp,kdybych pravidelně jedla a cvičila... jinak u tebe to nehubnutí bude dělat stres,to je hrozný svi....☹ a cvičíš chvilku... vydrž,ono se to určo hne 😉

kamanka
14. bře 2009

Uvidíme🙂 Je fakt, že stres je s....! Jednou jsem stresem zhubla cca za 14 dní 13 kg, nemohla jsem do sebe dostat soustou...No, nějak to všechno dopadne! Kdyžtak nakoupím větší oblečení 😀 Já se v těhu nijak nehlídala, na co jsem měla chuť, to jsem si dala, ale nepřeháněla jsem to, ta kilča šla nahoru tak nějak sama. Moje mamka přibrala v jednom těhu 30, ve druhém 33, ve třetím nevím, ale taky říkala, že se nijak nepřecpávala. Ale čert to vem🙂

cerstvamama
14. bře 2009

Holky, nezapomínejte pít dostatek vody. Člověk s tím prckem často na pití (u sebe) zapomíná. Když je tělo dehydratovaný tak nehubne ani za boha.

dnada
Mám zkušenost, že velká nadváha se shazuje dobře, nejhorší jsou ty poslední 2-3 kila, ty se drží jako klíště! 😉

Jinak já už nehubnu, chci jen zpevňovat. Dneska jsem dělala lehy sedy s Adélkou, držela jsem jí při tom zvednutou nad sebou. Takhle od srdce se řehtat jsem jí snad ještě neviděla. Cvičící máma je holt nejvtipnější věc na světě. 😀

alishia
15. bře 2009

cerstva mama: tak to ja malyho udrzim tak minutu max. ma 10,7kg...bych chcipla po chvili🙂) ja uz taky jen zpevnuji🙂

lenule76
15. bře 2009

Ahoj holky,
tak jsem od 13.2.2009 maminkou dvojčátek ... před otěhotněním 97 kg, před porodem 106 kg, 14 dní po porodu 85 kg. (vzhledem ke stresu), těhotenská cukrovka (kontrolní testy, až po šestinedělí, cukrovku zjistili 6.1.2009, pouze ve stádiu hlídání a měření, tedy bez inzulínu). Tak snad už bude jen lépe a lépe. Rapidní úbytek váhy+stres+cukrovka ... bohužel nekojíme. Takže jen jsem chtěla říci, že bych raději byla na 100 kg, ale třeba i kojila ... ale není mi dáno, ještě že je UM ... chci se vrhnout na cvičení, až se mi zahojí jizva po císaři. Četla jsem, že nejprve je potřeba zpevnit vnitřní břišní svaly a pak teprve posilovat na bříško ... tak snad neplkám kraviny 😎
Mějte se všechny moc hezky.
zdraví lenka

cerstvamama
15. bře 2009

lenule 76
Nejdřív šikmý břišní a pak přímý. Říkala mi moje cvičitelka, že viděla maminu co cvičila po porodu rovnou klasický lehy sedy, takže nedodržela ten správný postup. Měla prý pěkně vypracovaný břicho kolem pupku, ten prostředek, ale úplně "vyhřezlý" ty boky. Nezpevnila nejdřív strany a pak jí to tudy vylezlo. Blbý je, že zpětně už se to dohnat nedá. Takže bacha na to. Říkala ta cvičitelka 🙂
Jinak my jsme mohly začít cvičit šikmý lehy sedy po 3 měsících, přímý po 6 měsících. U tebe s tím císařem to asi bude delší doba. Ale určitě jsou cviky, který můžeš dělat už teď.
Z nekojení si nic nedělej, když to nejde tak to nejde. Já s tím zápasila 6 týdnů, pak jsem do 6 měsíců kojila+přikrmovala (UM převažovalo) a od půl roka už jen UM. A jakou mám zdravou krásnou čiperu, ťuk ťuk.

alishia
Moje závaží je zatím devítikilový, plus mínus 😀 Výhoda je v tom, že cvičíme břicho, ruce, a ještě pobavíme prcky! 😉

alishia
15. bře 2009

cerstvamama: ja nemusim posilovat ruce, uz ted si pripadam jak rambo 😀 potrebuju posilit brisko, stehna a zadek mi nastesti zustal hezkej🙂 ale stehna se nejak klepou:/ teda oni se klepaly vzdycky, ale az ted me to stve, tak obcas delam i cviky na nohy....vysledek meho 3 tydeniho cviceni, zatim neni neikde videt:/ tak uz me to prestava bavit:/

alishia
15. bře 2009

lenule: si z toho nic nedelej ze nekojis....me to taky ze zacatku stvalo, ale uz je to dobry. zas muzou deti pohlidat i babicka s dedou nebo manzel a ty muzes vyrazit na nakupy, a deti nebudou upnuty jen k tobe.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru