Konizace, jak se to provádí? Máte zkušenost?

lednovka
3. dub 2015

Ahojte,celý těhotenství jsem měla špatnou cytologii.Chodila jsem na biopsie,ale konizaci mi nedělali kvůli mému stavu a navíc čekali jaký bude čípek po porodu.Opět špatné výsledky ☹ čeká mě konizace.Máte s tím nějaké zkušenosti?Jak se to provádí?Kojím a nevím zda budu ležet v nemocnici nebo se to dělá ambulantně.

katba88
28. dub 2015

Ahoj,na konizaci jsem byla měsíc před otěhotněním...mě to dělali ambulantně, kromě toho, ze mi bylo špatně po narkoze to šlo.... Po zákroku jsem týden polehavala,trochu to pobolivalo,ale nebylo to nic hrozného...jestli chce ještě něco vědět,tak klidne napis 🙂

girafka
28. dub 2015

Ja byla skoro pred deseti roky..lezela jsem v nemocnici jednu noc,pak tyden klidovej rezim s polehavanim 🙂

ji_tuli
28. dub 2015

U mně to bylo ambulantně, ani jsem pak o tom nevěděla, nic nebolelo, nejhorší na tom byla nevolnost z narkózy... 🙂

mika251
11. srp 2015

Ahojte, čaká ma konizácia budúci týždeň, bohužiaľ som sa pri tom šoku nejak pozabudla opýtať doktorky na podrobnosti zákroku. Bude robený určite ambulantne a predpokladám že v lokálnej anestézii. Mali ste to tak niektorá? Museli ste byť potom doma na neschopenke? Mne akurát povedali, že by som si mala zobrať voľno na zvyšok dňa (idem tam na 11. hodinu), ale o neschopnosti po ďalšie dni nepadlo ani slovo...
A ďalšia ved ktorá ma zaujíma - aká bola ďalšia rekonvalescencia? Čo sa týka športových aktivít, sexu, prípadne snahy otehotnieť? Ďakujem pekne za Vaše skúsenosti.

betynka83
11. srp 2015

Tak já na tom byla ped pěti lety a ambulantně to nebylo. Ležela jsem 3 dny v nemocnici a 4. Den ně pustili. Pak 14 dní nařízená neschopenka. Zákrok nebolí, ale když jsem pak byla doma, tak jsem v rozkroku příšerně páchla. Mazala jsem s tím na gyndu a prý je to normální. Držím pěsti

zlati24
10. pro 2015

Ahojky. Příští týden mě čeká konizace pod celkovou narkozou . Všude možně čtu, že většina pacientek jde za dvě hodiny po zákroku domů. Mě rovnou řekli, že to bude tak na 2-3 dny. To si neumím představit protože moje dcerka je na mě závislá neudělá ani krok bez mámy, a ani bez mámy neusne ☹ a taky se desim co potom, nemám zvedat nic těžkého a malá chce porad na ruce. Vůbec si to neumim představit. A jak to všechno probíhá? Musí se cévkovat? A četla jsem že tam dávají nějaký tampón a ten co se poté vyndá tak bolí. Mam že všeho strach ☹

mika251
10. pro 2015

@zlati24 je konizácia pod celkovou narkózou indikovaná z dovodu tvojich výsledkov? V dnešnej dobe sa ľahšie formy riešia ambulantne, pod lokálnym umŕtvením a hneď po zákroku sa ide domov. Sú to ale špecializované pracoviská, v nemocnici sa stále postupuje operačne. Možno by stálo za úvahu výsledky biopsie skonzultovať s takýmto pracoviskom, poprípade aspoň so svojim gynekológom, či je operačný zákrok skutočne nutný.
Ja som bola na konizácii v sprnu, doktorka čipek opichala lokálnou anestéziou, chvílku počkala, kým to zabralo a potom poškodené tkanivo odstranila nejakým špeciálnym nástrojom, trvalo to asi 10 sekúnd. potom som ešte 20 minút posedela v čakárni, skontrolovala, či nejak eštrémne nekrvácam a šla som domov. Ešte druhý deň som ležala doma a šetrila sa a ďalší deň nazdar do práce 🙂 2 týždne som sa mala šetriť, a tuším 3 týždne sa nekúpať, nesexovať a nepoužívať tampóny. Všetko sa zahojilo v pohode a v listopadu som otehotnela 🙂

Skús pozisťovať svoje možnosti, za pokus to stojí. Držím palce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru