Křížové bolesti při porodu. Jak jim předcházet?

grisgot
11. kvě 2009

Ahoj maminky 😉 Prosím moc o radu..
Při prvním porodu před dvěma lety jsem měla velké křížové bolesti. Porod jako takový proběhl v pořádku, ale na ty bolesti se nedá zapomenout ☹
Teď jsem znovu těhotná a už o tom přemýšlím..nevíte náhodou, jestli nějak nelze takovým bolestem předcházet? Třeba nějakou rehabilitací v těhotenství nebo tak? Díky..

konja
13. kvě 2009

aponchie: tak držím palce ať to máš rychle za sebou. Ty poslední dny jsou únavné, taky jsem si už přála porodit. Ale největší sranda byla, že jen co jsem odrodila, tak se to obrátilo a já tak strašně záviděla všem těhulkám, že se batolís tím bříškem zatímco já už porodila. Je to asi uhozený, ale nějak na mě dopadlo, že mám za sebou už druhé těhotnství, že už před sebou nemám ten pupek, který mě sice tak štval, ale na druhou stranu byl úžasnej atd.atd.atd 😀 Trvalo mě to asi měsíc kdy jsem ani nechtěla slyšet kdo je kde těhotný, kdo plánuje atd.Každý na mě koukal jak na blázna,ale já se díky tomu rozhodla, že chci ještě jedno mimi, že do toho chci jí¨t ještě jednou, ještě jednou tloustnout, zvracet, omdlévat, opuchat... 😀 Jsem asi prostě cvok, ale když ono je to vlastně tak kráááásný
😀 😀 😀

jesterka09
17. kvě 2009

Konja: Mám naprosto stejné pocity jako ty.. Myslela jsem si, že nejsem normální 😅 ale těhu mi hrozně chybí 😀 Závidím všem těhulkám, které to mají před sebou i ten samotný porod.. A jak píšeš těšila jsem se, až se bříška zbavím a hned mi pak chybělo 😅
Rozhodně chci ještě mimi.. Jaký je dle tvého ideální odstup mězi sourozenci?

konja
17. kvě 2009

jesterka09 - já mám děti přesně po pěti letech a jsem spokojená. Bráška je z malé sestřičky nadšenej, už má dost rozumu na to aby pochopil, že je to miminko že se na ni musí opatrně, vše se musí naučit atd. A taky to není tak náročné, protože Kluk už je v hodně věcech samostatnej, spinká celou noc ( skoro do čtyř let jsme se pořádně nevyspali a představa vstávat v noci nejenom k miminku, ale i k druhému je strašná), je toho spousta. Já bych neměnila. Určitě si to víc užívám než kdybych měla děti třeba s ročním, dvouletým odstupem. Tam je sice výhoda, že si pak jsou děti věkově blíže, ale musí to být hrozně náročné- obě dvě děti vyžadují máminu stoprocentní pozornost a představa, že v jedné ruce držím kojence a na druhé mě vysí dvouleté dítě mě děsí 😖 (já bych to prostě nevydržela) a ani když si jsou děti věkově blízko, tak nemáš záruku, že si budou rozumět. Já jsem pro věkový rozestup 4-5 let, vyhovuje mě to úplně max. Užila jsem si naplno dětství Filípka a můžu si naplno užívat i teď Blaničky.

aponchie
17. kvě 2009

konja no su zvedava jake to bude.. 😀 zatim uchylne sjizdim videa porodu a jako fakt des..radsi sem se nemela divat 😅

konja
18. kvě 2009

aponchie: a kde budeš rodit?

aponchie
18. kvě 2009

v Opave 😝

martinka81
18. kvě 2009

Krista: Měly jsem velmi podobný porod, rodila jsem 27 hodin a měla jsem jen křížové bolesti a to šílené. Doktor mi pořád říkal, proč tak vyvádím, když mám dělohu úplně měkkou a já mu neustále vysvětlovala, že mě nebolí břicho, ale záda. Střílelo mi to až do stehen. Pořád jsem se neotvírala, obrovský bolesti po 3 munitách celou noc, které byly k ničemu. A to mě sestra chodila říkat celou noc, jak se musím vyspat, copak to šlo? Až mi píchli vodu, tak jsem se začala rychleji otevírat, ale bolest se zdbojnásobila a to jsem začala být fyzicky a hlavně psychicky úplně v pr*eli. Doteď vlastně nevím, jak se mi podařilo porodit a šíleně se bojím dalšího porodu. Jo a masáž od manžela mi nedělala vůbec dobře, vlastě mi nedělalo dobře ani když na mě mluvil, mě úplně stačilo, že tam protstě byl.

konja
18. kvě 2009

aponchie:Já s touto porodnicí teda nemám osobní zkušenost, ale co jsem se koukala na jejich stránky, tak vypadá docela dobře. Teda aspoň proti "úžasné" porodnici Hradec Králové, kde jsem rodila já 😝

aponchie
18. kvě 2009

kon,ale jo celkem to jde,ale spis sem vypsychovana z toho umrti tady tak to clovek porad resi co by kdyby

konja
19. kvě 2009

aponchie: aha, o tom nic nevím... 😕

jmalko
19. kvě 2009

Ahojky, já jsem měla taky křížový bolesti, které mi vystřelovaly přes kyčle do stehen. Hodně mi pomáhali nahřáté třešňové pecičky přikládat na kříž (u mě tedy lepší než teplá voda).

petrolejka
24. kvě 2009

Ahoj, já měla křížové bolesti taky nejsilnější, nebylo to úplně k nesnesení, ale měla jsem je poměrně citelné dohromady 24 hodin, nešlo sedět ani ležet, takže jsem postávala a pohupovala se na chodbě u hekárny, pomáhala horká sprcha, ale taky ne pořád. Sestřičky mi to i párkrát namazaly, ale to byl efekt vždycky na chvilku. zachránil mě až epidurál, to jsem pak necítila nic a ta úleva. Samotný porod paráda, malá venku na jednu kontrakci. Úraz jsem taky žádný neměla, mám trošku pokurvený záda od tahání brašny ze školy (jako skoro každý dnes), ale jinak v pohodě. No, nakonec něco nejvíc bolet muselo, tak jsem se aspoň nesoustředila na bolesti podbřišku a řešila jen ty záda. 😀 Po porodě to bylo v pohodě, to mě bolel šitej spodek, takže na záda jsem rychle zapomněla. 😀

kettm
29. kvě 2009

Ahoj, já měla taky křížový bolesti, ještě teď když mě začnou bolet záda, si vzpomenu hned na porod, mě pomáhalo horká sprcha, v tý jsem seděla na míči a pohybovala pánví ze strany na stranu. Ještě že jsem měla dost rychlej porod (11 večer praskla voda a ve 2.45 ráno byl malej na světě), ale pamatuju se, že jsem asi o půl jedný už škemrala o epidural a dr mi řekla, že mi ho nedá, že by tím porod zastavila, takže jsem rodila úplně přirozeně a taky jsem přežila, asi díky tomu že to bylo tak rychlý, jinak křížový bolesti fakt nikomu nepřeju ☹ 😖

mimonek123
10. led 2017

Zdravim ženy. Mam uz 5 den po terminu a 5den mam posle. Lezim v porodnici na pozorovani dnes rano mi podali tableky na vyvolani. Zatim se nic nedeje jen ty silene bolesti v krizi. Porad se ceka co se bude dit,jenze ja jsem z toho uz dost hlavne psychicky vycerpana. Muzete mi napsat vase zkusenosti? Vim ze kazda zena to ma jinak ale aspon pro predstavu. Stejne je nejchytrejsi doktor :D 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru