Manžel u porodu - může tchýně hlídat druhé dítě a mít nárok na volno z práce?

lucifux
10. únor 2019

Ahoj, maminky mám dotaz. S manželem chceme aby byl u porodu i u druhého potomka. Co mě ale zajímá, potřebuji aby nám tchýně v den D hlídala staršího syna 2 roky. Jenže nevím, jestli má nárok na nějakou propustku v práci, či něco podobného. Dovolenou si asi těžko ze dne na den veme. A jen tak jí z práce asi neuvolní... Jak se tohle řeší...? Existuje nějaký papír, či potvrzení aby nám v klidu mohla hlídat, aniž by jí hrozil nějaký postih, či neplacené volno?

fly80
10. únor 2019

@lucifux ne, to jí nikdo nedá.

j.a.n.i
10. únor 2019

@lucifux Neexistuje, bude si muset domluvit dovolenou... a tedy nemusí to být ze dne na den, může to klidně být spíš z hodiny na hodinu.

makronka222
10. únor 2019

Je to vzdycky hlavne o domluve... pocitala bych i s nejakou kamoskou z okoli, co ma dite a je doma, aby mohla kluka pohlidat

makronka222
10. únor 2019

@makronka222 btw jde o to, jestli ten den chce mit zaplacenej (ikdyz v tu chvili je to asi jedno a to posledni, co se resi sou prachy) spis jde o to aby vubec z prace mohla okamzite zdrhnout bez nejakych problemu...

hanih
10. únor 2019

@fly80 Nevím, co dělá za práci a jakého má šéfa, ale ať se tam zkusí domluvit. Třeba moje mamka má na tohle skvělou šéfovou a v případě nutnosti stačí zvednout telefon, zavolat jí a je to v pohodě. Třeba by jednou udělali výjimku, když jde o narození vnoučete.

fly80
10. únor 2019

@hanih jé, já se ale neptala. Já už mám porody splněné 😂

renesme77
10. únor 2019

Nic pro babičky neexistuje . Naše měla domluvené ,že jí malou hodíme dyžtak do práce než jí její šéfová vystřídá -je to zdravotní sestra . Nakonec se povedlo a měla volno a manžel jel hned z práce když jsem jela do porodnice. Vzal si ale ošetřovatelák ,protože malá chtěla aspoň tatínka když nemohla mít doma mě .

hanih
10. únor 2019

@fly80 Já se omlouvám, to bylo na zakladatelku diskuse @lucifux 😀 Nevím, jak se mi to povedlo, ale poslední dobou jsem nějaká roztržitá, asi únava a nevyspání nebo mi už leze mlíko na mozek 😂

fly80
11. únor 2019

@hanih tak tomu naprosto rozumím 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru