Měly jste po prvním komplikovaném porodu druhý pohodový?

pajuska87
14. dub 2013

Už se to holky blíží, necelé 3 měsíce a Theuška tu bude mezi námi 🙂 . Jen se bojím, aby se neopakoval porod jako u Naty, bolesti sice celkem krátké cca 5 hodin zato konec hrůza, nešlo tlačit, malá musela VEXem a museli ji dávat kyslík.Psychicky jsem na tom zatím velmi dobře, jen se bojím až to přijde 😕. Jsou tu nějaké maminy, které měly 1. porod podobný jako já a 2. se vydařil na 1?

aljuska
14. dub 2013

ahoj,
určitě se dopředu neděs toho, že i druhý porod skončí stejně jako první. Chce to se psychicky naladit, že ten druhý porod bude určitě lepší, pohodovější a bez komplikací 😉 Ale jaký ten druhý porod bude ti nikdo neřekne, protože každý porod je jiný a někdo má horší první a někdo ten druhý porod.
Ale budeš mít druhý porod nedlouho po prvním, tak to je podle mě plus, že by to mohlo jít lépe, už víš do čeho jdeš a budeš na to lépe připravená, aspoň u mě to tak bylo 😉
První porod jsem neměla tak komplikovaný jako ty, ale byl náročný v tom, že jsem měla dlouho bolesti, ale vůbec sem se neotevírala, dostala sem po pár hodinách epidurál a oxytocin a teprve pak se to konečně rozjelo, ale závěrečné tlačení trvalo dlouho, protože syn měl velkou hlavu a nešel protlačit ven, že mě museli nastřihnout a to nadvakrát, protože se pak ještě zasekl i ramínkem a na chviličku ho odnesli, aby ho odsáli, protože se nalokal moc plodové vody, jak byl v těch cestách dlouho. A od prasknutí vody se narodil za 14,5h a bolesti jsem měla 10h a stály fakt za to 😝
Za to druhý porod byl super rychlovka, od první kontrakce byl syn venku za 2h. Sice bolest byla intenzivnější, ale jak to byla rychlovka, tak to bylo o dost lepší než ten první porod a takhle rodit by mi nevadilo 😅

Držím palce, aby vše proběhlo v pohodě a žádné komplikace nenastaly 🙂

helcenka
15. dub 2013

@pajuska87 - první porod byl komplikovaný, dlouhé hodiny bolestí, ale mimi ven nechtělo, nakonec jsme skončili u vyvolávání, ale ani to se po dlouhých hodinách nepodařilo, nakonec skončil císařem, bohužel mi špatně píchli epidural, takže když do mě na sále řízli, tak jsem ječela bolestí. Kojení se nerozjelo, jak mělo, kojila jsem jen 4. měsíce a prďolce to nestačilo. A přitom těhu bylo naprosto bezproblémové.
Druhý porod super, po příjezdu do porodnice prďola za 4 hodiny na světě, sice velké bolesti, ale jinak naprosto bez komplikací. Sice jsem se bála, aby to nedopadlo, zas jak u prvního, chtěla jsem rodit po císaři přirozeně, což se podařilo, protože jsem byla bez komplikací. Kojila jsem 14 měsíců a to prvních 6 plně, takže naprostá pohoda. Ale těhu nebylo úplně bez problémů, přibrala jsem jen 2 kila a měla nízkou hladinu cukru, takže jsem musela pořád dbát na to, abych každé 2 hodiny jedla a přitom jsem vůbec nepřibírala. No asi mě prďola prostě všechno snědla a pak vycucla i mé zásoby...
Takže za mě žádné stresy a prostě věřit, že to bude OK. A ono bude. 😉

ivulla
23. kvě 2013

První porod nebyl komplikovaný jako ten Tvůj... Bolesti snesitelné, pak ale v porodnici praskla "hodně zakalená voda", což značilo problémy miminka. Když PA po vyšetření zjistila, že malý nedorotoval hlavičkou a navíc si k ní přistrčil ruku, vzala mi odběry a zavolala anesteziologa "kdyby náhodou"... Píchli mi oxytocin, což porod výrazně urychlilo a nakonec se to povedlo spodkem, i když jsem byla rozstříhaná i trhlá. (ale vytlačila jsem ho sama) Já to tehdy tak moc nějak nebrala. Sice jsem nemohla dva měsíce pořádně chodit ani sedět, ale to se zapomene... 😉
Podruhé jsem chtěla vše jinak, naladila jsem se na krásný porod, četla příběhy těch pěkných porodů a chtěla jsem co nejméně zásahů zvenku. 😉 To se mi splnilo. Příjem na sál jsem měla v 16:30 a 16:50 byla malá na světě. 😵 Jen mi při zašlé brance píchli vodu (opět hodně zakalenou 😝 ), jinak se nestihlo udělat vůbec nic. Porod s oblibou označuji za nebolestivý, protože mě nestihli opíchat oxytocinem. 😝 Kontrakce jsem prodýchávala v pohodě. První dobu porodní jsem trávila tady na MK a nebyla si dlouho jistá, jestli už rodím, či jsou to poslíčci (zrovna jsem přišla z kontroly v porodnici, kde jim to asi nepřišlo... 😝 )
tvrdím, že porod je "v hlavě" 😉 Pokud bude vše v pořádku, není důvod, aby se Tvůj zážitek opakoval. 😉 Nalaď se na to, že si porod užiješ, když Ti to nebylo dopřáno napoprvé a určitě se to povede. 😉 Jinak doporučuji epino (či tu alternativu - anální kolík) na rozcvičení cest. Já se u druhýho porodu ani netrhla (ani mě nestříhali) a to měla malá 3570g a obvod 35,5cm, což na moji tělesnou dispozici je prý dost. 😉
Přeji pozitivní myšlenky a hlavně pohodový porod. Určitě se Ti to splní, když o tom budeš přesvědčená. 😉 (pokud bys chtěla inspiraci, popsala jsem druhý porod v článku. 😉 )

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru