Měly jste strach z porodu? Poznám, že rodím?

bambulik
28. lis 2007

Máte strach, měly jste ho? Mě čekají 2 měsíce do termínu, někdy se bojím co mě čeká a někdy si říkám že to třeba zmáknu hravě...
nejhorší je ten pocit že nevím do čeho jdu, ale jak si říkám zvládla to každá musím taky a snad nebudou komplikace a budu na to vzpomínat dobře...
jen mě někdy přepadaj myšlenky tipu jestli to poznám že rodím, zase nechci tam jezdit desetkrát, ale aby taky nebylo pozdě, jak známou rodily před barákem v sanitce..
ale to asi prožila každá z nás a ty co to máte za sebou se asi usmívate co? 😀 😀 😔 😝

moncicak77
23. led 2008

Ahoj Aallii, vazne na tom nejsi tak spatne ☹ ale nejak to neresim,snad sem ty fotky nekdo casem da.Me spal Danysek ze vcerejska na dnesek 8 hod.v noci bez kojeni a dnes pres den jsem ho kojila jen 4 krat a porad jen spi,treba si to vybere zitra a bude rvat.....Take piju ty caje pro kojici,mliko odsavam a davam na mrazak,jinak malej me taky pekne vysava,on se nezda ale vypije toho dost.Mam kamaradku,ktera ma 10 mesicni holku a ta vazi 12 kg,to je burtik,to je sila,mela jsem problem ji vubec unest ☹ Tak zatim pa a zase napis,treba i na e-mail 😉

aallii
24. led 2008

Ahoj Moncicáku77,Prosím napiš mi na email alenka.borovy@seznam.cz znova tvou email adresu,já jsem si vymazávala schránku kompletně a vymazala jsem si vše.Díky moc já ti pak zas pošlu foto toho našeho buřtíka.Ségra má 11měsíční holku a ta má 7kg tak to ta tvý známa musí mít tu malou pěkně nařvanou. 😀 No náš Petřík na tom nebude asi o nic lépe.To je super že máš mléko v mrazáku,já bych potřebovala jet do německa do práce aleslovo odstříkavačka se mě příčí a tak musím čekat do března až ho budu moct mít napsaného jen v občance.Do března by totiž musel mít svuj pas,jsou to kokoti kdo tohle vymyslel,představ si že vyfotí miminko u fotografa a udělaj mu ten pas,ale za týden je to mimi přeci uplně jiné tak nevím co to jako mělo znamenat.Musim to mít ikdyž zrušily hranice.A protože kojim a odstřikávat mi bolí tak musím čekat až do března. 😢 Budu totiž pobírat mateřskou rok tam tak musím na místní uřady .To bude síla až se budu dorozumívat,učila jsem se 6let němčinu a v srn v rybárně jsem dělala 5let,ale moc toho neumím.Oni taky melou bavorštinou tak jim moc nerozumim.no asi to bude veselé. 😀 😀 Tak mi napiš tu email adresu,ju?Zatím pa,pa a dej Daníčkovi za mě pusinku.Pa 😀

aallii
24. led 2008

Jo a malej mi pořád plakal v postýlce tak jsme si ho braly do postele,jakmile jsme ho dali zpět do postýlky tak zase řval.Včera mi napadlo sundat nebesa a představ si že ted není problém aby v postýlce byl.Myslíš že to vnímá?No každopádně je to zajímavé.Tak pa. 😀 😲 😀

moncicak77
24. led 2008

Ahoj Aallii, pusinku jsem Danyskovi dala,dekuje 😀 a taky posila 😀 Ja ho dala ted do postylky a usnul,pustila jsem mu kolotoc,tu muziku ma moc rad,ja nebesa nemam,nechtela jsem je,zda to vnima,ty jo to nevim,treba se mu nelibila barva 😀 Reknu ti uprimne,ze vse od noveho roku stoji za prd,co nam vsem ti nasi politici nadrobili ☹ Ty jsi pracovala v Nemecku,proto tam vse vyrizujes?Ja jsem yvedava jak dlouho budu brat materskou,yda 28 ci 37 tydnu,musim to nekde vyzjistit.......adresu ti urcite pisnu na e-mail......ja si koupila electric odsavacku Medelu a je vyborna a vubec to neboli,odstrikavat musim,nebot malej kdyz nepije tech 5 hod.tak me pak tece mliko proudem 😀 a jsem rada ze mam zasoby,kdyz bude nejhur,nemusim sahat po UM.

aallii
24. led 2008

Ahoj Mony od ted ti budu psát na email.Tak pa.

moncicak77
24. led 2008

Aallii,ok.bude to tak lepsi 😀 jinak malej je kouzelnej,myslim tvuj 😉

scharfinka
2. čer 2008

Ahoj kocky,
nevim, co mam delat, asi potrebuju kyjem po hlave...jsem ve 32 tt a uz ted mam panickou hruzu z porodu...je mi naprosto jasne, ze miminko musi ven a moc se na nej tesim...jenze ja sem desny straspytel a porodu se bojim od dob, kdy sem tehotna ani nebyla🙂))....mam nactenych spoustu knizek a informaci, zkouknutych par videi o porodu(coz sem ovsem nemela delat🙂)), ale nevim, jak se s timhle hnusnym strachem vyrovnat...je na tom nektera stejne?

sarkal
2. čer 2008

Ahojky scharfinka.Já na to jsem úplně stejně,jsem v 18tt a už mám panickou hrůzu.Odjakživa nemám ráda doktory,to prostředí atd,to neznámo co se bude dít.Taky se bojím aby třeba nebyli nějaké´komplikace atd..no prostě děs.Přesně i já jsem měla strach z porodu i když jsem nebyla těhotná,ale to jsem házela za hlavu.Bolest snáším docela dobře o to mi ani tak nejde,ale prostě to neznámo a to aby bylo vše ok mě ničí.Zase při představě,že pak už bude po všem a budu držet své mimi je mi zas všechno jedno a říkám si to zvládnu.Já Ti asi neporadím jak se s tím strachem vyrovnat,protože to sama prožívám,ale jen Ti chci říci,že nejsi jediná a není to nic nenormálního.Uklidňuj se tím,že ještě zhruba 8týdnů a bude to za Tebou,pak už na to budeš jen vzpomínat.Já se snažím si těhotenství užívat i když to není tak jednoduché,sice zatím vše probíhá vpořádku,ale od samého začátku je mi zle.Někdy i zvracím,nic mě nebaví a mám takovou ošklivou pachuť v puse,ale jinak jsem zatím já i miminko vpořádku.Víš co mi docela pomáhá,když nakupuji oblečení a vše možné pro prcka,dívám se na internetu co všechno pro ty malé mají a někdy si jen tak vlezu do postele s těmi oblečky,dudlíčky a prostě si to třeba hoďku prohlížím a také mám knížku kde je těhotenství týden po týdnu a je tam jak mimi vypadá,co všechno je schopné dělat,kolik zhruba váží měří atd...to si vždycky říkám,že je to malý zázrak!!Doufám,že jsem Ti alespoň malinko pomohla i když jsem sama "posera"

scharfinka
2. čer 2008

sarkal:no prave-u me se kombinuje "syndrom bileho plaste" s docela nizkym prahem bolesti......no ale snazim se nedavat na sobe bolest znat....... jen se s manzelem musim domluvit, ze kdybych nahodou zacala panikarit, tak mi da par facek-snesu to lip od nej, jak od PA v porodnici🙂)))) no ale vazne, ja jen doufam, ze hormony ve me zapracujou natolik, ze na strach nebudu mit cas a budu jen chtit porodit..........

sarkal
2. čer 2008

Já si myslím,že jo.Myslim si,že budeš tak mimo z toho všeho,že si to ani nebudeš uvědomovat a pak už to bude za Tebou ani nebudeš vědět jak.Já sice mám syndrom bílého pláště,ale bolest snáším dobře.Mám jen strach před každou poradnou a to takový,že třeba od dvou od rána nespím,divně se mi hýbe žaludek atd.Ale když už je to zamnou a dr mi řekne,že je vše ok a koukám na utz na mimčo tak jsem hrozně ráda a odcházím s ordinace se skvělou náladou,mám jen strach aby bylo vše vpořádku z toho co mi řeknou atd.

scharfinka
2. čer 2008

uplne stejne, jak pises to chodi aj u me.....a vis co mi na tohle pomahalo, ze jsem si rekla, ze kazde takove vykyvy pohody a stresu mimcu skodi a nechci mit na svedomi to, ze bych mu vedonme skodila...takze casem sem se to naucila ovladat....neboj, urcite mas v brisku krasne zdrave mimco...pozitivni mysleni dokaze zazraky 😉

nelinkav
2. čer 2008

Ahoj maminky, nastávající i současné, jestli se chcete pobavit, běžte do čekárny k mému gynekologovi 😀 . Má tam takovou ru reklamní televizi a mimo jiné tam byl šot s nějakám "moderním" doktorem, který bolesti při porodu kvitoval slovy: "V současnosti, kdy téměř každá žena rodí s epidurálem se dá porod přirovnat k příjemné rekreaci s ROH." A to jsme v roce 2008 😀 😀

kacka.va
2. čer 2008

nelinko a víš že bych s ním souhlasila 🙂. porod s epidurálem by vyla pohoda

lenkabu
2. čer 2008

Ja ten sot videla ...moje gyndarka ho ma v cekarne taky 😀 Pan doktor evidentne nikdy nerodil 😀

lenkabu
2. čer 2008

Teda abych to uvedla na pravou miru...rodila jsem bez epiduralu a bylo to rychly a snadny,ale ze by to byla dovolena at s epiduralem nebo bez nej si nemyslim.

lacherka
2. čer 2008

scharfinka: já jsem na tom uplně stejně, z porodu jsem už měla strach taky kdysi dávno, jen když jsem si představila, že jednou to příjde, prcek byl neplánovaný, jinak bych dítě asi neměla-skrz ten porod. Spíš si nedovedu sama sebe představit jak někde rodím, termín mám za pár dní,ale prostě na to nemyslím,příjde mi jako by se mi to mělo vyhnout nebo co....no hrozný....tak já Vám pak napíšu,ale taky jsem hrozný posera. Prostě nemám ráda, když je mi nějak zle nebo mě něco bolí a ted nevím jak dlouho to bude trvat, bude to lepší nebo horší, prostě neovládat tu bolest....no a to přesně asi bude u porodu.... Jen když mám ted poslíčky tak je to dost nepříjemný a říkám si, jestli ty porodní bolesti budou ještě horší,tak to asi nepřežiju!

TEN šot jsem viděla taky v čekárně,ale pak doktor tam říkal,že když žena rodí s epidurálem, tak je to naprostá poroda a že to už by mohl rodit u každý chlap....no tak nevím teda....stejně si myslím,že do té doby než Vám dají epidurál tak to stejně stojí za to!

orka57
2. čer 2008

lacherka - božinku, já ti držím palečky úplně všechny!! vždyť už radši jdi do porodnice, máš termín kdy? ale zároveň ti závidím - že už budeš mít svýho poklada u sebe!🙂)) moc ti to přeju, ať je to co nejmíň bolavé a co nejradostnější. taky už se svým způsobem nemůžu dočkat svýho porodu, až uvidím svýho mrńouska, asi budu řvát tejden vkuse🙂)

lenulin
2. čer 2008

no já už mám těsně před temínem a na jednu stranu už čekám jak na smilování až to příjde a budu moct jet do porodnice.A na druhou stranu mám naprostou paniku z toho co mě čeká.ale prostě nějak se ven dostat musí a musím věřit že mě doktoři nenechají umřít

lacherka
2. čer 2008

orka: díky moc za podporu, já mám termín podle menstruace 4. a podle velikosti 8. ale co jsem byla na kontrole, tak čípek na prosto v pořádku a nic nenasvědčovalo nějakému porodu-no tak uvidím, třeba budu ještě přenášet...každopádně mi nejde do hlavy, že už za týden ho tu můžu mít🙂
Mě taky hodně vyhecovalo, když jsem ho viděla na tom 3d ultrazvuku a věděla jsem,že to bude kluk, předtím to bylo takové cosi co je v břichu ale pak jsem měla dvd a už to bylo takový to co je moje a pak jsem byla taková hodně silná....no uvidíš, jestli tě toto ještě čeká,tak poznáš sama, jak se budeš cítit taková víc důležitá
lenulin: takže taky Míša🙂

scharfinka
3. čer 2008

Tak to jsem rada, ze je takovych kocek, co se boji vic, aspon si nepripadam jak exot.....fakt se nesnasim za to, ze sem takovy straspytel, jenze nevim, co s tim delat..... ☹

kacka.va
3. čer 2008

tak já musím říct, že jsem se vždycky bála hrozně porodu, ale jakmile jsem otěhotněla, tak jsem se jako mávnutím proutku bát přestala a byla jsem v klidu, což mě dost překvapilo.

lenulin
4. čer 2008

kačka ten samý pocit jsem zažila taky to asi dělají ty hormony.Ale teď jsem na konci a asi přestávají fungovat,jelikož některé dni už panikářím.Pořád mě něco někde bolí sotva někdy chodím a říkám si no jestli tohle jsou jen nějací poslíčci a kopání našeho miláčka, tak teda ani nevím jak poznám, že mám jet do porodky a jestli to vůbec přežiju se vší důstojností a nebudu tam nějak hysterčit.říkala jsem si, že jsem tvrďák jsem sportovec,ale čím dýl čekám tím víc jsem v háji.

kacka.va
4. čer 2008

lenulin: no tak já měla štěstí, že poslíčky jsem měla fakt jen takové, že mě začly bolet záda a občas bolelo břicho jako při MS

lenulin
4. čer 2008

No já už fakt nevím co mám čekat.Jelikož náše zlatíčko mě strašně ničí jezdí mi po kyčlích a po stydkých kostech prostě, jak kdyby se chtěl prokopat ven a bolí to jak das.Ale ty bolesti které se popisují jako porodní to nejsou. ☹ V pátek jedu na ozvyčky do porodnice, tak jsem zvědavá co mi řeknou, protože jsem už 3týdny otevřená na prst a pořád se nic neděje.

ria80
4. čer 2008

Ahoj holky,já jsem se porodu nebála.A proběhlo to myslím docela dobře,ale užila jsem si svoje.
Casem bych chtěla ještě aspon jedno mimčo,až bude jiná situace.Ale bojím se už ted.Teprve když jsem poznala jaký to je,tak se teprve bojím.Doufám,že to časem přejde,fakt bych ještě chtěla.
A to vždycky říkám,že jsem čekala větší hrůzu,než to nakonec byla.Až do konce jsem čekala,kdy to nejhorší přijde,a najednou bylo po všem.
Ale přesto to stačilo,abych se začla bát.Ještěže mám aspon to jedno. 😀

bambulik
autor
4. čer 2008

tak já jsem téma založila a už to mám za sebou, no...byl to mazec, měla jsem lepší představy, ale ještě jednou do toho půjdu...

ria80
4. čer 2008

Pro mě bylo asi nejhorší ty vytlačený hemeroidy.Rychle se to zpravilo,ale 14 dní jsem chodila se strachem na záchod a i ted si vždycky na zýchodě na to vzpomenu.To je to nejhorší,na co si pamatuju.
No,ted jsem v situaci,že to nemusím řešit a ještě dlouho ne,ale jednou to přijde.Doufám,že do tý doby na to zapomenu.

psicek
4. čer 2008

ahoj ja tu nakukuju snad to neva.Mam od osmi bolesti tak cekam jstlis ebudou nadale stupnovat a asi budu muset jet.Snad je to to pravy a ne poslici ale je to tak po 5-7min

belda
4. čer 2008

jé psick,tak jestli je to ono,ať to máš rychle za sebou a ty i mimčo jste v pořádku!

bambulik
autor
4. čer 2008

ria80: mluvíš mi z duše.
mě taky vylezl jeden hemeroid a jak říká porod pro mě byl jedna velká krutá sračka a bála jsem se kadit jak dlouho 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru