Může být u porodu místo otce jeho sestra?

kacenka115
13. zář 2016
Zdravím, bráchova přítelkyně každým dnem rodí a nechce tam být sama. Jenže bratr tam s ní být nechce a ona nemá, kdo by tam s ní byl a držel ji za ruku. Dovolí mi v nemocnici, abych tam s ní byla já?
monikadejna
13. zář 2016
Doprovod muze byt kdokoli, treba babicka 😉.
dc2015
13. zář 2016
Určitě. Jen to dobře zvažte, pokud jste sama ještě nerodila .-)
betelgeuzz
13. zář 2016
dovolí, porodnici je jedno, koho si sebou berete. Klidně to může být kamarádka, příbuzenský vztahy nezkoumají.
scvrcek
13. zář 2016
@dc2015 taky jsem slysela o holce, ktera sla s kamaradkou k porodu a pak z toho sama mela trauma... Zvazila bych to a hodne... Nemuze s ni jit treba mama?
kacenka115
autor
13. zář 2016
Díky za odpovědi. Já jsem jí právě nabídla, že tam s ní budu, když tam nechce být sama. Záležet to bude na jejím rozhodnutí. Ještě jsem nerodila, takže to bude masakr i pro mě, ale tak aspoň budu vědět do čeho pak půjdu. A předpokládám, že je nebude zajímat, že jsem v 1 měsíci těhotenství. Nebo by tam něco mohlo mimču ublížit?
kacenka115
autor
13. zář 2016
@scvrcek mamka, prý ne. Vím, že to není pro slabé povahy, ale tak uvidím no. Kamarádka si to bude ještě rozmýšlet, ale nechám to na ní.
lucillered
13. zář 2016
Ja jsem puvodne chtela u sveho porodu taky sestru, manzel se porad nemohl rozhodnout. Nakonec se mnou byl a nenapadlo ho ani odejit. A jsem rada, ze u toho sestra nebyla. Me osobne, kdybych uz nerodila, by ta zkusenost velice vystrasila a asi bych si tehotenstvi jeste rozmyslela 😃
kacenka115
autor
13. zář 2016
@lucillered já už si ho stejně rozmyslet nemůžu 😃 a jakožto biolog vím, že porod není nic nádherného ani kouzelného jak se říká v televizi. 😃 No je to pěkně fuj a nepřipadá mi v pořádku, aby tam byla mladá holka sama. Já tam pak budu mít manžela, za což jsem hodně vděčná 🙂
lucillered
13. zář 2016
@kacenka115 Podpora je urcite dulezita. Porodni asistentka tam s rodickou neni po celou dobu. A ja bych to bez manzela nezvladla. Jako prvorodicka, rodila jsem prirozene a malej mel 4680g! Byl mi velkou psychickou podporou.
kacenka115
autor
13. zář 2016
@lucillered Tak tu váhu teda nezávidím! V rodině máme malá miminka, tak snad nebudu výjimkou, ale zase se třepu aby mi na první prohlídce doktor neřekl, gratuluju máte dvojčata! I bez osobního zážitku si jsem naprosto jistá, že porod bez manžela, bych prostě nezvládla. Mamku bych tam nechtěla, s tou je to komplikovaný, takže bych taky byla nahraná, kdyby tam ten můj nechtěl být.
lucillered
13. zář 2016
@kacenka115 Den pred porodem mi byla recena vaha 3890g 🙂 takze se opravdu lehce sekli s odhadem. Ja mela pak jeste v zaloze svou mamku nebo kamaradku, ktera rodila o dva a pul mesice drive nez ja. Ona dulezita je podpora hlavne v prvni dobe porodni. Pri samotnem tlaceni uz jsem manzela ani nevnimala. Ale hlavne jsem ho tam chtela,kdyby se mnou nebylo vse ok, aby byl s malym. Coz nakonec opravdu bylo.
kacenka115
autor
13. zář 2016
@lucillered no právě, někdo by tam pro každý případ měl být, jak kvůli rodičce, tak kvůli miminku, akorát přemýšlím, aby to nějak neublížilo tomu mýmu v bříšku, myslím tím ty nemocniční smrady a tak...
matttes
13. zář 2016
Ja mela u porodu kamaradku ktera byla sama tehotna a rodila 5 tydnu po me. Manzel byl v praci tak nemohl a musim rict ze mi kamaradky podpora moc pomohla. Byl to muj druhy porod. Musim rict ze zenska ktera uz rodila, pochopi zenskou u porodu a povzbudi vic protoze vi o co jde. 🙂
kacenka115
autor
13. zář 2016
@matttes díky za odpověď, tak to je fajn, že tam můžou i těhotný, já ještě nerodila, takže co se týče povbuzování, budu asi na úrovni chlapa, ale lepší než nikdo 🙂
emysicka
14. zář 2016
Může být kdokoli. Jedna osoba zdarma a za druhou se platí 🙂 (nevím jestli to tak mají všechny porodnice)

Sem začni psát odpověď...

Odešli