Může to být porod?

madinina
6. kvě 2019

Ahoj. Jako každá nastávající mamina jsem už celá nervózní, teď jsem 39+5 tt.
Poslední tyden cca ob den bolesti jako při menstruaci. Dnes vyšetření a otevřená na 2 prsty, mimi sebou strašně vrtí, vlastně už asi 7 hodin a cca co půl hodiny silné bolesti jako při menstruaci, sem tam do kříží a při chůzi bolest v pánvi a štípání dole 😀
Myslíte, že by to mohlo každou chvilkou přijít? Nebo to takhle bude jesze třeba týden 😀

leilinka1234
6. kvě 2019

To neodhadne ani doktor, natož my tady 🙂 může být ještě dnes venku, může vydržet ještě týden 🙂 mně říkala ráno doktorka, že na porod to nevypadá a v půl šestý jsme teda odjeli s tím, že mě třeba pošlou domů a v půl sedmý, půl hodiny od příjmu, bylo miminko venku 🤷‍♀️😀 držím palce, ať je porod rychlý a bez problémů 🙂

madinina
autor
6. kvě 2019

@leilinka1234 já vím... Když asi si potřebuji poslechnout kdo to měl jak rychle a jak se to rozjelo a podrbat si 🙈
Prostě nervózní před porodem 😀😀 díky za zkušenost 🙂🙂

janety32
6. kvě 2019

Já třeba měla dva týdny před porodem pravidelné poslíčky, které ani teplá voda nerozehnala. Jednou už jsem si myslela, že je to ono, že jsou ty bolesti pravidelné, tak jsme jeli, ale i když jsem byla taky na 2cm otevřená, tak to ještě nebyl začátek porodu (to jsem byla 39+5), ale PA říkala, že se to může rozjet, udělala mi Hamiltona a jestli chci jet ještě domů - to jsem chtěla a nakonec tam jela rodit až za týden, kdy začaly v 11h večer bolesti, které opravdu nešly zaměnit, nutily mě se ohnout v pase a prodýchat 🙂 A druhý den ráno byl poklad na světě 🙂

preiba
6. kvě 2019

Já měla pravidelné poslicky už tři týdny před porodem. Pravé kontrakce poznáš, ale pozor, já je nikdy ani u jednoho miminka neměla úplně pravidelné... Já to měla jednou 7min,jednou 4min... Bylo to fakt jak na horské dráze.. jen intenzita rostla. 🙂 Držím palce ať to máte brzy za sebou!!!! ♥️

hlasimse
6. kvě 2019

Já neměla žádné příznaky ani poslíčky, prostě až porod. Takže zatím bych byla v klidu a říkala si, že až to přijde, tak to poznáš. Jestli tě to nutí měnit pozici a intervaly se zkracují, tak už to může být ono. Mně třeba celý den říkali, že to jsou poslíčci, protože jsem neměla klasické stahy celého břicha odshora, ale on to porod fakt byl a málem jsem porodila v sanitce 😉

eldrag
6. kvě 2019

ja to takhle mela dva dny pred porodem, cele dva dny to co popisujes a treti den prdla voda.

mourovatakocka
6. kvě 2019

Tak jak to vypadá?

lpch
6. kvě 2019

@madinina ja jsem 38+3 a mam to hodne podobne jako ty. Dnes cele odpoledne bolesti jako pri MS, ale bez nejake pravidelnosti, to rezani dole a bolest v panvi pozoruju uz tak 2. tyden, otevrena jsem na 2 prsty uz 3 tydny.. taky se chytam kazdeho noveho priznaku, jestli je to uz ono, ale zatim se nic nedeje. Jedine, z ceho mam strach je to, abych ten porod poznala dostatecne rychle dopredu a neporodila nekde po ceste do porodnice

lucie_1986
6. kvě 2019

Ja mela podobny priznaky 🙂 Bolesti jako pri MS. Parkrat behem dne. Treba uz jeli 😀

madinina
autor
6. kvě 2019

Ne ne, ještě jsme nejeli, ale stále stejné 🙂 mimi se stále vrtí, já mám pořád bolesti ve stejných intervalech... A břicho je nějak níže 😀 tak třeba to přijde 🙂🙂 já sice budu rodit podruhé, tak bych si to měla pamatovat, ale poprvé jsem nic takového neměla, neměla jsem ani poslicky, neodesla hlenova zátka... Vše až mi praskla ráno voda a začaly kontrakce. Teď je to vše úplně jiné. Ale nějak cítím, že tak dva dny a bude to... Uvidíme, zda je moje intuice správná 😀

madinina
autor
6. kvě 2019

@lpch já právě otevřená nebyla vůbec, na všech kontrolách stále vše stejné... Ale dnes na 2 prsty.. Ale jako ty bolesti nejsou hrozne, jestli se to tělo připravuje, tak si říkám, že by ten porod nemusel být hrozný 😀 budu rodit podruhé, ale teď je mimi koncem pánevním... Takže když to půjde hladce a tělo se nějak chystá, bude to super 😀

fly80
6. kvě 2019

@madinina já tohle měla určitě tři týdny před porodem. Každý den jsem říkala, že dneska určitě porodim 😂 nakonec jsem rodila čtyři dny po termínu 😂

fly80
6. kvě 2019

@madinina každopádně přeju krásný a krátký porod bez problémů 😉💙

miba10
7. kvě 2019

@madinina tak přesně s tímhle jsem jela do porodnice 😂 jen mi ještě začala odcházet hlenova zátka. Já si připadala spíš jako bych ustydla. Furt jsem chodila čůrat, bolesti do podbřišku a střílelo to do zad, pánve a nohou. Tak jsme pro jistotu jeli.... Voda mi praskla těsně před porodem

hlasimse
7. kvě 2019

Jo a taky jsem to měla hodně do kříže... Takže třeba se to u tebe taky rozjíždí 😉 Další známka může být, pokud jdeš hodně na záchod se vyčistit, to hodně žen také má. A jako u holek výše, voda mi praskla těsně před tlačením.

krista25
7. kvě 2019

U každého to je jinak, mě to co popisuješ začalo v pondělí a porodila jsem až ve středu odpoledne. Vodu mi pichali v nemocnici. A všechny bolesti jsem měla v krizi. Kontrakce nepravidelne celou dobu až do konce. 😜

fly80
13. kvě 2019

@madinina tak co? Jak to dopadlo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru