Náhlý porod v zahraničí. Máte zkušenost?

mijav
11. čer 2010

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá z Vás nemá zkušenost s náhlým porodem v zahraničí. Jde o to, že s manželem jedeme na pár dní na slovensko a mě v hlavě začala strašit myšlenka, co když to na mě najednou příjde?!! Já vím, že slovensko je hned vedle, ale my jedem až úplně na východ k maďarským hranicím a do ČR je to dobrých 5-6 hodin cesty. Děkuji moc za odpověďi.

petka80
11. čer 2010

Mijav, nepíšeš v kolikátém jsi týdnu, tak to je těžko říct.
Osobní zkušenost teda naštěstí nemám, ale cestovala jsem do zahraničí v těhotenství taky a holt jsem to riskla, no. V nejhorším porodíš na Slovensku. Spíš si ale zjisti, jak je to s cestovním pojištěním, protože pojišťovny většinou výlohy spojené s případným porodem nebo komplikacemi v těhotenství nehradí.......

editah222
11. čer 2010

Mijav, ano dej si pozor, aby jsi měla dobré cestovní pojištění, protože pak by jsi se taky nemusela doplatit. 5 hodin v autě s porodníma bolestma nejspíš nevydržíš 😀

shaula
11. čer 2010

Mijav - jestli jsi těsně před termínem a nebo ti hrozí předčasný porod, nebylo by lepší zvážit, jestli je nutné tu cestu vůbec absolvovat? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru