Náplast na jizvu po císařském řezu. Máte zkušenost?

eatygrenee
11. bře 2012

Ahoj, slyšela jsem, že se vyrábí speciální náplasti na hojení ran- po operacích , napomáhají odstarnění jizev. Máte někdo s tímto zkušenost? děkuji
🙂

petraprostejov
12. bře 2012

Jo, šla bych do toho. Měla jsem tu náplast po vypalování bradavic. Ale šla bych asi radši do gelu, vyjde to levněji. Mrkni třeba sem: http://www.lekarna.cz/shop.php?txt_search=hydro...
Já si chci nějaký ten hydrogel kupovat, ještě nevím jaký...
Asi toto, jak se tak dívám...
http://www.lekarna.cz/kryti-normlgel-gel-ster-0...

kalo
12. bře 2012

@eatygrenee koukám, že máš v profilu dítě, kterému je přes 2 roky...tak jestli nejsi po čerstvém porodu, tak se bojím, že s 2a půl roku starou jizvou už nic moc nenaděláš...

Každopádně doporučuji CONTRATUBEX gel....je přímo na hojení a bělení jizev...(pak jsem chodila na laser k lékaři)...kombinace obou dvou již 2-3 měsíce po císaři nejlepší...

eatygrenee
autor
12. bře 2012

kalo : to je první dítě, nyní jsem deset dní po porodu druhého 🙂První jsem rodila normálně, nyní císařem, tak nevím 🙂))

melis7
12. bře 2012

U nás lepí náplast přímo v porodnici,nic mě to nestálo a super.Ještě mi nabízeli nějaké dalši,co se ještě lepí myslím 6 týdnů.To jsem pak už nějak zapomínala,tak jsem přestala.Ale ta v porodnici byla dobrá.Měla jsem jí 5dní,vubec mi nekoukali na břicho,až po těch 5ti dnech.Jizva je super,není skoro vidět,jsem rok a půl po císařském řezu.
Jo myslím,že se ta náplast jmenovala Mepilex a to další myslim Mepiform.

kalo
12. bře 2012

@eatygrenee Áááááá, už to vidím 🙂 dvě berušky....
No každopádně se vyplatí ty první měsíce se hodně o jizvičku starat- masírovat, promazávat a k tomu ještě nejakou tu náplast nebo gel z lékárny. Dokud je to čerstvé, dá se nejlépe ovlivnit...Něco zakup, na škodu to určitě nebude!
Náplat bude asi dobrá i v tom, že zalepené tě to nebude bolet při tření kalhot..
Bohužel tu jizvu budeme mít do konce života, tak ať aspoň trošku vypadá 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru