Nejbolestivější fáze porodu. Jaká to byla?

radkar
9. dub 2009

Zajímaly by mě Vaše názory, zkušenosti z porodu. Každý ho prožívá jinak. Hodně mamin říká, že pro ně byly nejhorší kontrakce a že tlačení už šlo. Ale já mám úplně opačné pocity. Kontrakce šly vydržet, i když neříkám, že je to procházka růžovou zahradou, ale tlačení pro mě bylo nesnesitelné-bolestivé.

markchina
16. dub 2009

konja: to doufam, ze porodni cesty jsou poddanejsi, v nic jinyho nedoufam, ponevadz chci do 2 let druhe 😀 .
Jinak ten popis bolesti pri vytlaceni hlavicky je presny, takovy desny paleni a rezani, no hnuuus. Nastesti jsem se tak bala, ze se mi pridusi v porodnich cestach, kdyz nezaberu, ze jsem ho vytlacila najednou celeho 🙂 ,takze to byla jen chvilka a hlavicka i s telickem byli venku. Ale ta bolest se fakt nedala prehlidnout.

rybkamyska
18. dub 2009

ahoj holky... tak ja mam za sebou uz tri porody a ctvrtej me ceka. Muzu rict, ze u vsech trech porodu pro me byly nejhorsi kontrakce. U prvniho jeste bylo dost kruty to prorezavani hlavicky... ja myslela ze umru,ale asistentka vzala malyho v podpazi a vytahla,to byla uleva. U prvniho nastrizena a asi 5 stehu, necitila sem nic. U druhyho porodu se mi zastavily kontrakce a mala byla uz bez tepu, tak sem musela na jedno zatlaceni na sucho malou vytlacit, tak to sem zarvala ze se roztrham a taky ze jo... ty stehy kolem padesati,a taky sem nic necitila.Malou teda museli vskrisit. A treti, to bylo nejrychlejsi, bolesti teda vzdycky křížový hruza, ale ze mela mala 4kg, tak ani steh. Mam z dalsiho porodu jako pred kazdym strach, ale hned co je mimisek na svete, tak uz ani nevim,ze sem rodila. takze to nak pretrpim.

heliik
8. črc 2009

U mě to bylo jednoznačně šití.. Kontrakce bolely jak blázen, ale fakt nic proti tomu šití..

mamina28
8. črc 2009

Já bych řekla, že u mě bylo nejbolestivější vytlačení mimi. Malej byl docela velikej, měl velkou hlavičku, vážil 3800g, takže to jsem opravdu úpěla, až jsem skoro neměla sílu tlačit, navíc jsem si musela držet nohy a to už jsem nějak nezvládala. Naštěstí mi pomohl přítel, držel mi jednu nohu a druhou jsem měla zapřenou o porodní asistentku (chudinka to odnesla), ale nic neříkala. A i když bylo mimi docela velké, tak mě nemuseli šít, což jsem byla ráda.

mahulena
8. črc 2009

roztahovani hraze a vysetreni pred tlacenim a samotne tlaceni... 😒
zpetne hodnoceno mi vubec nevyhovovala klasicka poloha na zadech.

samik2008
8. črc 2009

pro mě bylo nejhorší rozdýchávání kontrakcí...šití???po prvním porodu 2 stehy,o kterých sem ani nevěděla,po druhém porodu žádný steh,takže můžu říct že ani nevím co to je za bolest

lenousek100
8. črc 2009

Ahoj, tak pro mně nejhorší bylo jednoznačně šití. Kontrakce se dají vydržet, i když je to docela síla. Tlačení taky nic příjemnýho, ale tak nějak se to dá 😉

zuzik24
8. črc 2009

Ahoj, tak u mě nejhorší byly konečný kontrakce. Ty poslední nejhorší jsem byla připojená na monitoru a to se fakt nedalo. Nejvíc mi pomáhalo je rozcházet, což na monitoru moc nejde, že 😀 Šití jsem necítila, zřejmě mi to nějak umrtvili - myslela jsem, že to tak dělají každému 😕 Dr. mě šila půl hodiny, protože jsem byla hodně natržená a malá mě i zevnitř potrhala, ale fakt jsem ho necítila 🙂 A tlačení jsem brala jako vysvobození - první dvě zatlačení jsem si zařvala, dostala jsem vynadáno 😀, tak jsem jen zatla zuby a tlačila jako blázen 😀 Takže nejhorší kontrakce 😀

laterna
8. črc 2009

pro mě byly nejhorší taky kontrakce před tlačením a když šla hlavička, tak jsem myslela, že mi to tam dole exploduje 😀 . taky mě při tlačení hodně rušilo rozmasírovávání hráze... kdybych si to mohla zvolit tak bych příště chtěla rodit v podřepu a ne vleže na zádech...

kata.jan
8. črc 2009

Nejhorší byli kontrakce po kapačce. Před tím to bylo v poho, ale pak hrůzné. A šití nebylo bolestivé, ale velmi nepříjemné. Při tlačení jsem ani nevěděla že je malý venku. Byl to prcek

wensdy
8. črc 2009

pro mě byly nejhorší kontrakce od 4cm do tlačení,pok je to zábava 😀 😀 😀

dana19
9. črc 2009

pro mě teda byla nejhorší 1 hodina před vytlačením...kdy sem nebyla ještě otevřená a pak už to bylo opravdu vysvobození...když sem tlačila bolest sem necítila ani šití...ale to bylo za 5min hotový...malinko mě nastřihli,protože furt zalízal dovnitř..ale jinak mám na porod krásný vzpomínky,nebyla to žádná katastrofa...čekala sem to daleko horší...

broucina
9. črc 2009

Pro mě bylo nejbolestivější hodinové šití, to jsem myslela, že manželovi ukousnu ruku, protože všechno nešlo umrtvit. Kontrakce byly v pohodě, to jsem v podstatě žádné bolesti necítila, tlačení už bylo bolestivější, ale dalo se to vydržet, jen to chtělo přijít na to, jak správně tlačit a asi na dvě zatlačení byl prcek venku.. Každá to máme prostě jinak...

sebastianna
9. črc 2009

měla jsem indukovanej porod a kontrakce byly největší děs běs, v podstatě od zavedení tablety tak hodinku docela dobrý, no a dalších 5 hodin psycho. tlačení jsem si strašně užila, to nebolelo vůbec, aspoň tak mi to utkvělo 😉

momin
9. črc 2009

Ahoj holky. pro me bylo asi taky nejhorsi to siti. porod bolel moc ale ten doktor co me prisel zasivat byl opravdu reznik.. A to "umrtveni". mi vazne nepripadalo ze by tu bolest nejak zmirnilo... mela sem otlacene zuby jeste 14 dni na ruce jak sem byla zakousla abych nervala....

ojo
9. črc 2009

ahojda, tak pro mě byly nejhorší kontrakce, když už mě to nutilo tlačit, ale ještě jsem nemohla, protože jsem byla málo otevřená, tak jsem je musela rozdejchávat...trvalo to asi hodinu 😖 pak bylo následné 2 hodiny tlačení, malej šel špatně ven, ale to už nebylo tak hrozný, jen jsem si přála, aby to už skončilo 😅 šití trvalo jen chvíli a bez bolestně, jen jsem cítila, tak tahá niť 🙂 měla jsem skvělýho porodníka 🙂

eatygrenee
9. črc 2009

ahojky.nejhorší rozhodně 😢 😒 kontrakce před tlačením ☹

momin
10. črc 2009

ojo no to sem rikala ze nevim jak bych zvladala kdybych to musela rozdychavat.. ja sem nastesti mohla tlacit hned jak me to zaclo nutit.....

evulka25
10. črc 2009

já měla porod vyvolávaný, nejbolestivější fáze přišla po prasknutí plodovky, takže asi tak ty 2 hodiny před narozením. To jsem myslela že polezu po zdi 😖

bila.pani
10. črc 2009

Ahoj,u mě kontrakce po prasknutí plodovky a pak jednoznačně šití.. 😢

baris
10. črc 2009

ahojte, pro mě bylo nejhorší šití 😖

Porod jsem měla také vyvolávaný, takže kontrakce hned co 1 - 1,5min a postupně zesilovaly. Čípek mi zavedli v 9 večer, celou noc jsem prochodila na chodbě a střídala to se sprchou, bo stát ani sedět už nešlo 😀. Sestry na lůžkovém oddělení mi říkaly, že nerodím, protože nemám tvrdé břicho a ať se připravím ještě na hroší bolesti a že porod můžu tak očekávat nejdříve další dopoledne. To jsem myslela, že je ....

V 6 ráno se naštěstí vystřídala směna, po půlhodině mě konečně poslaly za doktorem a ejhle - já jsem rodila, takže epidurál jsem nestihla. V 7 ráno byla Katuška na světě 😀 Manžel to málem nestihnul. Takže to ušlo, ale to šití .... celou dobu jsem tomu doktorovi říkala, už to bude, už to bude, už to bude ......

aja123
10. črc 2009

Jednoznačně šití 🙄 2 hodiny 30 stehů do živého 😝 tomu říkám " krásný zážitek z porodu " 😉

aponchie
10. črc 2009

u druheho porodu bylo nejbolestivejsi kdyz me PA rukama vevnitr roztahovala aby me nemusel amikat auau..ale ten den jsem diky tomu sedela na dupe a chodila jak mladice

eatygrenee
10. črc 2009

aponchie : tak to jsme na tom obdobně🙂 to byl mazec 😝

mauska
10. črc 2009

Taky jsem měla vyvolávaný porod a kontra prakticky hned. Bolesti se stupňovaly, ale nejhorší to bylo když mi pak ráno rupli vodu, to začalo to pravé žůžo, než jsem mohla začít tlačit. Samotné tlačení byla brnkačka, o šití ani nevím 🙂

barusha
10. črc 2009

Pro mě byly nejhorší kontrakce. Tllačení byl děs ze začátku než jsem si zvykla na ten tlak na zadek, pak už to "šlo"... 😅

marinka
10. črc 2009

Kontrakce od prasknutí plodovky do tlačení, do té doby to bylo leháro, pak z ničeho nic sado maso 😀 Naštěstí to trvalo jen nějaké dvě hodiny, za tu dobu jsem se otevřela ze 2 na 10 cm. Tlačení úleva, šití relax 😀

marinka
10. črc 2009

evulko25, kouám, že jsi to měla stejně jako já, taky dvě hodiny po rupnutí plodovky 😵

marinka
10. črc 2009

Jinak mě překvapuje, co tu píšete o hlavičce, to pálení a řezání, já jsem to necítila vůbec a neměla jsem empidurál - jednou jsem zatlačila a dr. mi řekl, že je půlka hlavy venku - jsem si myslela, že si dělá srandu, vůbec jsem to necítila 😅

tonica
11. črc 2009

Ja se pridavam k fazi "tlaceni". Nemela jsem potrebu tlacit... tak mozna proto. Jinak stejne jako Marinka, zadny pocit paleni ci rezani u hlavicky jsem nemela. Kontrakce nic moc, siti pohoda.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru